Ideálne priberanie bábätka

zeta123
27. jún 2012

Ahojte! otváram diskusiu na ideálne priberanie bábätiek. Mám skoro trojmesačné bábätko, ktoré sa narodilo s váhou 3570 g, mám ho na umelej strave. Neviem či je normálne, že už váži 7000g. Dá sa niečo robiť s tým aby menej priberal?Ak máte podobný problém napíšte a vyriešme to 🙂

czechzuzanaba
27. jún 2012

@zeta123 Moja se narodila 3040g, a v trech mesicich mela taky 7kg, ale teda ja ji kojila, UM jsme nepotrebovali. Neberu tu ale jako problem, naopak, z pribirani jsem mela radost 🙂

zeta123
autor
27. jún 2012

@czechzuzanaba ja som to tiež nebrala ako problém, ale sú taký čo sa tak tvária, že Bože...aký veľký...tak preto som sa rozhodla otvoriť diskusiu na túto tému, či naozaj je taký veľký 😀

strapco13
27. jún 2012

idealne priberanie je take, pri krtorom dieta prospieva, dostatocne cika a kaka a je spokojne..na vahe konkretnej az tak nezalezi 😉

amulienka
27. jún 2012

@zeta123 no vsetky co maju okolo babatka maju presne ako ty. to len moja ma 4.5 mesiaca a 5.5 kg, uz sme zacali s prikrmami. je to v pohode podla mna.

czechzuzanaba
27. jún 2012

@zeta123 Ono ten prvni rok je takovy rychly, pak uz to tak rychle nestoupa, ta vaha. Teda aspon u nas to tak bylo 🙂 Bud rada, ze pekne papa a ze je spokojeny a na reci se vykasli...Treba to mysleli v dobrem, ze je velky, ze jako pekne roste... 😀

zeta123
autor
27. jún 2012

@strapco13 no a moje sa v kuse usmieva pekne spinká, ciká a teraz už aj kaká ...tak potom môžem byť aj ja spokojná 😀

zeta123
autor
27. jún 2012

@czechzuzanaba dakujem...inak som s toho veľkú tragediu ani nerobila...len je to také prekvapujúce pre mňa🙂

czechzuzanaba
27. jún 2012

@zeta123 jojo, ja jsem taky z toho byla prekvapena. A hlavne to obleceni....clovek pomalu kazdych 14 dni musi menit satnik 😀

zeta123
autor
27. jún 2012

@czechzuzanaba presne tak 🙂 a kolega, ktorý mi sľúbil, že mi donesie lacné pampersky, a už nám 3 budú pomaličky aj malé... 😀 😀 😀

darinkazv
27. jún 2012

@zeta123 juj, môžem ti len závidieť. my máme 2 mesiace a 4930g. s pôrodnou váhou 3790g. musíme prikrmovať, ale už sme boli za laktačnou poradkyňou, tak dúfam, že sa mliečko zase rozbehne. radšej, keby priberala viac, ako takto málo a dr. stresuje :( ešte stále nosíme v.56, a v.62 je nám ešte väčšia. a pampersky 1ky, lebo v 2kách sa topíme :(

sparocka
27. jún 2012

môj je tak isto valibuk. pôrodná váha bola 3750 a teraz máme pol roka a 10kg. aj doktorka nám hovorila,že ani jej deti v roku nemali 10kg 🙂 v ramci srandy to bolo. my to neriešime malému chuti papat a to je to podstatne.

strapco13
27. jún 2012

@darinkazv moja ma rok, dojcena na poziadane, prikrmy papa supe..a vazime 8,2 😀 😀 😀

zeta123
autor
27. jún 2012

@darinkazv aspon vynosíte vsetky vecicky...my máme aj také čo sme vôbec nenosili 🙂..inak tak sa hovorí, že kým priberajú bábätká a nechudnú je to dobré 😉

stvura
27. jún 2012

@zeta123 no chcela by som mat tento problem...xixi...ja mam opacny, tri velmi utle deti 😉

miselita
27. jún 2012

Tak kocky prispievam aj ja. Narodili sme sa s vahou 3800 g mame skoro tri mesiace a 5950 g a narastli sme o 12 cm. Zatial plne len kojim no zajtra odchadzam na operaciu a maly bude musiet byt s tatinom u babky na prazdninach takze bude na bebe. Dufam ze si zvykne spet na cicik :( :( Rada by som ho kojila nadalej ☹

strapco13
27. jún 2012

@miselita napis mi do IP aka operacia, ake lieky a najdeme sposob ako co najskor dojcit, pklus nech nekrmia flaskou

zeta123
autor
28. jún 2012

@katren dakujem 🙂 ty v tom MK máš riadny prehľad 🙂

lucka1987
28. jún 2012

@zeta123 kazde dietatko je osobnost. idelane je take, kde konkretne babatko prospieva a je zdravucke . nemusis kukat tabulky, co a ako, ak mu chuti, daj mu napapat 😉 niekto zje viac, niekto menej...

sladkasue
28. jún 2012

@zeta123 ci je to v poho by ti mala povedat dr.
inak ak teraz ma 7 kg, priprav sa zrejme na to, ze dieta sa nebude gulat, prevalovat stverat, sediet a chodit ako ostatne... pri tom kolose vahy to bude o par mesiacov neskor 🙂

xenicka13
28. jún 2012

ja som kojila a tiez prve mesiace to bolo kilo mesacne, po tom stvrtom piatom mesiaci to klesne 🙂

zeta123
autor
28. jún 2012

@czechzuzanaba
@strapco13 rozmýšlala som nad týmto priberaním. malý papal ako sa narodil nutrilon a to dva týždne. vtedy pribral 200 g za dva týždne, čo je podľa mňa v norme, lenže potom začali koliky tak sme začali papať nutrilon comfort a od vtedy začal tak rapídne priberať a to za dalšie dva týždne 600g. možno keď mu budem dávať aj prikrmy tak bude menej priberať?

luciferkax
28. jún 2012

Môjs a narodil s váhou 2800 g, prvé tri emsiace priberal po skoro 1500 g, potom dva mesiace nepribral vôbec D

zeta123
autor
28. jún 2012

@sladkasue uvidím 🙂

betina1984
28. jún 2012

@zeta123 netrap sa nad tym, kazde dieta pribera inak. Teraz sa ti zacne viacej hybat a nebude tolko naberat. A dieta po narodeni by mali priberat okolo 40 g denne potom sa to znizuje okolo 3-4 mesiaca na nejakych 150 g tyzdenne. Podla mna je 200 g za dva tyzdne strasne malinko, to tak za 5-7 dni je akurat. Davaj mu tolko kolko pyta. Ked bude jest prikrmy, bude mat menej mlieka a bude menej priberat. Ja mam kamaratku, maly sa narodil tusim 3750 g, teraz ma 9 mesiacov a ma cez 12 kg, to mala moja prva dcera v dvoch rokoch... 🙂

zeta123
autor
28. jún 2012

@betina1984 Dakujem 🙂

solvia
28. jún 2012

Tiež máme doma malého valibuka 🙂 má 3 mesiace a 7600g. Je plne kojený a naša doktorka len skonštatovala, že za mesiac pribral kilo a že je to fajn. Je lepšie mať pevne stavané bábätko ako vychudnuté, tak môže lepšie čeliť chorobám. Na reakcie okolia aký je veľký sa len spokojne usmievam presne tak ako náš malý.

andrejka1974
28. jún 2012

kazde pribera inac a nie je vobec pravda ze deti na umelom mliecku su tucnejsie ako tie ktore su kojene moja je jasnym pripadom toho ze to tak nieje je uz len na umelom mliecku ma 2 a pol mesiaca a porodna vaha bola 2890 gramov a teraz mame 4220 gramov a bola by som rada keby mala nejake to kilecko viac ale ona si asi chce udrzat liniu 🙂 🙂 🙂

jajamalka
28. jún 2012

pripájam sa k @andrejka1974, malá sa narodila s váhou 3250g, po štyroch týždňoch sme museli prejsť na UM, má 5 mesiacov a 6kg 😉

ichbinich
28. jún 2012

Ja som bola pri narodeni drobec, 7kg som mala v roku.
Moj brat bol velky, 7kg mal v 3 mesiacoch.
Obaja sme boli plne kojeni 😉

Moj syn bol maly, ale potom dobre priberal, dokonca mu debilny lekar napisal do karty, ze ma nadvahu 🙄 Cosi pred rokom, ked sa viac hybal, sa priberanie spomalilo. Ked bol na 25-percentile, tak lekar prehlasil, ze teraz ma idealnu vahu... (ale mam dve usi, jednym dnu a durhym von). V roku mal 10kg, v dvoch 12kg.
Bol plne kojeny do pol roka, potom sme zacali s prikrmami, ale to bolo kostovanie a nie jedenie. De facto bol plne kojeny urcite do roka 😉