Malá svadba

eeveeliin
16. nov 2014

Ahojte... mala ste niektora malu svadbu? Ako ste to riesili? Bude nas cca 20. Nechceme ziadnu odobierku ani nic take. Sobas by sme chceli v kostole. A potom len take posedenie a popapanie niekde v restike. Len neviem, ci to nebude trapne bez hudby a tak. Nemam rada strojene zabavy, neznasam, ked na mna niekto cumi a keby uz mam mat "paradnu" svadbu, tak by sme si museli zobrat pozicku.... uz 20 ludi je pre mna vela, ale to su len rodicia, surodenci a ich rodiny... Nemame vela € na rozhadzovanie a kedze sa chystame na umele oplodnenie, tak ani s peniazmi nemozme rozhadzovat.
Neviem, ako to spravit, aby dobre bolo...

dsstyle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mokon
16. nov 2014

@eeveeliin áno 17 ľudí, hudbu sme si púšťali sami, potancovali, bolo ok, ak na to nemáš, myslím, že v pohode. My sme robili malú z iných dôvodov, ale ak si s tým spokojná, ostatní musia byť tiež 🙂

eeveeliin
autor
16. nov 2014

@mokon ja ani nemam rada vsetky tie ceremonie a ani priatel, takze pre nas by to bolo ok 😉 dakujem za nazor

mokon
16. nov 2014

@eeveeliin tak potom neriešte ostatných, základ ste Vy dvaja a Vaša budúca rodinka. Prajem všetko dobré.

23petka
16. nov 2014

@eeveeliin ja presne tak isto ako ty..my máme svadbu za 2týždne na obecnom úrade a tiež máme len také posedenie s rodičmi a súrodencami,ale doma...tiež nechcem vyhadzovať tisíce

sense
16. nov 2014

tiez sme mali malu svadbu 25ludi, nemali sme odobierku ani cepcenie ani podobne veci, ani pierka ani ozdobu na aute....mali sme ale dj....bavili sme sa dobre nemali sme ani kameramana a fotil niekto z rodiny kto sa venuje amaterskemu foteniu napriek tomu fotky ako od profesionala

alby2014
16. nov 2014

Ja som mala malu svadbu ....35 ludi. Co je moja hranica toho, co je mala svadba... ziadna odobierka nic. Neriesila som silene detaily, lebo som si chcela pamatat obrad, ktory bol pre mna podstatny a nie humbuk ma stres. Kameraman nebol, fotograf bol kamos a dostal pokyn fotit momentky ziadne pozovanie a podobne umele figury, kedze ja ani drahy nie sme na to typy... Auto bolo nase... Oznamka urobil kamos a stala ma tlac asi 13eur a to som ich posielala asi 100. 🙂 Vyzdobu som nechala na restiku bola prekrasna a nestala ma ani cent, kyticu som povedala len, ze mam rada lalie a nechala na kvetinarky, torta detto... A bola to uzasna svadba, lebo sem boli stastni, ziaden stres....a vydavala som tak, ako som chcela....ked som kracala ulickou isla som bez pochybnosti... Hudbu sme mali tak, ze v tej restike mali vsetko ozvucenie ja som si urobila playlist od ludoviek, cez moderne a jeden kamos to kolo vzdy pustil...o polstvrtej som ludom musela normalne povedat, ze nech idu domov, lebo si chceme uzit svadobny apartman...Oporucam. Hlavne sa nestresovat. Sestra mala este mensiu svadbu 20 ludi a bavili sme sa do rana. Zavolaj okrem rodiny aj aspon par kamaratov a uvidis ake to bude super... A redovy som nemala tiez, hoci v dobrtej nalade sme si ho po polnoci impulzivne zatancovali.... Je to tvoja svadba a ak si ju platite z vlastneho ako my....nech je taka ako chces. Ja som trvala len na jednej veci ( okrem manzela) a to na dlhom zavoji, pricom som sa ani neprezliekala, lebo mi to bolo luto a symbolicky mi prislo krasne, ked mi vlastne moje svadobne saty vyzliekal potom uz moj manzel... PS: Keby si chcela ten playlist mam ho v pc a kludne poslem

tiumen
16. nov 2014

Ahoj, my sme mali tiež malú svadbu a dokoy nás tam bolo 21 🙂 ja som nechcela veľkú.. obrad sme mali civilný a potom posedenie v reštaurácií a hudbu sme púšťali buď pripojením z ntb alebo cd.. a keď si to tak zrátam tak aj malá svadba výjde dosť € kedže šaty niečo stoja (mala som z požičovne) a tie boli cez 200e, v reštaurácií sme platili cez 300e, obrúčky sú tiež vysoká položka a deň pred svadbou sme mali profi fotenie takže ďaľších 150e fuč 😅 a ešťe objednané koláčiky sme mali 🙂 ostatné výdaje boli už malé položky 🙂 ako oznámenia, kytica a pod 🙂

domincek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moni244
16. nov 2014

my sme mali 8 ľudí, obrad na úrade, posedenie v reštike, hudbu sme neriešili, pustili nám ju z mangeťáku, posedeli sme, pokecali, chceli sme byť 2 hodinky, boli sme 4, super bolo a žiadne ceremónie sme nemali, len ma manžel niesol na 1. poschodie, že preniesť cez prah

bubelko
16. nov 2014

@eeveeliin my sme mali taku svadbu pred 12 rokmi a bolo to fajn. nakoniec bola neplanovane aj muzika (cd z prehravaca v restike) a aj unos, ale celkovo bola to velka pohoda a nic nebolo trapne 😉

a moja sestra sa vydavala len so svedkami v kostole a otca, svorku, babku a starku pozvala v nedelu na obed do restauracie. nikto jej to nevycital 😉 ani ja nie, hoci som nebola ani na tom obede, kedze som bola mimo. 🙂

gitusa23
16. nov 2014

My sme mali tiez malu svadbu, ale na urade. Bolo nas 19 aj s nami 🙂 Objednali sme si restiku, tortu, zakusky, a hudbu sme riesili z CD a bolo super, aj sme si zatancovali a cele sme to mali iba do 23:00 a uplne stacilo.

bambulka2015
16. nov 2014

@eeveeliin aj my sme mali malu svadbu. Aj ked pre mna to uz bolo aj tak vela ludi. Ale muz ma dvoch surodencov, ti maju po 4 deti a z toho uz aj dve dospele a tie zase partnera. Takze nas bolo dokopy 29 ludi. Obrad na urade, len cisto s rodicmi. POtom kafco a kolacik. A vecer prisli potom vsetci na veceru (pri obrade neboli. Fotografku sme mali znamu, ktora je profesionalna fotografka, dj zohnaneho cez muzovho brata, saty z pozicovne, vecera bola svedske stoly, to sme osobne boli dohodnut v hoteli, kde sme aj prespali. Jedlo sme si zostavili sami s majitelom, dekoraciu urobil hotel. Tortu upiekla muzova svagrina, je vyucena cukrarka. Najdrahsie na tom vsetko boli obrucky (sme v zahranici a aj svadba bola v zahranici).
Nam ani neslo tak o peniaze. Ja som jednoducho nechcela velku svadbu. A z mojej strany by som ani nemala koho pozvat. Rodicia, brat, kamoska s rodinou. Tot vsjo. Ziadne tetky, sesterky, moja milovana babka uz nezije, tak koho este? To je nasa svadba, a nie obzerstvo pre rodinnych prislusnikov, ktorych som roky nevidela a ani sa o mna nezaujimaju. Ani len moji krstni rodicia. Tak naco. Zo slusnosti? Ani ony nemaju slusnost sa raz za cas opytat, ci vobec zijem. Takze tak.

k_a_j_k_a
16. nov 2014

Joooj baby, ze 20 a viac ludi je mala svadba. Co potom bola ta moja, my dvaja a svedkovia 😀 dokopy nas bolo 7.
Inak, ja vnimam svadbu ako nieco moje, cize si ju sprav ako uznas za vhodne. Ked si idete iba sadnut a potom domov, tak by som ani hudbu neriesila, mozno len nieco do pozadia. To si dohodni s restauraciou. Ci tam maju nejake radio a pod. Podla mna tam budes mat ludi, co Vas poznaju a vedia v akej ste situacii, cize budu chapat. Nemusi byt draha svadba, aby bolo na nej prijemne. To zalezi od ludi. 🙂

jaroska
16. nov 2014

Ja som sa vydávala pred 5.rokmi.Mali sme sobáš na mestskom úrade,mala som normálne svadobné šaty(tie som chcela)predtým nás fotograf pofotil v parku a aj počas obratu fotil.Bolo nás asi 15.Prišli sme domov,mali sme "obed"-naši dali spraviť pečené prasiatko 🙂 No a boli normálne torty,zákusky.... 😀 My sme tiež nechceli svadbu-považujem to za zbytočne vyhodené peniaze...Nechcem tým nikoho uraziť(pre niekoho je svadba dôležitá)...No a peniaze,ktoré by sme "vyhodili" za svadbu,sme využili na zariadenie a dokončenie nášho domčeka 😉

skul
16. nov 2014

Ahoj.Aj ja som mala malu svadbu v kostole spojenú ešte aj s krstom syna a manželovými okrúhlymi narodeninami 😀. Šaty čierno-biele za 30€, fotografov až dvoch kamarátov 😀, potom posedenie v reštavrácii a hurá domov. Oznámenia som si spravila sama, výzdobu kamarátky a bolo to presne také super aké som chcela. A nik sa nasťažoval 😀

lucinka311
16. nov 2014

My sme mali svadbu presne tak, ako to opisuješ - 11 ľudí plus my s manželom a malým. Obrad bol v malinkom kostolíku, kam sme sa odviezli našim autom - hneď po ňom obed v reštike a po ňom sme šli "na kávičku" k nám domov 😀 Všetky koláče vrátane torty som si piekla sama, taktiež chlebíčky a celkovo občerstvenie, oznamká sme mali najkrajšie na svete 😵 navrhnuté mojím bratom, keďže je graf. dizajnér(rozposlané mailom), kyticu mi robila kamoška kvetinárka - mám ju teraz pekne vystavenú usušenú 😉 ...make up a účes som tiež mala vo svojej réžii a šaty som si kúpila za cca 40e v orsay 😅.... cieľom bolo mať pri sebe najbližších a výdavky zredukovať na absolútne minimum 😉

eeveeliin
autor
16. nov 2014

Baby, dakujem 🙂 segra dala cez 5tis.€ za svadbu a to ja isto nechcem 😀 😀 dakujem za inspiracie 🙂

bosoriak
16. nov 2014

@eeveeliin Ahoj, nas bolo 18, mali sme na urade a potom sme isli na husacinu a o pol siestej poobede bolo po vsetkom. Lepsie ani nemohlo byt 🙂 Svadba je vasa vec a ak ju chcete mat malu, tak vam predsa nikto nemoze rozkazat. Peniaze nerastu na stromoch, tak naco to silit?
Vela stastia 🙂

emili162
16. nov 2014

@bambulka2015 kráááásne, najma tie posledne vety....pravdive

jaroska
16. nov 2014

Súrodenci našich rodičov tam ani neboli-môj otec žiadnych nemá,mama má brata,ale sme ich nevolali-ani nie sme v bohvie akej "láske",no a na druhej strane by sme potom museli volať aj maželových dvoch ujov s rodinami(to zo svokrinej strany) a zo svokrovej by tam bola teta a aj ujo s rodinami...A to by nás bolo minimum 50...Dokonca som tam nemala ani svokrovcov(o nich radšej pomlčím...škoda reči) 😀

horana
16. nov 2014

To nie je mala svadba, ale stredna. Mala svadba je 2 svedkovia kamosi na urade, za kolky a vsetko najnutnejsie 15,50E dokopy, saty som vyuzila co boli doma, po obrade sme boli na pizzu si sadnut. Dobre bolo, velmi uvolnena atmoska, nam sa pacilo 😵 . Usetrene peniazky investovali do pre nas dolezitejsich veci. Doteraz sme neolutovali.

bambulka2015
16. nov 2014

@k_a_j_k_a tu v Nemecku ani svedkov nemusis mat. my sme ziadnych nemali 😕

stastnamamulka
16. nov 2014

Nás bolo 17,vrátane 4člennej kapely-prekvapenie od budúceho manžela😀Len mm a moji rodičia a súrodenci,okolo 6tej večer prišli moji aj manželovi spolužiaci,brali sme sa ako prví z tried😀pre nich sme mali obložené misy+alko/nealko.Skončili sme okolo 11tej večer a veru neľutujem😉

eeveeliin
autor
16. nov 2014

Povodne som chcela len my a nasi rodicia + svedkovia. Noo priatel by chcel aj surodencov. A obaja sme zo 4 deti, tak si to viete predstavit, tu hordu ludi. Tych 20 su teda len najblizsi a spolu s nami.

modry_ponik
16. nov 2014

My sme mali tiež malu svadbu, neznašam tie ceremonie. Bolo nas 12 , obrad na urade, potom presun do reštiky. Polievka, hlavne jedlo, torta. Niečo sa vypilo, Šaty som nemala, ale biely kostym nohavicovy ( vynosila som ho aj neskôr) . O šiestej sme už sedeli doma , nohy vyložene a vravim mm , vidiš ako nam je fajn, teraz o takom čase by sme ešte len polievku jedli a kde to ešte ráno 😀

k_a_j_k_a
16. nov 2014

@horana my sme mali podobnu 🙂 saty som si usila sama, MM mal oblek zo skoly. Jedine, co sme kupovali boli obrucky a kvetinku 🙂 po obrade sme si isli sadnut a o 18:00 sme boli uz aj doma 🙂 vecer sme to isli oznamit svokrovcom 🙂

domincek
16. nov 2014

a este taky moj postreh.. 🙂 minuly tyzden davali v telke, ze vedci nepamatam si odkial boli, zistili, ze ti, co mali male svadby, tak ich manzelstva vydrzia dlhsie, cize dalsia "vec" preco ano malej svadbe.. 😀 😅

katy2
16. nov 2014

my sme mali tiez do 20 ludi, sobas v kostole, po nom vecera v hoteli - v "prezidentskom apartmane" - takze uplne sukromie, hudbu sme mali len z CD, co sme sami pustali.... cela vecera trvala cca do 22,00 - My sme odchadzali s manzelom posledni okolo 23,00... A myslim, ze sa vsetci dobre citili a my sme usetrili na ine 🙂

emilia25
16. nov 2014

Aj my sme mali malu ale peknu svadbu v kostole sice sme sa rozhodovali ci mat vecsiu alebo mensiu a tak sme si radsej vybrali mensiu a radsej peniaze invsetovali do byvania a do vybavicky kedze som bola vtedy 6 mesiaci.