Dary pre viac detí v rodine

janiela6
23. okt 2018

Rada by som vedela, ako riešite podobnú situáciu: Sme tri sestry, každá má svoju rodinu. Ja mám 3 deti, a moje sestry majú každá len jedno dieťa. Ako riešite darčeky pre deti na sviatky (narodeniny, meniny, Vianoce)? Majú výhrady, že ony musia kupovať trom deťom darčeky a my každej po jednom. Riešili ste niečo takéto vo svojej rodine? Ako ste sa dohodli? Buď deťom prestaneme vinšovať a kupovať darčeky alebo ... ako?

sancia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivec16
23. okt 2018

@janiela6 mozno by bolo fajn kupit jednu spolocensku hru pre vsetky 3 deti a bolo by to spravodlive

tykat
23. okt 2018

@janiela6 ...toto by ma fakt nenapadlo riesit...ked su na tom financne tak zle tak bud sa dohodnite na tom ze darceky davat nebudete alebo si dohodnite sumu a nech za to kupia pre tvoje deti nieco spolocne (spolocensku hru, stavebnicu...)....ale fakt si neviem predstavit ako zle by som na tom musela byt aby mi toto prislo na rozum.

beky1813
23. okt 2018

@janiela6 no to su super vztahy v rodine, tak si dajte limit na darceky aoni nech do tej sumy kupia pre vsetky 3 tvoje deti.
Meniny neriesime, narodeniny a Vianoce len detom, ked deti maju

ajvy66
23. okt 2018

Sme 4 surodenci pokial sme mali kazdy iba jedno dieta tak sa kupovalo na vianoce. Teraz mame po dvea darceky sme zrusili na vianoce. Kupujeme len na narodeniny, meniny. A teda na vianoce kupujem len krsniatkam.

zuzikak
23. okt 2018

Nas nie je tak vela ale dohodli sme sa uz od zaciatku. Meniny neriesime. Na narodeniny darcek max. do 10e ak robime oslavu pre rodinu (ak nie, cize nepozyvame na oslavu, tak nekupuju nic.). Vianoce tiez sme si vyriesili. Jezisko chodi k nam domov. U nich nosi pre ich deti. Este si najdu nejaku malickost u starych rodicov ale u tety a uja nie. (by sme sa zblaznili pocas roka sledovat tolkych clenov rodiny....) Kazdy si darcekmi riesi sam najblizsiu rodinu a hotovo. Dokonca ani ja so sestrou (aj ona ma svoju rodinu) si nekupujeme nic na narodeniny. Len si zavolame, ked sme spolu vystiskame sa prip. si pocas roka kedykolvek dame nejaku malickost ale na darcekoch to nestoji....Deti naviac vzdy dostanu nejaku sladkost, ked sa navstivime, takze darceky od tiet a ujov ani neocakavaju. Na to maju predsa rodicov a starych rodicov....

ewell13
23. okt 2018

Ja nechapem taketo nutene obdarovavanie plus naordeniny meniny mikulas pre kazdeho vsak to je niekolko stoviek eur za rok... aj u mojho muza si kupovali svagrine pre deti kedze ma len bratov kazdy po dve deti plus moja sestra takze 5 deti...
To bolo neunosne jeden rok som povedala ze darceky kupovat nikomu nebudem a basta... pre mna to boli len starosti a hlavne ked jedny mali vsetko a ked som priniesla darcek bolo mi povedane ze uz maju tri take hodilp sa do kuta a bolo

deti95060810
23. okt 2018

mm je z veľa detí a každý má zas 3-4 deti...samozrejme aj my....ak má niekto jedno dieťa - švagor, tak tomu dievčatku kúpime min. za 30 e - oni nám kupujú niečo v tejto sume pre naše deti....
ešte privilégium má krstný syn - ten dostáva asi najhodnotnejšie darčeky...Meniny , narodeniny neriešime...
Ale pravdu povedané ide mi to už hore krkom...😉

k_e_y
23. okt 2018

No nikdy sme sa nad tým nepozastavali, každi kúpi za koľko môže a chce, pre nás osobne je radosť obrátiť deti, no jasné že na meniny je to nejaká drobnosť a sladkosť ale na narodeniny a Vianoce trochu viac, tento rok na každé dieťa cca 10€, a to z manželovej strany sú 4 deti a z mojej zatiaľ 2 deti a teda plus naše dve ;) ale samozrejme že na naše nemáme takýto limit :P

pininka
23. okt 2018

Tak toto ja nikdy nepochopím a už vôbec nie medzi súrodencami. Aj moja sestra mala skôr deti ako ja ale určite som nepozerala na to,že ja kupujem jej dvom a ona môjmu jednému a ani ona nepozerala že kupuje teraz mojim trom. Dohodli sme sa ale že len na narodeniny a Vianoce budeme kupovať a len deťom, lebo už to bolo neúnosné hlavne na fantáziu čo kúpiť.

janinah
23. okt 2018

Všeobecne darúvam preto,lebo chcem a za toľko, koľko si môžem dovoliťA nečakám či mi to niekto vráti ani v akej sume,to je trápne a v blízkej rodine zvlášť.

sense
23. okt 2018

Tiez sa prudavam k nechapajucim....ak chcem obdarujem preto ze chcem a nie preto.ze sa to patri..u nas mam len ja dueta,bratia deti este nemaju, a bud nieco malej donesu resp daju al nie ,nikdy som neskumala hodnotu darov ani nevytykala ze som dala niekomu za stovku a on mne za dvacku

lenka1993
23. okt 2018

Ja surodencov nemam, ale sesternice mame spolu 11 deti 😁. Narodeniny a meniny neriešime ale na vianoce kupujeme vsetkym detom. Snazim sa pre každé dieta darcek do 5e.

luci1012
23. okt 2018

My sme už stopli kupovanie darčekov na Vianoce ostatným deťom, ako našim. Je to o držku rozmýšľať, čo komu kúpiť, a kúpiť maličkosť do 5€ a potom sa to len povaľuje a kopí doma mi nedáva zmysel. Darujeme len na narodeniny a meniny. Detí bude viac a viac a z príjemných vianočných chvíľ sa stáva povinnost porozdavat darčeky všetkým.

sun123
23. okt 2018

@janiela6 my mame dohodu, ze kupujem pod stromcek iba detom, samozrejme ja mam dve deti a brat jedno, tak sa snazim kupit nieco vacsie, ale nikdy to nie je ze na cent vyrovnane😉narodky si kupujeme drobnosti a meniny len detom

katulienkax
23. okt 2018

My sme so sestrou stopli vianočné darčeky, kedže spolu ani s detmi Vianoce neoslavujeme. Tak načo je to dobre. Stačí ze dostanú od nás a od starých rodicov. Ani my sme od tetiek darčeky na Vianoce nedostavali. Potom su decká rozmaznané a nevedia co od dobroty. Aj kvôli hlúpym kindervajíčkam sa vzdy pobijú, lebo jedna ma princeznú a druha auto a je z toho maximálne pruser. A dospelým žiadne dary, maximálne vino, bonboniéru a take nieco.

namornicka
23. okt 2018

Normalne kúpim každému členovi rodiny darček, keď som pozvaná na oslavu. Neriešim návratnosť. Keď moje dieta pozve kamarát na oslavu tiež mu kúpime darček, teda keď dieta na tu oslavu ide. Podľa mna netreba sa na všetko pozerať cez peniaze.

zuzikak
23. okt 2018

@katulienkax uplne s tebou suhlasim. Potom aby dieta slo na navstevu - ku komukolvek a hned od nich pocas sviatkov ocakava darceky....sialenost. Ani my sme od kdekoho darceky nedostavali. Len obcas od starych rodicov a len od rodicov. Dalsich sme navstevovali len tak a oni nas tiez. Kinderka su podla mna tiez riadna sprostost. Ked k nam pride niekto a chce nieco doniest tak poviem max. 1-2 malickosti na jedenie pre deti ale nie kinderka. Ak ideme na navstevy my, tiez len malickosti alebo upeceny kolac donesiem. To sa vzdy potesil kazdy. Jedli sme aj my, aj oni.

katulienkax
23. okt 2018

Napriklad moja dcéra od babky automaticky očakáva bábiku, kedže jej vzdy donesie . Ked jej párkrát doniesla iba oblečko, tak sa tvárila urazené ta moja dcéra. A napriklad minule jej doniesli švagrovi sponky a gumicky do vlasov, pričom už od leta je na krátko ostrihaná - neznáša cesanie 🙂 takze tie darčeky no skoda penazi. A najlepsie ze su už tak naučené ze s novými sa pohraju pár dni a potom hodia do kúta a ani si nevšimnú. A mne sa hromadí a hromadí. A este sestriny svokrovci radi kupujú veľké haraburdy a jej sa to už pomaly do izby nezmestí. Tak im povedala ze im to rovno bude nechávať v dome.🙂

marguay
23. okt 2018

No my to mame podobne teda ze na to pozerame. A pre tych co nechapu staci si predstavit, ze napr rozni surodenci sa na obdaruvanie pozeraju rozne. Napr ked sa sestre narodili deti a sli sme na krst, tak dostali aj dary aj peniaze 2 x teda. A ja ked mam teraz dcerku dostala par veci zo sekaca. Akoze aj ja jej tam kupujem nevadi mi to ale nie k prilezitosti narodenia. Dalej narodky a vianoce som sa snazila pekne veci tiez za tie roky. Ale stale rozmyslat co kto kedy ma a co kupit ma nebavi, tak uz len ked ideme na oslavu. A oni si na to potrpia co sa da ich detom ci aj peniaze a sami im kupuju drahe dary. Tak to mne uz vadi. Takze len malickosti. Pritom su na tom ovela lepsie ako my

marlenka222
23. okt 2018

@janiela6 nepochopím takéto "šťavy" v rodine :( deti darčeky majú rady. O Tom niet pochýb. Tak snáď 1 dám a 2 nie? Aj u nás to je kadejaké napr. Dostávame "kvalitné" dary oblečenia s drahými visačkami, pričom viem že sú kupované úplne inak (bazár aj tu, výpredaje + zlavy) o to nejde. ale keď dám 1 dám všetkým, nedám teda každému za 30-40€, poriesim to buď darom dokopy-hrackam,kt. Upotrebia všetky deti, knizkam, alebo každému spravím balíček za koľko vladzem 🙂 aj keď nebudú kvalitne niekde v štýle 1st class. Deti aj tak nevedia cenu chcú niečo dostať

deti95060810
23. okt 2018

@lenka1993 čo kúpiš za 5 e?

maria584
23. okt 2018

My sme kupovanie na vianoce zrušili, a na meniny a narodeniny sa kupuje oblečenie, tepláky, tričko a podobne.

eeffka
23. okt 2018

@janiela6 nuz ked tak citam ja 2deti a moja sestra chce mat len psika 😂 ten sa bude mat jak pan ked budem vracat dary 🤔.
Ak su na tom financne zle da sa kupit darcek aj za 3e. Len staci porozmyslat.

lenka1993
23. okt 2018

@deti95060810 omalovanky, farbicky, cacky-macky pre dievcata, male auticka pre chlapcov. V pepcu aj peknu barbinu nájdeš lacnu. Treba hladat 🙂. A dnes konkretne som kupila dievcatkam my little pony babatko v tescu vypredaj za 3.99e 🙂

deti95060810
23. okt 2018

@lenka1993 no to je pekné ale keď majú deti 15 + r. tak to asi ťažko také bludy....😉

mima86
23. okt 2018

my slavime vsetko a ja mam tiez tri deti,dve svagrinne po jednom a jedna dve. nikto sa zatial nestazoval,ale postupne to obmedzujeme (teraz sme zrusili mikulasa navzajom)dohodli sme sa,ze kazdy ako sa financne citi. ak by to niekomu vadilo,zrusime to a nechame len dary od rodicov a starych rodicov. alebo by som kupila len symbilicky nieco male pripadne potrebne alebo oblecenie. napr. kniha vzdy vsetko zachrani 😉

lenka1993
23. okt 2018

@deti95060810 nase maju 0-5 rokov zatial vsetky, ja ked som bola v takom veku tak som dostavala od rodiny cokoladu pkus 5-10€ podla moznosti.

namornicka
23. okt 2018

Ja tiež často neviem či komu kúpiť, ale opýtam sa súrodencov čo by sa ich deťom hodilo a oni mi povedia a ja ti kúpim.

basska_b
23. okt 2018

@janiela6 My to nejako neriešime, každý kúpi podľa svojej finančnej situácie a pomerov. Ak to sestram vadí, že treba tri darčeky, tak to zrušte úplne, to bude asi najlepšie. Lebo dá sa kúpit jeden drahý a tri lacné, ale tri lacné sú väčšinou o ničom. A tiež je blbe to počítať stále, koľko čo asi stálo