Darčeky pre 6 ročného chlapca na Vianoce

24. okt 2020

Prosim baby je tu niekto kto kupuje detom na Vianoce malo darcekou? Teda maly ma 6 rokov a dostane 1 darcek co si pisem s kamoskami tak prislo aj na darceky na vianoce a maju pokupene milion x a ked som im povedala ze maly dostane 1 max 2 tak pisaly ci som normalna ze 1 darcek aj to ja vyberam lebo on chce len blbosti. Kupila som mu Albi cerusku a to mu podla mna stacy bohate

dajana555
24. okt 2020

Keď už je Vám to šuma fuk,to Vám nebude ľúto toho malého?Tak mu to aspoň vysvetlíte a nech Ježiškovi napíše,čo iné by si prial,ak nebude mať Labkovu patrolu.

dzina007
24. okt 2020

@meluela presne. Nasi sa z tych knih nenaucili nic. Len to hici. Najradsej asi maju pernikovu chalupku a farkasov hlas. Ale pacinsa im len ako to proste huci nie v com to je. Neda sa to porovnat s realnym citanim knih.
Napriklad sme si orecitali knihu bol raz jeden ziviot a syn vie naco mame trojcipu chlopnu a maly velky obeh. Z albi kniziek nevie nic co by bez nich nevedel

evaachesa
24. okt 2020

6 ročný? Tak ten je už fakt veľký .. a má už aspoň frajerku? 😏 Pripomenulo mi to reklamu na ČSOB, kde posielajú takého malého chlapca na výšku, lebo rodičia nevedia čo s peniazmi😅

autor
24. okt 2020

@veronikaszabova ano a dost sa riadi montessori to chcem aj ja. Tusim je tu ambasadorka. Ona aj cita to citame aj my taktiez ma maly hracky z jedneho obchodu co ma ona spolupracu

veronikaszabova
24. okt 2020

Takze keby INSTA mamicka kupila dcere nieco z labkovej patroly, tak kupis aj ty. Hej??

dzina007
24. okt 2020

Moj syn chodi do montessori triedy. A predstav si ze maju aj v triede hracky nielen montessori ale aj na hranie. Aby mali cas aj na zabavu. 😉

dskjhfdlkdjhl
24. okt 2020

Toto uz je na vymenu pilin. Ked INSTA mamicka urobi nejaku hovadinu, tak ju dufam nasa anonymka zopakuje🙊

jana005
24. okt 2020

Nezvyknem sa tak vyjadrovať, ale ty si fakt prepnuta.
Ale veľmi dúfam, že je to vymyslená téma, a keď nie, tak chúďa dieťa.

tomaskovamaminka
24. okt 2020

Podla mna, ked si mu tu knihu s perom nekupila doteraz, tak teraz je to uz ale uplne zbytocne a radsej uz by som mu kupila nejaku skutocnu knihu, plus nejaku spolocensku hru, ... A tie auticka su rozne, nemusi mat za 90e, verim tomu, ze sa potesi aj lacnejsiemu.

dzina007
24. okt 2020

A hlavne nezabudni. Insta zije z reklamy. Mozno aj tu albi ma zasponzorovanu. Ja co pozeram stranky Monte tak nik albi v odporucaniach nejako nema. 😉

evka258
24. okt 2020

Aj náš malý dostane od nás 1 darček, asi nejaké lego. Samozrejme, že u starých ty bude mať tiež po jednom darčeku aj u krstnej. Tak, keď sa to spočíta všetko, bude toho bohate. Myslím, že dnešným deťom chýba " kamienok v topánke".

evaachesa
24. okt 2020

AUTOR to sa až tak potrebuješ po niekom opičiť? Dokonca rovnaké hračky kupuješ? Ty musíš byť poriadna fanynka😅

estrella5
24. okt 2020

Mňa ako dospelú by dosť sklamalo, ak by som si niečo želala ako darček na Vianoce a ten komu by som to želanie vyslovila by mi to nekúpil lebo to považuje za blbosť... Iné je ak by to bolo nad rámec finančných možností, ale inak nevidím žiadny dôvod prečo nekúpiť na Vianoce človeku to po čom túži. O tom sú predsa darčeky - že sa kúpi to o čom vieme/predpokladáme, že obdarovaného poteší. A je jedno, či to my považujeme za hlúposť... A tiež je bezpredmetné, či sa jedná o dieťa alebo dospelého človeka. Každý má proste dostať to po čom túži (ak je to v rozumnej cene vzhľadom na finančné možnosti kupujúceho)...

nenne27
24. okt 2020

Ty si tusim ale stara na "insta"😉

autor
24. okt 2020

@veronikaszabova ona nekupi jej mala sa hra len s takymi kt rozvijaju dieta

autor
24. okt 2020

@nenne27 nie som stara len som moderna a rada si necham poradit

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simka1454
24. okt 2020

Pre Teba sú to možno blbosti ale on je dieťa, je medzi deťmi v škole a tie deti sa rozprávajú a áno aj sa hrajú. 6 ročne dieťa má mať stále vytvorený priestor aj na hranie,aj tým sa učí, podporuje si svoje zručnosti. A Vianoce sú o radosti a rozžiarenych očkach deti keď si nájdu pod stromčekom svoj vysnívaný darček. Ja mam deti už dospelé a vždy sa ich pýtam čo by si želali od Ježiška. Samozrejme už to nie sú hračky ale keď boli malé tak ak po nejakej hračke túžili tak vždy sme sa snažili aby ju dostali. Aj teraz sa snažíme si zachovávať to krásne čaro Vianoc, keď si aj moje dospele deti nájdu pod stromčekom to čo ich naozaj poteší. Tvoje dieťa má 6 rokov a prepáč ale oberaš ho o detstvo.

kristina2412
24. okt 2020

Ako detsky psychológ ti mozem povedat ze ideálny pocet darčekov,ktory odporúčame je najviac 3 ks,nemusia byt vobec finančne náročné,1.)ktorý vzdeláva,idealne kniha, spoločenská hra atd,2.)ktory dieťa potrebuje, čiapka,rukavice ,ponozky atd a nakoniec 3) Po ktorom dieťa túži, splnene sny su pre deti nesmierne dôležité,učia deti veriť,dúfať a dôverovať svetu okolo a chápať ho ako laskyplne miesto. Aj ked nemas peniaze konkretne na tu ktoru hračku,hľadaj alternatívu....k tomu hraniu,clovek je cely zivot Homo ludens, hra ma pre vývin človeka a ľudského mladata velky vyznam. A rozhodne sa 6 rocne dieta potrebuje a musi hrat....Co sa tyka montessori hraciek,casto su to predražene jednostranne využitelne veci,ktore mesiac dva plnia svoju funkciu a potom ich mozes zahodiť,ked si dieťa osvojí tu ktoru zručnosť. Naopak,by som hľadala hračky, ktore su "vecne" rozne stavebnice atd.....

dzina007
24. okt 2020

Preco veris mamicke insta ze to co nafoti je pravda? Insta je nerealny svet. Velakrat je to o tom ze neukazuju realitu. To jej dieta mozno ma aj normalne hracky lennich nema na fotke.

trema
24. okt 2020

co k tomu dodat.. snad aj ty dostanes nieco, co potrebujes, nie nejaku blbost, ktoru si zelas 😉

cervenaruza123
24. okt 2020

My sme nedostavali vela darcekov, aby sme neboli zavaleni kopou zbytocnych hraciek. Ale dostali sme vzdy aj nieco, o com sme snivali. A len tak mimochodom, od rodicov som pred svojou svadbou okrem ineho dostala babiku Barbie v svadobnych satach a detsku supravu na upratovanie, aby som nezabudala, ze aj v dospelosti si v sebe treba zachovat kusok hravosti a nevinnosti detskej duse, ale ze mi zaroven pribudnu dospelacke povinnosti. Velmi sa mi to pacilo, aj ked som sa s tym samozrejme nehrala 😀 . A mala som o dost viac ako 6 rokov.
Ale nechapem celkom naco si zakladala diskusiu a pytas sa na nazory, ked su ti ine nazory ukradnute a trvas len na svojom. Zbytocne si diskusiu zakladala, ked si spokojna a presvedcena o svojej pravde. Uplna strata casu. Ked si spokojna, moze ti byt uplne jedno, ako to funguje inde, hlavne ze to funguje u vas tak, ako to mas nastavene, nie? Kazda rodina je predsa ina a ma ine pravidla. Diskusie maju zmysel, ak o svojom rozhodnuti nie si presvedcena, tak hladas ine nazory na vec a z nich si vyberies taky, co sa ti paci, co ti bude vyhovovat.

karmen118
24. okt 2020

Je mi ľúto už teraz tvojho syna, aké veľké sklamanie zažije pod stromčekom. Ak ste sa dohodli na 1 darčeku je to v poriadku, ale v takom prípade sa kupuje darček po ktorom dieťa najviac túži. Dosť pochybujem, že ho to albi pero s knižkou bude baviť, ak ti to sám v nedávnej dobe nespomínal. Ak nemáš na tak drahé auto labkovej patroly, tak mu to vysvetli a nech si vyberie inú cenovo dostupnejšiu hračku z tej série, prípade pozri bazár, ak vieš, že by už použitá hračka v peknom stave, synovi nevadila. Mala som podobnú mamu ako si ty, že kupovala ako darčeky len čo sa páčilo jej a nie nám so sestrou, doteraz v sebe máme pocity sklamania a krivdy, že nás ako deti vôbec nepočúvali a bolo im ukradnuté po čom túžime a čo sa im snažíme povedať, toto si ponesie aj tvoj syn do dospelosti,ak v tom budeš pokračovať. Obe sa teraz snažíme našim deťom kupovať pekné darčeky, a kupujeme občas aj viac ako by bolo treba, asi si podvedome vynahrádzame to, čo nám v detstve veľmi chýbalo. Moje deti dostanú každé po jednom veľkom darčeku, jeden menší a knižky. S ostatnou rodinou sa snažím dohodnúť, aby nekupovali blbosti a kupovali max 2-3 darčeky s rozumom, aspoň jedno musi byť kniha alebo niečo vzdelávacie. Ale vždy prihliadame na to, čo si deti želajú a baví ich! S čim sa nehrajú dlhšie sa predá/posunie ďalej alebo odloží a hračky kolujú. Trošku so srdcom a citom vyberaj darčeky, nie chladne, toto sa mne páči... brať si inšpiráciu u iných je pekné, ale treba brať v zreteľ aj želania a priania toho koho ideš obdarovať...

nela6
25. okt 2020

@karmen118 veru, ze ja albi zvazujem pre 2r...aj to uz dost pochybujem, skor jej treba moju pozornosť ako dalsie zbytocnosti... a ano, aj ja si pamätám tie sklamania, ked si rodicia mysleli, ze kupia hocico a vystarane... tiez nepocuvali ☹️

miadi
25. okt 2020

@dskjhfdlkdjhl jeden insta chlapik urobil super cool foto ako sedi na utese selfie .. milion likov tak sa originalne rozhodol ze sa tam vrati a urobi este lepsiu selfie .. utes sa snim odlomil a chlapik spadol do priepasti. Este ze sa autorka neopiči po nom. 🤣toto je uplne vymlete mat rovnake knižky a hračky ako nejaka Natalka z insta Autorka ked mas Chlapca kurnik aspon sa opič po matke co mà tiež insta syna.

miadi
25. okt 2020

P.S. autorka si ako moj otec ten tiez nebol na darceky nedaval nam nic az raz posledny vianocny darcek - zubnu pastu 🤣( Mozno mate rovnaku diagnozu) ty nie len ochudobnuješ svoje dieta o radost z detstva ale aj seba lebo Keby si bola dost vyzerata vedela by si ze najvacsia radost je davat.davat radost a spravny darcek je chceny nie dake blbe pero .. aj tak si Myslim ze toto je troll tema Ved daj co chces ked bude mat Natalka 14 daruj mu bio vložky.

lauriema
25. okt 2020

Mame doma Albiho a k tomu kopu kníh no bavilo ich to asi tak 5 minút, teraz to vytiahnu možno raz za mesiac... Vianoce niesu o darcekoch, ale ja kupujem, to co deti chcú, aj keď sú to hlúposti... Samozrejme ze nie 100 veci, vyberiem tie naj ktoré si želajú.... A tento rok sa im chystám povedať Ježiško ich nenosí, že Boh nám dáva požehnanie v tom aby sme zarábali peniaze.... A preto môžu mať čo chcú

marca12
25. okt 2020

Take vianoce som zazivala ako decko. Nikdy som nedostala to, p o com som tuzila. Dieta ma zit vo svojm svete a nie v dospelackom. To aj ked pride za tebou s problemom,povies mu,ze riesi blbosti?ta "tuska" je super darcek,ale darovala by som mu aj nieco z tej labkovej patroly. Ja som za menej darcekov,ale teda taky,ktory si dieta praje.

marca12
25. okt 2020

Co ti praaaassi na tu hlavu nemoznu?????? 6 rocne dieta sa este ma hrat,aj ked uz chodi do skoly. Ci po veceroch studuje jadovu fyziku? Spamataj sa zenska chudak chlapec s takym pristupom neviem co z neho vyrastie

lilke
25. okt 2020

Ach, mamička... Syn chodi do školy pre deti s nadaním. A vieš, čo povinne má každá trieda? Obrovský koberec, police s hračkami (samozrejme, nielen s nimi) pri ňom. Deti celý prvý stupeň tam trávia prestávky. Naši chlapci sa už v škole radšej prezliekali do teplákov, mali totálne vydrate a dotrhane kolená. Hrávali sa s autíčkami dokonca aj ako štvrtáci. Samozrejme, aj inak. Na rozvíjanie majú deti hodiny. Syn patril medzi 3 najlepších, čo mi povedala psychologička, vyhráva alebo je na prvých miestach celoslovenských súťaží z prírodovedných aj humanitných predmetov. Ale nikdy by som ho nestopla v hre! Dieťa potrebuje hru!
To pero Albi by som brala ako doplňujúce, nie ako obzvlášť rozvíjajúce. Zábavka to je. Ale klasická encyklopédia viac rozvíja. 😉 A hra, fabulovanie pri nej, rozvíja nielen fantáziu, recove schopnosti, motoriku, ale aj odbúra stres, ktorého tvoj synator počas školských povinností má požehnane.
A ja sama mám vyštudovaných nadaných aj montessori. 😉
Rozumiem tvojej túžbe žiť nekonzumne. Taktiež naše deti nemajú kopu darčekov, učíme skromnosti, že nie o darčekoch sú Vianoce. Ale sú o radosti, splnených snoch. Tak mu dajte tento rok dva darčeky.
Mimochodom, syn je puberťák. Spáva s plyšákom. Podľa mňa je na to už veľký. Ale nevyhodím mu ho. 🙃 On sám musí prejsť cez určite obdobia a dozrieť.