Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kam na narodeniny so 6 ročným synom?

lienka2425
9. jún 2014

Ahojte babenky 🙂
Nas spuntik bude mat za chvilocku 6 rockov a jedine co nam poslednu dobu vrta v hlave je, ze co podniknut...
Ono je to tak ze manzel ma dietatko s expriatelkou,drobec byva u nas samozrejme casto, comu sme aj radi 🙂
Len poslednou dobou ani nevieme ze ako mu urobit radost... 😒
Minuly rok mal peknu torticku, kopec hraciek, veeeelku hrbu balonov ktore ma tak rad a vselico mozne 🙂 Ale nejak poslednu dobu mam taky pocit ze mu neurobi radost nic. Nejde o nas vztah, ten mame krasny, smejeme sa, hrame sa, tulkame a je stastny 🙂 ale ide skor o hracky a o aktivity. Ako keby ho nic nebavilo, nicomu sa netesi, asi mozno to je tym ze ma kopec hraciek u nas ,hrbu hraciek ma aj urcite u svojej maminy. Ci je toho "presyteny" a uz to berie ako samozrejmost ked nieco dostane? Nevieme :( Aj ked mu nieco dame alebo sa mu aj nieco paci v obchode, tak ked to dostane za 1 minutu zabudne ze to ma a aj ked to dostane sa tomu vobec netesi:(
Skusali sme teda od hier s loptou az po neviem co vselico a tiez nic. Okrem jedinej veci ktoru ma u nas doslova zakazanu "tablet" , ktory si vzdy so sebov donesie ked pride, ja mu ho hned schovam a namiesto toho radsej ideme von, kreslime, hrame sa. Comu nieje ani moc nadseny.. Alebo to je tym? Tym sp*ostym tabletom? Vzdy hovori ked dojde ze v akom je "leveli" a aku novu hru maju doma. 😒 😖 rozprava o tom pol dna kym na to trosku nezabudne a samozrejme sa aj na mna vzdy pajedi ked mu ho schovam...
Prave preto vobec nevieme co vymysliet na jeho narodeninky, co mu kupit, cim ho potesime, kam s nim zajst aby mal nejaky pekny zazitok 🙂
Prosim poradte mi sme uplne na nervy 😀
Aj ked je to mozno hluposticka ale pre nas je to dolezite, hlavne moj muz mu chce urobit strasnu radost 🙂
Sme z Bratislavi.
Dakujem

monicm
9. jún 2014

začína leto,myslím si,že aqaupark poteší každé dieťa,naši tiež milujú chodiť do zlína do galaxie,je to úžasné veľké centrum s množstvom šmyčiek,lezecká stena,trampolíny.................no proste my sme tam aj 5 hodín a deti odtiaľ nevieme dostať,ak miluje vodné zvieratá v budapešti tropicarium je tiež prekrásne........................

hračky má naozaj omrzené preto,lebo ich má všade veľa a tablet je v dnešnej dobe cool,preto ho naše deti ešte nemajú (starší má 7) a ešte chvíľku si naň počká,lebo tomuto sa chcem vyhnúť,radšej budem hrať hry ako pôjdem von.ešte sa pred pc a pod. nasedí a nasedí.

bosoriak
9. jún 2014

Mozno by ste sa jeho mohli spytat, co by si prial. 6-rocny je uz dost velky na to, aby si povedal. Co tak spravit mu oslavu presne podla toho, co chce? Ak bude chciet 3 hodiny vkuse hrat tablet a jest pri tom zmrzlinu, preco nie? Je to jeho oslava, jeho specialny den, nie vas. Myslim, ze sa prilis snazite spravit nieco velkeho a pritom to ani netreba. Mojim detom sa najviac zo dna rata taka hra co hrame - nastavim 10 minut stopky a pocas tych 10 minut robim len to, co chcu oni. Cokolvek to je. Behame po blate, ohadzujeme sa vankusmi, skaceme po posteli... Tak ako inspiracia.

A neviem, preco su vsetci teraz taki posadnuti tym, aby deti nehrali tablet. Je to super vec, tiez dokaze rozvijat ak tam su spravne aplikacie. Ja sama si na nom napr. citam e-knihy, hladam informacie, pisem vselico, da sa tam kreslit, pozerat rozpravka, ucit sa zvuky hudobnych nastrojov, ucit sa tvary, cudzie jazyky, kopec kopec veci. Samozrejme nie 8 hodin denne, teraz sme napr. aj tak furt vonku. Ale ked je skaredo, tak su moje dve s tabletom a hraju sa. Ked nas uz nebavi kreslit a modelovat, co ich mam nutit s pistolou? 🙂 Takze mozno by som aj tebe poradila, aby si uvazila, ci ten striktny zakaz tabletu trochu neuvolnis.

sissy27
9. jún 2014

z BA nemáte tak ďaleko do http://www.familypark.at/index.php?id=2 , ešte som nepočula o dieťati, ktorému by sa tam nepáčilo a v deň narodenín má dieťa vstup zdarma (treba ukázať pas) 🙂
čo sa týka darčekov, aktivít, tabletu - treba komunikovať aj s jeho mamou, očividne malý dostane všetko, na čo si prstom ukáže, tak je jasné, že si to neváži a nebaví ho to... tablet - ja tiež z týchto moderných vychytávok nie som nadšená, ale tak je doba aká je, ihriská prázdne a wifi siete preťažené... ale pri 6 ročnom ešte musíte byť pánmi situácie vy dospeláci, tak dovoliť napr. hodinku večer, kým ty spravíš večeru, chlap pozrie správy, malý sa môže hrať...

dai
9. jún 2014

ahoj. moja malinka mala vcera 7 - uz asi 4 roky jej robime oslavu s jej kamaratmi co je pre nu asi najsuper darcek - vyhra sa tam so svojimi naj kamosmi spolu zo skoly, domu, rodiny a tak - inokedy nema sancu mat vsetkych pokope - vzdy je to cca. 20 deti - pre viac sa uz tazko hlada priestor - aktivity su rozne - mali sme kuzelnika, divadlo, sasa - podla veku... tortu davame piect podla toho co ma rada - ked pises ze vas maly ma rad tablet - daj mu ho upiect🙂 co sa tyka darcekov - vidim ze chalani maju radi tych blade ladov, dvdcka rozne, star wars a tie china lega a tak - a to teda aj chalani co su velmi dobre elektronicky zabezpeceni🙂 spytaj sa ho aku hru ma na tablete rad a podla toho skus hladat darceky - ten marketing funguje - ku kazdej hre, rozpravke mas kopu hraciek - aj edukativnych... detto na ten tablet sa daju stiahnut edu hry...
tiez by som nebola tak proti tabletom... moja ho dostala v 6tich - chvilu nim bola posadnuta, nejak sme jej v tom neprekazali, nemala ho uz v rukach viac ako mesiac... proste ma milikn inych aktivit ktore ju bavia viac🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli