Dvojročná dcérka na našej svadbe

gattttina
17. jan 2016

Dobry den, ahojte. Chcela by som poprosit o rady. S priatelom mame dcerku, ktora mesiac pred nasou svadbou dovrsi 2 roky. Svadba bude v maji, no ja sa zacinam trosku obavat ake to bude pre nu. Ona je totizto dost naviazana na mna. A neviem teraz kde ju dame spinkat, alebo ako ju dame spinkat, ...... Je jasne, ze do rana nevydrzi byt hore. Viem nie su to mega problemy, ale dost ma toto trapi. Mam kamaratku, ktoru som poprosila, aby s nou bola cez noc, ibaze s nou sa vidi raz za dva mesiace. Zial moja dcerka nie je velky spachtos, ked nespi so mnou (idem von s kamaratkou) tak sa milion krat budi,,atd. Jednoducho neviem ako si to zariadit. Mate s takouto situaciou daake skusenosti? Poradte 🙂

dominikav123
17. jan 2016

@gattttina kde máte svadbu ? Ak je to nejaký hotel alebo penzión možte si tam prenajať izbu kde budeš mocť malú skontrolovať kým pri nej niekto bude. Podľa mna je super že budete mat na svadbe aj dietko, ale nevyčítaj si že ju jednu noc potom necháš samu. Kamoska to prežije dcérka tiež a vy si to užijete 🙂

mircalla
17. jan 2016

@gattttina sestra sa vydavala, syn mal rok. svadba boja v rajeckych tepliciach, odkial je zenich, tak sme cestovali z BA. hostia boli ubytovani v penzione, kde sa konala, cca o 21 hod s malym bola moja mama na izbe, dovtedy bol na svadbe. bolo to jednoduche, isli len hore na izbu, mama s tym samozrejme suhlasila, bolo to dohodnute. v podstate aj na svadbe ked segra mama povinnosti mala maleho na starosti
podla mna by mala byt na svadbe, segra to mala jednoduche, ze tam bolo ubytko.

erickatt
17. jan 2016

Jednu noc prezije. Max trosku poplace. My sme boli na svadbe, tiez tam bol taky dribec. Do 10 lietala, dosla k mame ze daj cicik. Napila vliezla do karicky a tam spala tusim do rana 4.

jana_eyre
17. jan 2016

Ja som mala svadbu, ked mal syn rok.. Svadba skoncila cca o7, ked som isla uspat syna, mne to tak vyhovovalo, lebo ja a muz nemame radi tento druh zabavy.. (My sme vsak mali len obrad a obedo/veceru)

Ak ty tuzis po klasickej svadbe, tak bud ju uspinkaj v kociku v case ked uz bude riadne unavena, to ju ani hluk neprebudi (je to len jedna noc) alebo skuste dovtedy vyriesit nejaku miestnost vedla, kde ju uspinkas a das kameru..

Potom je este moznost babka? Zacnite ju zvykat na babku(alebo ak nie je, tak na tu kamaratku) ze bude u vas parkrat spat s malou, nech jej to nepride take zvalstne v maji.. Pred svadbou to viackrat zopakujte..

Alebo si irobte svadbu od rana do vecera 😀 budete originalny..

slniecko1989
17. jan 2016

My sme boli na svadbe, aj keď ja ako druzicka. Dcerku vedy 15 m som si cez prestávku na oddych uspala vo vedľajšej izbe, bol tam gauc, doniesla som jej z domu všetko co pozna, spala na mojej deje vo svojom spacom vaku, aj podusticku mala, spravila som ako to robíme doma, uspala a dala si ju na vysielacku.... Pekne prespala až do odchodu domov, cca 4 hodín ráno, zobudila sa mi v aute pri prevoze a doma som v klude uspala na zbytok noci... Da sa to zvládnuť, drzim palce... 😊

janinah
17. jan 2016

skúsenosť nemám,u nás akosi tie deti prišli až po svadbe 😉 je to tvoj svadobný deň a noc,tak by som v svadobných šatách "nebehala decku okolo zadku",jednoducho bude s vami a s tou kamarátkou /babkou či niekým/ ,kým bude vládať,potom ju ona osoba odnesie spať a postará sa o ňu do rána,neboj sa,dieťa zaspí,hoc by aj predtým pomrnčala trochu za mamou...osobne ak by som bola tá opatrovateľka a nevesta by ku mne furt odbiehala či volala,tak sa aj urazím-dala si mi na starosť dieťa,tak mi hádam veríš a ja sa postarám....nerob zbytočne somára z komára...peknú svadbu.... 😉

xevulax
17. jan 2016

Mozno sa dopredu obavas uplne ubytocne- do maja casu dost- ked ma kmoska cas skuste sa stretavat castejsie/ nech si mala na nu zvykne. Podla mna si to mozes naplanovat a moze byt uplne inak- deti su nevyspytatelne. Prinajhorsom ju pojdes ulozit zy a ked zaspi bude s nou uz kamoska/ neboj sa dajako sa vynajdete

gattttina
autor
19. jan 2016

Ahojte 🙂 Ďakujem veľmi pekne každej jednej z Vás. Ste ma tak trošku ukludnili. Páčia sa mi aj Vaše nápady/rady, určite niektoré z nich využijem. Svadba bude v reštaurácii, no sú nad sálou izby...asi by to bolo tak lepšie áno, keby bola takpovediac blízko. Toho sa obávam trošku, že ju v strede noci zobudí hudba, ale max. príde za nami dole :D Je to jedna noc, vydržíme. A nebudem ich kontrolovať, sľubujem 😉 Ďakujem ešte raz

alchemilkazltozelena
19. jan 2016

@gattttina my sme mali nasu malu na nasej svadbe ked mala 3,5 mesiaca 🙂 ale skoncili sme vecer o desiatej, takze vsetko bolo ok....ale v lete ked sme boli na svadbe kamoske, tak sme mali na hoteli kde bola svadba aj izbu, malu spom uspala a kazdu pol hodku som ju chodila pozerat ja, alebo mm...a krasne spinkala

sense
19. jan 2016

nasa nemala ani dva ked sme sa brali.. zvladla to uplne v pohode, nemali sme ale tradicnu svadbu takze cez obed sla normalne spinkat, medzitym sme sa s muzom nacyhstali aj pofotit stihli, a potom sla s nami na urad, muz ju mal cely cas na rukach alebo sa motala pri nas, popr. sedela niekomu z rodiny na kolenach, potom sme sli do restiky sedela medzi nami , jedla polievocku a potom tancovala s nami aj prvy tanec odtancovala s nami, dokonca aj dj povedal ze takto to este nevidel a o potom o siedmej som ju sla normalne ulozit, svadba bola v hotely, a ked zaspala isla k nej do izby opatrovatelka a okolo polnoci sme svadbu skoncili

a sesternicin maly mal polroka, a ti mali tradicnu, vela ludi, vsetky cacky macky okolotoho , svadba do styroch ...maly bol v kociku na chodbe a sestry a mama sa striedali raz jedna raz druha, ked bolo treba nakrmit nakrmili, ked prebalit prebalilit

gattttina
autor
19. jan 2016

No my o polnoci určite neskončíme 🙂 plánujeme to poriadne roztočiť a ako poznám našich príbuzných, tí tiež. Pri najhoršom, ak sa zobudí príde k nám dole 🙂

mircalla
19. jan 2016

@gattttina dufam, ze nezobudi....zavisi aky ma spanok...segrin maly spal celu noc i ked to bolo dost pocut
a inak mojho syna nezobudili ani delobuchy na silvestra a to byvame v meste

gattttina
autor
19. jan 2016

Dcérka sa tiež nezobudila na silvestra, no poslednú dobu nespáva dobre. Už iba dúfam, že jej dovtedy vyjdú posledné 4 zúbky a bude takpovediac pokoj. Podľa mna sa budí preto 😒