Dúfali ste v kútiku duše, že dostanete nejaký darček a nedostali ste ho?

ninusa221
25. dec 2020

Ahojte viem že podstata Vianoc niesu darčeky, ale stalo sa aj vam že ste tak dúfali v kútiku duše že to dostanete? A nakoniec ste boli trochu aj sklamaný?

missdiva
26. dec 2020

@oli18 prevazne darujem dovolenky, my sme cestovatelia a pre nas je viac zazitok ako akakolvek ina vec.
Radsej kupim jednu super vec ako 12blbosti. Hlavne kazdy nech kupuje podla zaujmov a nema ocakavania od ostatnych.

ninusa221
autor
26. dec 2020

@missdiva vy možno ste na dovolenky naši si ju poriadne musia naplánovať kedže ocino robi v zahraničí a mama je na covide. Takže oni nemaju vikendy volne a hockedy dovolenku a druha vec je oni chodia s kamaratmi ako velka partia na dovolenky takže oni sa dohadujú medzi sebou. A je to ine ked zarábam tak by som im daky pobyt kupila ale ich to nebavi ist sami na pobyt dovolenku

lellla
26. dec 2020

Šak máš 20 rokov tak šup šup do práce a kúp si sama nie po brigádach chodíš...a ako áno 20 rokov to chápem že mobil je dôležitejší než rodina ...😂ale mobil za 600€? Ozaj taký potrebuješ? ..mne je to smiešne a dupľom v tejto dobe že ľudia nemajú ani na chleba doslova lebo korona všetko dobabrala a ty nariekas že máš 20 rokov a nedostala si mobil 🤦 ale najesť si dostala snad tak potom je to v poriadku a ukľudní sa...nemôžeš mať v živote všetko čo chces☺️Ted sa na dovolenku a hotovo tá je podľa mňa lepšia než mobil

kakanika
26. dec 2020

Trochu nerozumiem tomuto príspevku.cize nedostala si mobil? Asi preto že to nie je životne dôležitá vec ktorú ti naozaj treba.
Ja mám tiež vselijaky mobil a tiez by som chcela nový,mám naň aj peniaze ale ešte nemam pocit že mi ho nutné treba.teraz keď prišla korona som sa naučila viac šetriť a odkladať do budúcna a nekupovať zbytočnosti.tento rok bol krutý napriek tomu že som neprišla o prácu ako iní ludia.
Roky nedostávam darceky,preto necítim ani sklamanie. Čo sa mi paci si kupim.
Ale čo ma sklamalo najviac? Mala som asi 10 rokov.v spálni som si odložila knižky o Nový dickovi a dinosauroch ktoré boli moje a dostala.som ich k vianociam a narodeninám. Miliónkrát som si ich prečítala a starala sa o ne vyzerali ako nové.moje knižky zrazu zmizli a objavili sa pod stromčekom pre synovca. Plakala som a nikto mi neveril že sú moje.nikto si nepamatal kto mi ich kúpil a preto mi neverili že sú moje lebo boli ako nové a pritom som ich mala už asi 3-4 roky.svoju pravdu som si nedokázala,pretože mi ich asi daroval vtedajší sestrin priateľ,s ktorým už neboli spolu. To bolo najväčšie sklamanie asi v Tom období.dodnes trpím tak,že si tvorím vlastnú knižnicu a kupujem vlastne knihy.
Je ťažké darčekom vyhovieť rodine.moj otec 77r nechce nic len zdravie,a mama? Tej nikto nevyhovie.kupila som jej robotický vysávač do obývačky.nechcela som lacný iba na linoleum ale ani dráhy za 800€.tak som vybrala priemerný s dobrými recenziami za 150€ aj na dlažbu aj koberec.mama sa na štedrý deň na nás za nejakú pič...u urazila.neviem akú ani dôvod.nerozprava sa s nami,hubu má odutu.dedko večeral sám,tak sme sa k nemu so synom pridali a zavolali aj babku.zavreta v spálni povedala že si s nami k štedrej večeri nesadne.fajn.najedli sme sa sami a zavreli sa na poschodí a pozerali rozprávky.na druhý deň som si všimla že si darček rozbalila a nepovedala pol slova,a stále nemala charakter povedať ani muu a ani buuu.takze toto ma veľmi zabolelo a este dlho bude.vianoce nie sumo darcekoch,peniazoch ale o charaktere.a ten kto ho nemá je veľmi chudobný.uprimne pichli má pri srdci z jej správania a úprimne ma mrzí že som ako samoživiteľka jej kúpila vysávač po ktorom túžila a dostalo sa mi darčeku od nej v podobe zdutej huby...budem si to pamätať a darčeky nekupovať tak ako posledné roky(len synovi a nič viac)...

elementissa
26. dec 2020

@oli18 inak, v tomto máš naozaj pravdu. Mamičky tu sa predbiehajú kto dá koľko darčekom deťom. My sme dieťaťu kúpili jedneho hojdacieho macka a to bol darček od nás. Ešte dostal darček od jednej tety, druhej tety, oboch starých rodičov... Ma toho habadej. Ale my sme kúpili len jednu vec, aj to z bazáriku a prerobili sme ju. A presne akp vravíš - decká sú rozmaznane a rozpiplane, každým im dá všetko, na čo si ukážu a potom z toho vyrastá takéto niečo. A áno, všetky ženy, čo sa tu pohorsuju by si to mali zobrať ako prikld do budúcna, ducha budúcich Vianoc... Ze keď teraz budeš deti zasypavat horami darčekov, v 20tke to bude sfucane, lebo to nedostalo 600€ na mobil a 600€ na dovolenku (počas korony, keď sa nikam nemá nemá chodit🤷🏼‍♀️).... Takže dievčence, všetky sa zamyslite, či svoje vlastné deti nevediete k rovnakej mamone k akej bola vedená tuto slečna

0silvia0
26. dec 2020

@oli18 tvoj postreh bol najlepsi z celej tejto diskusie. Uz 2 dni su tu fotecky na stene s rodinkami a stromcekami zasypanymi darcekami...
Tiez mam pocit, ze sa to tu prehana, ale ved kazda si to obhaji...

mondolina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
26. dec 2020

@elementissa
To je pekné, ale tvoje dieťa je ešte malinké. Aj môj keď mal rok tak dostal len hojdacieho koňa. Teraz má 12 a už je to o niečom inom. Ale stále odtiaľ potiaľ .

klip0
26. dec 2020

@ninusa221 A brat dostal nieco v cene noveho telefonu Lebo ide aj o to ze keby ty dostanes novy telefon, rodicia by asi chceli kupit nieco v takej hodnote aj bratovi a to uz je dokopy v tejto korona dobe naozaj dosť a nieje to nutnost pre život, plus ked si nato naozaj uz mozes zarobit sama

elementissa
26. dec 2020

@mondolina no ja som medzi všetkými za cudnu, lebo dostal od nás na Vianoce iba jeden darček. Aj v našej termínovke sa dievčatá s rovnako starými deťmi predbiehali, kto bude mať koľko darčekov, ešte v polke novembra svietili príspevky, že čo dávame deťom ppd stromček a rozpísané príspevky na 100 riadkov po 30 darčekov pre malinke 15 mesačne deti. Ono to začína už v úplnom detstve 🤣 ja si myslím, že je to práve naopak. Ja som ako dieťa dostávala vždy 3-4 darčeky a potom keď už som bola veľká slečna (mala som 12/13) rokov som dostávala max 2 a od 15 mi stačí aj jeden. Myslím, že 12 ročne dieťa nepotrebuje viac ako 2 ročne. Je to o štýle výchovy

0silvia0
26. dec 2020

@klip0 tiez dobry postreh👍

mondolina
26. dec 2020

@elementissa
Nehovorím o množstve.

elementissa
26. dec 2020

No a na margo toho, že ľudia sú rozmaznani... Takže síce sme tuto slečne naložili, že nech si kúpi co chce a potom tu bol názor, že však sami vedieme deti k mamone - a to je samozrejme pravda... Pozrite si tuto diskusiu
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/svokrovci-nedali-detom-nic-pod-stromcek/

Tam zasa všetci idú udupat dedkovcov, ze nedali darček. No nie, nie je povinnosť. Deťom stačí jeden dva darčeky od rodičov. A nie vyplakat, ze nedostali od starých rodičov, krtsnych, tiet, ujov a neviem koho. Fakt si treba usporiadať priority. Vianoce nie su o darčekoch. Ale niektoré dievčence, ktoré písali sem, pisali aj tam... A teda charakter sa vždy ukáže. Ze slecna túži po darčeku je zle, ale to, že babkovci nedoniesli darček, za to sa na nich treba vysrat...dievčatá, dievčatá... Moralizovat by to vedelo, ale keď ide o darčeky pre vaše deti, tak už jak stádo dikobrazov, čo? Trochu skromnosti by neuškodilo ozaj nikomu. A nečakat darčeky od všetkých rodinných príslušníkov. Darčeky pre deti nech kúpia rodičia a ostatní ak chcú, tak je to bonus a keď nechcú, aj tak dobre. Nikto nie je POVINNÝ nikomu dávať darčeky

elementissa
26. dec 2020

@mondolina no vyznelo to tak 😉 tvoje dieťa tiež dostalo v roku len hojdacieho kona, ale v 12 je to už iné. Ja som poukázala na to, že my sme dali synovi jeden darček, ty si to možno pochopila tak, že bol lacny a teda starším deťom sa kupujú drahšie. S tým súhlasím. Ale tak ako stačí 2rocakovi 1-2 darčeky, aj 12 rocnemu stačí 1-2 darčeky v zmysluplnej hodnote a niečo, po čom naozaj veľmi túži alebo to využije v škole ci na rozvíjanie svojho talentu. Ale ja som poukazovala na množstvo, nie na cenu

oli18
26. dec 2020

@elementissa moje vnucata od nas darceky k ziadnemu sviatku nedostavaju. Prave kvoli tomu, aby sa ich nestretlo vela, lebo dostavaju z dvoch zdrojov. Davame im peniaze.
Moji dvaja vnuci dostali spolu pod stromcek 3 hracky. Starsi 2, mladsi jednu. Pobili sa na jednej, zvysne dve ich nezaujali.😉