Hodnota daru na krstiny od krstných rodičov

dzuli26
9. máj 2015

Ahojte...chcem sa s vami poradiť, že v akej hodnote sa kupuje dar, keď sa ide za krstných rodičov? Viem niekto povie, že na tom nezáleží, ale každý to berie inak a viem, že tie deti to nevnímajú, ale rodičia áno...a viem, že je to rozdielne aj podľa zvykov a krajov....Tak by som veľmi rada počula názory hlavne od žien z Oravy 🙂
ďakujem za každý názor...

huxy
9. máj 2015

nie som z oravy, ale keď muž kupoval krstnej dcére, tak kúpil zlatú retiazku za cca 80€, naša dcérka dostala od krstných zlaté náušnice, neviem koľko stáli v obchode, ale niečo takéto http://www.hodinky-zlato.sk/zbozi/dievcenske-na...

lenkaklubka
9. máj 2015

Z mojej skúsenosti môžem dodať len tolko, že ja som krstná dcérke mojej sestry a my sme sa so sestrou dohodli na kúpe naušničiek, krstnej košielky a sviečky, bolo to približne okolo 100 eur. No u každého je to iné 🙂

bubelko
9. máj 2015

@dzuli26 nie som z oravy, ale kupovala som rucne malovanu porcelanovu supravu - tanier a salku - hodnota ca. 70 eur.

libka1
9. máj 2015

my mame 2 krstniatka, kupovali sme vzdy retiazku, nie podla ceny, ale aby sa nam pacila a hadam aj dietatku raz 😉 tiez nie som z oravy...

eninka27
9. máj 2015

ahoj, ja som z Oravy a máme dve krstniatka 🙂 su to deto mojho brata a kedze my sami este zatial deti nemame a brata mam jedineho, tak sa niektorym ludom moze zdat čudné, ze tolko vela davame tymto nasim dvom 🙂 Prvej sme dali pri krste 150 eur plus tortu a nausnicky a teraz pri malom druhom 200 eur plus tortu. Ale to je velmi individualne . my sme sa tak proste rozhodli, neviem, ci je to vela, alebo malo, ale my sme to riesili takto

zabina27
9. máj 2015

nie sme z oravy, nas maly dostal od krstneho zlaty privesok, netusim, kolko take veci stoja, ale neviem neviem, ci to niekedy bude nosit, asi dievcatkam sa lahsie vyberu spolu s rodicmi napriklad nausnicky
@eninka27 nemyslis, ze oni potom, ak by si si ich vybrala za krstnych svojich deti, budu mat pocit, ze musia tiez tak podobne dat? lebo ja to tak akosi beriem, ak by si muzov brat, ktory je nasmu malemu krstny, vybral raz pre svoje deti nas, tak viem, ze priblizne takej hodnoty darcek budem vyberat. jemu ako slobodnemu to teraz az taky skrt neurobilo, ale ak by som ja bola na RD stale, tak uz by sme to asi pocitili. preto nemam rada nejake drahe dary v podstate medzi surodencami

eninka27
9. máj 2015

@zabina27 vobec nie, a viem, ze oni ten pocit mat nebudu, velakrat sme sa o tom spolocne bavili 🙂

seahorse27
9. máj 2015

Moje dieťa dostalo od krstnej mamy 300e plus plienkovu tortu. Mne sa to zdalo dosť veľa...Prvej dcérke kúpila zlate nausnicky plus 100E plus torta plus nejaké oblečko a hračky, tiež na moj vkus dosť vela. Mame proste velmi štedrú krstnú mamu😉

jankavt1
9. máj 2015

ja som kupovala nausnice zlate srdiecka http://www.luxusnysperk.sk/obchod/exkluzivne-de... a tortu na krstiny. krstny otec kupil plienkovu tortu , zirafu sofiu a vibracne kresielko.

stangb
9. máj 2015

@seahorse27 my to mame zial podobne..pred rokom sme krstili syna,a kedze krstna mama starsej dcery bola vazne chora tak sme poprosili manzelku krstneho otca,aby bola ona krstnou synovi,prizvukovala som jej ze okrem sviecky nechcem nic,kosielku som uz mala,no doniesli nam obrovsku tortu, 200 zakuskov,kos oblecenia,velky darcekovy kos a stovku v obalke,ked som to tak odhadom zratala tak do 500 eur. Som vdacna len obcas ma hneva ze si neuvedomuju ze je to zbytocne vela,stacila torta a bud peniaze alebo ten kosik oblecenia,takzto sa to potom tazko vracia,a moj muz je lrstnym otcom ich deti,ktore su uz v podstate dospele a uz teraz sa "tesim" ako na rodicaku pri splacani hypo mozem 500cku sporit,ze ak by sa niektore z nich rozhodlo pre stav manzelsky.
Pri dcere mi jej krstna mama priniesla nausnice, par kusov oblecenia,najma to do krstu plus kosielku a sviecku, a muzovi flasu,mne kvet v kvetinaci a tortu.bohate stacilo.

monciky
9. máj 2015

nie som z Oravy, ale krstni rodicia mojho syna su moji kolegovia z prace, a dali mu 200€ do obalky, kupili kosielku a sviecku...

dzuli26
autor
9. máj 2015

@huxy
@lenkaklubka
@bubelko
@libka1
@eninka27
@zabina27
@seahorse27
@jankavt1
@stangb
@monciky
ďakujem každej jednej z vás za názor 🙂

seahorse27
10. máj 2015

@stangb nasa krstná nemá deti, takze sa snažíme jej to nejako vracať, ked ma sviatky a na Vianoce, ale ona tiež stále naše deti zahŕňa darčekmi, ked majú sviatok - kvantom darcekov. Tiež som sa jej snažila vysvetlit, ze je to zbytočne a staršia dcérka si to už ani neváži, maly to ešte nevníma, ale ju to vraj tesi 😅 ...takze sa nič nezmenilo...Ja mám síce darčeky velmi rada, ale co je veľa, to je vela 😀

mima86
10. máj 2015

Ja vzdy davam tolko, na kolko mam. Vobec ma netrapi, kolko niekto dal nam. Ak chcu a maju na to, nech davaju, ale ja ked raz nemam , tak sa nemoze nikto urazit. Mam dve netere a synovca, z toho su dvaja nase krstnata. Jedine, co sa vzdy snazim dodrzat je, aby som dala vsetkym rovnako. Mozno menej ale rovnako. Inak krstnemu synovy sme dali zlaty privesok a krstnej dcere nausnicky.