Kde trávite Vianoce?

chovancova27
10. dec 2012

Čaute,akosi sa tento rok nevieme rozhodnúť, kde budeme tráviť vianoce... Pozvanie máme z oboch strán rodičov, ale tuším by som prijala byť aj sami, my dvaja s malým 2-roč. synčekom, no neviem či by to zas nebolo také "smutné"🙂)) Ako ste sa zariadili vy?

tinkag
10. dec 2012

odkedy bývame sami (už 4,5 roka) sme s deťmi na Štedrý deň doma sami, večeriame cca o 16:30 hod., potom rozbalujeme darčeky a tešíme sa z nich 🙂 Deti sa hrajú až do večera, prípadne spolu hráme spoločenské hry. Vlani sme ešte v tento deň boli u švagrinej pre Ježiška, ale inak 25. až poobede. A 26.-teho na Štefana chodievame svokrovcom na obed a pre Ježiška, a svokor je Štefan - takže aj gratulujeme k meninám 😉 Ešte v tento deň poobede stále odchádzame k mojim rodičom na dedinu (50 km) - aby sme tam boli na večeru, rozbalia si potom aj tam Ježiška a tam sme až do konca prázdnin. Okrem jedného Silvestra sme stále u nich, je tam klud, deti spia v spálni spolu, tam petardy a rakety nepočuť 🙂 Boli už aj hore a veľmi sa im páčilo, aj dedinský ohňostroj sme si z okna pozreli a išli sme spať o 3h a ráno sme si pekne do 11h pospali 😉 😉 😉 Vlani 1x bol doma aj môj brat s rodinou doma, aj tento rok prídu 27.12., tak si to aj s nimi u našich užijeme. A 2.1. odchádzame všetci spolu na lyžovačku do N.Tatier, do nedele, lebo už potom končia prázdniny a začína škola a škôlka.

matusiatko
10. dec 2012

obaja máme s manželom rozvedených rodičov, takže mi máme o zábavu postarané 🙂. Každý rok to robím tak, že môj otec, ktorý je sám príde okolo 15 k nám, večeriame okolo 16, strávime večer doma... potom nastáva presun 60 km od Bratislavy k mojej mamine a v noci návrat domov okolo 1 v noci, aby sme druhý deň mohli absolvovať návštevu krstných rodičov detí a návštevu u svokry a ďalšie dni ostatní ... Je to vcelku náročné chystať, upratovať, baliť na cestu, vybalovať a presúvať sa, lebo kuchára, upratovačku, organizátorku aj šoféra robím ja 🙂. Tak ja si po sviatkoch v duchu vydýchnem, že konečne je po nich. Ale robím to kvôli rozžiareným očkám tých malých "diablikov", keď budú obaja väčší s týmto kolotočom končím 🙂

andiekens
10. dec 2012

my sme malej prve vianoce travili len sami, lebo sme vyslovene tak chceli. nase nadsenie bolo prevelike, kedze to boli prve vianoce s malou. ta nakoniec chytila 6.chorobu a nase nadsenie opadlo s placom a teplotou. tento rok sme sa rozhodli zavolat rodicov z oboch stran a mam z toho trochu stres, ale tak verim, ze bude fajn 🙂 skoda, ze v rodine nemame viac deti, pre malu by to bolo uplne inee 😖

beatrice28
10. dec 2012

My sme na štedrý deň doma, a ďalšie dni sa spustí túra po rodičoch a babkách.

lila77
10. dec 2012

my sme boli na Vianoce vzdy sami so synom ale tento rok ich chcem poslat svokrovcom nemusis varit a treba byt aj s rodinou nabuduci rok ich zase my pozveme tak som si to uvedomila ze treba aj setrit a byt s rodinou lebo su uz dost stari a malemu sa paci byt s rodinou

11nika11
10. dec 2012

My sme na sviatky doma,pekne spolu len my traja.Minuly rok sme boli u priatelovej mamy,ale nejak sa mi to nepozdavalo,tak som tento rok trvala na tom,aby sme boli doma.28meho pojdeme pozriet priatelovu rodinu a nasich az v januari.

digysa
14. dec 2012

Ja som mierne zavisla na tejto tradicii- vzdy som slavila vianoce doma s rodinou. NIKDY inak.
Ked som si zalozila rodinu, tak s manzelom som travila Vianoce tiez doma- len my dvaja 😅 Stedry vecer vo dvojici...ha-ha

Ked sa nam narodil syn, tak na prve vianoce mal 3 mesiace a to bolo radosti... Sice nemal potuchy co sa deje....ale uz sme boli 3-ja!!!

No a takto to robim stale...... samozrejme po veceri pridu priatelia, alebo my ideme k znamym, alebo sme pozvani na Vianocnu party...tu sa vsak Vianoce oslavuju 25. decembra, takze ja si VZDY vychutnam nas STEDRY VECER s rodinou 24. decembra 😎

@chovancova27 tvoj syn ma 2 roky...to nemozu byt smutne vianoce....KEd vam zhodi stromcek, alebo nieco za stolom vyleje a otvori vsetky darceky pod stromcekom.....budete mat zabavu! 🙂

gabuska36
14. dec 2012

my trávime vianoce na našej chate..ja manžel a deti...ked je sneh je tam krasne cez deň sa blaznime vonku na sankach staviame snehuliakov a večer pri krbe spolu večeriame....mame zapnute koledy ...stromček krasne blikota a deťom blikotaju očka....na druhy deň príde k nam rodina s detmi...a opäť preživame štedrý deň...joj tešime sa

alka221
14. dec 2012

@dari226 a ty nemas pravo sa vyjadrit? ved si svojpravna,ci? 😉
😎 nas pozyvaju svokrovci kazdy rok,ale ja jednoducho nejdem, chcem byt sama s mojou rodinkou-maly ja a muz..rodinka ma byt sama spolu, svokrovci a moji rodicia zostavaju na prvy a druhy sviatok vianocny, a tak by to podla mna malo ostat..

tamarago
21. dec 2015

Tvoj čas a zážitky s dieťaťom sú na nezaplatenie, najlepší dar. Ak chceš tieto Vianoce prežiť naozaj v pokoji, odporúčam ebook o Vianociach Inak od Martina Bruncka, úplne zadarmo na stiahnutie do emailu. Ja tieto Vianoce nevarím, neupratujem, nemám darčeky a som s rodinou vpohode 🙂 Pokojné sviatky všetkým! Tu je link: http://martinbruncko.com/e-book-zdarma/