Inglesina Magnum, Gesslein, Nestor Faktor X ľan a Concord Neo Travel set

hruveop
27. feb 2014

Ahoj. viem, že je tu veeeľa diskusií ohľadne výberu kočíka. Mám ich prečítaných niekoľko a vybrala som si favoritov. Bábätko sa narodí v septembri, preto som vyberala kočíky s veľkou vaničkou. Ideálne by boli samozrejme kombinácie. Viete mi poradiť, ktorý z mojich favoritov je najlepší? čaká ma ešte vyskúšanie si kočíkov v obchode, aby som si ich "vyskúšala naživo", ale pomôže mi každá dobrá rada a skúsenosť. Vopred vám veľmi pekne ďakujem 🙂

hruveop
autor
27. feb 2014

Ešte som zabudla na Roan Marita Elegance.

luxus10
27. feb 2014

ahoj,
podla tvojho vyberu myslim, ze chces vyuzivat aj sportovu cast kocikov.
inglesinu magnum som mala, myslim, ze uvadzat, ze sa tam zmesti dieta do 3 rokov je dost otazne, zalezi od velkosti dietata, mne nesedela dlzka opierky a priestor nad hlavickou velmi skoro, liezli mi na nervy neotacave predne kolieska, ale zalezi od toho ci zijes v meste alebo mimo mesta, v meste sa vyruti huf ludi, a cakaju ze sa im s kocikom uhnes, alebo ich azda preskocis, aj na prechode pre chodcov.... znacne to brzdi premavku....

concord neo...pozri si sportovu cast, podla mna tam dieta nema kde opriet nohy , to je velka nevyhoda....

niektore gessleiny maju male predne kolieska, co je do snehu nevhodne, inak maju priestranne sportove casti...

vybrat dnes vhodny kocik je velky kumst...

a vrelo odporucam kocik vyskusat osobne pred kupou, a zapri sa donho akokeby si chcela vyjst na obrubnik, ja som bola sokovana u kolkych to nejde alebo ide len velmi tazko ani u prazdnych...

odporucam ti , a davam velky doraz na to aby bola autosedacka-vajce nakliknutelna na podvozok kocika, aj keby si si to mala kupit samostatne, hoci ojazdene...

ja som mala viac kocikov, a hlboky som mala inglesinu sofiu s nafukovacimi kolesami, a velkou polohovatelnou vanickou, jediny problem boli neotocne predne kolesa, inak do zimy a snehu super, aj magnum som mala v nadeji ze budem pokracovat do 3 rokov- ale bolo to pre nas nevhodne...

a sportovy sme kupovali podla velkosti dietata....

a bola som prekvapena, kolko o kocikoch neviem....

ako sportove odporucam bertini x6, cam cortina, peg perego gt3, concord fusion, chicco s3... tam sa deti aj zmestia...ale zalezi od toho co hladas...

hruveop
autor
3. mar 2014

@luxus10 ĎAKUJEM veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂 som naozaj netušila, že vybrať vhodný kočík je takýto boj 🙂
ĎAKUJEM ešte raz, uvidím čo poviem po vyskúšaní v obchode.
Osobne sa mi páčia väčšie kolieska a niektoré Gesslein majú aj vymeniteľné predné kolieska.

luxus10
3. mar 2014

a este zvaz ci u sportovej casti sa tato da nakliknut v smere aj v protismere jazdy, toto je tiez tuhy oriesok...ak ti na tom zalezi, mne zalezalo, ja som chcela svojho drobca dlho vidiet, aj sme sa dobre spolu zabavali, aj malemu robilo dobre, ked nas videl, a ked prisiel cas, otocili sme mu korbicku a mal ine divadlo.... 🙂

inglesinu som s hlbokou vanickou vybrala hlavne kvoli hojdaniu, ale v praxi som zistila, ze ked ma dieta refluxy, tak hojdanie treba obmedzit, ale kocik bol super pruzny, malemu to vyhovovalo... 🙂
dalsia vec ktora bola dolezita, ze sa dalo lehatko polohovat - co bolo neskor pri refluxoch viac nez vhodne....a v casti striesky po odzipsovani bola sietka...

ale toto maju aj myslim znacky hlbokych kocikov Dema, mozno Peg perego...

a este si dobre zvaz ak sa ti babo narodi v septembri, treba pocitat ako pises skutocne s priestrannou vanickou, lebo zimy a vetry byvaju krute, az sa ti do kocika zmesti aj fusak aj dieta, a do tych 5-6 mesiacov dieta skutocne najlepsie chrani hlboka vanicka....

a ktym kolieskam, chodit s malymi kolieskami je trapenie, to sa nadres ako farebny....treba inak tlacit do rucky, aj ked je to superlahky kocik...aj taky mam...ale len do auta, do OC na absolutne rovne povrchy...ale aj tam sa viac nadrem, ako v cam cortine, ta ide sama, staci jednou rukou zlahka pridrziavat smer....a prejst s malymi kolieskami po meste, kde su praskliiny na chodnikoch, a nebodaj kamenna dlazba... lebo v obchode su umele podmienky, preto sa aj tazko vybera...

ak su len predne male, je to trocha ine, tam je ale problem sneh...

siska53
13. mar 2014

@hruveop vyskusaj,uvidis..ja som mala inglesinu magnum a vybrala by som si ju opat,nedam,na nu dopustit. Velka vanicka,mam marcove deti,cize v zime uz boli dost velki,ale zmestili sa v pohode i s fusakom. Do maleho vytahu sim,sa zmestila tiez,lebo rucka sa da ovladat smerom hore i dole,kocikovat mozu tak vacsi i mensi v pohode. Ma,priestranny kosik na,nakupy,lahko spravis zneho sportak,pekne pruzi,velke kolesa vhodne do akehokolvek,terenu,lahko sa tlaci (aj kvoli tomu,ze,robi len dve stopy,nie 3ci 4). A predne kolesa sa netocia,co mne zas vyhovuje,tociace kolieska mi maximalne lezu na nervy.
dieta sa da polohovat.
ja to sice viem,porovnat len so sportiakom a lutujem,ze,som,sa dal presvedcit muzom na,kupu golfaca.(ako alternativu na vacsie dovolenky sme mali staru,lahku buginu,ked uz je dietatko vacsie,no mm z tej buginy bolel chrbat,tak kvoli tomu.hoci on takmer nekocikuje,ale co uz..)
jedina nevyhoda inglesiny magnum je len,to,ze je,vacsi a zaberie viac miesta. Ale napriek,tomu sme s nim,ako 4clenna rodina zvladli i dake,tie dovolenky.

ivanka7799
16. mar 2014

Ahojte, máte niekto skúsenosti s kočíkom Inglesina Trilogy? Ďakujem

hruveop
autor
17. mar 2014

@ivanka7799 tu diskusia presne k tomu kočíku, na ktorý sa pýtaš. možno ti to pomôže 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/ma-uz-niekto-skusenost-s-kocikom-inglesina-trilogy-2013/

ivanka7799
17. mar 2014

@hruveop Ďakujem pekne 😉