Malá svadba

eeveeliin
16. nov 2014

Ahojte... mala ste niektora malu svadbu? Ako ste to riesili? Bude nas cca 20. Nechceme ziadnu odobierku ani nic take. Sobas by sme chceli v kostole. A potom len take posedenie a popapanie niekde v restike. Len neviem, ci to nebude trapne bez hudby a tak. Nemam rada strojene zabavy, neznasam, ked na mna niekto cumi a keby uz mam mat "paradnu" svadbu, tak by sme si museli zobrat pozicku.... uz 20 ludi je pre mna vela, ale to su len rodicia, surodenci a ich rodiny... Nemame vela € na rozhadzovanie a kedze sa chystame na umele oplodnenie, tak ani s peniazmi nemozme rozhadzovat.
Neviem, ako to spravit, aby dobre bolo...

nicolle21
16. nov 2014

tak tu asi tromfnem vsetkych 😀 nas bolo na nasej svadbe 8 😀 aj s vtedy nasim 4mesacnym malym 🙂 my dvaja, svedkovia, moji rodicia a kamoska-fotografka, tiez fotila vylucne momentky, oznamenia a podobne veci som neriesila, saty z netu za 30e, vyzdoba v restike bola od nich, torty som robila osobne (jednu na rozkrajanie ako dezert a druhu som rozdelila ako vysluzku svedkom a fotografke) jedine co som mala svoje a krasne a jedinecne bola kytica (milujem kvety) 🙂
absolutne nelutujem a urobila by som to tak znova 🙂

anoja
16. nov 2014

My sme mali svadbu vo štvrtok o 11tej doobeda za prítomnosti svedkov, súrodencov a rodičov. Súrodenci ale nešli s nami do reštiky, prišli po svadbe k nám domov osláviť. Dokopy nás šlo 10 po obrade na obed do reštiky, kde sme zaplatili jedlo a nealko. Alko sme mali svoje (normálne sme sa dohodli, žiadne známosti). Tam sme boli asi 2-3 hodinky a hajde domov 🙂 Fotky nám robil švagor (žiaden profesionál, a fotky parádne). Ostatnej rodine sme po svadbe poslali oznámenie, s textom: dovoľujeme si Vám oznámiť, že dňa 12.5.2011 sme sa prvýkrát podpísali rovnakým priezviskom. Na oznámení bola ako podklad naša svadobná fotka a robila som to ja doma vo Worde (teda žiadne náklady, akurát za tlač, ale na jednu A4 vyšli 4 oznámenia, takže to nebolo vôbec hrozné). Šaty som mala klasické svadobné z požičovne a stáli ma 100€, topánky mi zaplatila mamina ako darček, keďže týždeň pred svadbou som mala narodeniny. Koláčiky tiež napiekla moja mamina. Takže keď rátam všetko dokopy (šaty, kostol - tam sme dali 30€, kytica, reštika, kaderníčka, košeľa a topánky pre muža /oblek mal/), tak nás svadba vyšla na cca 450-500€. Držím palce, myslím, že je najdôležitejšie, aby ste vy dvaja boli šťastní, je jedno aká tá svadba je. Držím palce!
PS: obrúčky sme mali z chirurgickej ocele, keďže som ja na zlato alergická a strieborné sa mi nepáčili 😉 stáli nás dokopy obe 15€ 😀

emai
16. nov 2014

na bolo okol 20 ludi. sobas sme mali v kostole o ,16.30.potom sme sa isli najest do restiky, tu sme mali objednanu vopred. potom sme isli k nam domov. tam sme rozkrojili tortu, posedeli, mali sme pripravene obcerstvenie. muz ma preniesol cez prach, pozametali sme rozbity tanier..... bolo super, nelutujem

esterba
16. nov 2014

My sme mali 35 ľudí. Obrúčky najlacnejšie, čo mali, za 5 tis. Sk. Ešte sa nerozpadli 😀 . Šaty som si kúpila biele z bežného obchodu s konfekciou a potom som našla kratučké biele letné v sekáči, tak som tie prvé vymenila za nohavice a blúzku. Kyticu som mala takú malú, plus sme vzali pár kvietkov z kvetinárstva, boli v reštike na stoloch vo vázach, k tomu obyčajné sviečky a biele obrusy, ktoré boli z reštiky. Nič viac. Vázy, svietniky a sviečky mám doteraz doma. Žiadne auto, pozvánky, kameraman, fotograf,... Oznamká po svadbe sme posielali e-mailom. Česala a maľovala som sa v aute cestou do sobášnej siene. Brali sme sa na úrade tesne popoludní, potom rovno do reštiky. Mali sme objednanú 3-člennú ľudovú muziku, hrali s pár prestávkami od 3-tej do polnoci, všetci z nich boli paf a stáli 3 tis. Sk. Žiadne ceremónie. V reštike sme boli vonku na terase, bol tam bar a telka na stene - o 6-tej si chlapi pozreli finále MS vo futbale. Tortu sme neobjednávali, ale nakoniec sme ju dostali ako prekvapenie.

bonaqa2013
16. nov 2014

ja som mala svadbu dávno. Bola som mladá študentka a hlavne tehu. Nebyť toho stavu, tak sa ani nevydávam. Takže svadba bola urobená na rýchlo. Boli len moji rodičia, moji bratia s rodinami a ženích s rodičmi a súrodencami. Keby bolo viac času tak svadba by bola veĺká, otec je zo 7 detí a mama zo 4. Ale ich jediná dcéra im spravila hanbu tak.... koláče napiekla mama, mala som šaty z požičovne, sobáš bol v kostole, hostina v reštike, nebola ani hudba - vrčal tam starý magič, skončili sme o pol noci. Svadba o ničom. A to bol sobáš o 7 večer. fotiť sme sa neboli, fotil moj brat aj tak nik na fotky nepozerá. a najlepšie to na záver A rok sme sa rozvádzali... Syn má 19 rokov.

dana_l
16. nov 2014

nas bolo vsetkych dokopy na svadbe 9 - ak by som neratala rodinu pre ktoru som pracovala (2 dospely + 2 deti) tak by nas bolo len 5 😀
objednali sme si v hoteli extra miestnost - na posedenie - a pustili nam tam aj hudbu a bolo super. netreba vyhadzovat zbytocne peniaze.
jedine na co som dala viacej penazi - fotograf. tie fotky su pre mna jedinou pamiatkou co mozem ukazat detom a rodine.

malabiba
17. nov 2014

Skúste v dobrej reštaurácii neskorší obed, iba uzavretú spoločnosť, vždy majú viac priestorov a vedia krásne zastolovať, dá sa to. Hudbu vám pustia z prehrávača, alebo si môžete priniesť svoje. Možno máte v rodine šikovných ľudí na upečenie torty/koláčov namiesto daru, alebo kto fotí a vie čo to na PC vám tiež pomôže.
My sme mali 15 ľudí, prišla som 2 týždne pred svadbou do obchodu pietro-filipi, kúpila za 100-vku smotanovo biele šaty a hneď vedľa za 20 € sandalky, do vlasov orchideu z kytice, namaľovala a učesala ma šikovná známa- amatérka, oznámenia som si robila sama na PC a vytlačila v práci, fotil nás kamarát, fotky som upravila ja v photoshope, švagriná upiekla krásnu tortu. V reštaurácii sme si iba objednali obed a prípitok. Keď sme povedali, že je to malá svadba, ale nemáme žiadne extra požiadavky, tak nám krásne upravili stoly v cene menu - bola som milo prekvapená. Celkom dobre sme sa bavili 🙂 Smejeme sa, že na celej svadbe boli najdrahšie obrúčky 🙂

miskap2111
17. nov 2014

@eeveeliin ja som sa vydávala v auguste. Mali sme tiež 20 ľudí. Žiadne odobierky, hudbu sme si púšťali sami, dokonca sme si sami aj napiekli.. Je to vaša svadba a urobte si ju presne takú, akú chcete vy. Som presvedčená, že nikto nebude mať žiadne poznámky- ide len o vás.

standu
17. nov 2014

@eeveeliin tak ako spravite, tak bude dobre 😉 kamaratka mala taku svadbu, hudbu im pustal zenichov kamos z notebooku, my sme boli s malou vtedy mala 6tyzdnov. u nas sa robi o polnoci redovy, to bolo aj dopredu povedane, ze nebude, ze len posedenie, vecera. jedla boli 2 hlavne chody, my sme sli domov o 9tej, zvysok skoncil nieco pred polnocou. fajne bolo, kludne, kazdy s kazdym mal moznost pokecat, aj sme potancovali, nevesta vtedy bola uz tusim v 6tom mesiaci tak ani by dlhsie nevladala. kazdy to akceptoval, nikto nemal poznamky. uplne vpohode 🙂

jabadaba
17. nov 2014

@eeveeliin vies co, nebude to vobec trapne. My sme mali svadbu presne takuto. Aj pocet ludi ako planujete vy. Co sa hudby tyka, vyberte si len nejaky prijemny podmaz do restauracie pocas jedla.To sa pripadne dohodnite s restauraciou ci nieco nemaju alebo ci aspon vedia zabezpecit pustenie hudby pre dotvorenie atmosfery. Nic hlasne, proste len zvukovu kulisu. Vyber zvaz sama k comu inklinujes. Mozno nejake oldies. 😉 My sme mali neskorsi obed, hostia sa rozisli okolo jedenastej vecer. Uplne stacilo. 😉

zdena12345
18. nov 2014

velka svadba neznamena vela e 🙂 mali sme velku a v konecnom dosledku sa na svadbe vyzbieralo tolko kolko sme do nej dali +- nejaka stovka a tym myslim uplne vsetko vratanie siat, vyzdoby, hostiny...
Ta odobierka myslim ze nie je nic strasne. zajdete k Vasim rodicom a niekto tam v mene zenicha poziada o nevestinu ruku. ved to nemusi byt ziadna big ceremonia, len rodicia a novomanzelia a zaroven idu potom spolu k sobasu. myslim ze je to vhodne a zaroven sa aj podakovat rodicom za vychovanie deti... a ked nie tak sa mozete stretnut jednoducho pred kostolom.
potom si date "obed" a pojdete kazdy po svojom. Ale nejaky dj alebo aspon "radio" si myslim ze by bolo fajn. ved si treba zakrepcit s nevestou. Inak poznam aj take ze nemali vobec hostinu. Boli na sobasi a potom grilovacka. Pride mi to ale take neslavnostne. Predsa len svadba je len raz v zivote- teda mala by byt🙂

ankajo
15. aug 2016

@alby2014
Ahoj prosim ta Alby, viem ze tato tema je tu uz dlho, ale mas este ten playlist...pape presne taku malu svadbu 25 ludi, obrat a restika...no tiez mam problem s hudbou, chceme pustit len nejaky playlist, preto by som ti bola vdacna, ak by som si mohla ten tvoj pozriet a pripadne sa inspirovat...dakujem.

alby2014
15. aug 2016

@ankajo pozrem vecer do pc...🙂 napis mi do ip mail...ale ber to tak, ze su tam hity z roku 2014, mozno si tam nieco dohadz, plus ludovky su hlavne rusinske, ja by som tam dnes uz pridala aj nejake ciganke..

didamt
15. aug 2016

Aj my sme mali malú svadbu....16 dospelých a 3 deti vrátane nás 🙂 Mysleli sme si že posedíme , popapáme....ani šaty na prezlečenie som neriešila. Do reštaurácie sme prišli o 15,30 hod a odchádzali sme ráno o 5,30 !!!!! Ešte že sme objednali vopred kapustnicu na polnoc že "keby niečo"...o polnoci sa zdvihol môj brat...s kamartámi mojimi ktorých ani nepoznal spravil symbolické odčepčenie, bolo to milé, spontánne, krááásne a budem na to spomínať celý život. Ostali sme do rána 6ti ľudia a zábava bola úžasná. Mali sme nahratých pár desiatok pesničiek na USB kľúči a to sme točili do rána, tancovali, spievali. Neznamená že ked budeš mať malú svadbu automaticky to znamená svadba o ničom 🙂 Aj s malým gašparkom sa dá urobiť veľký cirkus...nezabudni a hlavne...uži si svoj vlastný deň !!!! Mňa česala kamarátka, maľovala som sa sama...nie z dôvodu nedostatku financií, ale tak som to cítila, tak som to chcela a všetko bolo na 1*

alchemilkazltozelena
15. aug 2016

Nemusi byt sto ludi na svadbe aby bolo dobre - moj nazor..my sme mali 30 a nelutujem..boli tam presbi ti co mali byt..zazitok na cely zivot kedze sme mali 2v1 - svadbu aj krst nasej dcery..a prezili sme aj bez trapneho *odpytovania sa* a podobnych nezmyslov

klaudscha11
15. aug 2016

@didamt niekedy aj takato svadba je lepsia ako velka a za kopu penazi. Ked sa zidu ti spravni ludia tak dokazu naozaj urobit najkrajsi den v zivote aj bez velkej slavy a drahych siat a podobne 🙂

misinka26
15. aug 2016

presne ako tvrdí @zdena12345 ... my sme mali na svadbe 180 ľudí 🙂 proste sme veľká rodina a všetko sa nám vrátilo aj na svadobnú cestu ostalo 🙂 a zabavila sa celá rodina a my s nimi 🙂 svadbovali sme skoro 3 dni a bolo super 🙂

sense
15. aug 2016

my sme mali 20 ludi a zabavili sme sa dobre malo ludi nemusi znamenat malo zabavy

zuzich
15. aug 2016

Nás bolo 15, vrátane novomanzelov a našich dvoch detí, spojené ešte aj s krstom našej mladšej dcéry. Posedenie V restike, náhodou tam hrali takí dvaja Maďari, tak sme si aj zatancovali. Zábava bola asi do polnoci. Fotky robil svokor a svagrina. Žiadna odobierka, cepcenie a podobné veci. Nám sa páčilo, boli sme spokojní. Bola to svadba podľa mojich predstáv.

teteasamko
15. aug 2016

Aj my sme mali malú svadbu, dokonca sme ju prekladali. Dva týždne pred prvým termínom mi zomrel tatino a tak sme svadbu odložili o rok. Druhý termín bol 1.6.2013 na deň deti čiže pre nás super termín. Šaty som neriešila mať to na sebe pár hodín a vysoliť za nich pár stovák nikdy. Obaja s mužom máme radi folklór tak sme mali svadbu celú v kroji a aj naša vtedy 1,5 ročná dcéra mala kroj, muž tancoval v súbore tak nám prišli zahrať a zaspievať, obrad bol v kostole z domu do kostola sme šli peši a celé sídlisko na nás kukalo. Potom večera v reštike s výzdobou, hudbu sme mali z notebooku, studené misy som robila sama, tortu sme dostali od svedkou a sused nás fotil, domou sme sa dostali po polnoci. Bolo to super. Celé s reštikou, koláčmi na sálu a do výslužky, jedlom na misy mojou kyticou nás to stalo cca 500e pre 25ludí.

simona136
6. jan 2017

Kočky, vedeli by ste mi poradiť koľko asi stojí svadobna hostina v Baste pri prameni v Bojniciach? a koľko hostí sa tam cca zmestí ?? Dik

44janica44
1. mar 2017

@alby2014 posielala si oznámenia celej rodine aj ked si ich nevolala na svadbu. ja chcem posielať všetkým oznámeia a večera len pre rodičov a súrodencov. doma mi tvrdia, že ich nemam posielať rodine ked ich nevolam ale mne je to také blbé im to neoznámiť, ved do kostola kludne môžu prisť zablahoželať,

alby2014
1. mar 2017

@44janica44 kazdemu komu som chcela, vratane rodiny, kamaratom a pozvanym na hostinu sme pripojili karticku, ze ich pozyvame k svadobnemu stolu. U nas sa to tka robi bezne, ze posielas oznamenie hocikomu komu to chces dat vediet a kazdy vie, ze ked tam nema pozvanie aj k stolu, tak pride max. gratulovat do kostola.

ludkka0407
1. mar 2017

My sme poriesili svadbu mesiac pred porodom,len so surodencami a najblizsou rodinou,obrad sme mali na urade,hostinu doma (20 nas bolo) a teraz este planujeme krst a obrad v kostole spojeny a budeme v restike.okolo 500e by to malo vyjst.oznamenia sme neposielali,pozvanie ludom sme dali osobne a kedze zijeme na dedine,tak tamtamy zafungovali😂na obrad dosiel,kto chcel a na "hostinu" len pozvana najblizsia rodina

44janica44
1. mar 2017

@alby2014 aj u nas sa to tak len toto je prvá mala svadba v rodine tak ich chytila panika že ako to bude vyzerať ale tak ja by som z toho mala lepší pocit ked oznamim klasicky oznámenim ako by im to mali vedieť len z klebiet 🙂

vfotobratislava
6. mar 2017

Máte záujem o nafotografovanie Vašej svadby? Ponúkam Vám zachytenie Vašich najkrajších spomienok na celom Slovensku aj v zahraničí. Či už sa jedná o fotografiu prípravy nevesty, fotografiu portrétov novomanželov vo vybraných prostrediach, fotografiu obradu, skupinové fotografie s hosťami, gratulácie, fotografie krájania torty, dokumentácia hostiny, tancovačky, alebo špeciálne požiadavky radi Vam poradime a vytvoríme krásne fotografie neopakovatelných momentov z Vašej svadby. Bližšie informácie nájdete na https://www.vfotobratislava.com/

viktoria666
7. máj 2017

@alby2014 - ak by ste mali ešte ten playlist, ja by som Vám bola vďačná ak by ste mi ho poslali, ´dakujem 🙂

skoricaopica30
11. júl 2019

@alby2014 ahoj, citam si prave tuto starsiu temu, riesim aktualne malinku svadbu 20ludi a mam tiez dilemu s hudbou, ak by si este mala ulozeny spominany playlist v pc velmi by som sa potesila ak by si mi ho poslala, pomohlo by mi to a mala by som o trosku menej stresu 😉 vopred dakujem za odpoved

ankajo
11. júl 2019

@skoricaopica30 uuha no ja uz ho nemam budu to skoro tri roky, medzitym som menila PC,je mi luto