Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krstili ste dieťa v dvoch rokoch?

lucina7
13. jún 2014

chcem sa spýtať čo treba pre 2 a pol ročné dieťa na krst (dievča) do kostola
dakujem

demo
13. jún 2014

sviecka a krstovna kosielka s vysitym menom (je to iba symbol, takze moze byt aj mala babetkovska velkost, napr. 56)

kaktusik007
13. jún 2014

Krstili. Mladší mal 2 a pol, starší 3 a pol. Je potrebné kúpiť ozdobnú sviečku - tú si už chalani držali sami a boli na to patrične hrdý a brali to s vážnosťou, a potom je potrebné mať krstnú košieľku s vyšitým menom, dátumom narodenia a dátumom krstu - tá sa iba prikladá, takže je len jedna velkosť - aj moji chalani majú č. 56 🙂
No a potom som im obliekla niečo pekné, aby z nich boli fešáci, a objednala som im tortu a dostali zlaté retiazky s krížikmi na pamiatku tohto slávnostného dňa.

lauricka
13. jún 2014

myslim, ze tam je to take iste, ako pri babatku 🙂

melanka21
13. jún 2014

Kosielka, sviecka, krstny rodic 🙂 a meno 🙂 to iste ako u malych babetiek 🙂

luckadominika
13. jún 2014

ja som bola krstená ako 9 ročná.... mám pamiatku 🙂 krstný rodičia sviečku, košielku , rodičov a dieťa :D

cerez
14. jún 2014

Tak to ti môžem povedať veľmi presne. My sme nedávno krstili svoje deti, 2 a pol ročného syna a 9 ročnú dcérku. Mali sviečku, košieľku s dátumom narodenia a dátumom krstu. Ako náhle budeš vedieť dátum krstu, dáš si buď vyšiť alebo vytlačiť dátumy na košieľku. Obliekla som ich slušne, neboli v bielom. Doma som urobila pohostenie v kruhu najbližšej rodiny.

nelinka2009
27. jan 2019

@luckadominika ahoj, prosím ťa a čo si mala oblečené na krste?

nelinka2009
27. jan 2019

@cerez ahoj a čo mali oblečené?

cerez
27. jan 2019

@nelinka2009 dcera mala suknicku a bluzku a syn kosielku a svetlohnede nohavice z takka rifloveho materialu..doniesli sme si aj male kosielky a kazdy mal sviecku

luckadominika
27. jan 2019

@nelinka2009 slušne - blúzku a nohavice (nie rifle)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli