Máme ísť na svadbu s 5 mesačným bábom?

gabikacentrum
14. jan 2016

ahojte boli ste na svadbe z tak malym drobcom dcerka bude mat 5 mesiacov a mame ist na svadbu manzelova sestra vydava dceru a neviem co mam robit ci mam brat aj malu mama by mi ju postrazila ale je to 100km od nas tak sa boji nie len ona ale aj ja keby to bolo blisie tak to je ine poradte ak mate aj skusenost tak napiste

veverka24
14. jan 2016

Nam boli na svadbe so 4 mesacnym babom. Akurat sa nezucastnili vsetkeho alebo sa manzelia prestiedali. A akurat isla s malou jej mamina skor spinkat. Ale boli sme velmi radi ze prisli🙂 necakala som to kvoli tak malemu babatku

katrin21
14. jan 2016

ano, isla by som.. take babo sa kludne vyspi este aj v kociku niekde bokom a vy sa mozete dalej zabavat, pripadne nejaka stara mama/teda obcas postrazi na izbe.
Co viem, aj s mensimi chodia, praveze je to pohodlnejsie, ako s takym rocnym , co uz chce vsade cupitat a treba sa mu viacej venovať 🙂.
Ved podla potreby sa mu prisposobite, keby nieco..

viera77
14. jan 2016

my mame ist s rocnou, ale nejdeme....tiez dlha cesta tam, vsade ist s kocikom, vyriesit prebalovanie, papanie, poobedne spinkanie a k tomu kopec ludi a hluk...a dalsia vec, okolo 19-tej uz odist a ulozit deti spat, same ich na izbe nenechame, teda to je uz pre nas predcasne po zabave, a vlastne cely den riest aj tak len deti.....

janinah
14. jan 2016

ja by som nešla,ale poslala by som manžela,je to predsa len jeho neter....

jana_eyre
14. jan 2016

ja by som nesla, aspon by som sa mala na co vyhovorit 😀 ja nemam rada svadby, tak preto..

osobne si ale myslim, ze 5m dieta zvladne aj cestu /do auta by som isla na spanok babatka/ aj svadbu /bude v kociku, sledovat ludi okolo, hracky, prejdete sa po zahrade/, ak mate kde samozrejme zlozit hlavu - prestriedate sa pri malej vecer ked pojde dohajan..

to vravim pre pripad, ak ste si s neterou blizki.. napr. u nas sa bude vydavat moja svagrina a tak to absolvovat budem musiet.. 😅

zuzada29
14. jan 2016

Ja som bola so 4 mesačnou, spavala vtedy este super cez noc a my sme si zaplatili izbu kde bola zábava a moji rodičia nám malú strazili s tým že som bola na mobile, ked sa už mrvila zazvonili, išla som ju nakojit a my sme sa dalej zabavali. Tiež to bolo riadne ďaleko od nás.to balenie veci bolo náročné, brala som aj fukáč teplého vzduchu a veru sa zišiel lebo bol september a na izbe ešte nekurili, no urobila by som to znovu tak isto. Cesta domov bola ťažká lebo mala nechcela spat v aute a plakala a my sme boli unavení, no zvládli sme to.

alexatami
14. jan 2016

Ja som bola so synom, ked mal 5 tyzdnou a zvladli sme to v pohode, spal v kociku cely cas pri nas a my sme sa mohli zabavat

zanetamatej
14. jan 2016

Ahoj, my sme boli na svatbe 70 ludí, keď mal syn 6 týždňov a dalo sa, na obrade v kostole nebol- muž čakal s kočíkom vonku a vlastne celú svatbu malý spal v kočíku pri nás pri stole ani hudba mu nejak nevadila, aj kojiť som mohla aj prebalovať lebo to bol kulturny dom a miestností viac. Boli sme tam do rána do 2 čo som ani nepredpokladala. Pokiaľ tam bude priestor kde by si odišla od hluku na kojenie/papanie tak sa dá

lauricka
14. jan 2016

Ahoj, my sme boli s malou na svadbe, vzdialenej 300 km ked mala asi tak 3,5 mesiaca. Malu dojcim a aj nosim, nie stale, ale nosim. Mala som nosic, kocik, saty pohodlne na dojcenie. Obrad bol v Cechach a tam zacinaju svadby tak trochu skor ako u nas, takze na nohach sme boli od rana, uz o 10:00 bolo pytanie nevesty, o 12:00 obrad, potom hostina, kazde bolo uplne inde, takze presuny autom a este bola dost aj velka zima. Takze mohlo by sa to zdat byt narocne. A nakoniec sme to v pohode zvladli. Chvilu bola na rukach, chvilu v nosici, chvilu si pospala v kociku, ten som mala aj vnutri a vozila ju po sale, brali sme ju na rukach aj tancovat. Nosene babatko, pokial citi svoju maminu blizko a ta sa s nim pohybuje a dojci ho, ked potrebuje, take az tak nerusia nejake vonkajsie faktory, ako napr. vela ludi alebo hlasna hudba. Dojcit som ju chodila do vedlajsej miestnosti urcenej na zlozenie veci, prezlecenie alebo odpocinok hosti. Pocas obradu aj na toalete, nic sa nam ani jednej nestalo, nemam problem ju nadojcit postojacky drziac ju na rukach. Bavili sme sa do 11:00 vecer a mali sme tam aj nase, vtedy 3,5 rocne dvojcata. Domov sme isli hlavne preto, ze uz sme boli vsetci unaveni. Ak by sme chceli ostat, mala by v pohode prespala u mna v nosici aj dlhsie. (prosim, nie klokanku). Po navrate na izbu v pohode do rana spala, aboslutne z toho nemala ziadne problemy. Jedine niektori svadobni hostia mozu na vas kukat, ze co tam robite tak neskoro s babom. Ale ti o tom prd vedia, to vam moze byt jedno :D. My sme si to vsetci uzili. Okrem nej mam este starsie dvojcata. Tie som nenosila a predsa len, boli dvaja, tak to bolo vsetko narocnejsie. V case svadby mali 10 mesiacov. Tiez sme boli od rana v jednom kole, potom asi niekedy cez den aj spali v kociku, ako zvykli aj normalne, pri veceri uz boli unaveni a po veceri som si s nimi isla lahnut na izbu, ktora v zariadeni bola, lebo to bol aj hotel. Cize som zo zabavy nic nemala a deti sa mi celu noc jedno cez druhe budili v posteliach, pretoze aj tak ich budil ruch z prebiehajucej zabavy a ludia na chodbe a este aj jeden druheho vedeli budit, to bolo o nicom.

katka1981
14. jan 2016

zavisi len od babatka, s nasou by sme urcite nesli do 45 rokov, lebo o 18. sme museli byt vzdy doma, inak bola od unavy jak cert. Ale s pohodovym babatkom sa da.

hrjanka
14. jan 2016

zalezi od toho, ake babetko mas. My sme boli na svadbe s nasou vtedy trojmesacnou, velmi tazko to znasala, cely den poriadne nespala a nakoniec sme o nejakej siedmej-osmej vecer sli domov, vystresovani vsetci traja, nic sme si neuzili. A mala nam celu cestu domov- trvala asi tristvrtehodinu, ziapala ako odusu, mala problem potom aj zaspat. Ale ona bola od malicka drazdiva. A poviem ti, ze tu svadbu si budem vycitat do konca zivota, pretoze sme sposobili traumu aj malej, aj v konecnom dosledku sebe. Ale boli tam aj druhi so syncekom o trosku mladsim od nasej a ten bol uplne v pohode, aj si pospinkal, kludas, vecer ho baba dala hore v hoteli do izby spat a do rana s manzelom vraj tancovali, a maly si v pohodicke spinkal v izbe...fakt zalezi od povahy dietata.

monikazso
14. jan 2016

My sme boli s 2-mesačným bábätkom. Malá bola dosť náročné bábätko, ale vyskúšali sme. Keď už bolo toho na ňu veľa, tak sme odišli a ostatní to úplne chápali a my sme boli radi, že sme mohli byť aspoň určitý čas na svadbe 🙂

xevulax
14. jan 2016

Ja som mala 8 mesacne dvojicky a veru nesli sme, starsia bola na svadbe sko 11 mesacna- len starosti vobec sme sa nezabavili. Keby sa mam opat rozhodovat nesla by som. Keby je to v mieste bydliska este by som uvazovala- da sa ist hocikedy domov ale takto asi nie- dieta potrebuje svoj klud a cestovat hore dolu by sa mi nechcelo

tatiana1985
14. jan 2016

je to o nicom ist s takym malym babom... bola som aj s 2mesacnou, potom s druhou 3mesacnou a o nicom... jedine ze by si tam mala niekoho (babka,dedo,kamoska,alebo manzel ) kto s tym babatkom bude chodit tam niekde mimo toho hlavneho hluku (ze s nim budu niekde na chodbe,alebo v miestnosti kde sa prezliekaju,maju kolace, to je jedno)... moje obidve to zvladli,ale stale som k nim odbehovala, nic som si neuzila, manzel bol s nimi 95percent casu vzdy niekde zavrety lebo hlavny hluk nezniesli v sale....za mna urcite nie,,, je to ostara,taky neklud,take no...

prasiatko30
14. jan 2016

To zalezi na dietati a na tom ako sa citis ty - ja napr s mojou starsou by som nebola vahala a isla ale to bolo pohodove dieta kde sme ju posadili tam bola, jedla co prislo a spala tam kde bola unavena. S mladsou by som nebola isla ani keby mi za to platili nervovat sa s nervoznym dietatom ktore neznasalo vybocenie s rutiny a potom mat este tyzden nadielku za to ze som sa ju opovazila vytiahnut z jej stereotypu - nehrozilo. A este jedna vec pokial sa na tej svadbe fajci tak by som ich aj tak nebola brala a snazila by som sa to vyriesit inak - zaplatit dve izby v hoteli a aby isla tvoja mama s vami - s dietatom na ceremoniu a na hostinu nechat dieta s tvojou mamou na hoteli napr

ukulela
14. jan 2016

v pohode aj s malou, ak tam mate zabezpecene prespanie a viete zabezpecit opatrovanie. idealne by bolo, keby trebars tvoja mamamohla is s vami abola v pohotovosti a ak by bolo treba, tak s malou sla kocikovat a podobne. a tiez by prinej bola, ked mala zaspi. aby ste aj vy z tej svadby ako hostia daco mali a nemuseli sa malej venovat, resp. v case spania by sa pre vas (jednehourcite) uz zabava skoncila. na manzelovu mamu by som sa nespoliehala, predsa len, vydava sa jej vnucka, bude tam hciet byt.

maria117
15. jan 2016

@gabikacentrum my sme boli 200km ked mala 2 mesiace, zvladla to uplne v poho. Chodili sme sa kojit i prebalovat na izbu k sesternici (bolo to v hoteli, my sme nechceli ostat na noc). Cca o 19h ako mi chodila spinkat som ju naviazala do satky,cca o 22h sme odchadzali, o 24 uz boli doma, krasne spinkala az do 0:15,ked chcela papat a potom pokracovala v spani (nepouzivame um,len dojcena). Dalsiu svadbu sme absolvovali,ked mala 3 mesiace, tam sme nemali komfort hotela, ale napapala sa v aute pocas presunu z kostola do saly, tak sme ju dali do kocika a spinkala v sale cely cas az do 21h,sa zobudila ked sme odchadzali a prekladali do autosedacky...no zase sa len napapala a bolo dobre,pokracovala v spanku. Pocas hudobnych kol bola v kociku na chodbe. Ale ked bola v satke, tak sme si i zatancovali 🙂 Takze moj nazor,uplne v poho bolo viacero malych deti. Ak na svadbu nechces ist, dieta je akceptovatelna vyhovorka 😉

zdena12345
15. jan 2016

zalezi od dietatka, ako znasa zmenu, ci je umrncane, kolko sa mu treba venovat... nas maly je z tych deti co vyzaduju viac starostlivosti a viem urcite povedat ze by som nebola sla, jedine tak napr na obrad a chvilu po tom a sup dom... nasho nevedeli do roka postrazit ani jedna babka s dedkom a naviac bol kojeny, takze 100 km by bol asi dost problem. potom je to cele na prt ked musis celu dobu len dieta nosit, cicikat, utisovat a aj tak tam vrieska a vsetkych rusi a mate z toho vsetci len nervy.
no ak mate babo, ktore dobre znasa zmenu a nie je ukricane, pre co nie? aspon sa zabavite

miriam11
15. jan 2016

isla by som, ale bez dietata. Ak mas moznost, ako pises, nech ju postrazi mama.

ivetkab.
15. jan 2016

Veď zoberte mamu so sebou. Isto tam budete mať nejakú izbu, tak mama bude s malou tam. Nemusí byť predsa s vami na tancovačke. Keď bude malá v pohode, tak ju budeš mať pri sebe. A ak bude už vyčerpaná, tak pôjde k mamke na izbu. Ja by som sa s takým dieťatkom na svadbu určite nevybrala. Ale teraz píšem o povahe mojich detí v tomto veku. Tvoja otázka nemá správnu odpoveď. Musíš vedieť čo zvládne Tvoje dieťa. A hlavne, ak by si tam mala mamku, tak o 19tej ju dáš spať a vy sa bavíte do rána bieleho ... 🙂

adkoalauri
19. jan 2016

Ja som mala ročného syna, keď sme boli na svadbe a nebrali sme ho. Starší mal 4 roky, ten už vydržal ale len do 10-tej, potom už sám povedal, že už je unavený a šiel by domov. Ja som mala dohodnutého brata a ten prišiel pre neho a zobral ho domov. Ja by som na tvojom mieste niekde v blízkosti zajednala ubytko pre mamu a ona by tam bola s malou. Ak by si na svadbu zobrala malú, mohla by si ju kedykoľvek "odovzdať". Ja by som nechcela mať dieťa v tom hluku a v kope cudzích ľudí.

mariamaria88
20. jan 2016

kazda ti tu napise nieco ine..aj kazde babo je ine..my sme boli so 7 mesacnou aj mesacnou..ani raz som si svadbu neuzila.u mna to bola len starost a strees..

l3yla
20. jan 2016

ano,isla by som. 🙂 U nas v rodine je tolko babatiek,a uplne v pohode 🙂

nycanka
27. jan 2016

Ahoj, urcite by som v tom problem nevidela. Zoberte si aj kocik, pripadne babo ulozis spinkat. My sme boli na svadbe manzelovej sestry, s 20 dnovym babatkom, ja som bola 20 dni po porode o 11 vecer sme sli s malinkym domov. Zvladli sme to v pohode. S 5 mes. je to v pohode. Urcite by som ju brala so sebou. V aute sa vam prespi, v kociku tiez. Krasnu oslavu.

jurka83
27. jan 2016

určite choĎte my sme boli s malým keď mal necelé 3 mesiace, úplne v pohode to tieto mini bábatká zvládnu, iba jedol a spal a kukal 🙂 mali sme tam jednu miestnosť kde bol v kočíku keď spal, myslím si , že mu ten hluk neuškodil 🙂 podľa mňa je to pohodlnejšie než aby bolo napr. u babky a ty v strese ako to bez teba zvládajú.... potom sme boli aj keď mal 13 mesiacov a tu už bol parťák tanečník a tiež pospal v kočíku... peknú zábavu užite si to

yanni
27. jan 2016

Kazde dieta je ine a inak naucene. Ak si 5 mesiacov dieta drzala viac menej pod sklenenym zvonom, tak budes mat problem. Ak je dieta od mala naucene na zmeny, tak zvladne vsetko v pohode. My mame 6 mesacnu slecnu a cestuje s nami od jej 2-3 tyzdnov. Vsade ju vlacime po svete s nami. Ako dvojmesacna mala uz nabehane autom 5000 km. Ako 5 mesacna uz 4 lety za sebou. Nevadi jej ani casovy posun, do dvoch dni ma jej spacie navyky a casy. Nahla zmeny pocasia jej tiez nevadi. Ina postel ako jej tiez nie. Tak isto nema problem s hlukom, cudzimi ludmi atd.
A ked pises 100 km. Pre boha, ved to je nic. To ja som s nou ako 3 mesacnou chodila na babyplavanie 30 km tam a o ca. dve hodky 30 km spät.
A to by som este mohla popisat vselico.
Ty najlepsie poznas svoje dieta, vies ake je, co zvladne, ci nema problem sa vyspat pri hluku, v kociku, v aute atd. A tiez ako sa na to citis ty.
Tu ti nik adekvatne neporadi.
Inak chalani su uz väcsi, ale ti si zazili to iste a tiez nikdy nebol problem. Ani ked boli malinki, ani teraz. jednoducho to tak poznaju od narodenia a zmeny, ani nahle, im nerobia viadne problemy. A musim podotknut, kazdy je povahovo iny.

sojorez
27. jan 2016

Dcera mala 2 mesiace,ked sme boli mojej sestre na svadbu..absolvovali sme cestu MT-KE vlakom, boli sme na obrad a kusok na zabave... bola v satke,cely cas so mnou... dcera to zvladne,ked ty nebudes stresovat..cize,ak sa na to citis,chodte...