Mám k šatám na prvé sväté prijímanie kúpiť aj svetrík?

bombo
5. máj 2017

Ahojte, kúpila som dcérke tieto šaty na 1. sv. prijímanie. Koncom mája máme sv. prijímanie. Je potrebné k nim zadovážiť aj nejaký svetrík? Počasie je zatiaľ nevyspytateľné. Ďakujem

veronika33
5. máj 2017

asi áno, radšej nevyužiť ako prechladnúť, sú aj pelerínky pekné ...

margotka33
5. máj 2017

@bombo ahoj. su krasne.. tiez som ich zvazovala 🙂. Tak este je len zaciatok maja, tazko povedat. Tiez mame saty, ale svetrik a bolerko nemame.. Ak kupis, nic tym nepokazis.. Ak by bola zima vyuzijes ho, ak nie vyuzijete inokedy.

kondelka
5. máj 2017

ahoj, aj my máme šaty, do konca bez rukávov, takže bolerko určite, aj keď na konci mája už môže byť krááásne, ale pre istotu. Bolerko môžem aj schovať potom, v kostole ho bude mať, a potom foto môže byť aj tak - aj tak 🙂

babyliss
5. máj 2017

Neviem aký máte kostol, ale v tom našom je je zima aj keď je vonku +30. Tak pre istotu si nejaký svetrík kup, radšej treba byť pripravený. A potom uvidíš či dáš, či nie.

bombo
autor
5. máj 2017

Ďakujem, tak radšej nejaký svetrík pre istotu pozháňam

nini1010
5. máj 2017

Ja sa takto spytam a vopred sa ospravedlnujem.Ako sa moze jedna mama spytat ci ma dcere kupit k tym satam aj nejaky svetrik?vsak ak raz vies ze je vonku premenlivo naci sa potrebujes o tomto radit na koniku?co su uz toto za blbe otazky?to naozaj potrebujes odobrenie inych zien aby si dcere kupila sveter.Moj ty boze!

alenah31
5. máj 2017

@bombo neter má prijímanie teraz 21.5. sestra šaty požičiavala v požičovni. Žiadny extra sveter nekupuje, neter sa samozrejme teší, že bude vyzerať ako princezná, rozhodne odmieta dať čokoľvek navrch. Lenže v kostole je zima či je vonku 30 alebo -10 takže sestra ako matka, ktorá má rozum berie sveter z domu - tuším ružový, ak bude malá drkotať zubami tak jej ho navlečie aj počas omše. To decko má prijímanie raz v živote, nebude jej kaziť radosť, ale ak uzná za vhodné, že ju treba obliecť 2x sa jej pýtať nebude.

simculllka
5. máj 2017

@nini1010 tiež nechápem niektoré otázky. Zanedlho tu začnú vznikať aj také témy, ako a kedy sa ísť, s prepáčením, vysr*ť, aby to bolo v poriadku 😀DD

ranavika
5. máj 2017

@nini1010 súhlasim to čo za otázka ? Ako keby len ukázať aké šaty máme,či?

obsadenemeno
5. máj 2017

@bombo sak kup aj zimusnu bundu, pre istotu..... jeziskove huslicky......🙄

zuzka38
5. máj 2017
44janica44
5. máj 2017

naozaj? žasnem nad otázkami niektorých mamičiek. mam pocit že bez otázky tu nie sú schopné ani prebaliť dieťa a dať mu jesť. a čo tak zdravý sedliacky rozum - ked je vonku chladno aj mne dieťa oblečiem ked je teplo tak nie, alebo skúsiť či ma teplé ruky alebo studené?
kupiť nekupiť? myslím že cca 10 ročné dieťa ma určite nejaký vhodný svetrík bundičku, príp. kabatik ku šatam alebo k sukni. v tomto prípade stačí otvoriť skrinu a na chvílku sa zamyslieť či tam je niečo také čo sa hodí k takýmto šatam.

maxiva
5. máj 2017

Saty su krasne😉

lobic
5. máj 2017

@alenah31 to teda. Boli sme minuly rok sesternicinej dcerke na prijimani a myslela som, ze v kostole zamrznem a to vonku bolo teplo. Mala tiez mala svetrik biely a cely cas v kostole ho mala obleceny a ked vysli von tak si ho vyzliekla. Radsej mat ako prechladnut 😉

moni244
5. máj 2017

😀 otazka za milion

maciatkolulu
5. máj 2017

@bombo to vazne sa jedna matka pyta, ci kupit dcere sveter????? Alebo si sa potrebovala pochvalit, co si kupila, lebo normalne to nie je, kebyze je aspon otazka, kupila som dcere tieto saty, aky sveter k nim, tak to ako tak pochopim, ale mam kupit dcere sveter, je chore....😨

moni244
5. máj 2017

@maciatkolulu mozno si nahana kupcov na ne 😀

mirkacingel
5. máj 2017

@bombo zavolajte p. Jurčovičovi, on poradí, či si máte kúpiť svetrík.
Niektoré otázky sú na nepochopenie zdravému rozumu. Snáď sa obliekam podľa počasia a nie podľa druhu šiat :D

0silvia0
5. máj 2017

@obsadenemeno zimušná bunda je zimná bunda? V ktorej lokalite sa používa toto slovo?
Pýtam sa len tak zo zaujímavosti, nie som na toto slovo zvyknutá 💃

simculllka
5. máj 2017

Počúvajte, ale tie šaty sú fakt pekné..ja som na mojom prijímaní vyzerala ako taká nepodarená torta 😀DDD

0silvia0
5. máj 2017

@simculllka milé spestrenie tejto diskusie👍

simculllka
5. máj 2017

@0silvia0 škoda, že dobre nevidieť to žabóoooo, čo som mala akože na hrudi..také nariasené..ale vidíte, tu moja mama nemusela riešiť, či potrebujem sveter alebo nie, lebo cez tie rukávy by som to asi ani nenavliekla 😀

0silvia0
5. máj 2017

@simculllka pred rokmi rodičia riešili len štvrtinu toho, čo všetko riešia dnešní rodičia. Ale áno, vidím ho, žabó je super a ty si taká spokojná. No čo, móda je móda🙂

obsadenemeno
5. máj 2017

@0silvia0 vychod...okolie Hn, Mi

trdelnik234
5. máj 2017

@simculllka
ja som mala take s cipkou, co vyzerali jak zaclona v nasej obyvacke, a ze som v nich bola kocka.
Roky devatdesiate sa nezapru.
Ale k teme, nie, svetrik som nemala, teplo bolo.

gala79
5. máj 2017

@simculllka 😅😅

momoqui
5. máj 2017
momoqui
5. máj 2017
xili99
6. máj 2017

No je to teda trošku zvláštna otázka ale ak si to myslela naozaj tak áno povedala by som, že by bolo dobré k tomu kúpiť ešte niečo na vrch a keď bude pekne tak si to proste neoblečie a využijete ho inokedy. Ale verím tomu, že na to by si určite prišla aj sama. Netreba sa tu pýtať na každú vec čo ti napadne 🙂