Krstní rodičia

lu_si_lusi
12. máj 2022

Ahojte,čoskoro nás čakajú krstiny. A chcela by som poradiť, neviem koho mam dat nášmu dieťatku krstných rodičov. Ja si s mojimi sestrami moc nerozumiem...
A muž má jedného brata slobodného,ktory nemá priateľku.
Uvažovali sme nad ním, ale neviem ci môže byt len jeden krstný rodič ... Alebo sme potom uvažovali nad mužovym kamarátom, ktorý sa chystá zenit, že by sme ich dali za krstných rodičov?
Ale neviem teraz, či radšej kamaráta s priateľkou alebo brata, ktorý nemá zatiaľ žiadnu priateľku. Ďakujem vám za všetky odpovede😊

mirkasmile
12. máj 2022

@lu_si_lusi samozrejme,že môže byť aj len 1 krstný rodič.
Aj ja mám len krstnú mamu 🙃

xena0
12. máj 2022

Je úplne na vás koho vyberiete, môže to byť len brat alebo kľudne kamarát s jeho budúcou🙂 my tiež budeme dávať mužovho kamaráta a švagrinú (bratova manželka)

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_82
12. máj 2022

Nas syn ma tiez len krstnu mamu - nasu kamaratku.

loliki
12. máj 2022

@lu_si_lusi A s manželovým bratom si rozumiete? Stačí aj jeden kr. rodič. Opýtajte sa ho, či vôbec chce ním byť.

deti95060810
12. máj 2022

tiež mám len krstnú

mimi408
12. máj 2022

@lu_si_lusi keď ideš dať dieťa krstiť, predpokladám že si krestanka.krstni rodičia to nie sú len takí hocijaki príbuzní. Starajú sa o tvoje dieťa duchovne (Modlia sa zaňho napr. Okrem iného). Skús vybrat podľa toho, o kom si myslíš že sa k tomu postaví zodpovedne.

ninusa221
12. máj 2022

@lu_si_lusi my s bratom mame krásneho a krsnú rodičov kamaratov z mladosti aj oni su ich synovi. Proste sú to len krsny rodicia ziadna teta ujo..

lucia147852
12. máj 2022

Stačí jeden krstný rodič. Musí spĺňať ale podmienky pre to byt krstným. Čiže krst, prijímanie, birmovka a ak žije so zenou/muzom musia byt vo sviatostnom manželstve. Ak chcete 2, tak ti dvaja nemusía byt v žiadnom vzťahu, len musia spĺňať podmienky

evkamotka
13. máj 2022

Samozrejme moze mat dieta len jedneho krstneho