Krstiny trocha inak

bestmate
2. mar 2016

Ahojte,
obraciam sa s problemom ohladom krstin mojej dcerky. V prvon rade by som sa rada dozvedela ako ste si krst organizovali, ci vam pomahali, resp. miesali sa do toho, rodicia, ci uz z jednej alebo druhej strany.
Moj problem nie je ani tak s krstom, ale hlavne s tym ze mi do toho kafre " druha mama" a ja uz si neviem dat s nou rady. Ta jej neustala organizacia je na nervy. Asi to pojde formou na hrube vrece hruba zaplata.

pribinak
2. mar 2016

Nie, oznámila som v ten a ten den, o toľkej hod v ktorom kostole.
Potom som po krste všetkých pozvala na posedenie ;)

stascha
2. mar 2016

@bestmate presne ako pise @pribinak, oznamili sme rodine kedy a ked budu krstiny, kde bude slavnostny obed a bolo. Vsetko sme si riesili my s manzelom. Napriek tomu ze obe rodiny su z jednej obce nikto sa do nicoho nestaral jedine ci nieco nepotrebujem pomoct a co by im mali detom kupit ku krstu.
Co ti organizuje svokra ved, vy viete koho krstnych rodicov budete mat a v ktorom kostole si to predstavujete, ale asi problem bude inde.

dominika6
2. mar 2016

@bestmate
podľa toho,kto to financuje...
ak si to organizujete sami a sami aj platíte,plánujete,rodičom treba len povedať dátum a čas,príp ich poprosiť že potrebuješ pomôcť,v tom,v čom chceš sama..
na krstiny stačí pozvať rodičov a krstných rodičov...čiže z kostola sa ide naobedaovať a domov...howk..

pribinak
2. mar 2016

No presne, ak nemam dost financií na posedenie v restike, spravím posedenie doma, ziadny problem
Restika nie je nevyhnutnosť, krpcovi, kvoli ktorému sa to vlastne koná, je dost jedno ci babka zje kura doma alebo niekde inde

drobcek26l
2. mar 2016

Troska to možno objasni viac, do čoho sa ti tam mieša?

ivett1
2. mar 2016

@bestmate organizovali sme si to sami... pozvaní boli len rodičia, krstní rodičia a súrodenci s rodinami ...po krste sme išli do reštiky na slávnostný obed a po ňom si dali pozvaní hostia ešte kávičku a zákusok a potom sme išli pekne domov ... 😉 ... a to nebývame v jednom meste ...

felycity
2. mar 2016

Ahoj, nenechaj si kafrať do krstu, môžeš si nechať poradiť, ale to kedy a ako bude krst je len a len na vás rodičov pokiaľ si to celé financujete, svokre pekne poďakuj a vypočuj si ju...možno ti s niečim pomôže, ale pokiaľ sa ti to prieči popros aj partnera nech jej to jemne vysvetlí... my sme si organizovali krstiny sami, svokra akurát dohodla termín v kostole, zabezpečila sviečku a košieľku, ja som si sama zorganizovala všetko, robili sme to doma, spoločný obed na záhrade, podľa svojich predstáv, mamina mi troška pomohla pri varení, ale v pohode sme to stíhali a zvládli, neunáhli sa v pokoji si to nachystaj tak, aby ste na túto udalosť spomínali s láskou

bestmate
autor
2. mar 2016

Rada objasnim ... krst a potom obed, zatial vsetko fajn, planovali sme inak, ale naobjednavala zakusky, vo velkom, hoci sme sa dohodli, ze napecie sa doma, vrcholom je ale vecera, lebo doslova all inclusive obed je malo. Chceme si to financovat, ale zabrdla aj do toho, ze ona plati, aby mohla mat slovo.
Stascha aky problem mas na mysli, posli spravu.

janinah
2. mar 2016

Nestarali sa,došli v určený deň a hodinu....a v čom konkretne ti kafre?a kto to platí?..lebo ak ti zaplatí komplet obed v reštike,tak nejaké to kafranie by som zniesla 😉

bestmate
autor
2. mar 2016

Este dodam pohrozenie, ze ak zrusime veceru, nepride na krstiny.

kvetka589
2. mar 2016
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

nemali by sa hentak vyhrazat

felycity
2. mar 2016

@bestmate a nemôžete si sadnúť a v pokoji sa dohodnúť vaša predtsva, jeje predstava a zvážiť čo je pre teba s partnerom akceptovateľné? Ono každý má iné zvyky, niekto len jednoduch s obedom doma alebo v reštike, minule som bola na krste a bola prenajatá sála, obed, zákusky, množstvo tôrt...o 10: bol krst a ked sme o 15:30 hod odchádzali tak sa to druhej strane zdalo skoro, ja som na totonapríklad neni zvyknutá, preto asi najlpešie by bolo v pokoji si sadnúť a dohodnúť sa ak sa dá 😀

janinah
2. mar 2016

@bestmate doma piecť je blbosť,strata času,kopa riadu a zvykne s aj čo to nepodariť vtedy,ak to chceš mať čo najlepšie....večera je tiež blbosť...teraz záleží či a čo si dáte zaplatiť.....možno by ju zastavila veta-mamička,ale my plánujeme 10 detí a každému urobíme rovnako veľké /malé/ krstiny 😀

bestmate
autor
2. mar 2016

@janinah uz som pisala, vid prisp. hore. 🙂)

janinah
2. mar 2016

@bestmate však ona na tých krstinách nie je hlavná 😉 nedajte sa vydierať....večera nebude,mamička,pozývame vás vtedy a vtedy...a viac sa nestarajte,je to na nej...

stascha
2. mar 2016

@pribinak presne, ked sme krstili Misku bolo krasne pocasie, tatino navaril kotlikovy gulas, na grile bolo masko, kolac som upiekla tortu sme dsli sprasvit a este sme aj dostali to bolo super. A pri Tominovi to bolo ine bol december a ja sdom msla aj okruhle narodky ale nestalonas to az tsk vela v restike zmestili sme sa do cca 400€

maslenka47
2. mar 2016

@bestmate povedala by som, ze Stasha ma na mysli nie problem s krstinami ale problem v komunikacii medzi tebou a svokrou. Preco ti vobec vadi, ze chce mat slovo a je to ochotna kvoli tomu aj financovat? Vsak ked zaplati 20 chodov, nech si ich zje... Problem bude ten, ze silou mocou bojujes, aby bolo "po tvojom". A pritom je to uplne ale naozaj uplne jedno. Treba sa naucit robit kompromisy a nelipnut na nepodstatnych blbostiach, inak budete mat v rodine rozbroje vzdy.

kristinka86
2. mar 2016

@bestmate To, čo si práve opísala plne chápem. U nás nebol problém pri krstoch, ale pri svadbe sa svokra veľmi chcela angažovať. Mali sme menšiu svadbu, stanovili sme podmienky, miesto, čas, všetko sme vybavovali my a hosťom sme len oznámili podrobnosti. Samozrejme, svokra prikvitla s tortou, koláčmi a všetko sa tam snažila organizovať. Prvá torta sa musela, samozrejme, rezať jej a ešte aj bola kibicovať obsluhu, komu ktoré koláče majú zabaliť domov. A párkrát sa aj do mňa miešala, ale pár ostrých pohľadov to poriešilo.
Na prvý krst prišla, no len do kostola, potom šla domov - mali sme posedenia len u nás. Syn veľmi kolikoval a trápili sme sa každým dňom, takže sme zavolali len krstných rodičov k nám.
Pri dcérke manžel vybavil reštauráciu, presný čas, atď. a objednávať sa mohlo priamo na mieste - kto si čo prosil. Žiadne jednotné menu - to by u nás neprešlo, lebo máme aj vegetariánov, atď. Na druhý krst svokra nedošla - poslala za seba sestru!!! Akože s ňou nemám vôbec problém, len to bol šok, keďže najprv povedala teta, že nepríde a nakoniec tam bola - prekrútila ústa a skonštatovala, že svokra je chorá. Bolo super!!! 😉 Nenechaj si kecať do vecí, ktoré zvládate s mužom sami. AK by ste mali problém s organizáciou a potrebovali pomoc, bolo by to iné. Ale takto by som pekne poďakovala a večeru neriešila. 😉

bestmate
autor
2. mar 2016

@felycity ha v pokoji si sadnut, ver mi keby to slo, tak sem nevypisujem.

stascha
2. mar 2016

@bestmate ten prtoblem si uz spomenula, chce vam prispiet co nie je nasdkodu, ale chce sj rozhodovat. Tak to radsej ozeliem tie peniaze. A piect doma zazila som toked jeden kolacno dobre ale to je malo. Ja som pri Tomasovi dsla upiect tortu pagaciky urobila mamina. A kolece sme tiez objednali. Max dva kolaciky na hlavu aj to bolo moc.

bestmate
autor
2. mar 2016

@maslenka47 Nemyslim si ze silou mocou bojujem, len som sa snazila si to naplanovat podla seba, a ta vecera je pri tak malom babatku uplne zbytocna, v restike mozme byt tak max 4 hodinky. Ja uz musim prihliadat aj na deturence, keby som bola bez deti tak potiahnem aj do rana bieleho ako za davnych cias.

nibocka
2. mar 2016

My sme posedenie ani nemali.krstilo sa o pol osmej rano. Krstili sme v kostole kde nas sobasili.medzicasom sme sa odstahovali 130km dalej.takze sme v ramci vijendu u nasich pokrstili.svokrovci neboli,ti ziju dalsich 300km.

zuzka6542
2. mar 2016

@bestmate tak nech na tie krstiny nepride no bohuzial vy ste rodicia a ked si to chcete platit sami tak nema vam do toho co kafrat.... my sme tiez mali krstiny my s muzom sme si to naplanovali aj zaplatili jeho mama neprisla jedina tam nebola ale nejak extra sme to neriesili...tak hadam vas nikto nebude vydierat ... 🙂

nibocka
2. mar 2016

A nikto nic nepovedal.ked by savim to aj nepacilo.maju smolu. Pokial by sme byvali na jednej kope blizko seba tak asi by sme nejaky obed objednali ale nic velke. Obed,kolac kava a dom

dominika6
2. mar 2016

@bestmate
ona nieje dôležitá...dôležití sú krstní rodičia,bez ktorých krstiny nebudú...bez svokry dieťa okrstia 😀

cuculiatko88
2. mar 2016

@bestmate poznaaaaaam tuto situaciu,do krstu prveho sa mi tiez miesala svokra,bol obed potom kava a zase dosli dalsi a dalsie jedlo a vrchol bol ked som nepozvala jednych tak povedala ze mohla ich pozvat ona ved ona platila.....tak pri druhom sme to.mali u nas doma,nasi mi pomohli so vsetkym( svokra odmietla) a vsetkym sa pacilo...takze nenechaj si do toho hovorit,ak chce platit nech plati ale bude to podla vas ak sa vyhraza ze nepride jej problem ale ty neustup,drzim palce

michala.s
2. mar 2016

Mne toto robila pred svadbou svokra. Potom som jej razne vysvetlila, ze si beriem jej syna, nie ju. Platime si svadbu my dvaja. Na to mi povedala, ze tak oni ani nepridu ked som taka. Na to som jej odvetila dobre.
Samozrejme na svadbu prisli a od vtedy mala este vela pindov ale nakolko ma uz pozna, vie ze to moze tak max manzelovi pindat a ten ju zrusi uz po prvej vete

jvlo
2. mar 2016

Krstili sme O pol 7 ráno. Potom prišli všetci K nám. 30 ľudí,posledný odišli O pol 9 večer. Bolo to tak ako chceli všetci naokolo.pre mňa len nervy a stres. Najbližšie budú len krstiny a 2 hodinový obed V restike... nedaj si do toho kecať

bestmate
autor
2. mar 2016

@michala.s A svadba je dalsia kapitola, ale uz nechcem byt taka zla, nebudem rozoberat.

eeffka
2. mar 2016

@bestmate svokra mala nejake snahy jasne som jej vysvetlila ze jej jedinou starostou je dostavit sa a podakovat za obed, napriek tomu nanosila kolace, ovocie ( do restiky) tak som jej ich zabalila naspat. Ak by ma niekto vydieral ze ak nebudet toto tak nepride , tak by som krstiny spravila pri tichosti, my +krstni a cau parky