Krst starších detí

kaktusik007
5. aug 2013

Ahojte, je tu niekto, kto krstil deti až keď boli staršie? Ako to prebiehalo? Čo ste im obliekli, keďže všetky krsné košieľky majú iba malé čísla? A celkovo - podelíte sa o skúsenosti? Ďakujem. ;)

tahivka
5. aug 2013

@kaktusik007 ja som krstila malého, keď mal cca 2 roky, oblečené mal čierne nohavice, sako + košeľu (ako malý dospelák), no + sme doniesli aj bielu košieľku s vyšitým menom, dátumom narodenia a dátumom krstu. Boli sme aj s inými deťmi, no všetky mali max 3 mesiace. Krst prebiehal ako inokedy, žiadne špeciality sa nekonali.

kaktusik007
autor
5. aug 2013

@tahivka dakujem, presne toto som chcela citat ;) - takze oblek? Kupili ste, ci pozicali? A vidis - nenapadla ma biela kosela.... ;). Pojdem popozerat. Aj sviecku ste mali, ze? A potom ako? Robili ste " oslavu'?
Ja neviem, mne ta oslava pride dost mimo - myslim s pozyvanim celej rodiny, ja by som to najradsej spravila vyslovene v uzkom rodinnom kruhu,,,,,

tahivka
5. aug 2013

@kaktusik007 už si nepamätám, myslím, že sme si ho požičali od kamarátky, nerobili sme okolo toho nejaké veľké ceremónie. A sviečka musela byť 😉 My sme v kostole boli tuším len štyria - ja so synom a krstní rodičia (moji kamaráti - baba a chalan), neviem, či sme šli potom niekde si aspoň na chvíľku sadnúť, no rodinná oslava nebola žiadna.

kaktusik007
autor
5. aug 2013

@tahivka jaj, az teraz pozeram ze syn ma uz 13 ;) to jasne ze si nepamatas ;). Ale dakujem Ti za informacie, posunulo ma to dalej ;)

anjelicek26
5. aug 2013

@kaktusik007 - my budeme krstit oboch chalanov, maly v bielych dupkach a velky v obleku... oslava len uzky kruh v oblubenej restike, nebudem z toho robit velke halo xixi Svagrina krstila tiez takto dve najmladsie deti naraz, starsia uz mala 5 rokov a bolo to take dojemne, uplne to prezivala xixi

kitty88
5. aug 2013

@kaktusik007 krstne kosielky nie su urcene na oblecenie, iba sa na konci obradu prilozia 😉

kaktusik007
autor
5. aug 2013

@kitty88 ano, prilozia - len mi pride divne prilozit na deti co nosia 122 kosielku vo velkosti 80 😉

nevesta1974
5. aug 2013

@kaktusik007 ahoj, ja som starsie deti krstila uz ked chodili do skoly a kosielku - tiez sme davali vysit meno, datum narodenia a krstu - aj sviecku sme museli mat tiez, je to potrebne k samotnemu obradu, kvoli symbolike, dcera mala oblecene saty - bordove, nie biele a syn klasika oblek s bielou koselou. Potom sme boli len rodicia a krstni rodicia + deti na jeden obed v restike a davala som este piect tortu - niekde donesie krstna mama 🙂
Najmladsieho drobca sme uz stihli dat pokrstit preporiadne ako 6 tyzdnovu 🙂

kaktusik007
autor
5. aug 2013

@nevesta1974 takuto mam aj ja predstavu. Jedna torta, jeden obed pre naozaj najblizsich a koniec.
Tie kosielky ste mali ake velkosti???

kitty88
5. aug 2013

@kaktusik007 vacsinou vyrobcovia kosielok predpokladaju, ze sa krstia malicke deticky, nemyslia na to, ze niekto da pokrstit aj neskor... v podstate ako pise nevesta, je to kvoli symbolike, takze velkost by som neriesila 😉

alami
5. aug 2013

@kaktusik007 ja vy som kúpila svetlý oblek, na krst sa čierny nehodí - podľa mňa. A košieľka klasika, ako dostať- tú maličkú

majulino
5. aug 2013

tak ako pise tahivka, majko bol krseny 27.7. tohto roku obleceny ako dospelak najprv bol velkym chlapom a potom iba plakal ☹ 🙂 🙂 🙂 vsetko prebiehalo ako pri mimi a on v kuse ze au au vsetko 🙂 😀 krsteny bol v greckokat.

diusik
5. aug 2013

My sme krstili ked starsi mal 2 roky a maly okolo 5 mesiacov,uplne v pohode to islo,starsi tak sledoval vsetko,mensi prespal celu zalezitost 😀

bombo
5. aug 2013

Ahoj,košieľky sa vyrábajú iba v najmenšej veľkosti, slúži ako symbol,
Švagor bol krstený ako dospelák 🙂 , mal hodvábnu štólu s menom a dátumom krstu, majú na www.krstiny.sk
Myslím, že pri krste nie je podstatné, koľko má dieťa/dospelák rokov.

kacenkaaaa88
13. aug 2013

ahojte zienky . mozem sa opytat co ste mali oblecene vy? my ideme v sobotu krstit dcerku ktora bude mat jeden rok. pre nu mam vsetko ale neviem co si mam obliect ja😀 mozete mi poraadiit?? 😉

kaktusik007
autor
13. aug 2013

@kacenkaaaa88 dobra otazka... ale kedze budeme cestovat dost daleko tak to vyriesim niecim slusno sportovym - cize bluzkoidne tricko a rifle a topanky na opatku.... a podla pocasia - mozno sportove sako.... no uvidim, my krstime az koncom septembra 🙂 mozno aj zimnu bundu uz vytiahnem 😀 😀 😀

kacenkaaaa88
13. aug 2013

@kaktusik007 no haha to hej toto pocasie. ale my ideme uz tuto sobotu a isto bude zasa teplo tak ja dam asi nejake siatky farebne hadam farar nebude mat problem s tym 🙂 😀

nelinka2009
27. jan 2019

Ahojte, čo obliecť 9 ročnej dcérke na krst? O mesiac na to ju čaká sv prijímanie... Môže teda krst absolvovať v šatách na 1. Prijímanie?

iva1009
25. júl 2021

@tahivka zdravím vás a ste košieľku aj obliekali či len priložili na neho tiež ideme krstiť 2rocneho

tahivka
27. júl 2021

@iva1009 Dobrý deň, košieľku sme len priložili - tú by už neobliekol :D

iva1009
27. júl 2021

oki dakuje za odpoved, tiez som si tak myslela 🙂

yvkay
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
29. nov 2021

My sme krstili 8 mesacnu bolo to super.mala uz krasne biele satocky v restike pekne svoju detsku stolicku obsedela cely obed zjedla svoje jedlo zarovno s nami dostala ku krstu aj nejake darceky knizocky hracky a celkovo ten den vnimala uz inak ako take par tyzdnove babetko.kazdu chvilku sa s nou niekto pohral.za mna to bolo strasne super ziadne vozenie v kocari kazdu chvilku po vonku kojenie v bojovych podmienkach nervozny novorodenec unavena nevyspata vystresovana mama.keby sme mali druhe babo zas to spravime takto.
Kosielku sme mali klasicku malu len jej ju prehodil cez brusko farar neobliekali sme.

iva1009
29. nov 2021

@yvkay kludne staci nejake slusne oblecenie, nemusi to byt zrovna biele kedze je uz starsia; objednali sme si restauraciu na presny pocet ludi, tortu na krst+ krstna mama zabezpecila nejake kolace.. urobili sme posedenie na 2 h a bolo vybavene... urcite sa dohodntite ako prve s fararom na datume krstu aby ste mali isty termin, kedze dnes je vsetko velmi otazne koli korone...a podla datumu objednat postupne restiku, tortu atd..my sme nahlasili potom pri fararovi rovno krstnych rodicov a bolo.. hlavne ak budete mat datum krstu, zavolajte si do restiky co pozaduju od hosti ( test atd) aby ste neostali prekvapena)

yvkay
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
10. máj 2022

@yvkay Niektoré dievčatá majú na domácu hostinu, fotenie biele šaty. Niektoré tie princeznovské, iné normálne letné, ktoré ešte vynosia. Nebudú predsa celý deň v tom bielom rúchu. To majú hlavne do kostola. Takže ak máte aj krst, ja by som zvolila čisto do biela.

yvkay
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
10. máj 2022

@yvkay Nejaké krásne biele, možno aj o číslo väčšie, nech môže vynosiť. Veď bude chodiť aj do kostola. Nech sa teší. Takáto oslava je jedinečná. 🙂

yvkay
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
10. máj 2022

@yvkay Ty by si si dala čierne topánky k bielym šatám? Neboj sa vynosí biele aj čierne.