Koľko plánujete minúť na vianočný darček pre svokru?

kika1111
17. dec 2012

Ahojte, zaujíma ma suma akú ste ochotné dať za dar LEN pre svokru.. svokor ide zvlášť.. U nás chce švagor s MM kúpiť svokre obedovú súpravu z porcelánu za 300eur.. to znamená, že 150 eur dáme my..okrem toho svokrovi dar zvlášť.. no neviem či som ja taká zlá a lakomá, ale dať 150 eur na dar len pre ňu sa mi zdá veľa..okrem toho už má nakúpený parfém a iné drobnosti.
Darčeky pre mojich rodičov sú spolu do sumy 100 eur (a to moji rodičia mi pomáhajú oveľa viac než svokra. Tá mi len pije krv 😠 )

ďakujem za názory..

puskaruka
17. dec 2012

A ponozky ci rukavice by nestacili? Ci ciapka?

bocjanka
17. dec 2012

My sme minuli 450 Kč, kúpila som dva krémy v akcii+ som dala na ne zľavu 25% a 10%na celý nákupy a dva šampóny, to jej teda musí stačiť. Z mojej biednej materskej 3800,- kč to je dosť až dosť 😀

sissy27
17. dec 2012

darčeky na vianoce sa predsa nekupujú ako odmena za to, čo kto pre nás urobil, ale preto, že chceme obdarovať... je to matka tvojho muža, ak na takýto darček so švagrom (predpokladám, že sa jedná o jeho brata) majú, tak nech sa páči, predpokladám, že pôžičku si na to brať nebude a vy kvôli tomu tiež od hladu neumriete...čo jej závidíš tú obedovú súpravu? zapamätaj si jedno - mama bude vždy len jedna, ale s manželkou to tak isté nie je...

viera27
17. dec 2012

je to naozaj vysoko individualne, kazdy na co ma a co chce dat. Neries, ci je to svokra, ci kto. Ak ta mrzi, ze vasi dostanu "menej", tak nech jednoducho "prihodi" manzel aj na nich a hotovo. Ak nie su peniaze, tak dajte menej aj svokre a hotovo tiez. To si uz vy musite s manzelom vydiskutovat. Ale stavat argumentaciu na otazke "Kolko minut na darcek pre svokru" je podla mna ubohe, sorry.

mircalla
17. dec 2012

@kika1111 Kazdy podla svojich moznosti, vzdy som minula dost na darceky, kym bol pekny prijem, preco nie, ale tento rok len krpcovi, neni z coho....financne suchoty.

Ale k otazke: 150 euro sa mi zda velmi velmi vysoka suma len pre jednu osobu, i keby som to hodnotila v tom case, ked som mala dost penazi, ani rodicom za taku sumu nekupujem, ani zdaleka.....Maximalne (raz) som im kupila za 100 euro dokopy, a to bolo v lepsich casoch. Kedze to vsak plati tvoj muz, tak to dako neries.

Inak my uz z Vianoc par rokov velke halo nerobime, nastastie si na darceky nepotrpime, hlavne aby bol maly spokojny.

@sissy27 Celkom nechapem tvoj uspitacny ton....s tou manzelkou......

zuzi0911
17. dec 2012

Fuha to ke sialena suma ked si zoberem ze ja zataku sumu musim kupit vsetkym.staci drobnost.dolezite je ze urobim radost a ze som si spomenula. 🙂

kamila.k.
17. dec 2012

Pre mna (a nastastie aj pre moju rodinu a aj pre manzelovu) su Vianoce o niecom inom a o darcekoch, najme medzi nami dospelými. Vsetkym planujem iba take symbolicke darceky, 150 € miniem mozno na vsetkych ... a to je nas okolo 17 ludi ... 🙂

balimka
17. dec 2012

@kika1111 sice mavame mensie sumy, ale podobny problem nevyvazenosti, hoci u nas aj pre to ze z mojej strany treba nakupit vela ludom, takze sa nevieme zhodnut ci cca rovnako na obe strany alebo vsetkym rodicom cca. rovnako + este ostanym mojim pribuznym a este ked sa v jednej rodine beru vazne aj meniny a v druhej staci cokolada ... no kulturne rozdiely 🙂 ale tento rok to nakoniec vyjde celkom vyvazene, najlepsie sa nejako postupne dopracovat k akceptovatelnemu rieseniu

terinkaaanetka
17. dec 2012

ahojte kedze moje vztahy sa v poslednej dobe velmi zlepsili so svokrou.mam pre nu uz kupenu sadu zlozenu z vonavky,ruzu a teloveho kremu a chcela by som jej este nieco kupit kedze ma v jeden den aj narodeniny aj meniny a este k tomu su aj tie najkrajsie sviatky v roku 🙂

malinkaaninka
17. dec 2012

sekla by som s tým.raz prídu Vianoce a budete sa jej skladať na dom?

digysa
17. dec 2012

Ty brdo, to teda oci vyvalujem....

So svokrou mam velmi dobry vztah... ale u nas (a som rada, ze aj v manzelovej rodine je to tak) je taky zvyk, ze VIANOCE su zasadne pre deti....... Vsetky financie, ktore mame vyhradene na Vianoce sa daju zhrnut do troch skupin:
1. darckey pre deti
2. dekoracia,svetla, stromcek, jedlo
3. drobnosti pre ostatnych clenov rodiny.....

Ani vo sne by ma nenapadlo kupovat taketo drahe dary....ani moja vlastna mama, otec, sestra, dedko, babka....nikto nedostane ziadny dar drahsi ako 20-30 Euro Max.

A potom sa cudujte, ze sa kazdy stresuje na Vianoce....bodaj by nie, ked ma minut pol vyplaty na dar pre svokru 😕

@kika1111 nie si zla....ja by som dostala sok, keby som mala kupovat dary v takej hotovosti....

Odpoved na tvoju otazku znie: Tento rok dostane moja svokra darcek v sume 20 Euro.

zuzub
17. dec 2012

my si teda v rodine takéto dary nekupujeme.....300€ máme na celé Vianoce jedlo, koláče ozdoby, darčeky a pod....nevidím dôvod sa takto "štedro" obdarúvať, a nie je to kvôli tomu, že by sme na to nemali, ale Vianoce sú o niečom inom...
ale svokre a svokrovi dávame spoločný darček nie každému zvlášť....

radlinka
17. dec 2012

Nic 😀 neinvestujem 😀

zuzkka111
17. dec 2012

kikka ahoj 🙂.. vianoce su raz do roka kludne aj tu supravu ak sa zlozite, ved preco nie..ani mne svokra nepomaha-la nejak..ani som neziadala , chcela som sama vsetko vediet ..ale aj my raz budeme svokry tak s kludom oki 🙂))

maznacik007
17. dec 2012

svokrovcom nekupujeme nic... uz nas vyse pat rokov ignoruju... predtym sme skor mali problem s tym ze my sme kupili a oni nic nikomu ani malej...

podla mna to neni o sume ale o tom ze sa aj netreba porovnavat ze svagor da tolko aj vy musite.. pokial by to nebol problem dat kludne dam aj viac ale nie za cenu ze potom budem zvazovat ci kupit dietatu snehule a pod... ale svokre dam len aby videla...

clarissa
17. dec 2012

Pre svokru? 😅 Tolko kolko uzna za vhodne minut na svoju mamu jej syn 😉 a ten jej kupi nejake darcekove balenie kozmetiky a vybavene...este keby otazka znie-Poradte co kupit svokre-tak ok...ale kolko na nu minut? No ja neviem,to je tak tazko zodpovedatelna otazka,,,,ja ti neviem povedat ani to,kolko miniem na darceky pre deti a to je teda pre mna jedina podstatna vec,co sa tyka darcekov,aby bez nich neostali hlavne deti 🙂

lucka1987
17. dec 2012

nech da kazdy podla financnych mozosti a podla toho, kolko sa mu zda vhodne... my tiez nedostavame od svokry a ot nasich dary drahsie ako 20 € ( dostavame spolocny, nieco do domasnosti ) a tiez nebudem kupovat drahe dary aj keby na to mam.. ak tak dat viac penazi na darceky tak pre deti... pripadne spolocny pre nas ako rodicov ( zvacsa su to prakticke veci, ktorym len prisudime privlastok ze je to viacnocny dareck 😀 )
takze isto nie viac ako 20 €

adelajda2012
17. dec 2012

No my sme nasim aj svokrovcom dali urobit fotokalendar s ich vnuckou...a to je vsetko. Dohodli sme sa, ze darceky sa kupuju len detom. A je to tak podla mna najrozumnejsie. A 150e sa mi zda vela aj pre dieta...Ale fakt ako pisala @monda17 - podla zvykov a moznosti.

anjelik2509
17. dec 2012

my sme mali limit do 10 eur každému, tento rok to boli kozmetické balíčky-kazety...

gubcikova
17. dec 2012

každý rok sa opýtam svokry čo potrebuje a podľa toho kúpim.minulý rok to bolo 10€ a tento 30€

effkaa
17. dec 2012

kedze my vieme v akej sume darceky od koho dostaneme, tak sa snazime kupit spat v podobnej sume, teda ked nam svokra da nieco za cca 30 eur, ona tiez dostane nieco za 30 eur od nas 🙂

janinah
17. dec 2012

nerieš,nekomentuj,manžel si na dar zarobil,ušetril,zrejme také drahé dary nekupujú synovia mame každý rok,tak to prekusni,vianoce nie sú o počítaní eur ani o dusnej atmosfére,povedz,že sa ti to zdá veľa,ale nehádaj sa kvôli tomu,možno o rok,dva tvoja mamka bud epotrebovať niečo drahšie,tak kúpite jej

nika82
17. dec 2012

a bude ju aj pouzivat, ci jej bude lezat v skrini... podla mna obedova suprava z porcelanu je blbost

mirkami7
17. dec 2012

No neviem ,či len my sme na tom tak zle ,kedže sme rodina s jedným normálnym príjmom a úverom na krku,ale dar v hodnote 20 až 30 eur,si nemôžme dovoliť kúpiť ani jeden druhému,nie to ešte len pre svokru.So svokrovcami si kupujeme naozaj len maličkosti,najpodstatnejšie je aby mali deti darčeky,my sa už uskromníme.Tento rok sme kúpili pre oboch dohromady darček v hodnote 15 E. Myslím že taký drahý dar by ani neprijali.

rebeka7501
17. dec 2012

Tak povedz švagrovi, že s týmto návrhom nesúhlasíš, že si vieš predstaviť tieto peniaze rozumnejšie využiť. Keď sa chce robiť "chrumkavý" nech to kúpi sám. Na druhej strane na čo je komutzaká drahá súprava ? To sa umýva sama ?

jajatko
17. dec 2012

ahoj 🙂 a načo jej bude tá obedová porcelánová súprava? tak kúpte takú na bazosi za nejakých 30 až 50€ 🙂 mne osobne to pripadá, že to budú zbytočne vyhodené peniaze.. je pravda, že nie každý má peniaze na rozhadzovanie, no keď už utratiť, tak rozumne :P prajem veľa šťastia a hlavne, maj svoj názor a za ním si stoj 🙂

lubkam
17. dec 2012

50€ cca.
inak, mam jednu čarovnú súpravu - kouzlo domova, v tej cene ako píšeš, nekupovala som ju, zdedila ak sa to tak dá nazvať. už ju mám nekompletnú, dva taniere som rozbila.
ale ak je svokra nejaká aristokratka, tak samozrejme že by sa patrilo jej venovať niečo také, predtým by som však očakávala vianočný príspevok 😀

lin123
17. dec 2012

my neriesime vysku sumy a ani to, ze tvoja mama, moja mama atd..., ved sme vsetci jedna rodina. 🙂
Snazime sa dat taky dar, ktory potesi...svokrovci nemaju peniaze...takze ani necakam, ze od nich nieco dostaneme...na tom nezalezi...rada davam dary, sama sa z toho tesim, ked maju ostatny radost.

mia551
17. dec 2012

my kupujeme darceky podla toho, komu by asi co urobilo radost, resp. co asi potrebuje... ja riesim moju rodinu, mm riesi svoju rodinu... ak by sa rozhodol, ze da na darcek pre svoju mamu aj 150 eur, nemala by som odvahu mu do toho nieco hovorit, rovnako by som nechcela, aby on mi hovoril do toho, co mozem a nemozem kupit mojim rodicom... (samozrejme, to plati iba v pripade, ak to neznamena, ze nebudeme mat mesiac co jest...). a teraz prax: mojim rodicom sme nekupili nic (tak sme sa dohodli, tieto vianoce darceky dostanu iba deti), svokre dame darcek v hodnote cca. 70 eur, svokrovi v hodnote 25 eur... nevadi mi to.

zuzuj
17. dec 2012

Ja ti neviem, ale aj moj muz kupil svokrovcom darcek okolo 200 eur. dokopy, je to pobyt...... a moja mama a ostatni maju za menej ovela darceky..... Ale on sa trochu pomylil, myslel si, ze ma svokor uz aj okruhle narodeniny...( ma ich okolo Vianoc) a ze to uz dame akoby aj na narodky....
Teraz ked som zistila , ze sa pomylil a okruhliny bude mat az o rok, tak som chvilu hromzila...ale skor na to, ze nevie kolko ma jeho otec rokov a potom vyraba takeho ,,srandy" drahe.....
Ale zase viem, ze moju mamu potesi co dostane, aj ked je to za menej...a svokrovcov to tiez velmi potesi - no vsak maju pobyt koho by nepotešilo😀....tak to tak urcite netreba brat ale tragicky....aj mne svokra pije krv niekedy...

Ak sa tvoj manžel dohodol s bratom už skor, lebo zistili, že to svokra chce a že ju to poteší-- tak ok. Ked to vymysleli len preto, že nevedia aky darček kupiť...tak by som ho asi prehovorila, že zbytočne vela penazí.....na darček čo ani nevieme či sa jej bude pačiť a či ho využije....
Ostatne by som neriešila....že kolko som dala na jeho darček a kolko na jeho.....a určite by som pred mužom nehromžila...je to jeho mamina a ešte k tomu naserieš aj švagra, kedže je to aj jeho mamina....a ked by to aj muž išiel zrušiť , že dar nekupi, musi to nejako bratovi vysvetliť....tak sa asi najskor vyhovorí na teba....no bude ohen na streche....a to hadam nechceš byť ty tá zlá...a ešte k tomu na Vianoce...podla mna to za to nestojí....a kašli na to.....skor tak po Vianociach by som mužovi povedala, že by nabudúce to mohol riešiť aj s tebou....že to bolo velmi vela penazí....alebo tak nejako...v pokojnej nalade....