Je možné krstiť aj v katolíckej a evanjelickej viere?

mina28
31. júl 2015

Chcela by som vedieť či sa dá dieťa pokrstiť aj v katolíckom a aj v evanjelickom kostole ak sa rodičia nevedia dohodnúť?
Myslím že cirkev by mala o sebe vedieť a jedno dieťa by nemalo byť krstené 2krát. ďakujem

alaguema
3. aug 2015

@worker_falcon zdanlivo jednoduchá otázka, ale tu a teraz by som už bola poriadne off topic.

dancul177
3. aug 2015

Necitala som ostatne prispevky, ale pokial viem Michal Handzus (ten hokejista) je evanjelik mal sobas aj v evanjelickom aj v katolickom kostole ked sa zenil, on je evanjelik a jeho manzelka katolicka. Ja som evanjelicka a nie som vydata a moje dieta v pohode bez problemov pokrstili, takze si myslim ze vela zalezi aj od fararov a danych farnosti, takze najlepsie spravis ak sa opytas priamo tam.

horana
3. aug 2015

Aby som teda nebola mimo temy, vraciam sa spat k uvodnej otazke.
Kazdopadne ked su raz rodicia dvoch vyznani obaja sice krestania, ale patriaci pod inu cirkev a su naozaj praktikujuci, je snad jasne ze dieta bude vychovavane pod oboma vplyvmi. Bars aj je pokrstene len pod jednym a z tohto su aj krsti rodicia, druhy rodic, ak naozaj uprimne veri, nebude tuto svoju odlisnost skryvat a dieta sa s nou stretne. Hlavne ak su rodica taki ze jeden aj druhy navstevuju obcas chram toho druheho, co sa v praxi deje.
Zaroven si katolici a evanjelici krsty navzajom uznavaju, cize akoby podla nich bolo jedno pod akou z tychto dvoch smerov je dieta vychovavane, je to tak podla nich OK a to iste.
Preto aj ich veriacim ak len maju slova ich vlastnych predstavitelo v u nich tu vahu aku by mali mat, by sa nemali o toto sporit, ale ustupit si.
Naplnte to manzelske "...zmýšľajte rovnako, rovnako milujte, buďte jedna duša a jedna myseľ ... v pokore pokladajte jeden druhého za vyššieho. Nech nik nehľadí iba na svoje záujmy, ale aj na záujmy iných."
Len kto to prvy zacne naplnat, vsak?! 😉

xstelinka
3. aug 2015

@mina28 u evanjelikov je to tak,ze ked su rodicia inej viery a nevedia sa dohodnut, deti sa krstia podla pohlavia. Napr. matka je katolicka a otec evanjelik a maju dievcatko,to bude krstene u katolikov, v pripade chlapca by to bolo u evanjelikock. A okrem ineho,dieta moze vzdy konvertovat 😉 pripadne byt ateistom 😎

hanka_april
4. aug 2015

@xstelinka tak toto neviem odkial mas, ale to je dobra blbost 😀 😀 😀 ak sa tak dohodnu rodicia je t ok, ale urcite to nie je v ramci cirkvi, moja sestra ma za muza katolika, brali sa v RK kostole a deti (syn aj dcera) su ECAV 😉 😉 😉

xstelinka
4. aug 2015

@hanka_april Ak nieco nevies/nepoznas neznamena to, ze je to blbost. A docitala som sa to niekde tu: http://www.ecav.sk/ , nechce sa mi hladat konkretny link. A ja som pisala o dohode alebo "pravidlach" v evanjelickej cirkvi, ked jeden je katolik a druhy evanjelik a rodicia sa nevedia dohodnut.

hanka_april
4. aug 2015

@xstelinka ked sa nevedia dohodnut, tak sa nedohodnu ani na rozdeleni, vid uvodny prispevok 🙄

worker_falcon
4. aug 2015

@alaguema založím špeciálne pre teba samostatnú tému?

horana
4. aug 2015

Prakticku stranku v tom krstit dieta podla rodica rovnakeho pohlavia vidim v tom ze bude chodit do chramu asi s tym rodicom v ktoreho viere je krsteny a teda kym je dieta male nie je problem so zachodkami, mozu bez stresu spolu chodit na zachod daneho pohlavia 😀

lubkavargova1
4. aug 2015

vacsinou sa zauziva ze deti sa krstia po otcovi...u nas tiez tak bolo. Mama greko, otec rimo a my deturence sme rimo....ale podla mna aj tak je to na dohode oboch partneroch. Ja len jedno nechapem. To az teraz spadli ruzove okulare???? To ste si mali vydiskutovat pred sobasom co a ako s vierou. Toto je dost velky kamen urazu..nedajboze dajaky zarity krestan/katolik/svedok a je pruser jak oci 😖