Kam usadiť šoféra autobusu na svadbe?

foggiee
24. júl 2018

Ahojte. Ako by ste riesili sofera autobusu na svadbe? Patri sa ho niekam usadit? Ide o to ze na svadbu musime hosti doviest, je to celkom daleko, sofer preto bude mat na hoteli zaplatene aj ubytovanie aj jedlo. Otazka je, ci mu platit normalne stravnu jednotku ako ostatnym hostom (40eur), alebo len veceru z menu? Kam ho usadit? Podla mna sa k svadobnemu stolu medzi nasu rodinu a priatelov nehodi.

slapina
24. júl 2018

@foggiee otázka je, či ho chcete medzi svojimi hosťami alebo mu zaplatíte jedlo v nejakej inej reštaurácií. Šofér je v podstate pre vás úplne cudzí hosť a ja by som ho na hostinu nedávala

lula313
24. júl 2018

Ani ja by som ho nedavala. Zaplaťte mu ubytko, keď tak večeru v inej časti restiky so slovami, aby sa mohol kľudne najesť a vyspať.

eru331
24. júl 2018

@foggiee taktiež som toho názoru, že šofér by nemal mať miesto na Vašej svadobnej hostine. Pokiaľ viem, tak šoféri si vždy chcú oddýchnuť a platí sa im iba izba a keď tak nejaká strava

heni79
24. júl 2018

Za volant! 😉 Ale vážne, na hostine nemá byť prečo.

majusqa77
24. júl 2018

sofera autobusu by som netahala na hostinu. ja som mala zvlast stol sofer (ale auta)/kameraman/fotograf/dj

nerko
24. júl 2018

My sme mali miesto pre sofera pri muzikantoch a fotografovi separe v saloniku vedla hlavnej saly. Otvorene nam povedali, ze chcu byt zvlast. Zalezi ake moznosti mate v danej restauracii, ci sa bude mat kde najest. S jedlom a obcerstvenim by som ratala, ako pre vsetkych. Obed , veceru, zakusky, vodu atd. Mohli by ste sa ho opytat. A ked ma aj ubytko pravdepodobne pojde na izbu si oddychnut. Stretla som sa aj s takym pripadom, ze jedlo pre muzikantov, fotografa, sofera nemali objednane a bol to dost trapas, ked im na hostinu z pizzerie doniesli pizzu.

dominika6
24. júl 2018

@foggiee ak by prišla situácia že by som mu poskytla večeru,tak by som ho posadila k dj-ovi a kameramanovi-fotografovi...tí ludia sú tak isto pre mňa cudzí ľudia,ktorí mi robia len službu..

terezka1947
24. júl 2018

K stolu s,muzikou,ci Dj,fotografom,kameramanovi

drobcek26l
25. júl 2018

Ak teda nieje možnosť ze sa da najesť niekde v restike mimo vašej svadby, tak by som ho dala k dj, kameramanovi,...

My sme mali tiež šoféra toho sme ale usadili k strýkovi len preto ze sa poznali tak ze nech aspoň pokecaju. Este si snami aj zaspieval. Ale ak je to cudzí človek tak ho netreba vťahovať medzi svadobčanov

dagmara17
31. júl 2018

@drobcek26l Áno to sa aj mne zdá ako fajn kompromis. Budú aspoň pokope všetci 😉