Jednoduchá svadba

hedamaria
6. apr 2014

S priateľom sme spolu už dlhší čas a chceliby sme veľmijednoduchú svadbu.Ja už mám jedno manželstvo /nevydarené za sebou/ a myslím, že dôležitý je vzťah a nie to, aká bude hostina, aká hudba, aké šaty a topánky. Známí sa na topozerajú rôzne, ale nemôžem dosť pochopiťnázor, keď niekto povie, že na svadbu nemá peniaze. Veď sa dá urobiť aj celkommalá. Máme pred sebou inú úlohu, adopciu môjho syna manželom. Ako sa pozeráte na jednoduchú svadbu, len obed v reštaurácii?

yanni
6. apr 2014

@hedamaria ja velmi pozitivne. A nech si mysli kazdy, co chce.

jamelia
6. apr 2014

Ahoj, ja som mala s manzelom velku svadbu - financovali ju nasi rodicia, bolo to pekne, clovek si to spatne sem-tam pozrie . Ale to je vsetko. Keby som sa vydavala druhykrat, urcite by som to riesila ako ty - ziadna velka svadba, len jednoducha 🙂 kazdemu sa paci nieco ine.

liuba84
6. apr 2014

my sme mali uplne ze malu svadbu, mali sme uradny obrad na hrade, v restauracii sme si dali veceru a doma sme si dali tortu a pilo sa kdo co chcel, bolo nas 11 aj s nami, len rodicia a surodenci, z toho 2 surodenci mali partnerov, vobec sme nechceli okazalu svadbu, ziadne tancovacky, saty som mala jednoduche kupene tu na MK a dala som si ich upravit so vsetkym ma stali 35e, vecera,saty, poplatky za svadbu, cca 200e 🙂

fra
6. apr 2014

mne osobne sa zdá svadba tak nad cca 500- 1000€ celkom zbytočnym vyhadzovaním penazí ale ved nech si každý urobí akú chce, či už piknik v lese alebo recepciu v Hiltone, to je jeho vec 😉

stefka33
6. apr 2014

🙂 Super, žiaden stres. 🙂 Ja neznášam svadby a moju som si ani záznam nepozrela. Rodičia nás dokopali do veľkej dedinskej s XY hosťami, hotová šaškáreň. A samozrejme poriadne nás poohovárali ľudia potom aké bolo všetko otrasné.

etel1
6. apr 2014

@hedamaria Ja som sa síce vydávala prvý raz, môj manžel bol v takej situácií, ako Ty, 1 nevydarené manželstvo mal už za sebou. Svadbu sme mali malú, moji rodičia, brat, sestra, svokra, 2 svedkovia. Obed sme mali vzhľadom na zdravotný stav môjho nebohého tatina u našich v obývačke, /tatino bol na vozíčku/, ale bolo úžasne, veselo a dodnes na to spomíname, že to nemalo chybu. Nepotrebovali sme noblesu, ceremónie, chceli sme svoj vzťah oficiálne spečatiť, a tí, ktorí mali byť v tej chvíli pri nás, tam boli. A to bolo pre nás dôležité. Našli sa ľudia, ktorí nás dlho mali v zobáku, ale to bol ich problém. Vydávala som sa predsa ja! A sme spolu už pomaly 22 rokov. Takže DRŽÍM PALCE!!!

pribinak
6. apr 2014

Mala som velku svadbu, bolo to skor zelanie mojich a muzovych rodicov, kopa stresu a oplieskanych penazi a aj tak nespokojne matky na oboch stranach. Moct tak vratit cas, spravim model 2+2 (nevesta, zenich a svedkovia) prachy usetrim na super dovolenku a hotovo

mariuskaa
6. apr 2014

Super.
Mala som takú.
6 ľudí spolu s nami. Najveselsi den môjho života.
Mala som aj svadobné šaty (pod kolena, bez ramenok!), aj závoj, aj pekne topánky, aj super oslavu mam aj video aj krásne fotky ako spomienku.
Na to aby ste mali krásnu svadbu nepotrebujes vela ľudí.

misinka26
6. apr 2014

Aj my sme mali veľkú svadbu, hlavne kôli rodičom, naši vydávali prvú dcéru a muž je jedináčik tak to rodičia chceli mať vo veľkom ... mali sme 180 hostí a bolo to kopec stresu, prispôsobovanie sa, nič čo sme chceli my dvaja ... ja ak by som sa vydávala ešte raz rozhodne len my dvaja niekde na pláži + svedkovia a bolo by ... takto sa človek stále naháňal, furt trebalo niekoho vítať a odprevádzať, keďže hostia sa točili, jedni prišli, druhí odchádzali, pred kostolol hodinová boskávačka 🙂,počas hostiny nebol čas na nič len obchádzať všetkých hostí, všetci ma chceli vykrúcať a ja nakoľko som bola v 4 mesiaci som fakt trpela ☹ ☹ ☹ Všetci boli spokojní, my unavení a CD sme videli asi raz 🙂 🙂 🙂 Svadbu platili naši ale aj tak si viem predstaviť mimúť tie peniaze na niečo užitočnejšie ... ale aspoň mali radosť 🙂 🙂 Ja Vám držím palce a urobte si podľa seba aby ste boli spokojní vy dvaja, ostatní vám môžu byť ukradnutí ... Veľa šťastia 🙂

zita19
6. apr 2014

Ja ked som zenila syna bola na nej 11 ludi vratane 3 dietok vo veku do 4 rokov. Mladomanzelia so svedkami odbehli na urad na sobas, zvysok pripravoval obed v altanku v zahrade. Vecer grilovacka, nic mi nechybla nic mi nevadilo. Tak to chceli mladi a ja som sa do toho nemiesala.

moni244
6. apr 2014

ja idem mať takú svadbu teraz v sobotu, my dvaja, naša dcérka, 8 ľudí, obed a domov, dcérka ostáva so starými rodičmi, my mladí ideme na diskotéku spojenú s bowlingom

moni244
6. apr 2014

@hedamaria a ešte budem mať klasické svadobné šaty, našla som na bazaré za 70 eur, závoj nemám, obrúčky titánové, cca do 500 eur sa zmestíme

ammellia
6. apr 2014

Hlavne sa nedať do ničoho dotlacit. Ja som mala velku svadbu a užili sme si ju na 100%. Kedykoľvek by som si to zopakovala.

stastenka42
6. apr 2014

ja sa tiez priklanam k mensej..my sa chceme brat cez leto a to tak ,ze obrad na urade s dvomi svedkami a potom grilparty na zahrade..jedina podmienka je ziadne dary a riflovo-teplakove oblecenie 😀 😀 😀 😀 hlavne sa citit prijemne ,uvolnene....kazdy musi priniest napecene bud sladke alebo slane...nic viac...

sviecka
6. apr 2014

@hedamaria Ahoj, nasa svadba vyzerala asi tak: 1.1.2013 vecer o 18:00 hod sobas v kostole, kde prislo velmi vela ludi (az sme sa cudovali, kedze to bolo na novy rok a vela ludi bolo po veselom silvestri...) ale mali sme krasny obrad... vianocna vyzdoba, sviecky na zemi,... bola to romanticka atmosfera...a potom - sme sli kazdy domov 🙂 a my s manzelom do naseho noveho bytika 🙂 a to sme boli zasnubeni vyse roka, nebola som ani tehotna, kedze sme pred svadbou spolu nezili... cize to nebola taka svadba, ze "musi byt" ale jednoducho my sme takyto svadobny den chceli. najprv boli z toho niektori dost v soku, ze vlastne ziadne pohostenie nebude, ale nakoniec sa to vsetkym pacilo 🙂 a pre nas to je nezabudnutelny den, v ktorom neboli ani hadky, ani stresy, ani ohovaracky, ani nic take 🙂

niki928711
6. apr 2014

@hedamaria my so snúbencom chceme tiež len malú svadbu. Máme už 2 ročného syna a tie peniaze, čo by sa dali do svadby sa dajú použiť aj ináč.

bosoriak
6. apr 2014

@hedamaria Heh, nas svadba vysla asi 500 eur aj s pozicanim siat a s obruckami. Obrucky z chirurgickej ocele, jednoduche saty z pozicovne za 120 eur. Obrad na urade, hostinu sme mali husacinu. Bolo nas asi 15 ludi, vsetko nasi blizki, bolo nam super. Ak by som sa vsak mala rozhodnut este raz, svadba by bola na urade s dvomi svedkami v strede tyzdna a potom by sme zvlast isli na obed s rodicmi a zvlast s kamaratmi.

Mas uplnu pravdu, ze dolezity je vztah a nie to, ake mas saty.

Ono to vyjadrenie ze na svadbu nemaju peniaze znamena len to, ze nemaju peniaze na vysnivanu svadbu. Kazdy ma samozrejme pravo robit si co uzna za vhodne a aku svadbu chce, ale mne su tie velke veselice uplne proti srsti. 🙂

luba28
6. apr 2014

@hedamaria ja som taku mala,...este som bola aj tehotna,cize nohavice z lidlu v akcii za 5,99 eur,vrchny diel pozicany od svagrinej+doplnky a topanky 6 eur v akcii,...najdrahsia vec boli obrucky,...mm mal oblek doma,...obed nas stal 100 eur a i uz,...cize dokopy cca 350 eur,.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 neviem,ci uz mal niekto jednoduchsiu,.....a zaklad je nie obrad,ale zivot po nom,.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

doty1
6. apr 2014

Ja som za to, nech si každý urobí tak, ako mu vyhovuje. Ja som nikdy netúžila po svadbe, nikdy som nevzdychala nad svadobnými šatami a vyberať hudbu, stoly, kvety, hostí mne osobne by prišlo ako strata času a strašný stres. Vydávala som sa minulý rok ako 39-ročná, malá mala vtedy 4 roky a my sme sa poznali 16 rokov. Ako svedkovia nám boli mužove dcéry z prvého manželstva, potom sme sa išli nadlábnuť do dobrej reštiky, prešli sme sa po meste, išli na zmrzku a bolo nám fajn. Môj otec to bral v pohode, mama trochu horšie, brat so ženou tiež tak divne, ale toto nebol môj veľký deň, ani niečím výnimočný okrem toho že bol hic ako s...a 😀, náš veľký deň bol, keď sme začali spolu bývať, keď sa nám narodila dcéra, keď sme si kúpili náš spoločný dom,...
Ja osobne sa snažím, aby som nemusela robiť nič, čo mi je vyslovene proti srsti a mám možnosť to zmeniť.

nikawero12
6. apr 2014

Každý by si mal urobiť takú svadbu, aká mu vyhovuje a svadbu by si mali vyberať mladomanželia a nie ich rodičia. Ale bez ohľadu na veľkosť svadby, malo by byť dobre postarané o svadobných hostí. Ved ked si niekoho pozvem, tak by som sa mala postarať o to, aby sa na svadbe dobre cítil a mali čo jesť a piť....Ja s manželom som raz bola na nooobl svadbe / nobl hotel, nobl obrad, nobl šaty pre nevestu, nobl restaurácia/, len jedla a pitia bolo tak málo, že zo svadby sme išli hladní ako vlci 😀 😀 😀 a v najbližšom non-stop motoreste sme sa museli najesť, lebo sme od hladu ani nevideli 😀 😀 😀 ....dnes mi je už z toho smiešne, ale vtedy sme boli dosť naštvaní - môj muž to zhrnul do nasledujúcej vety -" debili malomeštiacki, predvádzať by sa chceli, ale hostí si uctiť nevedia" 🙂

lulu369
6. apr 2014

@hedamaria ahoj, my sme s manželom mali len veľmi malinkú svadbu aj napriek tomu, že môj otec o tom nechcel ani počuť...Ja som jedináčik, manžel má 2 bratov a brať si kvôli svadbe pôžičku nám prišlo ako "úplná sprostosť".Mňa rodičia síce prehovárali, ale vždy som ich odbila s tým, že ja s kvôli svadbe pôžičku brať nebudem, že mne nezáleží na tom, aby ma každý komentoval či som pekná nevesta, či bolo dobré jedlo, ale dobrá hudba...Nakoniec sme sa zosobášili len pri rodičoch a svedkoch, a boli sme si do pol noci posedieť v jednej reštike kde sme si dali "slávnostnú" večeru. Môj otec sa dlho s tým nevedel zmieriť, ale bolo to naše rozhodnutie a vôbec to neľutujem 🙂 Tento rok to bude už 6 rokov čo sme manželia a necelé 2 týždne pred výročím sobáša sa nám narodí 3 bábo, takže o darček k výročiu máme postarané 😀

mimka11111
6. apr 2014

@hedamaria s partnerom plánujeme to isté, aj ked sa možno pár ludí "urazí"....je to ale naša osobná vec,čo a ako si zariadime.....môj názor je, že svadobný deň je dňom vás dvoch a nikoho iného.....my plánujeme obed len s najbližšími,t.j. súrodenci s partnermi a samozrejme rodičia

nely459
6. apr 2014

my sme teraz vcera mali taku svadbu 🙂 o 12.00 obrad a o 13:00 obed do 16:00 🙂

anatalia77
6. apr 2014

@nely459 gratulujem! ty to mas este cersrve...

m_ij_ka
6. apr 2014

my sme sa brali v piatok o 13:00, staršia dcéra nám recitovala báseň, ktorú som našla na nete (báseň o manželstve), menšia dcéra pobehovala v obradnej miestnosti s plyšákom v ruke 😀 , pozvali sme len najbližších priateľov a posedeli sme a bolo super. 🙂

amonda
6. apr 2014

@hedamaria Mala svadba je skvela 🙂 Ja som mala cca 30 ludi a kolegov z prace - ti kolegovia, to bol obrovsky omyl, dodnes to lutujem, poohovarali vsetko o sa dalo. A tych 30 ludi bolo tiez az az,aj tak nukdo nebol za nic vdacny a to sme si to sami platili 🙂 - same staznosti na cas, jedlo, hudbu.... Takze stoj i za svojim, zelam krasnu svsdbu 🙂

cerez
6. apr 2014

Urobte si takú, akú vy chcete. Je to o vás dvoch. My sme mali tiež svadbu netradičnú. Zobrali sme sa po 10 rokoch. Dcérka mala na druhý deň dva roky. Nikomu sme nič nepovedali. Bolo nás 5 vlastne 6. Ja, manžel, dcéra, jeden svedok, druhý svedok, a dcérin macko. 😀 Ja mala kostým, žiadne šaty. Pri obrade dcéra behala po obradnej sále, kde samozrejme svojou roztopašnosťou spadla a revala na celú sálu. Prerušili obrad. Ja dcéru zobrala na ruky, bola echt ťažká. Pri podpise sa mi tak ruka triasla od držania. Potom sme sa šli fotiť. Vrátili sme sa domov a prezliekli do bežného slušného oblečenia a šli sme sa najesť. Keďže dcérka mala dva roky a živáň neskutočný, tak jeden z nás bol pri reštike na ihrisku a hral sa s dieťaťom. Keď manžel dojedol, šla som na rad ja. Cestou naspäť sme šli na bežný nákup do Kauflandu, lebo sme boli ako u vyžratého krámu. A večer od celého šialenstva sme ako správna talianska rodina skončili hádkou. A ako bonus. Hovorí sa, že dva krát do tej istej rieky sa nevstupuje. Blbosť. Minulý týždeň sme sa zobrali už cirkevne a obe deti pokrstili. Už máme aj syna a paradoxne má tiež cez dva roky. Takže na fotke, ktorú nám urobil kamarát pre spomienku, sme ja, manžel, dcéra, syn a jeho macko. 😀 Sme s manželom od zoznámenia 17 rokov a tento blázinec si budeme pamätať na celý život.

sunshineka
6. apr 2014

Ked mas jednu svadbu za sebou,je pochopitelne,ze nebudes aj druhu robit honosnu,ak mas teda chapavych svokrovcov.Pre nasich a aj pre svokrovcov by bolo ponizujuce mat len malu svadbu vo forme obedu v restauacii,cize u nas nepripada do uvahy.Aj ked ja by som najradsej svadbu takto vyriesila a preto vyhlasujem,ze vydavat sa nechcem,lebo nechcem velku hostinu s celou rodinou.Pripada mi to trapne,aby sa mi v dnesnych tazkych casoch cela rodina skladala na zivobytie.Lebo predsa len svadba je nakladna,ale zase mladomanzelia si z nej odnasaju slusne penazne vysluzky...takze moj sen je svadba v kostole a potom obed v restauracii,ale nato obidve strany nikdy nepristupia.obe matky sa chcu blisnut a pochvalit,takze ked su chamtive,nebudu mat ziadnu svadbu 😀

sunshineka
6. apr 2014

a este ako tu bolo spminane velkou svadbou sa nezavdacis.nepoznam cloveka,ktory by odchadzal so svadby spokojny.pri luceni sa ti kazdy skeri do tvare oo aka super svadba,vsetko super.sadnu do auta a spustia ohovaracky,co vsetko nebolo dobre a nepacilo sa im.no naco robit hostinu?skoda penazi

nikawero12
6. apr 2014

@sunshineka to nie je celkom pravda, čo si napísala. Existujú aj ľudia, ktorí sú spokojní so svadbou. Ja osobne som takých svadieb zažila dosť a na niektoré si spomínam dokonca s odstupom niekoľkých desaťročí. To, či sú hostia so svadbou spokojní, často závisí od toho, ako sa k nim správa svadobná rodina a od celkovej atmosféry na svadbe. Ak mladomanželia a ich rodičia dávajú najavo hosťom, že sú tam len preto, že sa patrilo ich pozvať, tak potom aj ohlasy na takú svadbu sú zlé. Ale ak hostia cítia úprimnú radosť, že sú pozvaní, tak ide hned o inú atmosféru.