Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dievčenské meno Vivien

simoneeee
7. nov 2012

Aký má pôvod/ čo znamená/ kedy má meniny? všetko čo viete. ďakujem.

simoneeee
autor
7. nov 2012

@evakva ok díky...pozerám...🙂

sandrika1986
7. okt 2013

Aj my máme doma dcérku menom Vivien 🙂

lukindes
14. okt 2013

aj mi mame doma babatko vivien a nevieme kedi ma menininy poradte mi niekto prosim

milagrosss20
14. okt 2013

Vivien ma 25 maja meninky..moja sa vola linda vivien 🙂

lieska
21. okt 2013

@simoneeee - ahoj!! Ja sama sa volam Vivien, i ked som zapisana vsade ako Viviana, kedze som sa narodila 1974 a vtedy sa nesmeli davat mena "len tak" ako to rodicov prave napadlo! :D Tak ma museli zapisat v slovenskom ekvivalente, tak aby na konci mena bolo -a. Po revolucii som si to chcela zmenit, preto som aj trosku patrala dalej...ale ked na mna vyblafli co vsetko bolo treba (suhlas kazdeho uradnika co ma v zadku dierku, vyjadrenie franc. ambasady - kedze meno je co ja viem franc. povodu co to je za mneo, aky ma povod, ci s tym suhlasia, aby som sa tak volala, atd. a samozrejme vsade platit nejake peniaze), tak som sa na to vykaslala! Do druheho rocnika na gympli som meniny neoslavovala, lebo ani nasi netusili kedy to je. Na gympli som ale zacala chodit na francuztinu a vtedy som v ucebnici objavila francuzsky kalendar, podla ktoreho ma Vivien meniny 10. marca!!! Odvtedy sa to uz ale aj u nas zmenilo a meno Vivien mozes dat dietatu bezne a co ja viem, tak slavi meno "na Urbana", t.j. 25.maja! Ja ale uz zostavam pri 10.marci! 😀

lieska
21. okt 2013

@milagrosss20 - svanda...vo vybere mien, ktore mali nasi pre mna bolo okrem Vivien aj Linda! 🙂

milagrosss20
21. okt 2013

@lieska takze sa tak volas linda vivien??

gabrielka
21. okt 2013

@lieska viviana je ake originalne na ceskoslovenske pomery rokov minulych 😉 inac zijem vo fr, 10.marca je sice v kalendari meno vivien, ale je to muzske meno. zenska obdoba je vivienne alebo vivianne a meniny ma 2. decembra. taaaak, odteraz mozes oslavovat meniny 3 krat do roka 😀 (meno patri do rovnakej "kategorie" ako bibiana)

geenna
21. okt 2013

@lieska
@simoneeee podla toho kalendara ma viviana meniny 2.12.

geenna
21. okt 2013

inac je to super kalendar aj my sme podla neho vyberali pred piatimi rokmi nebola Rebeka v normalnom kalendari a v tom to bola oslavujeme 2.9. a teraz uz je aj v kalendari. aj druhej dcerke sme vyberali z tejto pomocky. 😵

lieska
21. okt 2013

@milagrosss20 nie! Iba Vivien! 😉 Nasi zrebovali medzi Vivien, Lindou, Barborou a este niecim... Len ma prekvapuje, ze ako ludia inklinuju k rovnakej skupine mien!! 😀

lieska
21. okt 2013

@gabrielka jeeemine, no tak to si ma teraz dostala!! To fakt je muzske meno vo Fr.? Uplne nova info pre mna, dakujem!!!! Uz to nezmenim tie meniny, este doteraz na to vsetci moji zlati drahi mili zabudaju, takze ich uz nebudem chaosit (i ked mne je to fakt jedno...meniny hore dole). 😀 A ano...nasim vtedy napisali zo SAV, ze Vivien nie, ak tak Viviana, ale ze aj Bibiana je krasne meno a maju nad tym uvazovat! 😀

lieska
21. okt 2013

Inak baby, ja mam toto taku "bibliu" co sa mena tyka. Autor, pan Povazaj, tusim pracuje na SAV, ja som s nim aj konzultovala meno mojej dcery, myslim, ze vsetky mena v tej knihe su zaroven aj zoznamom schvalenych mien pre Slovensko a su tam aj dalsie mena, ktore schvalene nie su, ale je tam uvedeny ich povod, kedy sa oslavuju, ake su ich ekvivalenty v inych jazykoch atd. ... plus kopec inych formalnych veci a rad, vrelo tu knizku odporucam!!!!
http://www.martinus.sk/?uItem=9268

milagrosss20
21. okt 2013

@lieska a.aku mas povahu??? 😀

lieska
21. okt 2013

@milagrosss20 - ojeje!!! 😀 Myslis, ze meno, ktore dostanes po narodeni ovplyvnuje tvoju povahu?? 😀 No...prve ma napadlo, ze tak trocha cholerik (ale to ide s vekom), dokaze ma rozhodit akekolvek nedorozumenie spojene s mojou osobou, ale je to ako ked hori papier...rychlo vzblkne, rychlo zhasne. Tak je to aj s mojim hnevom na inych. Ale inak by som povedala, ze dost empaticka a citliva (niekedy az prilis... dnes ma dojalo Spievankovo 3 !!!!!!, kt. som po dlhej dobe videla, az som slzu vypustila), mam rada logicke, dobre zorganizovane a naplanovane veci, poriadkumilovna (co znamena, ze potrebujem mat prehlad - a celkom sa mi to aj dari - v ktrorej z tych x skatul v pivnici mam co 😀 ). Pomohlo????

milagrosss20
22. okt 2013

@lieska nooooo ja verim ze meno dava nieco do vienka detom....moje meno ma uuuuplne vystihuje...takze verim ....nooo pekne pekne chiii chiii aspon viem z bude poriadkumilovna...a nie bordelarka ako ja chiiii

lieska
22. okt 2013

@milagrosss20 - ja neviem, ja nie som vobec ani na horoskopy, ani na numerologiu, ani na take, ze meno ovplyvnuje charakter cloveka... ale to je samozrejme otazka toho kto comu veri, to je naozaj uplne jedno! Nepoznam zial ziadnu Vivien inu, ze by som ti to nejak potvrdila alebo vyvratila, ci to je nejaka spolocna crta. POznam len male dievcatko, kamoskinu dceru. Kazdopadne je to podla mna krasne meno (ja ho mam ovela radsej ako tu slovensku verziu Viviana). A ako ju volas???

milagrosss20
22. okt 2013

@lieska je aj slovenska verzia??som ani nevedela..mi ju volame linda alebo skor buba ju volame chii a kedy ty slavujes meniny??

kuwait
22. okt 2013

nic neviem len jedno viem ze sa mi meno Vivien paci a kludne by som ho dcere dala

lieska
22. okt 2013

@milagrosss20 - ano, mna nechceli zapisat ako Vivien (ale j asom uz "starina", r.n. 1974), tak mi Jazykovedny ustav SAV vymyslel slovensky ekvivalent Viviana! 🙂
A blbost som sa spytala, ved vasa je Linda, az potom Vivien! Mi nejak nedopina! 😀

lieska
22. okt 2013

@milagrosss20 - ano, mna nechceli zapisat ako Vivien (ale j asom uz "starina", r.n. 1974), tak mi Jazykovedny ustav SAV vymyslel slovensky ekvivalent Viviana! 🙂
A blbost som sa spytala, ved vasa je Linda, az potom Vivien! Mi nejak nedopina! 😀 😀

dani21
25. feb 2015

ja som tiez vybrala meno Vivien, ale premyslam nad Vivienne, ale neviem ci nebude mat s tym len zbytocne starosti (vzdy to spelovat)..

diaa88puppe
10. feb 2017

Aj mi čakˇe babetko a muz chce Vivien 🙂 ako ju volate skratene, domacky ??

dadka_bb
19. nov 2017

ahojte aj my mame vivinku, muz vybral.ja som nechcela ale uz som si zvykla.volame ju vivi najcatejsie.aj ked bezne ju volam aj vivinka, svokra vivienka 😂 vivincek,vivina,bibi,bibo hocijak ju volam 😊 co sa tyka povahy ,je velmi mudra na jazyky, ma 2,5roka a uplne plynulo rozprava,vymysla,uz aj klame 😂 pocita do 10 aj po anglicky,ale to uz od 2rokov. pesnicky si pamata,rada tancuje spieva predvadza sa. nie je hanbliva.aj ked ako babatko ju nikto nemohol povarovat. co ju nebavi to su vsetky lepenia,kreslenia,navliekania take tie tvorive kraviny ale to ani mna nebavi tak to nerobime 😂 ani kuchynky ani babiky. skor auticka,autodrahy,zvieratka,trosinku malo lego.teraz je uz velmi ziva, musi behat,smykat sa, chodime do detskych centier, vonku sme za kazdeho pocasia,lebo doma sa nudi, nic ju velmi nezaujme na dlho.ale tak to su mozno jej osobite crty,nemusi to byt menom.tak kto ma doma vivinky porovnajte 😂

sima0
28. nov 2017

Naša malá sa volá tiež Vivien a meniny oslavujeme 2.12. na Bibiánu 🙂 Veľa ľudí mi hovorilo že by mala oslavovať v Máji no toto meno máme zaužívané oslavovať v Decembri 😀

vetva99
28. nov 2017

Ako to tak vidi, tak Vivienky mavaju meninky po cely rok 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli