Evanjelický krst dieťaťa, aj matka je neveriaca a rodičia nie sú zosobášení?

zonjan
18. jún 2019

Ahojte, chcela by som vas poprosit o info, ci je mozne dat pokrstit dieta v evanjelickom kostole, ak my ako rodicia jednak nie sme zosobaseni a po druhe, ja som neveriaca. Musela by som aj ja absolvovat evanj.krst? Dakujem

1mina
18. jún 2019

@kristina2412
@eva8 dakujem za odpoved,,, ved to ja keby ju dam na ruky aj krstnemu toby bol neskutocny rev,,, len ja alebo muz ma strach z ludi ktorych nevidí stále teda nesmu ju brat na ruky od nas,,,

xckaret
18. jún 2019

pokrstia....

deti95060810
18. jún 2019

stačí že je ocinko evanj....dieťa vám pokrstia, budú radi že majú viac členov....Evanjelikov je čoraz menej...vidím to v kostole na konfirmácii....za mojich čias chodilo 70 detí ku konfirmácii a tento rok bolo 9, o rok by malo ísť detí 16.....

kristina2412
18. jún 2019

@1mina u nás ju mal manžel a bolo to v pohode,poprípade to farárovi spomen dopredu,nech vie

eva8
18. jún 2019

@1mina ako ti poradili dievcata. Ked vysvetlis situaciu, nemal by byt problem, aby bolo dietatko u teba, alebo manzela na rukach. Pekne krrstiny prajem 🙂

1mina
18. jún 2019

@kristina2412
@eva8 Dakujem za rady aj som rozmyslala ze hned sa opytam dopredu aby sme sa dohodli nech tam zbytocne neplace mala 🙂

eva8
18. jún 2019

@1mina Niet zac 🙂 Bude pekne

veja2208
18. jún 2019

Pri krste Ecav slubuju rodicia ze budu viesť dieta k viere v Pana Jezisa a živote s nim. Každý potrebuje jeho milost, ci mládi ci starši. Každý sa potrebuje rozhodnut sám ci chce prijat jeho vedenie, a oslobodenie. Prajem vam, aby ste to nasla, vy aj vase dietatko. ;) vsetko dobre