Koľko plánujete minúť na vianočný darček pre svokru?

kika1111
17. dec 2012

Ahojte, zaujíma ma suma akú ste ochotné dať za dar LEN pre svokru.. svokor ide zvlášť.. U nás chce švagor s MM kúpiť svokre obedovú súpravu z porcelánu za 300eur.. to znamená, že 150 eur dáme my..okrem toho svokrovi dar zvlášť.. no neviem či som ja taká zlá a lakomá, ale dať 150 eur na dar len pre ňu sa mi zdá veľa..okrem toho už má nakúpený parfém a iné drobnosti.
Darčeky pre mojich rodičov sú spolu do sumy 100 eur (a to moji rodičia mi pomáhajú oveľa viac než svokra. Tá mi len pije krv 😠 )

ďakujem za názory..

ruzickaruzova
17. dec 2012

absolútne súhlasím s @digysa u nás je to podobne. v prvom rade sa mína na deti, potom na občerstvenie a potom na nejaké maličkosti pre dospelých. svokra to ešte nepochopila úplne ale z našej časti rodiny to je normálne kedže sme velká rodina s vela malinkými deťmi.

Za tú sumu čo plánujete dať @kika1111 na svokru som ja vybavila celu manželovu rodinu 😝

ale tak každý aký má zvyk a možnosti..... ale nejde o to či ie o svokru alebo niekoho iného. myslím že toto je moc za taku vec a ak ide o vianočný darček. keby nejaké výročie alebo okrúhle narodeniny......

syska90
17. dec 2012

za svokru ktorá mi navyše pije krv??? max 20eury

snehulienka_mrazova
18. dec 2012

Nechcem aby to vyznelo zle..ale prečo by jej nekúpil, keď chce? Pre teba to je tvoja svokra, pre ňho jeho mama!

huxy
18. dec 2012

my sme minulý rok kupovali pre mojich rodičov aj svokrovcov veci za cca 35€ na osobu.takže aj tento rok som tak plánovala.a tiež som našim kúpila veci za sumu cca 30€.darček pre svokrovcov som nechala na manželovi-teda rozhodnutie čo vlastne kúpiť.nakoniec sme sa dohodli /aj so švagrovcami/,že im kúpime tv do kuchyne.stál 120€,poskladali sme sa po 60€,čiže keď si to rozpočítam na svokru aj svokra,tak akoby mali dar po 30€.myslím,že táto suma je taká akurát pre nás.

baby2
18. dec 2012

dostane celorocne predplatne katolickych novin 😎 - tusim 19 eur + fotky vnucat 😉

lucikatn
18. dec 2012

my dávame rodičom aj svokrovcom 50€ poukážku do Tesca - nech si kúpia čo potrebujú lebo majú absolútne ale absolútne všetko a kupovať im niečo čo nepotrebujú a bude im zavadzať je blbosť...

nikolet_89
18. dec 2012

ahoj ja som ochotna minut max 10eur...ale tak zalezi ake mate vztahy, ale urcite by som nedala viac ako na svojich rodicov...jedine, ze by som s nimi nevychadzala tak dobre ako zo svokrovcami...ale to sa nikdy nestane v mojom pripade :D

katkaag
19. dec 2012

tento rok sme kupili svokre krasny darcek za 70 eur, ale kedze sa chova tak ako sa chova a v mojich ociach, je to clovek, ktory si nic nezasluzi...ten darcek nedostane..nastastie moj manzel je toho isteho nazoru....takze darcek si uzijeme my..alebo ho posunieme dalej 🙂

rainee
19. dec 2012

teda, to je fakt dost. tolko tusim nedame ani dokopy na darceky pre celu rodinu 😉 tiez si myslim ze stacia drobnosti napr.kniha, parfum, pre deti par hraciek atd. mne sa ale tiez pacilo ako si svagrovci objednali u jeziska (cize u nas) kavovar za 700e na vianoce, ja na materskej a manzel tiez nema manazersky prijem, tak som povedala ze objednat si mozu ale aj tak ho nedostanu 😀

michaelamilan
19. dec 2012

každý minie toľko, koľko minúť môže........ale 150€ za darček pre svokru???? Aj keby bola svokra najlepšia na svete tak jej taký drahý darček nekúpim...pre pána jána......a hlavne keď máš deti......ja by som sa odmietla na taký dar skladať, pokiaľ by sme neboli so švagrom/vou vopred dohodnuté......a hlavne na obedovú súpravu:-/ čo je zo zlata?????
Najkrajší darček je ten zo srdca a nemusí stáť ani euro!!!!!! My to máme tak, že vianoce sú pre deti, my si kupujeme počas roka čo sa nám páči......hlavne aby deťušky mali radosť! 🙂
Inak prajem vám všetkým krásne prežitie sviatkov 🙂

jankalac
19. dec 2012

no podla mna je suprava za 300e riadna palka, nebude mat nejake okruhle narodeniny, zeby dostala taky dar na ne? ale zasa ak si to mozu dovolit svagor a tvoj manzel, tak nech jej kupia, nech je svokricka spokojna a bude sa rok vytesovat z riadu, a hadam z neho ani jest nebude, aby ho neoskrela 😉
my davame nasim aj svokrovcom kazdy rok robit kalendar s fotkami, svokrovcom nejaky vikendovy pobyt cez zlavove portale cca 50e, oni radi cestuju, do domacnosti maju snad vsetko, a nasim - to podla potreby, co im dosluhuje, tento rok mamina chcela kozmodisk a take tabule na magnetky co zbiera, lebo ma uz plnu chladnicku toho, dedko dostane holiaci strojcek a sud piva , hadam sa potesi..... keby mam matersku alebo rodicovsky o jednu nulu vacsiu, urcite by som im dopriala viac, ale bohuzial mame hranice a dve deti doma, ktore potrebujem krmit a satit 😉

nat28
19. dec 2012

Ja mam pre svokrovcov darcek za 50 eur (spolocny) a aj to sa mi zda vela, vzhladom na to,ze mi zas da otrasny sampon z drogerie ktory v zivote nepouzijem a sprchovy gel. 😠 😠 😠 😠 Raz mi ako vianccny darcek dala Bref do zachoda. 😠 no comment

slimstar
19. dec 2012

vianoce nie su o daroch, ale o laske a porozumeni, neviem ako na to prisiel ten tvoj svagor, to je tak konzumny? a ohlupeny z reklamy?

podla mna je uplne zbytocne davat take dary, ano darceky najviac potesia deti a prinesu najkrajsie chvile plne ocakavania a radosti 🙂
ja som pre vsetkych kupila drobnosti do 60 e my si kupime vsetko co potrebujeme alebo chceme pocas roka 🙂

erikaka
19. dec 2012

max. 10-15e. tohto roku dostanú svokrovci spoločný darček fotokalendár.

vikusik
19. dec 2012

my tento rok skromnejšie nakolko som na materskej ale deťom mam to čo chcely 🙂 🙂 snažily sme sa im rovnako každe 30€,svokrovcom 50€ aj mojim rodičom po 50€,prababke podkolienky a papučky a kmotričke som dala fotoknihu 😉 a manžel dostal pod stromček už v auguste ked sa nam narodil synček Šimonko 🙂 🙂 🙂 🙂 švagrine a ich deti som zrušila lebo to sa neda pri dnešných cenach 😝 a aj tak som pocuvala joj ta to nedobre ....su to totiž paničky 😝 deti su naučene skromne ale som rada že maju to čo chcely.PRAJEM PEKNE SVIATKY 😵

exupery
19. dec 2012

Ako predosly rok-darceky len detom,nie som banka 😒 ,kupujem pocas celeho roku,takze to nejak cca neratam,ze kolko presne,ale pre mna Vianoce nie su o daroch,takze potesi ,ale nepotrebujem ho,hnotnu vec si dokazeme kupit kazdy,spolocne chvile si dokazeme dat iba navzajom 😉

vikipollard
19. dec 2012

Obedova suprava , hmm, len aby stetam potom nemuseli chodit na obedy stale 🙂

greenfrog
19. dec 2012

ja kupujem celej rodine priblizne do 20e kazdemu...priatelovi za viac..podla toho, co chcel (max. do 100e). Svokre nekupujem nic, kupuje jej len moj priatel, aj to sa vzdy zlozi so sestrou napoly (obetuje max. 20e).