Darček pre krstných rodičov

nikussqa233
24. jan 2017

Baby chcela by som vediet ako to dnes je s darom pre buducich krstnych rodicov. Pocula som ze sa patri im nieco kupit ale netusim na co sa mam zamerat. Ako ste to mali vy? Kupovali ste nieco? Ak ano tak co napriklad sa hodi? Poradte 🙂

jasminet
24. jan 2017

@nikussqa233 krstni rodicia predsa kupuju dar svojmu krstnatu, nie naopak 🙂

lillian13
24. jan 2017

ja som bola krstná 3x a nikdy som nič nedostala..skôr krstní rodičia dávajú krstniatkam do perinky 🙂

pribinak
24. jan 2017

Toto som nepocula

monhla
24. jan 2017

Mám 4 krsniatka a 3 moje deti mali krst a krstný rodičia nikdy nič nedostali. Iba tú česť - stať sa krstnými. A stačilo to.

No ak máte iné zvyky, tak sa riaď tými 😉

Mňa by ako krstnú potešil obrázok krstniatka v nejakom peknom ráme. Stačilo by aj menšia fotky, nie zrovna A4 🙂 Aj dnes ma poteší, ak mi pošlú fotky z fotenia, či už v škôlke alebo v škole.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
24. jan 2017

fiiiha...toto idem hned poslat mojej sestre.
Neviete, kolko je premlcacia doba, ked som nedostala darcek pri krste mojej krstnej dcery ??
😀

sibalka21
24. jan 2017

To co je nova moda? :D Ved predsa krstni kupuju dar dietatu, nie rodicia dietata krstnim :D Urcite nic, ani my sme nic nedavali...

vroni
24. jan 2017

Nic, toto je blbost. Krstnych rodicov si netreba kupovat darom.

dominika6
24. jan 2017

@nikussqa233 máš to nejaké pomotané..

kacena177
24. jan 2017

Tak určite sa nechodí s prázdnou rokou! No zas dary sa U nás nejaké nedávajú, stačí lepšia fľaša, káva alebo bomboniera.

jasminet
24. jan 2017

@kacena177 krstnym rodicom?

vroni
24. jan 2017

@kacena177, kam sa nechodi s prazdnou rukou? Predsa krstni rodicia su ti, ktori prichadzaju, oni maju priniest dar.

kacena177
24. jan 2017

No ved predsa pozvať ich za krstných rodičov. Či čo to nebodaj riešite po telefóne? ?

pribinak
24. jan 2017

Ten napad s fotkou v nejakom peknom rámiku je fajn, je to milý maly darček ;)

vroni
24. jan 2017

@kacena177, he? To riesime davno pred tym pri osobnom stretnuti. My sme povedzme boli na krstnorodicovstve dohodnuti 20 rokov pred tym, nez sa dieta narodilo. To by bol kruto premlcany dar.

kacena177
24. jan 2017

@vroni tak to neviem, aj tak si myslím, že je slušné ich pozvať aj keď to je aktuálne. Samozrejme pokiaľ krstni nie sú V zahraničí. A nie je to podľa mňa kupovanie si ich, ale obyčajná slušnosť.

guiseppinka
24. jan 2017

@kacena177 si predstav, ze my sme fakt volali po telefone 😀 nebola moznost sa osobne stretnut a kedze sme sa s nimi mali stretnut az tyzden pred povodne planovanym krstom, tak sme to riesili cez telefon. dohodli sme sa na datume, lebo isli este na jedny krstiny a potom na svadbu, takze aby sme to nenaplanovali na ten cas a bolo... potom sme len upresnili, aby doniesli sviecku, ze kosielku si poriesim ja a z krstin dostali do krabice tortu a bolo... ani by ma nenapadlo davat dar krstnym. po krstinach sme poslali fotky... co mi ale skor vadi, ze davaju malej peniaze na vianoce, narodeniny... to som odmietala od zaciatku...

vroni
24. jan 2017

@kacena177, mne to pride uplne nepatricne. Byt krstny rodicom je cest a odmena samo o sebe, nie nieco, kde sa treba obetovat a byt zvlast pozvany. Ci aj hostom na svadbu ste nosili dary, ked ste ich prisli pozvat? Proste ja byt takto pozvana za krstnu mat, tak sa celkom vazne urazim.

kacena177
24. jan 2017

Nie nenosila sme hosťom na svadbu ani hosťom na krstiny dary. No proste sa to U nás tak robí, podľa mňa je to správne a ak máš iný názor nedbám, je to fórum. Zakladateľka tiež asi nemá V pláneísť s prázdnou rokou, takže asi potrebovala rada inú ako si jej poskytla ty. Pekný deň

bykaterina
24. jan 2017

@kacena177 jaj ty o voze a oni o koze. jasne ze ked pridem sa pytat ci mi pojdu za krstnych tak donesiem na navstevu nieco, presne ako ked idem pozývať hosti na svadbu. pridem donesiem kavu,sladke,alkohol, kyticu .. co len kto uzna za vhodne..

zakladatelka statusu sa pyta na dar ako ich obdarovat co sa vsak nerobi, lebo krstny pridu a daruju do perinky dietatu, detto pri prijmani a birmovke a svadbe

kacena177
24. jan 2017

@bykaterina aj tak sa nerozumieme, nevadí. My si zas v rodine nenosime nič, keď ideme na návštevu , pokiaľ neoslavuju niečo.

beton
24. jan 2017

krstni dostanu vysluzku z krstin....torta, zakusky, flaska... a oni nosia darcek dietatku.

bykaterina
24. jan 2017

@kacena177 jasne ale tu islo o to co som pisala
@beton inak toto je tiez rozmach davat vysluzky aj s narodeniny a krstin ☹ , clovek ked nieco oslavuje aby vykradol banku a pritom vsetko by malo byt o tom ze je rodina spolu a tesia sa z niecoho

beton
24. jan 2017

@bykaterina no u nas su vysluzky skor zo zufalstva, co s tymi zákuskami. Lebo kazdy cosi donesie a potom je toho tolko, ze rozdavanim vysluziek sa toho snazime zbavit. A krstni si odnesu aj flasku, neotvorenu. Ostatni len tie otvorene s nealkom ci vinom :o))
Ja som bola tiez vzdy proti tomu a tiez sa mi to zda neadekvatne, ze dieta ma "svadbu" na krst, na 1.sv, na birmovku atd. cele zle.... ale ked sa raz dostanes do nejakej rodiny a nechces sa so vsetkymi rozvadit (co sa mi tiez podarilo :o))) tak v niektorých veciach ustupis a smejes sa z toho len v duchu.... uver by som si kvôli tomu nebrala... su aj taki.

bykaterina
24. jan 2017

@beton no tak ja poznam takych ze nie ze donesu a ze sa zbavuju toho potom, ale ze original daju napiect a uz cukrarka im da do krabiciek ako vysluzku..
tak ja som zas taka ze ja si idem svoje. vceru u nas bola svokra a cosi prisla na rec ze mm bude mat okruhliny. a ja ze no bude. a Mm ze a to kto povedal ze bude ? ,,mozno vsetkym poslem pohladnicu z kuby ze som na svojej oslave a nazdravie 😀 dari nechcem,,
a ja svokre on si robi z vas prdel ale neviem ci budeme mat na to lebo si ide davat robit zuby a to bude ze 1500€ stat. a ona no ale to musite niekde utiahnut 😀 a ja ze no OK ale kde ? oni si asi myslia ze sme onasisovci

vroni
24. jan 2017

@bykaterina, vysvetli svokre, ze ty platis oslavy dvojim detom, ona nech tiez svojim. A bude utiahnute 😀
A neviem, co to my mame za kamaratov, ale u nas sa zakusky “pozeru“ vzdy do kusa vsetky. Na krstiny sme dalu piect obrovsku tortu a 400 jednohubkovych zakuskov (bolo nas 30). Nezostala ani omrvinka (jedlo sme mali tiez, takze neboli len o kolacoch)...

vroni
24. jan 2017

Ale, svojim detom, nie dvojim detom tam ma byt....

bykaterina
24. jan 2017

@vroni no dik za argument 😀 s tym mozem veru vyrukovat aj ked deti zatial nemame ale ze sa to tak robi je fakt 😀

neboj ja si myslim ze aj inde sa to spraska zoberie sa do roboty nieco do mrazaka niekto dava a je potom a ked mas najvacsiu chut nemas nic 😀