Mali ste na svadbe malé deti?

xlucia
23. máj 2012

dostali sme pozvanie na svadbu, avsak nevesta nechce aby tam boli deti. nikoho ani ine ani moje. proste tam nechce male deti.
moje maju 3 a 5.5 roka. rozpravali sme sa mm a ja zastavam nazor, ze kde nie su vitane moje deti, nejdem ani ja. cize tam nechcem ist. plus si to ani neviem predstavit, ked min. mladsi este cez obed spi a oni maju obrad bud o 13 alebo o 14 hodine.
ak ho nedam spat, tak na obed vydrzi, ale zaspi o piatej vecer aj keby tanky padali.
este taky detail, ak cca o 22. zaspia na hotely ich samych v izbe nenecham, cize bud ja alebo manzel musi byt pri nich.
ako by ste sa zariadili vy? podotykam ze odmietam verziu, ze dat deti starym rodicom a ist bez nich. neprichadza do uvahy. nemam ich kde nechat.

gretocka
4. jún 2012

ahoj, ja som mala maleho na svadbe manzelovej sestry, ked prisiel cas aby spinkal, sla som sa s nim prejst v kociku von, potom som ho zaparkovala do tichsieho kuta a v pohode mi vydrzal. Okolo jedenastej vecer sa zobudil a do jednej pobehoval po sale. Ked sme dosli domov, zaspal a rano si to dospal. No zavisi ako mas deti zvyknute, moj maly zaspava bezne v kociku hoc aj v hluku, ked je unaveny a tiez jeho rezim je posuvatelny, takze sme od narodenia ho nosili vsade so sebou. Jemu nevadia zmenene podmienky, podstatne je aby mal pri sebe maminku 🙂 Ale tvoje deti su uz asi na kocik dost velke 🙂

Ono jedna vec je ci sa to da alebo neda zvladnut a druha je, ze ak si to nezela nevesta a si schopna a ochotna ho akceptovat, tak potom uz je len na tvojom rozhodnuti, ci tam nepojdete alebo ich nechas strazit niekomu inemu.

happy3
4. jún 2012

🙂 my sme mali na nasej svadbe 6malych deti a aj naseho skoro rocneho syna a bolo to v pohode 😀

ballelka
5. jún 2012

raz sme boli pozvaní na rodinnú oslavu a tiež bez detí. Bolo mi blbé tam neísť a zároveň som nemala dcéru kde nechať. Tak som sa rozhodla, že pôjdeme zagratulovať a potom (a neželaní hostia) odídeme. no ale pri príchode sme zistili, že je tam ešte ďalších 6 detí, a tak oslávenec musel rezignovať. a oslava sa v pohode vydarila.

amouramour
5. jún 2012

@henas by som sa na nich vykaslala, ti to povedali troska arogantne

henas
5. jún 2012

Dakujem Vam vsetkym za odpovede. 🙂 Je pravda ze ked to je zelanie nevesty tak by som to mala prijat. Mne ide len o to,ze na pozvanie na svadbu napisali,ze len pre dve dospele osoby...Samozrejme ,ze malu by sme na noc dali babke...to uz je dohodnute.ale cez ten den chvilku mohla byt s nami.Mali sme ju tak aj predtym na svadbe a nebol problem,, 😉 Ale ked som nad tym rozmyslala, tak ano pojdeme tam bez nej, nech je klud. Ved je to ich svadba...len som bola nahnevana na to co tam napisali.pretoze ked nas niekto pozve na svadbu,tak si myslim,ze to patri celej rodine.....ale kaslat uz na to 😎

katrinka8
12. júl 2012

Ahojte, neviem, co sa vlastne povazuje za "male" a za "velke" dieta 😀 My sme na nasej svadbe mali deti vo veku 4, 6, 8 a 10 rokov a problem nebol ziadny, ani v kostole, ani na hostine. Pred cca 2 mesiacmi sme boli na bratovej svadbe s 23-mesacnou dcerkou (bolo tam okrem nej este niekolko malych deti, aj vacsich deti, presny pocet neviem, lebo svadobcanov bolo vyse 100) - cca 200 km od nas. Mali sme zabezpecene ubytko, hostina so zabavou bola v jednom super areali, kde v hlavnej budove bola sala, ludia byvali bud v tej budove alebo par metrov vedla v domcekoch (tam sme boli aj my) - cize hudba deticky nerusila v spanku. Dcerka sice vyse hodinovy obrad v kostole neobsedela, ale trosku si pochodila po kostole, ked sme mali pocit, ze bude hlucna (ona rada komunikuje), tak sme na striedacku alebo aj spolu s nou vysli vonku, potom sa vratili... Na hostine sa najedla tak isto ako doma - aj tam by sme s nouj mali take iste "starosti", tancovala, zabavala sa s mojim bratom a svagrinkou (zenich a nevesta), s inymi detmi, so starymi rodicmi... Nevsimla som si, ze by niekto mal s detmi problem. V areali bolo navyse detske ihrisko, tak sa deti mohli aj tam chvilku zabavit... Je fakt, ze sme sa nebavili tak ako sa bavia ludia bez deti, ale pre nas to bola rodinna udalost a v prvom rade sme sa tesili z pritomnosti rodiny, zo stretnuti s tymi, ktorych vidime len zriedka, z toho, ze sa mozme zoznamit aj s nasou novou teraz uz rodinou, porozpravat sa, zatancovat... Dcerka sa tiez citila dobre - nebola vobec mrzuta, vydrzala tancovat dost dlho, nechcelo sa jej odchadzat spat 😀 O jedenastej sme sa spolu pobrali vsetci traja spat, rano sme sa stretli znovu pri ranajkach - proste pre vsetkych to bol prijemny zazitok.
Keby som teraz dostala povzanie, ze mam ist na svadbu bez deti, nebrala by som to ako urazku, ale urcite by som na tu svadbu nesla - nemam pocit, ze sme v obdobi, kedy je moje dieta pripravene ostat celu noc bez rodicov. A ak sa mam priznat, ja som asi tiez neni pripravena odist od nej na noc aj s mm - nedokazala by som sa uvolnit a zabavit. Nie je to o dovere alebo nedovere k mojim rodicom alebo svokrovcom. Je to o mojom vnutornom pocite - proste este neprisiel ten spravny cas 🙂

chmurkaxy
13. júl 2012

My sme mali, od polrocnych az do 8-rocne.. dokopy ich bolo ale desat. Podla mna to bolo super, lebo po jedle, ked este nebola zabava a tancovanie rozbehnute, deticky nas zabavali svojimi taneckami. Kvoli nim sme o pol osmej- osmej pustili par cinskych lampionov, aby to bolo veselsie. Podla mna je to s detmi super 🙂 samozrejme, kazdej rodinke s dietatom, aj ked boli z toho isteho mesta, sme dali moznost vyuzit hotelovu izbu, takze dali deticky spat, zobrali si vysielacky a ked im to zablikalo a zapipalo, isli drobca skontrolovat. vsetci si ten system chvalili a svadba bola super 🙂

fedorkaa
13. júl 2012

Ahojky 🙂 Ja si svadbu bez detí neviem ani predstavit, ani som na takej este nebola. Keď sa ženil moj bratranec, tak náš Adamko mal len 3 mes. a Karinka 5 rokov. Išla s nami aj svokra, ktorá mala na starosti Adamka, a bola s ním v hoteli. Na svadbe bol len chvíľočku a potom ho šla uložiť a bola tam s ním. Ja som ho šla potom len nakojiť a vrátila som sa spať. Svadba bola super, Karinka bola celý čas s nami a vydržala dosť dlho, a ja som bola tiež v pohode, lebo som vedela že Adamko je v dobrých rukách, a keby niečo bolo, tak svokra hneď zavolá. Karinka si našla kámošky a ani sme nevedeli že ju tam máme. Deti tam tancovali a šantili sa, nikomu neprekážali. Bez detí je svadba o ničom, aspoň podľa mňa. Ja na tvojom mieste ak naozaj nemáš kde nechať detičky, tak radšej ani nechodte. A je to aj dosť ďaleko, tých 400 km, ospravedlnite sa, že nemožte prísť a pošlite len blahoželanie.

zuzanagarelova
27. dec 2018

@bubelko ja na svadbe deti chcem moja ma 3roky a aj vsetci maju deti kamarati, brat, bratranci, neviem si predstaviť ze by som pozvala na svadbu ľudí bez detí vsak by tam nik nebol. Detom zabezpecime animatorky a zabavu aby si to rodicia užili