Jakub, Lukáš, Matúš, Samko verzus Adam

usmejsa
16. dec 2014

Baby,poradite ktore z tychto chlapcenskych mien je najkrajsie? Viem ze su podla daktorych dost otrepane, ale mne sa pacia, vynimocne mena mi nepasuju k priezvisku... Mimochodom vo svojom okoli poznam z kazdeho meno len 1osobu,co sa mi zda ze nieje otrepane

pemasinika
17. dec 2014

Ja mám Matúša a ešte som zvažovala nad Lukášom. Chválim tvoj vkus, ktorékoľvek z týchto mien dáš, bude to dobrý výber.

zk3
17. dec 2014

mne sa vsetky tie mena pacia, najviac asi jakub a lukas. ale vsetky su velmi pekne. ak chces, pozri ako sa ktore mena davali v poslednych rokov - http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=najca...

orchidea71
17. dec 2014

Ja mám Jakuba chcela som aj Adam ALE NAKONIEC SOM DALA Dominik TO JE STARšI

anelehka
17. dec 2014

Samuel,alebo Filip,dve najkrajsie mena-oba kusky uz mam 😉

jankaroy
17. dec 2014

Manzel chcel Jakuba, alebo RIcharda ale v rodine ich uz mame a mame v rodine este Matusa a Samka. Mne sa z tychto paci Adam a Lukás. Aj Marek je krasne meno 🙂

misacina
17. dec 2014

My máme Jakuba a Matúša 🙂

lucki
17. dec 2014

Za mna urcite Adam kedze aj doma mame jedneho. Vsetky su dost frekventovane mena, ale pri adamovi mi to vobec nevadilo. Ale ako uz viacere pisali, musite sa hlavne vy doma dohodnut a vybrat to NAJ pre Vas.
Inak u nas konkretne matus vypadol skoro hned aj napriek tomu ze je to velmi pekne meno, ale kedze mame priezvisko na č tak pri vysloveni celeho mena mi to vadilo šč hned po sebe.
A adam je univerzalne aj v zahr, nikdy nevieme kam nas odveje, takze nikto nebude mat problem precitat a vyslovit to meno (rovnako aj jakub)

hujluvu
17. dec 2014

Moj synator sa vola Leo a prechadza obdobim, kedy si chce zmenit meno na Adam... 🙂 Takze za nas jednoznacne. ;)

dejna20
17. dec 2014

Z tohto vyberu lukas.

usmejsa
autor
17. dec 2014

@womankc paci sa mi aj Simon len nase priezviska sa zacinaju na MO. A tak divne znie ked aj v mene aj v priezvisku sa opakuje MO

tahivka
17. dec 2014

Adamko bude mať nevýhodu - meniny a Vianoce v jeden deň, Jakubka môžu volať Kubo, čo mne osobne sa vôbec nepáči, Lukášov a Samkov je požehnane, ale sú to pekné mená, dajú sa pekne obmieňať a ani sa im nedá "škaredo" povedať....no my máme Matúška 😀 Ja som sa riadila aj podľa toho, aby nemal príliš blízko narodky a meniny, príp. iný sviatok - proste, aby mal každú chvíľku niečo 😉 Narodeniny ovplyvniť neviem, ale pri meninách som na to myslela.

ln16
17. dec 2014

Adam

ssussie
17. dec 2014

Adam a Samko uz je kazdy druhy, Jakubov tiez pozehnane, tak Lukas alebo Matus - ako sa ti hodi k priezvisku🙂 Moj synovec je Matus 🙂 Ale vsetci ho volame Matko... Aj ked uz ma pomaly 23 😀

mata128
17. dec 2014

Lukas,Matus

zuzana7891
17. dec 2014

my budeme mat Samka 🙂

mima4
17. dec 2014

Adam

casperka1980
17. dec 2014

my čakáme Jakubka... 🙂 a čo tak Adrián?

lili91
17. dec 2014

Môj názor: pre man jednoznacne Jakub (jedneho mam aj doma 😀 ) alebo potom Samko (aj to som zvazovala, len original Samuel sa mi zdalo dlhe a az tak sa mi nepacilo). ked aj vyrastie a bude sa predstavovat, tak Jakub mi pride take zvucne, pekne meno aj pre chlapca aj pre chlapa. zatial co Samko je "len" pre chlapca. ked bude dospely, asi sa tak predstavovat nebude, to mu uz "zostane" len Samuel, Samo a to nie je az take pekne 😉

horana
17. dec 2014

Obe moje deti maju v triedach min. po 1ks z kazdeho spominaneho mena, z vacsiny aj po 2-3 ks deti...su skutocne velmi rozsirene.
Nic proti, ale prave preto mi splyvaju, su to take uz prilis klasicke. To je tak na hodenie si mincou, resp. vytiahnutie papierika z klobuka.
Ale bolo by dobre keby sa aspon mama sama rozhodla, ktorej jej aspon trochu rezonuje, nie je nic moc dostat meno podla par stranovej ankety na MK 😨

snopkulka
17. dec 2014

@andreasiskova3 áno, je to jedno z najpopulárnejších mien posledné roky, ale čo som prekvapená, náš chodí do škôlky, kde sú 4 triedy po cca 25 detí a je jediný Samko v celej škôlke 😀 za to dnes sme boli u pediatričky a boli tam ďalší dvaja menovci našich prckov 😀 takže na jednu čakáreň dvaja Samkovia a dvaja Filipkovia 😎 😎

womankc
17. dec 2014

@usmejsa Tak potom hlasujem za Matúša 😀 , pre mňa naj meno

tajka1986
17. dec 2014

Ja hlasujem za Matusa🙂

acernas
17. dec 2014

Všetky tieto mena su moje oblubene 🙂 Lukasa uz v rodine mame takze ja by som sa rozhodovala medzi Jakubom, Matúšom a Samuelom 🙂

silviapo
17. dec 2014

Mne sa páči Adam 🙂

mitomi
17. dec 2014

Mne sa pasi Samuel,aj ostatne su pekne,je to na tebe uz.

zuzana76
17. dec 2014

mne sa pacia vsetky, mame doma Samka a Patrika, ale aj Jakub , Adam, a ostatne su velmi pekne, moje deti si vybrali mena sami, hned som citila, ze toot bude Patko a toto samko

eraa
17. dec 2014

Adam -urcite 🙂

tilly
17. dec 2014

mne sa najviac paci Adam, aj jedneho mam doma 😀 ale ma jednu velku nevyhodu, tie meniny na vianoce mu strasne vadia, chcel by meniny v lete, som ani nemyslela na to, ze by mu to mohlo prekazat, starsiemu synovi je to uplne jedno, ci ma alebo nema nejaky sviatok, tento maly si potrpi...

inak Adamov je vela (tak ako jakubov, lukasov, samkov a pod.), ale zas na druhej strane to pomaha pri zblizovani sa s ludmi 😀 napr. mala som klienta, ten mal tiez syna adama, tak sme uz mali spolocnu temu pri cakani a vybavovani 😉 teraz som bola u kozmeticky, ta ma tiez adama, kamoska ma adama, mne vobec nevadi, ze je ich vela, je to take univerzalne meno, lahko vyslovitelne, lahko naucitelne

usmejsa
autor
17. dec 2014

@casperka1980 adriana mame v rodine a mimochodom dcera ma hebrejske meno chcela som preto aby aj syn mal hebrejske. Aby spolu ladili 🙂

mariahodzova
17. dec 2014

Vsetky mena su pekne pokial sa povedia pekne....nas najstarsi je samuel,to sme vedeli hned ked nam povedali ze bude clapcek a dvojicky su Dominik a Adam. Dominika som sa rozhodla a zamilovala sa do toho mena v polovici tehu a Adam som zavelila 4dni pred porodom a kaslala som na vsetkych,lebo tie variacie mi liezli na nervy...vsetci do mna hucali ze preco sa nebudu obaja volat na "D" ked su dvojicky....nechapem preco by sa mali?!vyber to s cim si najviac stotoznena ty