Dary pre viac detí v rodine

janiela6
23. okt 2018

Rada by som vedela, ako riešite podobnú situáciu: Sme tri sestry, každá má svoju rodinu. Ja mám 3 deti, a moje sestry majú každá len jedno dieťa. Ako riešite darčeky pre deti na sviatky (narodeniny, meniny, Vianoce)? Majú výhrady, že ony musia kupovať trom deťom darčeky a my každej po jednom. Riešili ste niečo takéto vo svojej rodine? Ako ste sa dohodli? Buď deťom prestaneme vinšovať a kupovať darčeky alebo ... ako?

beybitko
23. okt 2018

Tak mi kupujeme darceky na vianoce, meniny a narodeniny pre 8 deti, z toho 3 su nase. Vobec ma to neobtazuje, vsetky mam rada a chcem im spravit radost. Vacsinou sa s nimi dohodnem co by chceli a to sa snazim kupit, pripadne sa zlozime s rodicmi a kupime nieco vacsie. Asi je to zalozene na tom, ze chceme a mozeme si to dovolit. Pokial to tvoje sestry obtazuje, tak sa dohodnite len na jednom sviatku alebo ne obdarovavanie zruste

povuma
23. okt 2018

@deti95060810 my kupujeme pubertakom za 10-15€ max. Tento rok napr. Cdcko, kniha, tričko,..... Nic narocne,... Aj so svagrinou sme sa dohodli na darcekoch, ona chce knihy pre deti, nasmu mensiemu Lego a starsiemu MP3, to ale splocne s druhou svagrinou a svokrou,.. Taku do 30€, takze to kazdeho vyjde 10€..dospeli si darceky nekupujeme, ani my dvaja s muzom...

romiada
24. okt 2018

@janiela6 moj brat mal 2 deti skor ako ja (teraz mam tiez dve). Nikdy som sa nepozastavovala ze "investujem" do jeho deti viac. Ale ak su Tvoje sestry trebars na MD,RD tak viem pochopit ze to pre ne moze byt vela, riesit 3 darceky na kazdy sviatok aj Vianoce. Mne to pravdupovediac leze uz na nervy pri vlastnych detoch toto "darcekovanie" lebo vsetci sa ma opytaju co kupit. S peniazmi problem nie je, ale tie napady zo seba "vypotiť". Teraz na Vianoce riesim 10 darcekov len pre maleho (za celu rodinu- za babky,brata, svagrinu). Ma narodky v decembri a hned na to su Vianoce 🙈🙈🙈 mam chut zavesit na vian.stromcek transparent: zrušme konzum

pieksamaki
24. okt 2018

Ja som mamička s viacerými deťmi. A musela som pozastaviť ja...kupovanie darčekov...mala som veci trojmo..a nehovoriac koľko starosti pre mňa...už vôbec že je prvák pozvany na oslavu..pre mňa znamená vyzistif vycítiť aby som nekúpila blbosť danej rodine..aspoň sa snažím...a preto nemám oslavy mojich detí...lebo raz som mala a ľudia prirodzene musia niečo priniesť ale pre nich vyhodené peniaze ...pre mňa už niekedy hnev zase .
Mám 5 deti.sestra 4...dohodli sme sa že kupujeme jedlo...keď niekto niekam príde na návštevu..kilá jabĺk.pomaranciv..kolac...atd
Ale my sme možno extrem

monikq
24. okt 2018

mne sa to zda uletene nieco vycitat. ved darceky a oslavy predsa nie su povinne, tak preco sa stazuju!?
kazda minca ma dve strany. ked pridu k vam na osalvu, mas aj ty naklady na pohostnie a to hned 3x a nie raz.
a dalsia vec, vas rodinny rozpocet financuje 3 deti a napriek tomu si dovolite kupit darcek pre ich deti, aj ked maju len jedno v kazdej rodine.
ja by som to asi nechala na na ich rozhodnuti - ak chcu budovat vztahy medzi bratrancami a sesternicami, mozu sa zucastnovat oslav nadalej, ale bez akychkolvek pripomienok.
ak maju pocit, ze stratia tak vela kupou dalsich dvoch darcekov, nech teda radsej nepridu, aj ked mysim, ze v konecnom dosledku ublizia najviac svojim jedinacikom.

romiada
24. okt 2018

@pieksamaki presne...detska oslava sa rovna pre mna milion plastovych haraburd...

sense
24. okt 2018

@pieksamaki vobec nie ste extrem, ja to mam podobne s kamrarkamj,ziadne haraburdy a sladkosti, ovocie kolac ku kave 100x lepsie ako haraburda a, krik pre ne

eeffka
24. okt 2018

@romiada ak ta potesi moja mala ma vianoce , v januari meniny a vo februari narodky 😕

andula77
24. okt 2018

ja mam 3 deti, sestra 2 a mame dohodu, ze detom davame darceky za 10 eur ci na vianoce ci na narodky. Dospeli si darceky nedavame, len vynimocne iba ak sa zrovna stretneme v case oslavy tak bud vino ci kava. Naposledy sme sa dohodli, ze radsej nech da 10 eur na ruku a syn si nasporil na lego, ktoré chcel a stalo viac. Všetko je o dohode, ale myslím, že ak sa nemajú davat darceky uprimne, radsej to treba zrusit...jaj a na narodky posielame neteriam kartu - poštou kedze su z ineho mesta a malokedy sa stretneme v case oslavy. mne skor vadi ked sa dlhsie nevidime a potom sa darceky davaju aj o mesiac neskor, nebodaj, ked sestra chce aj o 2 tyzdne skor gratulovat, to ma vie vytočit...ale zase je to pochopitelne kedze sa vidame raz za mesiac niekedy aj menej

romiada
24. okt 2018

@eeffka u nas to takto "vyhrala" moja mama. Narodky 20dec., meniny Eva - 24.12. a Vianoce

tinaa64
24. okt 2018

Z mojej strany mame 7 deti vratane nasich..takze mi 2 deti sesterka 2 ujo 2 a teta jedno..a kazde dieta dostane darcek na vianoce aj narodeniny..nase deti v rodine su krizom krazom ovddaruvane..kezde dieta nieco dostane od kazdeho clena z rodiny...a nikto neriesi ze kolko eur stal ten darcek .a uz vobec sa nepozera na to kto kolko deti ma..dalsia moja teta nema ani jedno deita a kupuje darceky vsetkym siedmim detom..vsetko je to len o cloveku ... Darceky kupujeme len detom babke a svokrovcom...a detske slavy mame zo vsetkymi gycovinami a plastakmi..z toho maju nase deti najväcsiu radost..z vyzdoby balonov torty.hudby a zabavy..(aj ia som mala take oslavy a velmi rada na to spominam).neviem si predstavit urobit detom oslavu len s kavou a kuskom kolaca(taketo. mini oslavy robime na meniny

pieksamaki
24. okt 2018

@sense
Ono..pre mňa je náročné tá robota okolo....deti mám ešte male...naozaj sa to neda...a vlastne tie hračky alebo pozornosti mi prišli ako plytvanie...oni sa najviac zahrajú s prázdnou krabicou z obchodu na ktoru..kreslime, vystrihujeme.bunker....a je iná vec keď to je raz za rok.alebo dvakrát....a este začalo to robiť nie dobrotu...že sa porovnávali kto čo dostal...to ja iba píšem že mám takéto skúsenosti....verím tomu..že kde je menej detí...že je to veľká radosť...ale ja momentálne nie som na to nadstavena ...či z toho vyrastiem alebo nie...sa uvidí 🙂
Veď si zoberte také Vianoce u nás.zo zaciatku babky kupovali o sto sest....necceli pochopiť že všetko má čas...ja viem že radosť.a.tak...ale oni to naozaj preháňali.......narodeniny.meniny.bla bla..všetko postupne ako sme rástli 7x...úplne psycho....postupne som vysvetľovala...že ak chcu aby som bola ok....nech kupujú nic

hettinka
6. nov 2018

@janiela6 súrodencov nemám, ale mame 2 deti a mám 2 krstniatka. Kupujem im darček už iba na meniny a narodeniny, Vianoce sme zrušili niekedy v čase, keď prestali veriť na Jeziska. I tak mi to nedá a keď ideme na návštevu, nejakú drobnosť im vezmem. Predtým sme sa vždy dohodli na darčeku, sume a aj kto to kúpi ( či my, alebo dám peniaze a kúpi im ich mamina). Cenovo žiadne drahé dary, tak do 20€ to bolo.

veronicka88
6. nov 2018

Z manželovej strany mám 7 deti!moja ségra ešte deti nemá a my máme jedno.nikdy má nenapadlo riešiť počet detí.co riešim je to že neterky a synovcom sú už v takom veku že malému na oslavu ani neprídu.a tak som stopla oslavy dospelakov.a malému ju budem robiť kým bude mať kto príst.narodeniny kupujem dievčatá drobnosti a na Vianoce dostanú poukážky na oblečenie (hm,Takko,Lindex).

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
14. apr 2022

My mame jedno dieta svagrovci 2 vzdy robim dva balicky na mikulasa aj 2 balicky sibackove dva darceky od jeziska nasa mala dostane od svagrovcov jeden a to plus-minus v hodnote jedneho toho mojho a nie nie je mi to divne..ani necakam ze mi rozdiel doplatia to co je za blbost ved ked im je to za tazko zruste vinsovacky a hotovo.

tortelinka
13. jan 2024

@pieksamaki pre mňa to nie je extrém, my máme so súrodencami dohodu, že darček sa musí dať zjesť alebo vypiť