Kedy chlap dozrie na zásnuby?

15. jún 2020

Baby viem, že mojho chlapa nepoznáte a každý máme iný osud. Strašne by som chcela náš vzťah posunuť ďalej. Chodíme spolu 3,5 roka (ja mam 26 a on 29) už rok čakam na zásnuby a nič 😟😔. Bývame rok a pol spolu, žijeme si šťastne, máme dobrý vzťah a naďstandardné platy.
Aj sme sa o tom bavili a povedal že “raz”.. potom videl, že som smutná tak som si myslela že ne obmakčený :D ..
Hlavne, že deti sem tam spomenie (pritom moj nazor pozna, že deti pred svadbou nie..)
Kolko mal váš muž keď ste sa zasnubili ?? 👩‍❤️‍👨
Len som sa potrebovala vyrozpravať 😘

evittam
15. jún 2020

Sme spolu šťastní za chvíľu uz 19rokov aj bez zásnub a svadby. Ale tak to citime obaja. Ak mate rozdielne nazory na toto treba sa otvorene porozprávať.

pribinak
15. jún 2020

Veď sa ho priamo opýtaj, že ako chce ďalej posunúť vás vzťah? Aký má plán do budúcna? Najmä sk teda ty máš zásadu, že deti pred svadbou nie
Musí mat nejaký názor na vec x

queen_mary
15. jún 2020

3,5 roka a uz zasnuby? 😅 a dost kratko spolu byvat. Co ja poznam takrto rychlovkasky, tak do 3 rokov rozvody

prdlosko
15. jún 2020

Kamarátka svojmu priateľovi, ktorý tiež spomínal len deti a nie svadbu, raz keď hovoril že ich syn sa bude volať Peter, oznámila že super, že sa to meno parádne hodi k jej priezvisku 😀 už sú zobratí, toto ho naštartovalo 😀

andrea_82
15. jún 2020

@queen_mary 3,5 roka je podla mna dost dlho. My sme sa brali po 2,5 roku chodenia a uz sme spolu 16 rokov.

kittykat22
15. jún 2020

Kamaratky isli dookola ako ohrate platne, ze chcu prsten az ho dostali 😅 Presli vsetkym od nenapadnych naznakov, debaty, diskusie, revania, vydierania ze balia kufre, hysterie .... ale maju ho 😅 a uz maju vsetky po svadbe a maju aj deti. Muzi sa moc do prstenov nehrnu 🙂

lucijalucy
15. jún 2020

My sme spolu 8 rokov, bez zásnub a svadby, o mesiac rodím 🥰 Všetko je o komunikácii, dohode, víziách..

amonet
15. jún 2020

my sme boli od zaciatku dohodnuty ze sa vezmeme ked budem tehu, teraz ked bola krantena a mohli ist len dvaja svedkovia sme to aj zrealizovali a spokojny obaja

0kristina0
15. jún 2020

No ja som povedala svojmu ze uz by sa po 9 rokoch chodenia a 4 rokoch byvania patrilo sa aj vziat, u nas sa ziadne zasnuby nekonali, dohodli sme sa a vzali sme sa

fokuska
15. jún 2020

Obaja sme mali 26 a boli sme spolu asi 5 rokov. Spolu sme byvali asi rok a pol.

@queen_mary Je podla mna rozdiel chodit spolu 3 roky ked mas 20 ked sa osobnosti formuju, vyvijaju, vo faze ked konci skola, riesi sa prva praca, osamostatnenie, byvanie a je rozdiel ked su obaja uz vyzretejsi a maju "zabehnuty" zivot.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavicenka
15. jún 2020

Ahoj. Moj manzel ma poziadal o ruku po 2 rokoch vztahu, byvali sme vtedy spolu rok, o dalsi rok sme sa brali, dcera sa narodila rok aj nieco po svadbe. Moj muz mal vtedy 27, ja 28.

marca12
15. jún 2020

3,5 roka je kratka doba. Zalezi,ci ste si sadli,mate spolocny pohlad na zivot,ci viete celit vaznym zivotnym problemom. My sme spolu cez 10 rokov,8 rokov spolu byvame,zijeme uz akoby manzelia bez papiera. A vacsina zien dotlaci chlapa do svadby. Aj kamosky ma niekedy podpichnu,co ho uz nepritlacim. Bud ho pritlacis a vydobijes si svoje alebo pockas

stanislavicenka
15. jún 2020

@queen_mary tiez som nazory, ze 3,5 roka je dost

c_est_la_vie
15. jún 2020

My po 4 rokoch chodenia. Ja som mala 25 a on 32, vraj cakal kym zostatnicujem, aby ma deti nepokusali 😀

makova333
15. jún 2020

Kedy chlap dozrie na zasnuby ? Keď chce.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka1117
15. jún 2020

Mňa muž požiadal v podstate až po 10 rokoch 😂 ale chodili sme spolu od strednej, potom po výške sme začali spolu bývať, potom zásnuby a hneď som aj otehotnela. Ja som osobne na muža nikdy netlacila že už by sme sa mohli zobrať, až jedného dňa ma poziadal úplne nádherne romanticky o ruku, nikdy na ten deň nezabudnem.

brigitte93
15. jún 2020

Ja tiež čakám už 3roky a stále nič 😁 treba tu myšlienku vyhodiť z hlavy a raz to príde uvidíš, bude to nečakane a urobí ti radosť 😉

autor
15. jún 2020

Predne aj som toho isteho nazoru, že je to dosť nemame 16r, že musim čakat kym vyrastieme 🤷🏼‍♀️😂 (pre niekoho je to však málo aj to chápem)
Aj my sme začali spolu byvat az po dokonceni vysokej skoly (moj uz pracoval). Kupili a prerobili sme si bytik, máme spoločné zaujmy ale vieme byt aj samy ( tym rozumej, že ide sam von s kamosmi, ako aj ja pod).
Mame usporiadany zivot, ale dupla som so, že deti nie pred svadbou, viem, že potom už svadbovanie bude tažsie (vela ludi si potom uz ziju len spolu bez svadby co ja nechcem) 🤗

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. jún 2020

@bambulienka25 Nikde nie je napisane ze musi 🤗 ale ja som bola k tomu tak vedena a ucena a u nas to v rodine takto bezi. Aj byvanie som povolila lebo som bola cerstvy absolvent a chcela som vyskusat spolocny zivot s niekym (pred tym som s nikym nezila) 😘☺️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulik123
15. jún 2020

@bambulienka25 prečo na ňu útočíš?
Každý nech si žije ako chce ak toto je jej predstava života tak prečo by mala žiadať menej, keď chlap o tom vie tipujem od začiatku jej názor?

777januska777
15. jún 2020

@bambulienka25 tak logicky, žena, ktorá si uvedomuje čo je a aké výhody má manželstvo a aké nevýhody má len žitie bez papiera.

veronikaszabova
15. jún 2020

@evittam my 14 rokov a menit to nemienime 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussyl5
15. jún 2020

Presne toto je nevýhoda spoločného bývania pred svadbou,keď už ťa má pri sebe má všetko čo potrebuje,tak prečo by sa ženil?🤷Berem sú aj takí čo svadbu nepotrebujú,ale ja som za to že spoločné bývanie a deti majú byť po svadbe.Môj by aj chcel aj spoločné bývanie aj bábätko,aj by sa ma chcel zobrať,len to bábo by chcel ešte pred tým,ale ja to chcem až po svadbe.Chce to debatku o prioritách v mojom prípade a v tvojom prípade tiež.Normálne si sadnite porozprávajte sa o tom,chlapom nemá zmysel niečo naznačovať,nepochopia potrebujú to podať po lopate.Som za to že tieto veci okolo detí svadby a všetky kľúčové záležitosti majú byť vyjasnené ešte pred nasťahovaním sa a pekne narovinu, z mosta do prosta narovinu.Preto nechcem dopadnúť tak že nasťahujem sa,naletím na sľuby že raz aj to bude a potom s dvomi deťmi na krku čakať a dúfať že raz si ma ich otec vezme.Ty hlavne daj bacha na jednu vec,je super že deti chceš až po svadbe,ale aj najlepšia antika(hlavne ak zabudneš zobrať tabletku) občas zlyhá pritrafí sa nečakané tehotenstvo a potom už tá svadba bude ozaj beh na dlhé trate.