Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kamarátka ako kstná mama

lenka216
26. apr 2015

Ahojte, chcela by som sa spytat, aky mate nazor na to, ked za krsnu mamu pojde moja kamaratka. Manzelovi surodenci su o dost starsi od nas a radsej by sme niekoho s kym si budeme viacej sediet, a so surodencom z mojej strany sme sa nejak nepohodli s jeho polovickou. Takze uvazujeme nad kamaratkou. Len mam troska pochybnosti - rodina je predsa rodina. Dakujem za kazdy vas nazor

zuzana231
26. apr 2015

Ahoj. Ja som mala krstných rodičov maminu kamaratku a jej manžela. Tak do mojich ôsmych rokov v pohode, navštevovali sme sa,gratulovali si. Potom si nejak prestali rozumieť, oni sa aj rozviedli a odvtedy nič. Raz za pár rokov ich stretnem na ulici, pozdravíme sa... Takže ako píšeš rodina je rodina.

bohjelaska
26. apr 2015

My sme si oboch krstných vybrali z kamarátov a neľutujeme. Ja som svoju krstnú z rodiny spoznala až na vlastnej svadbe, čo je dosť smutné. Mal by to byť niekto, kto si bude vzťah k deťom pestovať a budeme sa navzájom navštevovať a pomáhať. 🙂

agnesino
26. apr 2015

Moja mala ma dve krsne moju sestru a najlepsiu kamaratku, sme super trojka, nikdy som to nelutovala a su vela s malou, cize mi aj pomozu...ja som mala krsnu z rodiny podla zvyku, bola z druheho konca republiky a videli smeju raz za desat rokov, cize nemame ani ziadny vztah, len pribuzensky

kristinka86
26. apr 2015

Krstného máme manželovho kamaráta - teda, už spoločného kamaráta. A krstnú máme moju spolužiačku zo základnej školy. Nevidím v tom problém. Obaja bývajú blízko (do 20km) a navštevujú detičky. Ja ani manžel sestru nemáme, tak to bola jasná vec, že to bude niekto mimo rodinu. A bratia sú ateisti, takže nepripadalo do úvahy....

evelynm
26. apr 2015

moji rodicia boli krstni rodicia detom svojich priatelov - manzelov a my, deti, sme vzdy hovorievali, ze sme sesternice 🙂 , aj ked, samozrejme, nie sme. A brali sme ich ako rodinu. Dodnes, hoci sa uz velmi nestretávame, sa mame radi. To zalezi na tom, ako sa tie vztahy pestuju, udrziavaju.

slavuska30
26. apr 2015

@lenka216 ahoj ja mám najstaršiemu synovi spolužiačku zo základnej školy..vtedy sme boli najlepšie kamarátky..zo začiatku to fungovalo ok, potom sa nejako nepohodla s mojim ex a odvtedy akoby uťal..prerušila s nami všetky kontakty, neozýva sa ani malému..ja som už skúšala aj s jej mamou sa nejako dohovoriť, ale doteraz nič..je to škoda a hlavne dieťa by nemalo trpieť tým, že dospelý sa nedohodnú..

bonaqa2013
26. apr 2015

@zuzana231 poznám prípad, keď súrodenci si boli ako krsní, potom sa pohádali kvôli majetku po rodičoch a bolo po krsných ..... Prednejšie boli majetky ako povinnosti voči krstným deťom....

bajana
26. apr 2015

Rodinu si človek nevyberá, priateľov áno...a často to aj tak vyzerá. Takže za mňa rozhodne áno.

cerez
26. apr 2015

Rozkmotriť sa dá so všetkými, či už s kamarátmi alebo rodinnými príbuznými.

atrami
26. apr 2015

Je to úplne normálne, čo majú robiť napríklad rodičia, ktorí sú jedináčikovia. Mne je krstnou mamou mamina kamarátka, nakoľko mama bola jedináčik. Môj krstný otec mi bol za svedka na svadbe.

lenka216
autor
26. apr 2015

Vsetky vam moc dakujem za nazory. Ako pisete, je podstate jedno ci je to rodina, alebo kamarati, nezhody mozu nastat na oboch stranach a to, ze sme rodina tomu nezabrani. Hlavne je vztahy pestovat a snazit sa, aby boli co najlepsie. Este raz dakujem 🙂

alexanotbad
26. apr 2015

My sme pre obe deti vybrali za krstnych kamaratov. a aj my sme krstni rodicia detom nasich kamaratov. 🙂

henamichal
26. apr 2015

Darmo rodina je rodina ale veľakrát úplne cudzí človek je k nám lepší než rodina!

motiilik
26. apr 2015

Starsia dcera ma krstnych rodicov ex-ovho brata zo zenou a od roka nic a to ma 13 rokov..mladsia mala kamaratku,ktora zial zomrela ked mala mala 2 roky a teraz ma 7 a nik sa nezaujima,aj ked kamaratkyni rodicia povedali,ze prevezmu po nej rolu...takze teraz za birmovnych starsej a na prijimani mladsej idu za krstnych rodicov moj brat zo zenou(s tou som bola kedysi na noze koli ex)...takzesnad uz konecne aj moje dcery spoznaju,ake je to mat krstnych rodicov.. 😅

snopkulka
26. apr 2015

Daj na svoj inštinkt 🙂 My sme vybrali moju sesternicu, prvý syn sa narodil presne deň po jej 20. narodeninách, dostala "ho" ako darček 😀 a s druhým synom sme nevymýšľali, myslím, že je lepšie ak majú deti rovnakých krstných rodičov. Naši teda majú iba krstnú mamu, nakoľko je slobodná.

olivka26
26. apr 2015

ja som dala dcerke za krstu kamosku z prace,malo sme super vztah,rozumeli sme si ako sestri...na krstinach vsetko super a od vtedy nic!!!Byvame od seba 24 km asi,ona ma auto a chodieva okolo 1-2x mesacne a nikdy nezavola,nenapise ze pojde okolo...vztahy ochladli,z mojej strany bola snaha sa stretavat zial z druhej nezaujem,tak sa uz viac n edoprosujem..dnes vsak viem ze ak budem mat este dedicky krstnych vyberiem uz len z rodiny

kubena
26. apr 2015

je to individualne , ale treba vyberat takých ktorí by vas ako rodicov zastupíli v prípade ze sa vam nieco stane . Krstní rodicia mali ulohu ze maju viezť k bohu to je jasne ale aj pomahat vo vychove a pripadne nahradit vas ..
moj muz ma krstnu ktorá ho ma roky v pazi ale to kvôli tomu ze moje svokre nieco prebehlo cez nos a uz ani nevedia preco sa spolu nebavia a nestretavaju
drzim palce pri rozhodovani 🙂

stastnevydatam
26. apr 2015

ja by som ti poradila, aby si si to dobre zvazila..my sme sa da pri dcerke popalili, dali sme kamaratov..este zo zaciatku ako tak, stretavali sme sa, volali ako mala rastie a potom prestali mat zaujem..nezavolaju ked ma sviatok..viem, ze funkciu krstneho rodica kazdy vnima inak, nejde o dary..ale podla mna, by mali mat zaujem o krsniatko..:'(
sk si premyslet, ci vase priatelstvo je silne.. ci ked bude mat rodinu, neprestane mat o vas zaujem..

lubmo
27. apr 2015

my sme davali kamaratov - ja som nechcela rodinu, lebo je to take "uprednostnenie" niekoho z rodiny a potom "mozu" aj vaic kecat do vychovy... ti kaamrati vtedy spolu len chodili, uz sa chysta svadba 😀 ale jasne sme im povedali ze nam nejde o dary, povedali sme im, co od nich ocakavame, a oni ked budu mat deti tak neratame s tym ze my budeme automaticky krstni, ani sa neurazime ekd vyberu niekoho ineho - to je ich rozhodnutie.
nam ide o to aby mali nase deti moznost vidiet prakticky zivot s Bohom aj u niekoho ineho ako v nasej rodine - to bolo nase kriterium pre vyber krstnych rodicov.
ja mam tiez krstnych tak ze nie su z rodiny a nasi su krstni zas ich detom, a funguje to paradne, potykali si s mojim muzom hned na svadbe a ked nieco potrebujeme, tak nam pomozu a naopak - byvame aktualne v tom istom vchode. a zas ziadne "otravovanie" z jednej alebo druhej strany, skor si vzajomne zazvonime s tanierom kolacov 😀

me_to_you
27. apr 2015

rovnako sa môže človek nepohodnúť aj so svojou rodinou, myslím, že je to jedno... čo sa má stať stane sa... my s mužom napríklad nemáme dobré vzťahy s jeho súrodencom, nefunguje chémia a "našťastie" bývajú dosť ďaleko, ja som jedináčik - takže týmto blízka rodina odpadá

luvika
27. apr 2015

@lenka216 ja za seba mozem povedat NIE. Mam "krstnych rodicov" nejakych maminych kamaratku s manzelom, este kym som bola mala, sa prestali kamaratit a ja ich nepoznam vobec. Teda raz mozno este ako 10 r.som ich stretla nahodne, ked mi mama povedala, ze su moji krstni, ale ze dovi dopo :/ na birmovke som si zvolila krstnych birmovnych sama z rodiny a su pre mna fakt ako nahradni rodicia, uzasni a lubia ma. Ja som dcerke davala za krstnu svagrinu, absolutne netusi, o com byt krstna mama je a s partnerom (krstnym) sa rozisla, cize on sa odstahoval a tak je dcerka "bez" krstneho, co je tiez skoda...synovi som dala z mojej strany a ti hoci ziju v CR su uzasni, konecne. Takze naozaj si treba dobre premysliet :/

bubelko
27. apr 2015

@lenka216 my zijeme v zahranici a chcela som, aby deti mali rodinu aj tu, takze maju krstnych tak, ze jednemu je krstna mama moja sestra a krstny otec kamarat (sui) a druhemu je kamaratka (sui) krstna mama a svagor krstni. 😉

emily76
27. apr 2015

@lenka216 zalezi skor od ludi, ktorych si vyberies, ako od toho, ci su z rodiny.. moja krstna mama bola spoluziackou mojej mami na strednej... a stretavame sa dodnes, jej deti volam sesternica, bratranec...moj starsi syn ma tiez krstnu mamu moju spoluziacku, s ktorou som si aj na svadbe svedcila... par rokov sme sa navstevovali, volali si... ale potom zrazu nic.. nevideli sme ich snad 9 rokov.... druhym detom isiel za krstneho moj a muzov brat.. kazdy jednemu. A tam je to v pohode, stretame sa, vedia, ze su to ich krstni, maju sa radi.

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peneloppe
27. apr 2015

Moja krstna je byvala mamina kamaratka, boli velke kamosky ale casom stratili kontakt. Moju krstnu som nikdy nevidela, vedela som ze byva v istom meste na Slovensku. Ja som v tom meste nakoniec studovala VS a rozhodla som sa ju vyhladat a spoznat. Bola som u nej doma na veceru, zoznamili sme sa, porozpravali a tam to aj skoncilo. Je to moja krstna ale inak cudzi clovek.

Moje deti nie su zatial krstene ale kebyze ich krstim tak krstnymi rodicmi bude niekto z blizkej rodiny.

79marry
27. apr 2015

Ja ani neviem, kto sú moji krstný, na birmovku som poprosila otčimových známych. Pri dcérke sa mi sama vyhlásila mužova sestra za krstnú, pre pokoj v rodine som to nechala tak. No pri druhej viem, že chcem kamarátku s ktorou sme spriaznené duše aj s celou jej rodinou už 18 rokov, býva síce až 230 kilometrov ďaleko, ale chcem ju aj s jej manželom, a môj muž sa s tým bude musieť zmieriť 🙂. Ja mám síce 6 súrodencov mladších, ale žiadne súrodenecké vzťahy, takže tak 🙂

staronova
30. apr 2015

lenka216 Nemyslím si /a aj podľa skúseností v okolitých rodinách/, že rodina je rodina.....

lenka216
autor
30. apr 2015

@staronova Tak nie nadarmo sa vravi, ze kto ta najviac odr.. - rodina 🙂 alebo tak nejak. Tak podla prispevkov vidim, ze to nezalezi ci je to rodina alebo kamarat, vztahy sa mozu vydarit aj tam aj tam a naopak uplne ochladnut. Zalezi len na nas ludoch ako si vztahy udrzime. Len som to skor myslela asi z takého pohladu, ze surodenci pokial su neni ozaj pohadany si ten cas na seba najdu vzdy, priatelia sa casom mozu odcudzit 🙂 Ale po vasich príspevkoch, za ktore vam vsetkym dakujem som sa troska priklonila k tej kamaratke 🙂

moni244
30. apr 2015

ja mám "úžasnú" krstnú, je to otcova sestra, býva kúsok od mojich rodičov a keďže nastali nezhody v rodine, tak sa prestala s nami baviť, tak ako zvyšok otcovej rodiny, nepoznám sesternice, bratrancov, krstná keď ma stretne na sídlisku, prejde na druhú stranu, aby náhodou neprešla okolo mňa, čiže nie vždy je rodina viac ako kamarát

martina888
30. apr 2015

Musis vediet ci je to kamaratstvo ozajstne ja som krsna mama kamaratkinej dcerke ale je to kamaratka s ktorou sme sa nikdy mepohadali vieme si vsetko povedat ale uplne vsetko mame v sebe doveru aj kedvsa nikedy nieco dialo drzali sme spolu aj keby sme mali ist dve proti celemu svetu ja viem a citim to ze mi sa nikdy netozideme a uz vobec nie v zlom je ako moja sestra a kamaratka navzajom sme ako rodina vlasne uz sme taka rodina lebo som krsna jej dcerke tak ak to citis tak ze je to spravne tak to tak urob lebo na druhej strane poznam pripad ze kamoska si dala za krsneho svojho brata s jeho priatelkou a oni sa potom rozisli tak uz krsnu nema ma ale uz sa nenavstevuju ...drzim palce aby ste sa rozhodli spravne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli