Lukáš verzus Samuel

laptopka007
24. júl 2013

Ahojte neviem rozhodnúť meno pre chlapca tak snád mi poradíte 🙂 Lukáš alebo Samuel- šmondrk.Doma máme Tomáša 🙂 alebo mám vybrať niečo iné?dakujem

doliva
24. júl 2013

Samuel je krásne meno 😉

katy2
24. júl 2013

Pacia sa mi obe mena, ale keby som mala doma Tomasa asi by som dala Lukas 😉

kalianka
24. júl 2013

Lukáš

lenyy
24. júl 2013

samkov je uz vsede "na mraky" . jednoznacne lukas to je krasne meno.

laptopka007
autor
24. júl 2013

dakujem tak dám Lukáš aj mužovi sa páči 🙂

lejlla
24. júl 2013

Lukaš

andrejka1974
24. júl 2013

@laptopka007 obidve su pekne, ale su dost caste , ale ku starsiemu sa viac hodi LUKAš 🙂 🙂 🙂 🙂

jasminet
24. júl 2013

my sme vyberali pre syna, favoriti boli lukas a samuel, vyhral jakub 😀 😀 😀 ale lukas je tiez krasne 😉

zuzkanik
24. júl 2013

Keby sme mali syna, môj muž by si presadil meno Lukáš. Našťastie máme dcéry, lebo Lukáš sa nehodí k nášmu priezvisku. V každom prípade je to však pekné meno a Lukášov je určite menej ako Samuelov.

lulu_lu
24. júl 2013

určite Lukas, samov je uz habadeeeej. A Lukas ma smrnc 🙂) Lukas a tomas-dokonale

katecameron
24. júl 2013

no k priezvisku sa podla man hodi Samuel ovela viac ako Lukaš a to bude aj tazko vyslovovat

lucymk
24. júl 2013

@laptopka007 Samuel je pekne meno,ale poznam len takych co ich oslovuju samo,co sa mne osobne nepaci.Moja sesterka ho tiez dala s tym ze bude Samuel a aj tak nevyhrala kazdy ho oslovuje Samo.Na druhej strane kedze mate doma Tomaska,jednosnacne by som dala Lukaska

sandrika1986
24. júl 2013

Lukáš 😉

linda20111
24. júl 2013

@laptopka007 Lukaš

nicky07
24. júl 2013

Ja mám Matej a Patrik - Maťko a Paťko. Alebo aj Pat a Mat:D takže v tvojom prípade by som sa rozhodla Tomáš a Lukáš. Dokonalo to k sebe pasuje...

cerez
24. júl 2013

Samuel. Lepšie prechádza do priezviska.

mnamko
24. júl 2013

@laptopka007 jáj vždy som túžila po Lukášovi

marinoe
25. júl 2013

Ja mám Lukáša 🙂 nemenila by som meno...aj syn je spokojný,že som dobre vybrala... 😉 možno je to náhoda ,ale v mojom okolí nepoznám dobrého Samka... 😀

ketrin1211
25. júl 2013

dakujem baby za odpovede 🙂

jajatko
25. júl 2013

Môj priateľ je Lukáš a staršieho brata má Tomáša 🙂 ja by som vo vašom prípade zvolila Lukyho🙂

vonicka
25. júl 2013

Aj Lukas aj Samuel su strasne otrepane. Niekedy mam pocit, ze dnes existuju uz iba tieto mena a z dievcenskych sama Miska, Sara, Laura, Nela....ach jaj, tolko originality

katrinka8
25. júl 2013

@vonicka - ja si myslim, ze kazdy rodic vybera meno, ktore sa mu paci. To, ze sa mnohym ludom v danej oblasti pacia rovnake mena, je celkom prirodzene. Vacsina z nas mame slovensky (slovansky) znejuce priezviska, a tak vacsina ludi vybera mena, ktore sa hodia k priezvisku a sa im aj pacia. V kazdej krajine su preto mena, ktore sa davaju vela.
Mne osobne sa tiez pacia slovensky znejuce mena. Resp. pacia sa mi ovela viac niektore zahranicne, ale kedze sa nam absolutne k priezvisku nehodia, tak ich jednoducho babatku nedame. Budeme vyberat medzi menami, ktore sa hodia k slovenskemu priezvisku (cize nas kalendar) a zaroven nie su problematicke ani pre cudzinca na vyslovnost. Pllus aby uz nebolo v rodine - myslim, aby prastarke nemali 2 pravnucata s rovnakym menom. Tym je ale, bohuzial, nas vyber dost obmedzeny, si myslim. Ale su proste mena, ktore sa mi pacia, intuitivne najma 1 z vybranych, proste citim, ze je to ono. A dame ho nasmu babatku - nezmenim to len preto, ze poznam 3 starsie deticky (aj ked kazde z ineho okruhu znamych, ktori sa navzajom nepoznaju), ktore sa tak volaju. To by som potom nemohla asi vybrat ziadne meno.
@laptopka007 - na prve pocutie mi hned vyskocil Samuel - tak intuitivne sa mi to v suvislosti s Vasim priezviskom najviac pozdava 😉 Ale daj na svoj vlastny pocit.