Dedo zabúda na narodeniny svojej rodiny

lilitela
10. apr 2013

Nas dedo minuly rok nezablahozelal k narodeninam svojej vnucke, a tento rok zase vobec nepoprial svojmu synovi - mojmu muzovi. Nie je senilny. Ma novu rodinu s mladsou partnerkou, a nam sa zda, ze odvtedy jeho "prva" rodina nie je prenho taka dolezita. Stalo sa vam niektorej, ze vas otec "chytil druhu mladost a uplne z toho zblbol"?

acer11
10. apr 2013

no,náš ani nechytil druhú mladosť a úplne zblbnutý je už dosť dlho-nemyslí vôbec na nikoho-len na seba 😖

cmulinko
10. apr 2013

@lilitela cele je to o pristupe a o chceni...ja si pamatam aj narodeniny mojej prvej lasky ci narodeniny mojich kamaratiek z detstva,lebo v mojom zivote zohrali dolezitu ulohu a su sucastou mojho maleho sveta.

jaruska8
10. apr 2013

@lilitela Smutné. 😒

asfodelka
10. apr 2013

@lilitela jejej netrap sa. moj brat si nepamata ani narodeniny nasich rodicov a samozrejme neblahozela nikomu k ziadnemu sviatku. ale minule ma prekvapil ked mi poslal sms. asi videl na FB ze mam narodeniny :D on blahozela len tomu koho mu jeho zena pripomenie. ved skuste Vy zabudnut na jeho sviatky, isto si vtedy na Vas spomenie ake ste nevdacne detiska... a mozno mu aj dojde ze tohto roku uz mala vnucka narodeniny.

janinah
10. apr 2013

@lilitela riešiš nepodstatnú vec...mať tvoj problém a prezidentov plat 😉

lilitela
autor
10. apr 2013

@janinah Tak nereaguj 😉

janinah
10. apr 2013

@lilitela prečo nie? akonáhle hodíš na net príspevok,tak môžeš čakať reakcie od kohokoľvek..a dokonca aj také,ktoré sa ti nemusia páčiť 😉

stardust
10. apr 2013

Pozyvali ste ho na narodeninove oslavy?

lilitela
autor
10. apr 2013

@asfodelka Ano viem, muzi si na take nespomenu, vacsinou to riesia ich partnerky. Je to ospravedlnujuce? Moj muz by to tak nikdy neriesil, povedal, ze zato ze je niekto iny hlupak, on nebude, a ma pravdu. Dakujem za povzbudenie.
@jaruska8 🙂
@acer11 A co sa mu stalo?

lilitela
autor
10. apr 2013

@janinah S tym ratam. Ale ked to povazujes za nepodstatne, tak to nestoji za tvoj komentar, ci nie? 😉
@stardust U nas to funguje vacsinou tak, ze zavolaju gratulanti a tych pozyvame.

lulka12
10. apr 2013

@lilitela Joj aj horšie sa stáva..
Môj egocentrický svokor nevidel moju malú dcérku od narodenia do 2,5 roka . Len kvôli chlapskej ješitnosti.
Narodeniny a meniny už roky nerieši , hoci mu píšeme vždy pozdrav....
Rokmi si na to zvykneš...

A to ,že ma novú rodinu je preneho prvoradé. Môj exšvagor opustil rodinu po 24 rokoch a o svoje deti i keď veľké ani nezakopne...A vnučku , ktorá má 5 mesiacov videl raz. Stará sa radšej o dcéru svojej novej pani manželky🙂
Druhá puberta chlapom asi poriadne zatrasie a vidí len to čo je dôležité preňho . Nauč sa nič neočakávať a nebudeš sklamaná . Asi sa nezmení ☹ ☹ ☹

janinah
10. apr 2013

@lilitela takých nepodstatností sa tu rieši kopa..nie vždy však autor si uvedomí,že je to "hlupôstka" v porovnaní s ozajstnými problémami..veď vieš,ak neide o život,ide o.... 😉 nemienim zacláňať,maj sa 😉

lilitela
autor
10. apr 2013

@lulka12 Dakujem, toto som potrebovala, vidiet, ze to je bezne, aj ked to nie je chvalyhodne.

irriss
10. apr 2013

@lilitela Mne to pripada, ze se umyslne trefuje do cerneho..protoze kdyz je to takto NAHLE..a predtim to nedelal, jeho reakce je odpovedi na neco, co vis jen "TY a ON" 😉
Neni to nahodou tak, ze VY jste neprijali jeho novou rodinu a zapominate i VY na narozeniny JEHO nove rodiny??a on vam svym jednanim "jen" ukazuje, jak to Priiiiserne boli???

lilitela
autor
10. apr 2013

@irriss Praveze nie, boli sme gratulovat jeho novej rodine.

monika15
10. apr 2013

@lilitela no to sa vacsinou stava.. u nas je to normalne.. .vraj len blazni oslavuju narodky... no co k tomu dodat....

asi vykasli sa na to... oslavte si to ako rodina.... jemu to potom dojde....

mata1001
10. apr 2013

@lilitela ahoj a keby ste mu to pripomenuli nejakou zabavnou formou?alebo ho pozvite aj s manzelkou na oslavu,mozno sa zahanbi...a dojde mu to ze neblahozelal nielen synovi ale aj vnucke...
@janinah a teba nechapem...na co reagujes.ona potrebuje pocut nejake rady a nie kraviny citat ako pises ty....ty mas ine problemy a ona ine...

irriss
10. apr 2013

@lilitela
Byli jste prat protoze se to "dela" nebo protoze jste chteli?? Snazim se jen zjistit, zda vladne mezi vami neshoda, zarlivost ... 😉

acer11
10. apr 2013

@lilitela nič sa mu nestalo,má to odjakživa 😒

lilitela
autor
10. apr 2013

@mata1001 Na vnucku sme ho minuly rok nejako upozornili, tak to doriesil dodatocne s oneskorenim. Ked sa to teraz opakovalo este raz s manzelom, tak sme si povedali, ze sa nebudeme vnucovat. Ako ano, mozme to riesit aj tak, ze ho jednoducho pozveme bez toho, ci on zavola prvy, alebo nie, ale ja tu riesim to, ze si uz sam nespomenie - mozes to povazovat odo mna za malicherne, ale nemyslim si, ze som jedina matka citliva na svoje dieta.

@irriss Myslim, ze sme prijali jeho novu rodinu velmi dobre, mozno to nie je ani bezne. Ale je pravda, ze ked sa postupne stretavas s takymi vecami, ze na nas "zabuda", tak to ten postoj nastrbi. Ja som si ale vsimla ziarlivost zo strany jeho partnerky voci mojej dcere, ked sme u nich boli na navsteve.

lilitela
autor
10. apr 2013

@acer11 Takze ta vlastne nicim neprekvapuje 😠

irriss
10. apr 2013

@lilitela ..promluv si s dedou BEZ NI:....aspon za pravdu Ti to stoji.."nezebrej" o darek...ten se dava ze srdce..popros o PRAVDU jeho chovani 😉

mata1001
10. apr 2013

@lilitela ano chapem...jednoducho povedane ze to od neho nie je pekne ze si nespomenie na vnucku ci syna... ☹

lilitela
autor
10. apr 2013

@irriss asi mas pravdu

lilitela
autor
10. apr 2013

@irriss diky

irriss
10. apr 2013

@lilitela Nebud smutna...Nezajem je sice potvora..ale da se na ni zvyknout..ja ji poznala jako dite ze strany otce(rodicu) a moje deti to poznaji ze strany dedy(babi).. 😔
A muzu Ti rict, ze na NIC necekaji.. 😉 NIC JIM NECHYBI

acer11
10. apr 2013

@lilitela nie,vyprdla som sa aj ja na neho 1:1 nech vie ako je to dobre

lenja123
10. apr 2013

@lilitela my sme boli v podobnej situácii, svokor permanentne zabúdal na narodeniny a meniny nielen svojich vnúčat, ale aj vlastných synov. Nerobil to ani naschvál, nebolo to ani vekom. proste je taký, celý život mu to pripomínala svokra, ale keď ovdovel, nemal kto. Nikdy sme to ani neriešili, zvykli sme si, nemali sme k tomu žiadne komentáre ani pred deťmi. Všetko za nás vyriešil môj syn, keď sme boli blahoželať svokrovi. Syn mal vtedy asi 4 roky a dal mu nejaký nakreslený obrázok s komentárom, že - zase si na moje narodeniny zabudol, ale to nevadí, ty si už starý, ja som pre teba namaľoval našu rodinu, aby si celkom na nás nezabudol. Vtedy to nejako svokrovi docvaklo, alebo sa skôr poriadne zahanbil a odvtedy už nikdy nezabudol na sviatky našej rodiny. Ako som neskôr zistila, hned v januari si ich pekne zapísal do kalendára na celý rok 😀

andrejusa
10. apr 2013

no toto je tema na moje terajšie depky.. myslela som že len v našej rodine sa to može stať... moj malý syn (3ročky) ml narodky a moji rodičia mu nezagratulovali, lebo si "mysleli" za budu gratulovať na oslave čo bola týždeň na to... bývame s rodičmi na paneláku dvere oproti sebe... a najlepšie je, že kolkokrát nepridu aj 2-3 týždne, ani len nezazvonia, vraj vela práce... no keby bývame o niekolko ulic dalej... tak to možno pochopím,som tehotná a teraz príšerne precitlivelá a mavam z toho neznesitelne depky,plačem... a ani na to ako sa citim sa nepridu opýtať... ale sestra si teraz adoptuje dieťa a za nim chodia skoro každý vikend... takže za cudzím ano,za vlastným nie... čo na to povedať, žiadne hovory nepomahaju, len sa urazia, ako teraz a už tu 3 týždne zas neboli. Čo ten moj malý? jak mu to vysvetliť??? roznýšľam, že s nimi preruším všetky styky, proste sa úplne stiahnem a budem ich ignorovať, ale nedoplati na to len moj syn? a druhe dieťa? a nieje toto ešte horšie pre neho? každý deň nad tým od rána do večera uvažujem...neporadíte?

renab
10. apr 2013

@andrejusa tak nad týmto sa naozaj neoddá trápiť. hoci aj ja som sa zo začiatku trápila, že moje deti boli pre svokrovcov vzduch. ale oni to akosi zvládali lepšie ako ja. dvaja sú už dospelí a aj teraz mi povedia, že oni od nich nikdy nič nečakali. ešte horšie ako ja to znášala a naďalej znáša moja mama. vôbec sa s nimi nestretáva. keď majú prísť (raz za rok) a je u nás, tak radšej odíde. my ich navštevujeme tak raz za mesiac, ja tam niekedy nejdem ani toľko a ide len manžel s deťmi.

takže styky by som úplne neprerušovala. deti si zvyknú, prispôsobia sa. hlavne sa tým netráp. nestojí to za to.