Kto môže byť krstný rodič?

bluehorsee
22. máj 2022

Žienky potrebovala by som poradiť ohľadom výberu krstných rodičov. Dostali sme sa do takej zapeklitej situácie.. Koncom prázdnin sa chystáme krstiť a ja som už počas tehotenstva sľúbila kamarátke ze bude krstná mama. Lenze stala sa taka vec, že mužovi umrel ocino a tak sme nejako v slabej chvíli sľúbili mužovmu bratovi ze krstný bude on. Nemali dovtedy dobrý vzťah a na pohrebe sa zmierili. Proste to z nás nejako vyšlo v návale pocitov zo samotného pohrebu a následného zmierenia bratov... Človek si povie easy situácia vybeer si rodinu.. Leeenze kamarátka zistila ze je dosť vážne chorá, možno raz skončí na vozíku a vidim na nej ze sa na úlohu krstnej mamy neskutočne teší. Ze v našom dieťatku vidí istú motiváciu hýbať sa,mat za nu svojim spôsobom zodpovednosť. Chápete co chcem povedať...
Zaujíma ma preto ci môžu byť obaja krstnými rodičmi keď nie sú pár.
Dnes mi udrel do očí článok o Nizlovej ktorá krstila babatko a písalo sa v ňom ze krstným je brat otca dietatka a krstnou mamou je ta jej dvojicka...

lucia147852
22. máj 2022

@bluehorsee môžu byt obaja krsny rodič. Musia spĺňať iba podmienky, na to aby krstnými rodičmi mohli byt. Čiže krst, prijímanie,birmovka. Ak žijú v spoločnej domácnosti s partnerom, musia byt v manželstve uzatvorenom pred tvárou cirkvi. Čiže nie druh/družka, alebo sobaseni na úrade. To, že obor nie sú partneri, nehrá žiadnu rolu

hiwatari
22. máj 2022

som evanjelicka a krstneho mam brata a krstnu kamaratku, ktora je dokonca katolicka. ja som jej za krstnu ist nesmela 😒

xena0
22. máj 2022

Samozrejme že môžu byť krstní rodičia aj keď nie sú pár 🙂

lucia147852
22. máj 2022

@hiwatari mohla si byt zapísaná ako svedok krstu.

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2022

@bluehorsee Mozu byt obaja. Ak sa jedna o katolicky krst, tak treba mysliet na to, ze krstny rodic musi mat vsetky sviatosti, ak nema, moze byt "len" svedok krstu. Ak sa jedna o inu cirkev, tak tam take vedomosti nemam, ale isto sa niekto najde, kto poradi.

simsalabim
22. máj 2022

@hiwatari presne, aj ja som evanjelicka, mladsia dcera ma jednu krstnu katolicku. Opacne to uz neslo, hoci sa obe cirkvi dohodli, ze si navzajom budu vsetko uznavat....

vifoncitta
22. máj 2022

Pripnem sa,tiež ideme krstiť a máme dilemu keďže ani ja ani partner nemáme veľké rodiny...tak sa spýtam,môže byť iba jeden krstný rodič? Ďakujem 😁

hiwatari
22. máj 2022

@simsalabim pre niekoho hlupost, ale mna to mrzi velmi. Moje deti jej vravia krstna a jej deti mne teta 😔

xena0
22. máj 2022

@vifoncitta áno môže byť len jeden krstný rodič aj takto je to v poriadku🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluehorsee
autor
22. máj 2022

@bluehorsee ďakujem vám všetkym za odpovede. Vážim si ze ste si našli cas🌺

andreakotesova
22. máj 2022

@hiwatari ja som krstná braskovym deťom, on mojim nie a moje deti ho oslovujú menom a aj jeho ženu. Žiadny ujo a teta.