Kde kúpim zásnubný prsteň za normálnu cenu?

abcd547
23. jún 2022

Dobry den dámy, mam na vas taku otazocku, nepoznate nejaku dobru stranku kde zohnat nieco za normalnu prijatelnu cenu, popripade mi trosku poradit ci ist do niecoho drahsieho, material atd atd....moc sa v tom nevyznam tak budem rad za kazdu radu dakujem

babovka2321
23. jún 2022

@abcd547 co je pre teba prijatelna cena? Nosi buduca nositelka prstena sperky? Poznas jej vkus?

radkasswe
23. jún 2022

@abcd547 manzel kupoval z izlato z bieleho zlata kamen bezny lebo drahy kamen som si dala ja na obrucku ...

pauli_s
23. jún 2022

Prosím ťa, zásnubný prsteň má byt o tom ako si tú ženu vážiš, nekupuj jej niečo cenovo prijateľné, ale niečo, čo skutočne odrazí cenu tvojej lásky.

Myslím že adekvátna kombinácia na zásnuby je zlato/biele zlato + diamant(y). Žiaden zirkón, striebro, atď.

Stránky si popozeraj ako ALO DIAMONDS alebo Mikuš Diamonds.

katarinka89
23. jún 2022

@abcd547 izlato

jaskolka
23. jún 2022

Cena? Vkus budúcej snúbenice?
Ja mam zlatý s malými zirkónmi a veľkým v strede, ale je robený tak,aby "nevytrcali" tie kamienky. Manžel ho kúpil v bežnom zlatníctve v meste, to ma výhodu, že to videl naživo, nie len na obrázku na internete

es2021
23. jún 2022

@abcd547 tiez odporucam stranku izlato. A nazory ze prsten ma byt mega drahy, lebo inak svoju zenu malo lubis nepocuvaj :D

buberova
23. jún 2022

Musíš si urobiť sám názor že čo chceš.. lebo napríklad je tu názor @pauli_s a ja mám úplne opačný.. že je to zbytočné, že sa bojím že to stratím a že peniaze by som radšej dala do niečoho iného.. ty musíš poznať svoju snúbenicu a rozpočet

radkasswe
23. jún 2022

@pauli_s suhlasim iba ak chce ten snubak nosit lebo ja som ho nosila iba pol roka do svadby a potom len obrucku a aj to len z tradicie lebo nemam rada prstene

pauli_s
23. jún 2022

@buberova dá sa diamantový prsteň zohnať aj do tisícky. Kedy má žena dostať diamant ak nie pri zásnubách?

pukina
23. jún 2022

@pauli_s neviem kde si zobrala ze kazda zena potrebuje mat dokazane materialnou vecou ako ju muz miluje 🤦🏻‍♀️

@abcd547 izlato ma super vyber aj za prijatelne ceny. Ja mam odtial snubak, my sme sa zasnubili najskor bez prstena a potom som si vybrala sama, co sa mi paci 😀 pretoze bezne sperky absolutne nenosim. Stal do 100€ a je uplne super.

radkasswe
23. jún 2022

@pauli_s ja mam na obrucke

smajliica
23. jún 2022

Ja som zasa nechcela nic drahe lebo by som sa cely cas bala ze to stratim 🤷🏻‍♀️ Plus diamanty by som prijala iba z niektorych krajin, a tie je dost problem zohnat. Zalezi od zeny.
Ja by som odporucala pozriet u p. Machovcaka.

http://www.prstenezasnubne.sk/zlatnictvo-jan-ma...

laurita285
23. jún 2022

Ja tiež poznám nejaké také "heslo" že zásnubák by mal stáť 3násobok mesačného platu, teda cca 3 litre 😀
Však pred nejakým časom bola o tom na instagramoch zvada 😂

buberova
23. jún 2022

@pauli_s napríklad ja absolútne nepotrebujem z životu diamant.. môj snubák stál 150€, od svadby je odložený... A to som hovorila že kľudne mohol byť aj lacnejší... Obrúčky máme z chirurgickej ocele.. a nemám pocit že sa máme menej radi alebo si jeden druhého vážime menej ako páry, ktoré majú zlaté prstene s diamantami

petamich
23. jún 2022

a ja zasa som ten diamant chcela 🙈 nie nemusel byt drahy ako tri platy a nie jeho cena nemusi byt priamo umerna jeho laske 😅 ale myslim si, ze proste takmer kazda zena tuzi aspon raz v zivote dostat krasny prsten s diamantom (ale mozem sa mylit, ano su zeny prakticke, su zeny ktore sperky nenosia atd. to uz ty si musis poznat tu svoju), ja som dostala cenovo optimalny prsten s diamantom a nosim ho kazdy den a rovnako ako obrucky ho mame od Sperky Rydl 🙂

terezka1947
23. jún 2022

Vždy pri tejto téme sa tak zamyslím.
Muž si váži ženu podľa toho,aký drahý prsteň jej kúpi?
Nejako to nefunguje....asi to nebude iba v tom a tom prsteni.
Kúp prsteň,kt.si môžeš dovoliť a priateľka ho ocení.
Pretože pre manželstvo sú dôležité úplne iné veci ako dráhy zásnubný prsteň a potom ......

petamich
23. jún 2022

@laurita285 tak napr. u nas by stal daleko viac alo tie tri litre (co nehovorim, lebo sa chcem chvalit ako dobre manzel zarobi, to hovorim preto, ze je to blbost a taky by som rozhodne nechcela ale ano diamantovy prsten som chcela, som ja ale mamonar 🙃), to heslo jednak vymyslela diamantova spolocnost a tiez to kedysi znamenalo, ze na ten prsten ma chlap setrit a ma si to dobre rozmysliet ;)

kazdopadne, aby som odpovedala na autorovu otazku tych zlatnictiev je kopa, cena je od X do Y a pre kazdeho je "primerana cena" nieco ine, rovnako ako kazda ma iny styl, vkus a preferencie

pauli_s
23. jún 2022

@radkasswe no tak mne by ani nenapadlo nenosiť zásnubný prsteň. 🥹 chcem ho nosiť stále aj po svadbe, páči sa mi keď ma žena aj snubák aj obrúčku na jednom prste.

Ako ja chápem, že môj názor je kontroverzný trochu pre iné ženy, ale ja som zasnubená druhy krát. Prvý krát mi ex kúpil prsten len aby bolo, po pár mesiacoch zozelenel, kameň neviem či bol vôbec zirkón.. skončil v krabičke, lebo som sa hanbila ho nosiť a tak si ma aj vážil. Cely život pri ňom bolo jedno veľké utrpenie. Terajší snúbenec sa viditeľne buchol po vačku a hneď aj plánujeme svadbu, na toho človeka je spolah, prsten nosím s hrdosťou, všade ho ukazujem. Pre mňa je aj toto veľký dôkaz lásky, ale on ma pozná a vie, že si na takych veciach potrpím. Obrucku budem mat tiež s diamantmi. Ja osobne by som už zasnubny prsten ani neprijala ak by bol len taký aby bol. Pre mňa je toto znak, že môj muž ma vie zabezpečiť a beriem to ako rodinny klenot, ktorý raz predám svojim potomkom.

misulka22
23. jún 2022

Ja som asi divna ,ale keby mi kupi prsten za 1000€ s diamatom tak ma skor na.ere 🤣mam obyc strieborny taky som aj chcela.za mna je prsten vyhodene peniaze.laska je o inom.za 1000€ nech mi kupi radsej lamu ❤

petamich
23. jún 2022

@pauli_s mas to tak a nic zle na tom nevidim 🙂

pauli_s
23. jún 2022

@petamich Ďakujem že ma niekto chápe.

A jedným dychom dodávam, že ja chápem aj opačný pohľad na situáciu, že si niekto na tom nepotrpí, ale radím tuto pánovi tak ako to ja cítim.

abcd547
autor
23. jún 2022

Tak uprimne, moja priatelka moc sperky celkovo nenosi a je taky typ ze si moc nepotrpi na drahe veci, a viem ze aj keby som jej kupil prsten za 5000 tak mi akurat tak dobre vynada ze jej by stacil nejaky uplne lacny 😊 my si obidvaja zakladame na inych vecoch nez materialnych preto take komentare ze prsten musi stat 3x platu alebo ze musi byt drahy aby som jej dokazal ze ju lubim ani necitam. V zivote su dolezitejsie veci, ale krasne to vystihuje charakter urcitych ludi jak tak citam 😁 nic v zlom..kazdopadne dakujem za radu akurat pozeram stranku izlato a uz mam aj nejaku taku pribliznu predstavu

terezka1947
23. jún 2022

Ja sa na to pozerám inak. Keď taký čerstvý vysokoškolák sa chce oženiť,asi na diamanty mať nebude. Ale vie kúpiť aj kvalitný prsteň bez diamantov a z lásky. A vie tú lásku a úctu manželke prejavovať každý deň,do konca života😉
Čiže nechcem znevažovať drahé kovy,ani šperky. Kto na to má,prečo nie.
Ale žeby sa úcta a láska spojala s týmto,to asi nie

emalka
23. jún 2022

@abcd547 povedz nam najprv nieco o nej - aky ma vkus? Ako sa oblieka - prakticky alebo sa rada nahodi? Paci sa jej nejaky konkretny styl, napr moderne jednoduche prstene, nieco extravagantnejsie, tenke a jemne alebo starozitnosti? Sperky nosi a ak ano, stara sa o ne alebo ich nosi vo dne v noci aj pri umyvani riadov a upratovani? Chce diamant alebo sa jej pacia viac polodrahokamy ako zafir, topaz atd?
Kazda zena je ina

pukina
23. jún 2022

@pauli_s nic v zlom, ale je dost povrchne hodnotit lasku muza na zaklade toho, aky drahy prsten a diamanty ti kupi. Ja osobne by som sa hanbila, keby ma moj muz musel zabezpecit, cely zivot makam na to aby som bola spokojna, stastna a zabezpecena bez toho aby som sa musela spoliehat na druhych, duplom nie na muza. Ale tak to ma kazdy asi inak nastavene..

pauli_s
23. jún 2022

@abcd547 Prepáč, ale urážať sa nenechám. Nevidím žiadnu charakterovú vadu na mne a mojom partnerovi za to, že si vieme zivot zabezpečiť tak aby bolo aj na takéto veci. Mame vlastne byvanie, obaja slušne zarabame, chodíme na dovolenky. Do prsteňa mu nebolo ľúto investovať, lebo vie, že peniaze sa zarobia a zásnubný prsten je vec sentimentu, tradície. Ak vám stačí lizatkový prsteň, good for you, nevyčítam, beriem, nesúdim, ale nesúď ani ty a neurážaj. Lebo tu už mám pocit, že sa potom prejavuje závisť.

jaskolka
23. jún 2022

Ja tiež neberiem ako výpovednú hodnotu cenu prsteňa. Možno preto, že mňa ani nezaujímala cena toho môjho. Pochybujem, že stál viac ako 150 eur a možno som tiež zvláštna, ale naozaj som nikdy netúžila po diamante, ba ani nebrala ako krédo, že každá žena by raz mala dostať diamant.
Nosím aj zásnubny, aj obrúčku, a tetaz už aj dva prstienky za deti. Takže dokopy mam 4 prstene, a netuším cenu ani jedného z nich. Obrúčky možno majú hodnotu skôr historicku keďže je to dedičstvo.
Ja som chcela len to, aby mi ten prsteň vybral manžel sam. Lebo pre mňa je čistá hrôza to, keď prídu dvaja do zlatníctva, on jej povie nech si vyberie zásnubny prsteň, ona vyberá, on stojí ako poleno vedľa a jedine co urobí, že zaplatí.Žiadna snaha o výber, žiadna snaha o v myslenie nejakého pekného spôsobu požiadania o ruku, nijake prekvapenie.
Vtedy ani 5000 prsteň by mi neurobil radosť,keby ho dostanem takto, že vyber si a tu máš krabičku..

sense
23. jún 2022

Ja prstene nenosím, takže dráhy prsteň by som nechcela. A už vôbec nie taký kde by chlap dobre ze neskrachoval. Zato mam diamanty v nausniciach tie nosím, ale tiež nemuseli štát 10tis.
Ucta a láska sa k milovanej osobe sa nemeria veľkosťou diamantu, alebo cenou za šperk

hradnapani
23. jún 2022

@pauli_s inak toto je presne odpoved ako z reklamy na alo diamonds :D presne nieco take som citala v rozhovore s majitelom. nic proti, ale tieto starosvetske nazory uz neplatia vzdy a vsade. Mne napriklad diamanty nic nehovoria a aj keby som ho dostala, tak ho dam do suflika a vyberiem asi len na slavnostne prilezitosti.
tu si pan naozaj musi ujasnit ako dobre pozna svoju nastavajucu a co by ocenila. Rovnako ju moze potesit obycajne striebro ci zlato alebo diamanty.

babovka2321
23. jún 2022

@pauli_s "chcela by som drahy diamantovy prsten" nie je charakterova vada, ale "neprijala by som lacny prsten od muza, ktory ma ocividne miluje", to uz je na zamyslenie. Just saying.