Hľadám krstných rodičov

maciatko30
8. okt 2014

Moja a manželova rodina na nás kašle a nám sa narodila malá princezná. Chcela by som ju dať pokrstiť no nemáme krstných rodičov a zo známych nikto nechce.Už som neštátna a je mi s toho nanič poraďte čo mám robiť ☹ 😔 😢

anelehka
8. okt 2014

kamaratka,kamarat?Cudzi su niekedy lepsi ako rodina...

henamichal
8. okt 2014

My sme tiež mali podobný problém, farár povedal, že stačí v krstnom liste len písomne uviesť krstných rodičov, nemusia tam byť fyzicky...

akramgad
8. okt 2014

to idete do kat. kostola?

mickao
8. okt 2014

Nas maly tiez nie je pokrsteny, ma 2,5 roka. Tiez sme z rodiny nemali koho dat.

maciatko30
autor
8. okt 2014

No tých známych som myslela kamarátov hľadám niekoho do by moju dcérku miloval tak ako ja 🙂

xevulax
8. okt 2014

Podstatne je, ze je nilovana rodicmi. Skus sa este ra spytat aj ked rodiny, povedz, ze dary neocakavate. Drim palce, aby ste nasli malej dobrych krstnych rodicov. Dcerku mas nadhernu

axelina
8. okt 2014

A to ani niejaka sesternica, ci bratranec sa nenajde?? Aj ked vzdialenejsi??

maciatko30
autor
8. okt 2014

Nie z rodinu sa nerodinkujem a som jedináčik ale ďakujem.

1katkas
8. okt 2014

krasne dievcatko🙂 nejaka spoluziacka zo skoly napriklad?

jana_eyre
8. okt 2014

to niekto naozaj odmietne taketo nieco? ja nie som veriaca, ale uz som trojnasobnou krstnou mamou - raz sestrinej dcere a dvom kamaratkynym synom.. ked ma o to poziadali, ani ma nenapadlo povedat nie..

brady1
8. okt 2014

@maciatko30 ste ale divná rodina a to plati aj na Vas dvoch asi ked ani známi nechcu byt krstny 😒

bejbinka
8. okt 2014

@brady1 Ty vies teda posolit otvorenu ranu 😖

suldenka
8. okt 2014

@henamichal ahoj chcem sa ta spytat naozaj staci napisat meno krsneho rodica a nemusi tam byt osobne?plati to o kostole ci na urade dakujem 🙂

bejbinka
8. okt 2014

@maciatko30 Ja by som skusila zajst za knazom a opisala mu Vasu situaciu, mozno by Ti nieco navrhol, ako by sa to dalo vyriesit.

dollynkaa
8. okt 2014

@maciatko30 ja by som do toho isla ;) my sme tiez mali problem pri krste lebo nikto nemal birmovku a tak

maciatko30
autor
8. okt 2014

Aha no skúsime sa ho opýtať a čudný sme ne ni my ale ony a fest 🙂 🙂 🙂 🙂

brady1
8. okt 2014

@bejbinka nechcela som aby to tak vyznelo, ale unas by som sa hocikoho spytala tak by nepovedal nie. Bral by to ako poctu, že práve jemu tak dôverujm.

erickatt
8. okt 2014

ja mam krsnu kamosku,, nemohla by som mat lepsiu je to naj kmotra na svete

estetuneni
8. okt 2014

drzim palceky na krstnych,urcite sa niekto najde...mala je zlatucka.........

katussamus
8. okt 2014

Boze ved toto sa neodmieta, ja mam 6 krstnych synov je to vela a nikoho som neodmietla 😀 no krstna dcera by sa zisla no snad sa este zadari niekomu :O

maciatko30
autor
8. okt 2014

No nepísala by som tu keby som verila že niekoho nájdeme ale už neverím a som s toho naozaj nešťastná ☹

xevulax
8. okt 2014

@maciatko30 ved ti tu dollynka pisala, ze by do toho sla 🙂 jeto smutne ze nikto nechce ist za lrstnych takemuto krasnemu dievcatku. Skus s tym knazom pokecat ci by sa nedalo nejako vyriesit toto ak chces mat malu pokrstenu, urcite to pojde 🙂 a hlavne je , ze ma milujucich rodicov, to je uplne najpodstatnejaie

maciatko30
autor
8. okt 2014

Mne je len ľúto že sme jediný ktorý ju milujeme 🙂

bonaqa2013
8. okt 2014

to nie je len tak ísť za krsných, oni musia aj spĺňať určité kritéria - pokrstení....

meluela
8. okt 2014

@maciatko30 nemusia byt dvaja, staci jeden krstny rodic a ked su dvaja nemusia byt par .. cize hociktora kamaratka ak splna kriteria moze byt krstnou mamou a uz nikoho ineho netreba. Kedysi boli krstnymi rodicmi prave ludia mimo rodiny, utuzovalo sa tak spolocenstvo na dedine, ked boli polka dediny rodina a druha polka kmotrovci 🙂 To ze sa dnes vybera hlavne z rodiny, je zalezitost poslednych desatroci.

jana_eyre
8. okt 2014

@maciatko30 ale ved tak to ma byt, ze ste jedini, ktori ju miluju - ste jej rodicia.. ani krstni ju nikdy nebudu milovat tak ako vy.. iba rodic dokaze milovat svoje dieta najviac na svete..

danuella
8. okt 2014

tak poziadajte o to farara nech je on krstnym otcom

maciatko30
autor
8. okt 2014

Tak to by ma nebolo napadlo 🙂

maaaria3
8. okt 2014

@maciatko30 Tak ale, rodičia vždy budú milovať dieťa a nemožeš očakávať, že ju niekto bude milovať rovnako... neviem, či je to vobec možné... bude to každopádne iná láska... tie očakávania všeobecne robia len zle človeku, zbav sa ich... snáď najdete ochotných a milých ľudí...

ichbinich
9. okt 2014

@maciatko30:
Pokial viem, moze byt dieta pokrstene aj bez toho, aby malo krstnych rodicov (pricom nemusia byt dvaja a ani nemusia byt spolu par). Skus sa spytat farara.
Inak suhlasim, za krstneho nemusi byt rodina, moze to byt hociktora osoba, ktora ti je sympaticka, dobre si rozumiete, stretavate sa, a samozrejme ma vsetky sviatosti. Ci je to kolegyna alebo susedka, to je suma fuk.
Tak ako ty nebude tvoju dcerku lubit nikto, materinska laska je materinska laska 😉 Ale aj mne bolo dolezite, aby sme si nie len rozumeli my ako dospelaci, ale aby aj ta osoba mala dobry vztah k detom a zvlast k mojim, samozrejme 😉 Tu nejde o pocet a velkost darcekov, skor o to, ze sa relativne casto vidite a dobre si rozumiete.
My sme pre dceru tiez dlho dumali, lebo vsetci vhodni kandidati sa rad za radom vylucili sami (nevedeli o tom, ze sme ich brali ako moznych krstnych a na nasich vztahoch to nic nemeni): rozisli alebo rozviedli sa, nevideli sme sa rok, aj ked byvame v tom istom meste, vystupili z cirkvi...
A este ma napadlo: a co tvoj krstny/tvoja krstna? Rozumiete si dobre? Mohla/mohol by byt aj pre tvoju dcerku?