Krstný otec a krstná mama nie sú pár

20. apr 2021

Nahnevalo by vas keby vasa buduca svagrina (sestra mojho priatela s ktorym planujeme buducnost a rodinu, snazime sa uz o babo) dala za krstneho vasho priatela a za krstnu svoju kamaratku?
Vacsinou sa robi tak, ze sa da len jeden krsny rodic a v pripade ze bude mat svadbu, tak sa pripisuje jeho/jej muz/zena.

petulda333
21. apr 2021

@petka_3 vobec sa to bezne nerobi ani na vychode 🙄
Autorka- nie, nenahnevalo. Preco by malo? Kazdy si da toho, kto mu je blizky a kto mu je oporou, rozumeju si a pod. A nie preto, ze sa to ma 🤷‍♀️ moj syn ma krstnu moju sestru a krstneho muzovho naj kamosa. Dcera ma krstneho sestrinho muza a krstnu kamosovu zenu. Takto sme ich dali do kriza 😀 a su to nasi blizki kt verime

majkaocka
21. apr 2021

Ahoj nenahnevalo každý si dava koho chce mi mame manželovi sestru a mojej sestry chlapa 🙂

sally001
21. apr 2021

Ked budete mat vy dieta das si krsnych koho ty chces...ja si tiez chcem dat krsnu koho chcem ja a nie ze sa nieco patri...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gladys_07
21. apr 2021

@hipuska nemyslim ze krstni rodicia sa zavazuju k vychove dietata po smrti rodica, alebo ze by dieta slo automaticky k nim

hipuska
21. apr 2021

@gladys_07 jasne, že nejde automaticky k nim. Sú tam iné okolností aj. My sme boli na náuke tak poučený pri 3 rôznych knazoch nezavisle.

snehulienka639
21. apr 2021

Hmmm osobne by som v tom nejaky problem nevidela. Ono nie je nikde napisane, ze tym padom, ze sa stali krstnymi, im nejaka ta zaviazana povinnost vznika

majusss
21. apr 2021

Aj u nás je zvyk, že krstného vyberá otec dieťaťa poväčšine zo svojej strany kamaráta alebo skôr príbuzného, a mama dieťatka vyberá zo svojej strany, aj u nás to tak je deti majú po 2 krstné rodiny a vôbec s tým nemajú problém...

evkamotka
25. apr 2021

@borka168 je to uplne mozne a ziadny cirkevny zakon to nezakazuje. Rovnako nie je nikde prikazane, ze maju byt par.

evkamotka
25. apr 2021

Nikto sa dodatocne nepripisuje. Kto bol v den krstnu krstny/a, ten je a hotovo. A je to bezne. Ja mam svojich krstnych 2 uplne inych ludi

zuzuliennka1
25. apr 2021

@borka168 nie, krstni rodicia vobec nemusia byt manzelia

lucia147852
25. apr 2021

A? Ani ja by som za krstnú nebrala nejakú priateľku. Takých ešte môže byt. A či sa snažíte alebo nesnazite o babo by bolo pre mna irelevantne. Druha vec je, že žijete v hriechu pred cirkvou, takze ani tvoj priateľ nespĺňa podmienky na krstného. Možno takto to chce schovať a zatajiť. A nie nenahnevala by som sa. Ich dieťa ich rozhodnutie. Netlačím sa, kde má nechcú

marika39
25. apr 2021

u nás je to bežné, aj moji súrodenci majú krstného z ocovej strany, krstnú z maminej .