Ku komu ísť na Vianoce?

lvandrealv
19. dec 2015

Mame dilemu, kam ist s detmi tento rok na Vianoce. Na výber je moj brat s otcom alebo "svokrovci"... Oba pary by ostali inak same... Dat vsetkych dohromady nepripada do uvahy, svokrovci by nesli k nam a naopak (vzdialenost, statok). Ja chcem ostat s nasimi, priatel chce ist, samozrejme k jeho rodicom. 😀 Ostat sami- to tiez asi nie...
Ďakujem za nazory

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuliak
19. dec 2015

Buď k tým, kde ste neboli minulý rok, pokiaľ ste neboli ani u jedných, tak si hodiť kockou (fakt, lebo inak bude jeden nespokojný). My to ale robíme tak, že jeden deň u jedných, druhý deň u druhých. Alebo ty pôjdeš k svojim a on k svojim, aj to sa v pohode dá. Síce nebudete spolu, ale váš Štedrý večer si môžete spraviť na druhý alebo tretí deň len v súkromí. ;)

reni1512
19. dec 2015

tak to bude musiet byt o kompromisoch 😀 ja som tiez taka ze 24teho k svokrovcom nie...! cize sme doma, lebo u nasich byvame, cize s nasimi na stedry vecer a 25-teho u svokrovcoch a ci sa to paci manzelovi ma nezaujima 😀 Ale nie...on suhlasi tak to aj ostane zvysok zivota...nebudem to menit. A ked budeme vo vlastnom nasi pridu 24teho u nas 😀 a hotovo...nezajem

mima4
19. dec 2015

no vsak ty chod k vasim a praitel ku svojej rodine, a ked raz ty a on budete rodina, tak budete travit uz sviatky spolu.

a ty svokrovcov nemas, ked nie si vydata 😉 tak nemas co riesit.... su to pre teba cudzi ludia, nevydala si sa do ich rodiny...

vroni
19. dec 2015

Ani by sa mi nesnivalo s detmi niekam chodit. Zostala by som doma, pozvala pripadne otca a brata, k priatelovym rodicom mozete ist aj o den neskor, ak oni nemozu/nechcu prist k vam. Ak je priatel aj otcom deti, mal by zostat s vami (inak by som ho brala panvicou po plesine), ak nie, nech bezi aj na Stedry vecer k mamicke, ak sa este neodtrihol (a ani by sa uz vracat nemusel, ak su rodicia "viac" rodina nez partnerka....)

lajlilinka
19. dec 2015

Keď sme neboli zobratí, ja som bola na stedru večeru u mojich rodičov, mm u svojich ... Potom som ja šla ku nim a potom sme okolo 11 šli spolu do nášho bytu... 😁
Po svadbe to striedame, jeden rok u našich, druhý u svokrovcov... Tak isto sestra na striedačku, aby naši ani jeden rok neboli sami... 😉
Neviem si predstaviť žeby sme boli iba traja ...
Na prvý sviatok vianočný sme u našich, lebo vždy pecu hus... Svokrovci tento deň dojedaju a hus pecu až na Štefana, takže to sme u nich... Veľa zdaru pre naše žalúdky 😋

mimca77
19. dec 2015

@mima4 jezismaria ze ta bavi toto riesit v kazdej diskusii, inak s tvojimi prispevkami zvyknem suhlasit, ale toto jalove pindanie o tom, ze ked nie si za muza vydata, tak je cudzi clovek, ma fakt vytaca. To si naozaj myslis, ze ked ma zena s muzom deti, tak je pre jeho rodicov cudzia? Ved je to pre boha ziveho matka ich vnucat. Nie som zastanca vztahov nadivoko a chceme sa s priatelom vziat, a az potom mat deti, ale netreba sa z toho pototo, akoby sa zrazu vsetko po svadbe uplne zmenilo. Okrem toho zakladatelka dala svokrovcov do uvodzoviek. A "ked raz ty a on budete rodina"??? Ved maju deti, tak maju byt oddelene, lebo nie su svoji? To snad nemyslis vazne.
@ivandrealv podla mna ostante sami, k jednym chodte 25 a k druhym 26, alebo chodte k tym, kde ste neboli minuly rok. Kazdopadne krasne sviatky 🙂

mawka
19. dec 2015

spamatajte sa, ludia. vianoce ma rodina travit spolu. rodina. cize kde je chlap, zena a deti, tak maju byt spolu a rodicia, svokrovci dalsie dni, akoze neviete si bez rodicov ani prdnut alebo co pre kristove rany? ja mam tento rok deti na vianoce u exa. ja budem sama a ani ma nenapadne ist k nasim. ja mam vlastny domov, oni maju svoj domov, u nasich sa stretavame vzdy 25. alebo 26. ja, brat, deti, babka s dedom. a so zvyskom rodiny sa streavame u babky a u deda zas iny datum. a veru tiez je polka rodiny rozlezena kade tade. a nie ze 200 km, ale uplne ine staty. proste jedna rodina si nevie spravit poriadok v tychto veciach? to kde sme uz.

natalym
19. dec 2015

Nikam. Zostať doma spolu.

sense
19. dec 2015

Nikam ak deti, ty a partner ste teraz rodina...ostatnych mozete pozvat k vam kto bude chciet byt s vami pride kto nie nepride...kym som s priatelom chodila sme kazdy travili po svojom ,ked sme spolu zacali zit este nezobrati uz sme ich travili spolu v spolocnom byte a ked prisla dcerka na svet detto ako rodina hoci sme zobrati neboli ak by to niekomu klalo oci...

siska53
19. dec 2015

Ostat doma a ist k nim postupne na navstevu.
Nasi su tiez sami dvaja,svokrovci tiez. Vzdy k nim ideme postupne. Jeden den k jednym,druhy den k druhym. Vzdy sa tam stretneme ako rodina z mojej strany,u druhych zas rodina z partnzrovej strany.

sorciera24
19. dec 2015

akoze dlhe roky to riesime takto...mame to podobne, na Stedry den sme doma...ja+manzel+deti.....ved o tom to je, aby sme boli doma, v nasom bytiku, to je domov pre deti, stromcek, nas stol a rodinu navstevujeme postupne...cize 1.sviatok vianocny ideme napr. k mojim rodicom a 2.sviatok k svokre a muzovmu bratovi (byvaju spolu), alebo naopak......kym nie su sami, ale stale aspon dvaja, sa to rpedsa da....a ved ich cez Vianoce pridete pozriet.......mate pravo byt sami a spolu tak ako chcete....jedine, koho si cela rodina striedame, je moja starka, ta je uz sama a tak kazde Vianoce ide k niekomu inemu🙂....ale o nu je bitka, lebo s nou je sranda a je strasne super🙂

danusskaaa
19. dec 2015

My to tento rok máme ľahšie. Mala dostala kiahne takže budeme doma a len u nasich keďže svokrovci s mužov rodinou ich ešte nemali 😉 Asi to tak malo byť, keďže sme mali nejaké "krízy" ktorým by pobyt u svokry neprospel 🙂

janinah
19. dec 2015

Ak by jedni či druhí boli len jeden človek,tak by som šla tam resp. ho pozvala k vám,ale nik nebude sám samučičký,nešla by som nikam na štedrý večer,v ďalšie dni na párhodinovú náštevu k obom.My sme sa každoročne s deťmi,jedlom a milion vecami trepali ku svokre,aby nebola sama,ona bola u nás jediný raz /dcéra mala 3 týždne a odmietla som ísť do jej studeného domu/ a bola to katastrofa.

mikys1
19. dec 2015

My sme to riešili vždy tak , že na štedrý večer sme boli doma, prvý vianočný sviatok sme išli k mojej mame a druhý ku svokre, tento rok keďže maminka miminulý rok zomrela asi budeme doma a druhý sviatok pôjdeme na cintorín

alicka850
19. dec 2015

Rodina ma byt na Vianoce spolu. Rodina je ty,tvoj partner a vase deti. Svokrovci musia prezit snad,ze ich syn ma vlastnu rodinu a pochopit,ze chce prezit stedry vecer s nimi. Otec bude s bratom,tiez nebude sam. Nas so sestrou ani nenapadne ist k nasim a stedru veceru s rodinami,hoci ich mame radi a 25. sa tam vsetci radi stretneme.

@mima4 ty asi musis mat pocit,ze ked si ta tvoj manzel zobral za zenu, uz si zahojena na cely zivot ☺ Papier nie je vsetko.

tova
20. dec 2015

omg ludia, rodina su vsetci co sa maju radi a su pribuzny. Aj svokrovci aj babky aj bratranci, sesternice. Niektore zaujma len kolko euracov svokra da. vtedy je dobra. haha a ked malo tak o rok svoka sa vynecha asi uplne. To vazne len na SK ludia cusia v svojom byte na stedru veceru po dvoch a vedla o ulicu maju deti s rodinou. Rodina ma byt spolu cim viac tym lepsie. Ked vam pozomieraju uz sa nebudete musiet natahovat ku komu ist. Svoj dom ma kazdy vyzdobeny, napecene , Vinoce nie su len o 24. a 25. kazdy si moze uzit Vianocnu atmoseru aj doma a na veceru a vianocny obed byt spolu s rodinou. Vianoce maju ludi a hlavne rodinu zblizovat a nie rozdelovat! Vesele Vianoce!

sue
20. dec 2015

Hm, u nás boli najkrajšie Vianoce, keď sme boli sami traja, stalo sa to však len raz... Môj tatko totiž na Štedrý deň zvykne robiť 24ku a ja nemám srdce nechať mamku s bráchom samých. Tak chodia k nám.
My sa máme veľmi radi, ale už tie Vianoce nie sú ono, tá úplná intimita je fuč...
Takže za mňa Štedrý deň doma a potom I.a II.sviatok po rodine...

moni244
20. dec 2015

My sme kazdy rok u mojich rodicov, potom odbehneme na dva tri dni k manzelovej rodine, keby chcel, striedame to, ale jemu sa atmosfera u mojich rodicov paci,sme tam vsetci surodenci, no veselo je, nedokazala by som byt len doma v trojici, to by nebolo ono a kedze jedny su od nas tri hodiny, druhy pat hodin, nehrozi par hodinove cestovanie za nimi a navyse pocas roka nie je tolko casu byt spolu, tak aspon na sviatky

mataw
20. dec 2015

Ahoj, my sme na stedry deň doma, 25.12 u svokrovcou so svagrom a s jeho rodinou cca 8 a 26.12 u mojich rodicou spolu so surodencami a ich rodinou takže sa nás tam stretne cca 15 🙂

kaja73
20. dec 2015

My sme doma a k nam pride svokra a aj moji rodicia...ani ja ani muz nemame surodencov a svokra je vdova takmer 20 rokov ,tak to riesime tak, aby nebola sama.. a ked je u nas ona,mozu byt uz aj moji rodicia..varenie mame podelene,kazdy nieco pripravi a donesie..

nenullienka
20. dec 2015

My doma. Svokra bude už 3 Vianoce v Rakúsku a svokor doma. Raz bol u nás na Vianoce a povedal, že bude radšej doma. Proste on chce mať kļud a nie sa prispôsobovať vnúčatám. A keďže starší syn má kiahne tak ani nikam ísť nemôžme a ani by som nešla. Deti majú byť doma a nie ich prevlákať kade-tade. Aspoň môj názor.

wetka
20. dec 2015

Vianoce sú, keď sme spolu,
keď rodina sadá k stolu.
Mamka, ocko, detičky,
dedkovia a babičky. 🙂

majaxy
20. dec 2015

Ja by som bola 24 doma, a dalsie sviatky rozdelila

simik22
20. dec 2015

@nenulienka ist ku starym rodicom je " preflakat " kade tade? je mi luto, ze niekto ma v rodine taketo vztahy.

diablikovci
20. dec 2015

Mi sme spolu o chvíľu 11r a budú to len druhé vianoce čo ideme k našim ako 24 myslím. Inak sme boli doma spolu a toto budú tretia vianoce čo máme aj maleho 🙂.

jana_eyre
20. dec 2015

z oboch stran rodiny nikto 24 nebude sam - otec bude s bratom, svokrovci su tiez dvaja.. takze 24 si uziju kludny vecer vo dvojiciach a 25 navstivite jednych a 26 druhych a este vam ostane volna nedela.. 😅

ja viem ze mam take zvlastne zmyslanie - ale pre mna je 24 iba trocha neobycajnejsi den, ale nekonci tym svet - takze je pekne byt s najblizsimi, ale ak sa s niekym blizkym nevidim zrovna v ten vecer, nic sa nestane, uvidim ho dalsie dni.. jedine co si myslim je, ze nikto nema byt uplne sam..

milota164
20. dec 2015

ked sa neviete rozhodnut tak zostante doma uzijete si vianoce s detmi a nebudete musiet vysvetlovat preco ste boli u vasich a nie u svokrovcov a naopak?

janka54321
20. dec 2015

Zostat doma so svojou rodinkou a pocas sviatkou obehat spominanych rodinnych prislusnikov a je to vyriesene

katrin21
20. dec 2015

nemusi ist nikam.. my sme tiez vzdy sami na Vianoce s partnerom a mojou dcerou.. rodicov obehavame potom.. nevadi, ze su sami, aj ked ich volame, tak ist z domu nechcu, a nevadi im to.. a k "svokre" by som zase nesla ja a ona sem tiez nechce... takze potom navtevy... je sice pekne, ked je ludi pokope vela spolu,ale to sa da dobre ked byvaju blizko.. my sme neni ani pri jednych v tom istom meste , cestovat mimo sa nam na Stedry den nechce. chceme mat doma svoju atmosku....