Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kde v Bratislave nám pokrstia syna, ak nie sme manželia?

mona1981
1. feb 2013

Ahojte, chcela by som poradit, kde v BA by nam pokrstili syna bez nejakych opletaciek, problemov. Nie sme s partnerom manzelia, ale krstny rodicia by boli kompletny, zo vsetkymi sviatostami🙂
Prosim poradte konkretne katolicke kostoliky, kam by sme sa mohli ist opytat osobne, nech nemusime kazdy jeden obehavat🙂

Dakujeme

akova
1. feb 2013

Skus Blumentál, kamoške tam okrstili malú, oni sice boli manželia ale svatbu nemali v kostole...

maxamama
1. feb 2013

No neviem, neviem..... chvilu počkaj, pride moja draha a povie k tomu niečo.....

zuzana581
2. feb 2013

Zavolaj "nášmu" farárkovi. Oddával nás a je to strašne zlatý človek. Teraz nepôsobí trvale na žiadnej fare, ale chodieva na Kalváriu robiť svadby, krstiny, ... čo treba, k čomu si ho ludia zavolajú.. Pius Jaroslav Majerovič 0905418734

mima4
2. feb 2013

@mona1981 a čo tak využiť tuto prilezitost a spojit krst so sobasom? Uz sme boli na takom sobasi 🙂

To je dobry napad, nie?

mona1981
autor
5. feb 2013

Dakujem za rady aspon ake take, poculi sme o kostole v D.N.V. vraj je tam zhovievavy farar a ze by sa to tam dalo uskutocnit. Konkretne s touto farou nemate niekto skusenosti? vdaka
Petrzalka je asi zabita???🙂 tu nam ho nepokrstia, ci?

mimasa
12. feb 2013

určite Ti syna pokrstí pán farár v Marianke pri Bratislave... nám tam pokrstili Ninku bez problémov - je to prekrásny pútnický kostol a aj obrad je tam fantastický - farár v závere kolíše dieťa a spieva mu uspávanku🙂

lucul
12. feb 2013

v blumentali ti pokrstia a aj tu v PK, my tiez nie sme zobrati a nebol najmensi problem, len sa draheho opytal, ci ma lubi a ked hej tak niekedy mame dobehnut 😀

lolinko
22. jan 2014

Ahojte
Aj ja sa chcem spytat ohladom krstu... ;)
Tiez by som chcela nechat pokrstit syna, ale neviem kde v Bratislave ;(
Ja som pokrstena, no priatel nie. Takze nie sme ani zobraty.. A krstny rodicia taktiez nie su pokrsteny :(
Priatel nechape naco je dobre krstit, on je ateista. Ale povedal, ze ked chcem maleho pokrstit vyde mi v ustreti ale do kostola ho dostanem iba na krst.
Na ziadnu vyucbu ci ako sa tomu povie kvoli krstu nepojde.
Neviete mi poradit, kde by som teda v BA vybavila krst bez akych kolvek opletaciek??
Dakujeem

nikuska265
22. jan 2014

@lolinko Podľa toho, čo viem ja, tak ani tak veľmi nezáleží na rodičoch - ich sviatostiach, ale krstní rodičia musia mať všetky potrebné sviatosti - t.j. krst, 1. sv. príjimanie, birmovku, prípadne manželstvo

melleanor
22. jan 2014

@lolinko krstní rodičia MUSIA mať krst, prijímanie a birmovku. Takže najprv nájsť takých krstných rodičov a potom sa vybrať do blumentálu 🙂

moni244
22. jan 2014

@mona1981 áno, táto fara pokrstí, ako my sme nekrstili, ale mám kamarátky asi 3, čo tam krstili a nikde inde im nechceli pokrstiť, takže DNV určite krstí 😉

melleanor
22. jan 2014

@moni244 hádam už za rok aj našli faru, kde krstia 🙂

ciusinka
22. jan 2014

@lolinko Ako uz spominali baby vyssie, krstni rodicia musia mat krst, prijimanie a birmovku a ak su manzelia, tak svadba musela byt v kostole..Ked som isla za krstnu pred 3 rokmi sa ma farar toto vsetko pytal a ak by som aj mala vsetky sviatosti a svadbu by sme nemali v kostole, nemohla by som byt krstna..Moj manzel nie je papierovo krstny, pretoze nema ziadne sviatosti, ani krst..

melleanor
22. jan 2014

@lolinko a ešte k tej príprave rodičov na krst. Myslím, že keď partner nie je pokrstený, tak nie je nutné mu dávať náuky, to je len pre veriacich 🙂 Možno sa ho spýta, či ti nebude brániť vychovávať dieťa v kresťanskej viere. Náuku budeš musieť absolvovať ty. Ale všetko závisí od kňaza 🙂 A od rodiča. Ak sa nedá odbiť 🙂

moni244
22. jan 2014

@melleanor jaj, to som si nevšimla 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli