Malý darček pre rodinných príslušníkov na oslave

zooeynka
13. nov 2016

Zienky co by ste darovali ako maly darcek pre clenov rodiny na oslave 1.narodenin mojho dietatka? Nieco mile do ozdobnych krabiciek s rozmermi cca 5x5x5 cm. Dakujem za tipy.

vierocka888
13. nov 2016

Nechapem tu dnesnu modu, robit z narodenin dietata oslavu, jak keby to bola svadba... este aj darceky davat...

Ale ked to ty tak citis, je to tvoja vec, tak preco nie 🙂
Mozno by som dala spravit magnetky s fotkou dietatka a na ne dala meno a 1.rok alebo nápis podla tvojho uvazenia 🙂

sue
13. nov 2016

Pri krste sme dostali raz mandle v cukre 😊...inak som sa s tym na Sk nestretla,takze neviem.

Fotodarceky by som nedavala, neviem naco / kde by si napr.moja teta ci bratanec davali magnetku s fotkou mojho dietata 😐

timea7
13. nov 2016

@vierocka888 absolútny súhlas, tiež to nechápem, prečo z narodenín robiť cirkus, prečo ich neosláviť len so starými rodičmi dieťaťa, prípadne s jeho krstnými.
@zooeynka možno medovník, malé ozdobné mydielka, iné ma nenapadá.

lienkafoj
13. nov 2016

Nevidim dovod davat darceky gratulantom. Ved dieta je oslavenec, nie oni. po oslave im mozes poslat fotky z oslavy.

bosoriak
13. nov 2016

@zooeynka Ked uz to musi byt, tak dobru cokoladu.

coccinell
13. nov 2016

Tiez nad niecim uvazujem a neviem sa rozhodnut.u nas bude len najblizsia rodina ale magnetku s fotkou tiez nie. Mala by to byt nejaka mila drobnost. Mozno nakoniec len cokoladky a prebalim to do vl.obalu.

janinah
13. nov 2016

Len si nauč rodinu na prehnané oslavy 😀 dieťa bude mať i 2 roky i 3,4,5......a ty nebudeš mať vždy čas,energiu,nervy,zdravie na oslavy...ale rodina bude čakať na pozvanie a hostinu a v tvojom prípade aj na krabičku s minidarčekom........netreba preháňať....

kvojtanikova
13. nov 2016

Mamicka sa pyta na darcek nie na komentar o vhodnosti oslavy... dala by som medovnicek s menom dietata a cislom 1. Bud do skatulky alebo do celofanu pekne zabalit.

alaguema
13. nov 2016

@zooeynka Tento zvyk dávať hosťom malé a úplne nezmyselné darčeky je plytvanie peniazmi, materiálom, niečiou prácou a pod. Sú to zbytočnosti, ktoré sa potom ľuďom len zbierajú v šuflíkoch, prípadne na nich niekde sadá prach. Je ti to ľúto vyhodiť, ale nemáš to ani na čo použiť, medovníček s menom vnuka, alebo netere asi nezješ. 😀 Možno to tebe príde milé, ale v skutočnosti je to úplne nezmyselné. Tu bolo vždy zvykom porozdávať hosťom koláče, torta, ktorá ostala, prípadne jedlo, ak ho bolo priveľa. Pre nás bolo typické, že si vážime jedlo, neplytvá sa ním, nevyhadzuje. Nechápem prečo vymieňať niečo zmysluplné za úplný nezmysel 😎

janinah
13. nov 2016

@alaguema súhlas, tie medovníčky zo svadby tiež niekam založím....a o pol roka vyhodím,lebo čo s nimi....

coccinell
13. nov 2016

Oslavu robim pre dieta a s ludmi,ktorych mame radi. Takze s rodinou. V tom pripade sa neda hovorit o plytvani penazi,casu,prace ci cohokolvek ineho. Pre niekoho je zbytocna oslava narodrnin dietata,pre niekoho mega svadba,kde sa musia pizvat aj vzdialeni pribuzni,pre niekoho krst z povinnosti. Zi a nechaj zit!

zooeynka
autor
13. nov 2016

Dakujem vsetkym za prispevky, ako obvykle sa tu prezentuju vlastne nazory viac ako konkretne rady ale to je specialitka modreho kona. Ak sa pytam konkretnu vec tak by som rada pocula konkretne odpovede a nie nazory o vhodnosti/nevhodnosti oslavy resp.darcekov. Ale zazneli tu aj konkretne rady a za tie dakujem.

kvojtanikova
13. nov 2016

Ja by som medovnicek kludne zjedla...😋 alebo dala doma clenovi rodiny ktory sa nemohol zucastnit lebo bol chory alebo v praci ci tak ...

alaguema
13. nov 2016

@kvojtanikova tak neviem...ak je tam meno a dátum, tak to chápem ako pamiatkový predmet a asi by mi bolo blbé to zjesť. A ak to nemá byť pamiatka, tak rovno položím na stôl tácku s medovníkmi, nech hostia jedia a nemusím to baliť ako nejaký kvázi darček 😎

timea7
13. nov 2016

@zooeynka ja som napísala aj radu, ale dovolila som si napísať aj svoj názor, lebo túto tému čítajú a budú čítať aj iné ženy, ktoré si svoj názor možno poopravia práve podľa tých špecialitiek MK. Ja som si napr. tiež neuvedomila to, čo napísal niekto vyššie, že rodina bude zrejme rovnakú oslavu očakávať aj o rok, dva, päť...ale je na každej, ako si urobí. Ja som na základe takejto špecialitky poopravila svoj názor na bývanie - dom versus byt. Prečítala som si množstvo názorov, skúseností, niektoré by ma možno ani nenapadli, ale na ich základe som si urobila názor svoj a dnes som rada. Takže občas aj tá špecialitka pomôže, nie je vždy myslená tak, aby poopravila názor zakladateľky témy, ja som ťa preto ani neoznačila, keď som to písala.

timea7
13. nov 2016

@alaguema zase aj keď to je predmet na pamiatku, tak ho nebudeš skladovať do nekonečna. To by si o desať rokov mala byt alebo dom zaprataný takýmito blbinkami. Z toho mi najlepšie vychádza to mydielko, aj poteší, aj sa dá neskôr využiť, aj keď priznávam, že som v lete vyhodila takéto mydielka, ktoré nám zostali zo svadby, na ktorej sme boli pre dvomi rokmi 😎 .

alaguema
13. nov 2016

@timea7 nie, nebudem. Po čase ho vyhodím. Preto píšem, že je to úplná zbytočnosť a ja osobne som veľmi proti akémukoľvek plytvaniu, tak vlastne aj preto som sa zapojila. Ja by som len raz chcela prísť na to, prečo je tento národ taký náchylný prijímať bez kritického myslenia všetko, čo prichádza zo západu. Fakt záhada 🙂 Mimochodom, tieto darčeky sú len jedným z komerčných ťahov agentúr, ktoré organizujú eventy, svadby, oslavy a podobne. Darček pre hostí je len artikel navyše, na ktorom môžu zarobiť. Nie je to nič, čo by súviselo s nejakou tradíciou, alebo zvykom.

timea7
13. nov 2016

@alaguema súhlasím do bodky!!!!! Len čo prejdú Vianoce, ktoré sú v obchodoch už od septembra 😠 , tak nás médiá začnú oblbovať Valentínom. Lebo ak nekúpiš milovanej osobe na Valentína čokolvek so srdiečkom, aj keď lopatu, tak nemiluješ 😀 .

babatko88
13. nov 2016

Ak niečo malé, tak jednoznačne za mňa magnetky 😉 ja ich dávam tiež, aj teraz chystám kamoške ku krstu 🙂

katrinka8
14. nov 2016

@alaguema - u nás zje medovníčky s menami mladomanželov vnučka (rozumej moja dcéra), keď jej ich dala babka (moja mama) zo svadby môjho bratranca (jej synovca) 😀 😀 😀 Ufff, môjho otca brata koňa sestry syn 😀 😀 😀
A súhlasím, to sú také veci, čo založiš, je Ti ľúto vyhodiť, a aj tak to nakoniec po roku vyhodíš, lebo sa to kopí, zavadzia... Mňa by viac potešili napr. fotky z tej oslavy ako nejaká nepotrebná drobnosť.
My sme zo svadby dali každému vínko - akurát sme si vyrobili vlastnú etiketu, to isté keď mali deti krstiny, každému sme vyrobili na fľašku vlastnú etiketu krstového vínka. Starí rodičia si odložili, s kolegami sme vínko vypili 😀

katrinka8
14. nov 2016

@timea7 - toť onehdy som na FB čítala "prednášku" jedného namosúreného pána, ktorý kritizoval vianočné trhy (všeobecne), ako materialistický prvok v adventnom období. Argumentoval tým, že to s Vianocami nesúvisí a tým, že vôbec celé súčasné Vianoce sú "celé zle", lebo Ježiš sa narodil v októbri a nikto to nevie, a že vlastne tie oslavy v decembri sú čistý materializmus.
Takže mi z toho vyšlo, že vlastne jedine tí naši obchodníci sú jediní pravoverní, ktorí nám len chcú ukázať a naviesť nás na správe vnímanie sviatkov (už v októbri) 😀
Trochu off topic, ale nedalo mi, keď o tých Vianociach 😀

0silvia0
14. nov 2016

aj ja tu mám už 2 mesiace medovníček od kolegyne na stole ako darček na pamiatku keď sa vrátila z kúpeľov. Rozmýšľam, že ho predsa len zožeriem... čo ho budem po polroku vyhadzovať? 😲

petulda333
14. nov 2016

@alaguema ja zas nechapem preco sa vsetko hadze len na zapad?!!!
Ja by som nedala nic,tiez nie som zato plytvat peniazmi na veci kt ludia aj tak vyhodia! My sme drobcovi robili ,,oslavu,, na chate- varil sa gulas,bol zemuakovy salat a pod,bolo to formou volneho stylu a nie ze oslava,boli sme tam my,surodenci,krstny a babky a prababky. Rodinne posedenie. Ja sa nato pozeram ako host,ked ma niekam pozvu som pictena ze chcu oslavovat somnou a necakam darcek,ved uz hostina nieco stoji! Ale ak by som mala nieco vymysliet tak napr by som kupila jednorazovy fotak co hned vytlaci foto,tam by sme sa pofotili a kazdy by mal fotku aku a s kym chce a na fotku sa da aj pisat.

zuanach
14. nov 2016

Na jednej oslave som zazila, ze kazde dieta dostalo minidarcek - hracku, asi aby nezavideli oslavencovi, ze on dostal a oni nie 🙂 🙂 🙂 a prislo mi to uplne zbytocne, pretoze sa tym akoby zabudlo, kto vlastne oslavuje.......ale ked chces nejako drobne obdarovat vsetkych, tak by som mozno zvolila minitombolu, kazdy dostane listok a potom sa bude v ramci programu zrebovat, a cenou su rozne drobnosti, ktore najdes doma, pre deti mala sladkost, pre dospelych nieco vtipnejsie - nieco, co ti stoji na polickach, v sufliko a pod.....ja som vcera na synovej oslave spravila taku tombolu len pre deti a bolo to velmi vďačné.....dostali nejaky cukrik, keksik....

petulda333
14. nov 2016

@0silvia0 len kukni ci je na jedenie...niektore su robene len ako ozdoba na pamiatku 😂

0silvia0
14. nov 2016

@petulda333 no ešteže si ma upozornila, to som fakt nevedela, som myslela že keď medovník tak medovník len na jedenie :D

petulda333
14. nov 2016

@0silvia0 nieeee vlastna skusenost...pazravo som zozrala a potom kukam obal a ze sluzi ako ozdoba....aaaaaa 😂😂😂😂
Aj teraz mam doma zo svadby...kuk...

0silvia0
14. nov 2016

@petulda333 a šak keď si zožrala, tak si nespoznala že je nejaký iný? Ja mám na tom medovníku napísané "dekoratívny medovník" ale nie je tam napísané či je jedlý alebo nie, to mám teraz ako vedieť?

petulda333
14. nov 2016

@0silvia0 nevedela,v tehu by som aj kona zjedla 😂 6m som grcala a potom som to chcela dobehnut...no mne z toho vyplyva jedine len ako dekoracia a nie na jedenie

alaguema
14. nov 2016

@petulda333 to nie je hádzanie "všetkého na západ", ale fakt, že sme si odtiaľ adoptovali veľa zvykov, ktoré u nás pôvodne neboli. Napríklad aj tento 🙂