Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy zdobíte vianočný stromček?

krpatakristina
3. dec 2015

Myslím tým, či na prvý advent, na Mikuláša alebo deň pred Štedrým večerom či na Štedrý večer. A ako dlho ho ešte necháte vyzdobený? Či klasicky do 3 kráľov alebo kým neopadá. :D

mawka
3. dec 2015

ako kedy, podla nalady a davame prec strom tiez kedy mame naladu. kedze nie sme veriaci, tak nam je jedno ci uz boli 3 krali alebo nie 🙂
niekedy mame stromcek od polky dec., niekedy zdobime 23. a niekedy 24 rano.
nasi si vsak velmi vzdy zakladali na 23.12. vzdy, vzdy. a odzdobovali sme ho 7.1. vzdy vzdy. tak asi ako to ma kazdy zauzivane 🙂

zuz02
3. dec 2015

My zdobime par dni pred Vianocami. Tohto roku to vidim na ten vikend pred Stedrym dnom a stoji do Troch kralov. Mame umely, tak opadavanie u nas problem nie je. Skor to, ze byvame v byte a stromcek zavadzia. Ale tie zhruba tri tyzdne to vzdy vydrzime.

sabina1975
3. dec 2015

Bola som z domu naucena ze 24.12 rano sme zdobili a ked som si zalozila rodinu tak sme zdobili ked deti pospali a rano mali prekvapko

sosanna88
3. dec 2015

Ja zdobim tak 3-4 dni pred vianocami a odzdobujem po troch kraloch.

8291
3. dec 2015

Presne ako píše mawka.u nas to tiz tak fungovalo ked sme boli deti od 23.12-7.1.a my s mužom presne ako píšeš kedy sa nam chcelo a bol čas.niekedy sme ešte 15.1 stromček mali.

vroni
3. dec 2015

U nas ano aj 😀 Slecna si zdobi "svoj" maly stromcek v izbe uz na Mikulasa, my zdobime velky v obyvacke 23. (pred casom 24, ale posledne roky ide otec s dcerou 24. do divadla, takze stromcek musi byt hotovy uz skor) Predpokladam, ze tak o dva roky zacne skriatok frflat, preco ma Natalka v izbe svoj stromcek a on nie a budeme zdobit stromceky tri 😎 Nechavame ich vzdy do prveho vikendu po troch kraloch, obyvackovy je vzdy zivy a po troch tyzdnoch uz zacne dost opadavat (muz neznasa umele stromceky)
Ked som bola v Nemecku,. miestni zdobili stromce uz okolo Mikulasa a najneskor 27 ich uz zbierali spred domov. Strasne ma tym vytacali 😀

limetka69
3. dec 2015

Ja som horšia ako deti, takže ho staviam aj týždeň pred, lebo sa neviem dočkať 🙂 a dole dávam po troch kraloch, par dní. 🙂

miku1
3. dec 2015

@krpatakristina Stromček staviame na Mikuláša a odkladáme po 16.1., vtedy má staršia dcéra meniny, tak ešte oslavujeme pri stromčeku. Po oslave ide stromček dole. Deti a aj ja sa strašne tešíme z tej výzdoby, celý byt je oveľa oveľa krajší 🙂

vieruska25
3. dec 2015

My zdobíme 23. večer a odzdobujeme keď už veľmi opadáva 🙂 som zvedavá koľko prežije tento rok, lebo naša slečna bola minulý rok ešte malinká, aby ho ničila, no myslím že tento rok už dostane stromček riadne zabrať 😀 😀

tajka1986
3. dec 2015

@krpatakristina my uz stromcek mame postaveny asi tyzden. Objednavali sme po 10tich rokoch novy (uz sme si zasluzili 🙂 ) takze odkedy prisiel je rozlozeny ozdobeny a mala ma z neho veeelku radost. Odzdobime asi ako kazdy rok po 6.1.

dominika86
3. dec 2015

24.12. 😉

zuzuliatko123
3. dec 2015

rovnako ako @sosanna88 😉

maminka1986
3. dec 2015

my zdobíme 22 alebo 23.12 pred Vianocami..keby zdobime skor pride mi to všedné a zunuje sa mi to...ja sa tešim ked je to tesne pred vianocami ta atmoška a všetko..ked hraju koledy alebo vianočne piesne či filmy a pirtom zdobime 🙂
mame umelý a nikedy stoji u nas aj do konca januára 🙂))) podla toho ako sa nám chce a či už ho mame dosť 🙂)

ovaaa
3. dec 2015

Po Mikulášovi robime vianocnu vyzdobu a stromec tak v strede mesiaca a nechame ho do 3 kralov. Este zdobime babke a ten tesne pred Vianocami.....Velmi sa tesime vianocnej atmosfere....tak preco si to neuzit......

maminka1986
3. dec 2015

@ovaaa vyzdobu v dome robim aj ja po Mikulášovi 🙂

anik56
3. dec 2015

Je to Vianočný stromček, tak by mal byť podľa mňa na Vianoce. Takže zdobíme 23, aby sme štedrý deň mali kľud, poupratované. Cez advent máme adventný veniec, ktorý tiež robí atmosféru, ale takú očakávaciu. Veď aj veľkonočná výzdoba je pekná a nikto si ju nedáva už na fašiangy. Alebo tekvice už v auguste. 😀

nerko
3. dec 2015

@krpatakristina zdobime vikend pred Stedrym dnom a odzdobujeme vikend po 3 kraloch. Mame umely.

zunolu
3. dec 2015

Ja s výzdobou začínam na začiatok adventu aby som mala veniec v prvú nedeľu a postupne podľa času a nálady pridávam. Stromček zdobím okolo Mikuláša kvôli deťom nech si užijú svetielka a odzdobujem okolo 3 kráľov ale nedržím sa toho striktne... Keď som bola malá naši zdobili 23. alebo24 a mali sme ho do 7.1. ...

horana
3. dec 2015

Cca tyzden pred Vianocami, dlhsie nie, aby sa detom neopozeral, ale nie uplne tesne, lebo uz zobronia ked vidia kde kade stromceky..

Ale napr. u mojho muza bolo zvykom ze stromcek doniesol Jezisko a teda sa rychlo ozdobil v noci na 24.ho.
V nasej rodine zase zostaval dlho po Vianociach, deti chceli, a raz -extrem, borovica ktora neopadava, bola do mojich narodenim, na samom konci marca! - uplne vazne 😀 😀 😀

nyusika
3. dec 2015

24. decmbra okolo trete-stvrtej popoludni...ked niekomu uz prdnu nervy 😀 Kazdorocne sa vsetci vyhrazame, ze "tento rok ja teda nezdobim, nech sa deje, co sa deje"
😀 😀

na moju obhajobu napisem, ze vsetci vianocnej veselky sa ucatni sme uz dospeli 😀

lussy666
3. dec 2015

Na stedry den doobeda sme vzdy zdobili. Ale teraz - posledne 4 roky chodievame na vianoce k nasim, a domov chodime niekedy az na troch kralov, tak sme zdobili par dni pred vianocami u nas a na stedry den u nasich. Tento rok sa bude u nas zdobit uz na mikulasa, nech si ho aj uzijeme trochu

sorciera24
3. dec 2015

my zdobime stromec cez posledny vikend pred Stedrym dnom a mame ho do Troch kralov, resp. do najblizsieho vikendu po nich

beusssska
3. dec 2015

Ja na Mikuláša a dole po Troch králoch

fidka79
3. dec 2015

@krpatakristina kedy "vyjde" 😀 😀 niekedy zaciatok decembra niekedy 23-24 a odzdobujeme zaciatkom februara 🙂 🙂 nech maju mesiac radosti aspon...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli