Hľadám krstného rodiča pre naše dieťa.

jasomzabka
17. jan 2020

hladam krstneho rodica pre nase dietatko, rodinne vztahy ani priatelstva okolo nas nam neponukaju to co chceme pre dieta. Chceli by sme aby krstny rodic mu bol ako ujo, kamarat, dalsia osoba na svete ktorej moze verit. Sme TN kraj Darceky neocakavame.

syslik81
17. jan 2020

@jasomzabka ak ti nevyhovuje rodina a kamarati tazko najdes osobu na nete ... niekedy mas riesenie priamo pod nosom a ten nad kt si ani neuvazovala bude ten najlepsi ... skus este raz prebehnut znamych cii uz svojich al muzovej strany a ak nenajdes pockaj s krstom ... nemusis kt=rstit mimino da sa i starsie ..je to lepsie ako cudzinec do "rodiny"

jasomzabka
autor
17. jan 2020

@syslik81 hm...manzel velmi chce krst pre ten dedicny hriech a tieto "veci"

laurika26
17. jan 2020

skús zájsť do kostola, kde chcete krstiť, porozprávaj sa s kňazom, ak tam máte rehoľné spoločenstvo, či už sestričky alebo rehoľu mužov, skús tam sa spýtať-poprosiť...
@jasomzabka

kolieskova232
17. jan 2020

@jasomzabka radsej by som to uz potom riesila tak, ako ti napisala laurika. ako neviem, ci by som riskovala a davala by som svojmu dietatu krsneho, ktoreho ani len nepoznam. to je velmi velke riziko!

lenickamajchrakova
17. jan 2020

zájdite za farárom on vám určite ponúkne nejaké riešenie. My sme traja súrodenci a keď sa narodila sestra tak akurát sa ustanovilo to, že krstný rodič musí mať birmovku. Naši chceli až máme krstných rodičov rovnakých tak boli normálne pri krste a mali sme krstného svedka, ktorý bol birmovaný. Farár vždy nájde riešenie 🙂 🙂

jana_vaj
17. jan 2020

Chcete teda aby to bol človek potom vám blízky a hľadáte ho takto medzi cudzími ľuďmi?

h2
17. jan 2020

@jasomzabka Dedičný hriech je blbosť!!! A to Ti hovorím, ako veriaca osoba. Akože ak sa narodí dieťa, ktoré hneď po pôrode umrie, tak pôjde jeho duša do očistca, lebo "dedičný hriech"? 🤦 Práve minulú nedeľu mal o krste kázeň náš farár, hovoril veľmi pekne, vysvetlil, že krst je obrad, ktorým vstupujeme do spoločenstva veriacich, zostupuje na nás duch svätý a presne, ako keď mal krst Ježiš Kristus, otvoria sa nebesá a Boh príjme krsteného slovami: "Toto je môj milovaný syn, v ktorom mám zaľúbenie." O dedičom hriechu farár nepovedal ani ň. Pokojne s krstom počkajte, kým sa nájde vhodný krstný.

laurika26
17. jan 2020

@h2 ak dieťa umrie hneď pri pôrode, ide o tzv. krst túžby, dedičný hriech sa zmyva pri krste, to že to váš pán farár nespomenul, neznamená, že to tak nie je. Stačí si pozrieť katechizmus katolíckej cirkvi...

julia204
17. jan 2020

Ja som mala podobny problém 5mesiacov dozadu s krstným rodičom, pretože nikto zo surodencov ani znamych nemá birmovku a bez tej nemôže byt krstným rodičom.. Farar povedal, ze ak nemam nikoho, kto by splnal tuto podmienku, môže on vybrať niekoho z ich farnosti, ktorý sa stane krstnym rodičom dieťaťa, ze tak to cirkev povoluje

h2
17. jan 2020

@laurika26 Ja neviem, ako to je podľa katechizmu. A nechcem, aby to vyznelo, ako rúhanie, ale vlastne ma to ani nezaujíma. Neverím, že Boh bude súdiť mŕtve dieťatko za dedičný hriech. Už ma tu raz na tomto fóre ktosi obvinil, že si vyberám z náboženstva len to, čo sa mi hodí. Možno je to tak, ale neviem si vybrať, čomu uverím a čomu nie. Veľa vecí v náboženstve nepochádza od Boha, ale od cirkvi.

deti95060810
17. jan 2020

asi pred pol rokom tu písala jedna maminka že oni krstili bábo a nemali vôbec krstných rodičov...Vraj povedali farárovi že nemajú koho dať ...Mne sa to dodnes nezdá žeby to tak mohlo byť aj keď na druhej strane mne by to vyhovovalo...

pink_lady
17. jan 2020

presne toto, ak Boh da a vsetko dobre dopadne budeme riesit tento rok v lete...tiez nemame koho a sme tiez z TN kraja...

jasomzabka
autor
17. jan 2020

@jana_vaj nie cheme aby clovek bol jemu blizky

jasomzabka
autor
17. jan 2020
jasomzabka
autor
17. jan 2020

pokrstenych ludi mam v okoli dost...ale o to mne nejde, chem aby to dieta vedelo, ze ma krstneho rodica...aby si navzajom boli obohatenim....

janikk54
17. jan 2020

sak ok ak v rodine nemate nikoho a to sa nenajde proste kamaratka alebo kamarat, ktory by sa na daco taketo dal. proste je to dost cudne hladat ho medzi uplne cudzimi ludmi a este aj takto na nete

jasomzabka
autor
17. jan 2020

@janikk54 DAKUJEM ZA TVOJ NAZOR

asfodelka
17. jan 2020

@jasomzabka skus oslovit kňaza vo farnosti. Aj on môže byť krstným rodičom a v tomto smere najpovolanejší ak hľadáš vedenie pre dieťa v duchovnej rovine.

sisulia
17. jan 2020

Ono to podla mna zalezi aj od farara. U nas neviem o tom, ze by krstny rodic musel mat aj birmovku napriklad. Mal by mat minimalne krst a zit usporiadanym zivotom. Niekde maju napriklad problem s tym ked am byt krstny rodic niekto kto zije v jednej domacnosti s partnerom aj ked nie su zobraty ale to sa fakt vacsinou lisi od farara

jasomzabka
autor
17. jan 2020
lenkakravcova
17. jan 2020

Jaaj. Ten dedičný hriech, ktorý ani len samotná Biblia nespomína. Ťah na ovečky, aby sa pripísali do RKC a verili že už sú za vodou. 😂

Premýšľaj..
Vari je Boh tak Nespravodlivý a Nemilosrdný, že zavrhne nevinne dieťa, ktoré nespachalo ešte žiaden vedomý hriech? Zvrhne Milostivý Boh dieťa ktoré ma 5rokov a nikdy žiaden vedomý hriech neurobilo (vedomý hriech = hriech, ktorého následky is človek uvedomuje).

Ten výmysel rkc s dedičný hriechom je hra pre blbých..ak chcete krstiť len kvôli tomu, je to úplný nezmysel. ☺️ Chápem ak chcete krstiť kvôli rodine, zvykom..

cawes
17. jan 2020

@jasomzabka tento problem som mala 7 rokov dozadu aj ja. Vies ako som to vyriesila? Proste maly nema nikoho. Nechcela som davat nikoho cudzieho, a ani cloveka len preto aby niekoho mal. Nebola som o nikom presvedcena ,,ze by bol v dobrych rukach,, tak nemame nikoho

deti95060810
17. jan 2020

@cawes takže ste krstili bez krstných? je to možné?

nefertiti5843
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurika26
17. jan 2020

@cawes ale asi ste nekrstili v kostole, (aspoň nie u kresťanov), či? 😉

cawes
17. jan 2020

@deti95060810
@laurika26 no tym padom sme nekrstili vobec.

korra
17. jan 2020

Zalezi od toho, ako to vnimate obaja ako rodicia. Pre mna by ako krstny rodic nemohla byt "neznama" osoba. Pre mna maju vyznam krstny rodicia/rodic nielen duchovny, ze teda aj podporuju dieta vo viere, maju snim blizky vztah natolko, ze v pripade, ak by sa nam s manzelom, alebo jednemu z nas nieco stalo /nedajboze/, tak dokazu zastupit ulohu rodica a o dieta sa postaraju ako o vlastne. Je to u mna velmi o dovere k tomu cloveku/ludom.