Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krstní rodičia, ktorí nemôžu mať vlastné deti

lianocka
2. júl 2012

ahojte maminky, nemaminky.... v auguste čakáme naše druhé bábatko a premýšľame, nad voľbou krstných rodičov.. Aj pri našej dcérke sme si chceli zvoliť našich milých susedov, ktorí ale nemôžu mať svoje vlastné.. Máme troška obavu, ako to budú brať.. viem, že by sme sa mali priamo obratiť na nich, ale skúšam pozisťovať aj takouto formou, či im nejak neublížime, alebo nebudeme vyvolávať nejakú bolesť, alebo krivdu.... žiaľ, nestretáme sa s nimi až tak často, vieme že detičky milujú, budeme povďační za vaše názory...

zuzulienka1973
2. júl 2012

A preco si nevyberies tych co mas aj pri prvom?Ja mam dve deti a maju tych istych krstnych rodicov

lianocka
autor
2. júl 2012

@zuzulienka1973 hm, skor sme premyslali, ze dáme iných.. to je na dlho vysvetlovať.. 🙂

kocurik16
3. júl 2012

naši chlapci majú každý iných krstných rodičov,jeden má z manželovej strany a druhý z mojej, staršiemu synovi krst. rodičia nemajú deti a nemali s tým žiadny problém. Najlepšie by bolo priamo ich sa opýtať,či to príjmu alebo nie a potom sa uvidí

katrinka8
12. júl 2012

Ahoj, no to je tazka otazka, kedze ich nepozname. A rozpravali ste sa niekedy s nimi na temu deti? Ze ako to znasaju, ze ich nemozu mat. Lebo tak ked hovoris, ze deti miluju, asi by im to nevadilo, ci? A ako reaguju na Vase dietatko? A na to, ked zistili, ze cakate druhe babatko? Ak na toto reaguju dobre, tak by som sa nebala ich oslovit 🙂

kubkatka
18. júl 2012

no neviem, ci je to este aktualne, ale ja by som sa ich priamo opytala a budes hned vediet 😉

eeffka
18. júl 2012

Nie je cudne mat za krstnych ludi,ktorych vlastne nepoznas?
@lianocka

korenbaba
18. júl 2012

@eeffka
@lianocka tiež mi príde trochu čudné dávat ludí síce milých ale nie blizky. ja som skor za to aby sa krstnými stávali ludia z rodiny, či celoživotný priatelia. A to z jednoduchého dovodu...takýto ludia ostanu vascinou v kontakte celý život s vami aj detmi. roznymi známi sa časom menia. Ale ked pominie tento moj názor...je to induviduálne, myslím ten ich pocit z toho že deti nemaju ked oni mat nemožu. Nechcete ich touto formou len akosi potešit a dat im možnost trávit viac času s tým vašim dietatom? Aby sa to nakoniec trochu vymyklo.

A čo sa týka nazoru, "spýtaj sa ich"... myslím že vacsina ludí ked dostanu ponuku robit krstných rodičov neodmietne..je to čest..to nie je pozvanie na kafe. nech už z toho má pocit zmatený.

luna22
3. aug 2012

jasné, že sa normálne spýtaj. Veď je napríklad sestra a dáš ju a nevieš, či bude mať dieťa, či nie Dívaj sa skôr ako si rozumiete 😉

romea
3. aug 2012

@lianocka ako dobre sa poznate? Ste kamosi? Ak ano nevidim v tom problem treba sa ich opytat aj to ci neplanuju sa napr.odstahovat a tak? Mozno im to aj pomozr a taki ludia si urcite budu vazit vase dietatko a cas s nim straveny 🙂 treba sa s nimi porozpravat ci by vladtne chceli

tortelinka
3. aug 2012

nas pripad, nemohli sme mat deti a sme krstni, ani ma nenapadlo to nejako riesit, citit krivdu ci ako, tesili sme sa 🙂
@lianocka

zlatica36
20. aug 2012

mam kamosky z detstva ,dve sestry,jedna deticky asi mat nemoze,lebo uz je po 40 a deticky nema,nikdy som sa jej na to nepytala..a je krstna sestrinym detom,ktora ich ma pozehnane 🙂 az 6 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli