Meno Alica a Zuzka pre dieťatko

zuzanitaina40
26. nov 2012

Poraďťe. Mne sa páči najviac meno "Alica" a ešte také typické slovenské ako Zuzka atď, no viacerým sa tieto mená nepáčia ☹ Aké ste vybrali Vy? 🙂

lenkacomrie
23. júl 2013

a názor iných mi bol fakt ľahostajný.

evinaz
23. júl 2013

@zuzanitaina40 Ja doma malú Alicku mám a môžem Ti úprimne povedať, že sme s manželíkom nemohli vybrať lepšie meno. Je to naša Alica roztopašnica, copatá vysmiata Alica. Mám dve deti so slovenskými menami a pritom málo používanými - Adrian a Alica. Rozhodovali sme sa pri výbere srdcom, ale aj rozumom 🙂 Priezvisko máme na Z, takže krstné mená na A sú akousi symbolikou - alfa a omega - začiatok a koniec... Mohol nám ktokoľvek hovoriť čokoľvek, my sme sa nedali. Sú to naše deti, naše šťastie, naše lásky a tak aj výber mena bol o nás dvoch a nikom inom. Nedaj sa, nedaj na názor iných, riaď sa svojou aj partnerovou hlavou aj srdiečkom.

julka82
23. júl 2013

@lussy23 krásne 🙂

julka82
23. júl 2013

@zuzanitaina40 my chceme Zuzanku 🙂

kateklaudia
23. júl 2013

Počas prvého tehotenstva sme mená konzultovali aj s rodinou, čo bola veľká chyba, lebo mali ku všetkým námietky, napokon sa mi už nepáčilo žiadne, ale vďaka manželovi sme zostali pri tých našich pôvodných výberoch. Z tejto situácie sme sa poučili a počas druhého tehotenstva sme si všetko nechali pre seba a rodine sme oznámili po pôrode radostnú správu aj menom dieťatka. Takže odporúčam nepočúvať názory iných, ale stáť si za svojim. Máme dve dcérky Sáru a Noemi 🙂
Mne osobne sa páči viac meno Alica než Zuzka 🙂

zuzanitaina40
autor
23. júl 2013

Tak nakoniec sme tu Alicu dali a uz ma 3 mesiace a robi nam radost🙂