Meno Damien pre dievčatko

amelie123
12. mar 2013

Zdravím, dievčatá. Hľadáme meno pre dievčatko. Nevieme ešte čo čakáme, ale chceme byť pripravení🙂 Páči sa mi meno Damien, ako dievčenská verzia, kdesi som čítala, že vo francúzsku sa používa. Skúšala som hľadať na iných stránkach a aj tu, ale väčšinou som našla v diskusiách len Damiána a Damiena ako chlapčenské mená. Počuli ste niektorá aj o tejto dievčenskej podobe?

trish31
12. mar 2013

@diusik dakujem 🙂

lucinddas
12. mar 2013

@andy04 no lepsie by som to nenapisala. Nechapem tu nahanacku za exotickymi menami, resp. dvoma, troma. Ved je vela krasnych slovenskych.

zuzka38
12. mar 2013

Boze baby to bude vazne teraz o tom, ake husy sme vsetky v BA? 😀

mne sa Damien ako zenska verzia osobne paci, Damian muzska verzia ani nie..
akurat k priezvisku Damien Ducsova sa mi to nehodi :/
i ked mozno sa vyda a bude to pasovat ako rit na serbel 😀
ta Daniela co tu niekto navrhol znie dobre 😉
drzim palce pri rozhodovani

ja osobne som sa rozhodla az po porode 😀

elise
12. mar 2013

meno damiena sa mne osobne nepáči ale k priezvisku sa celkom hodi, v prvom rade je dôležite či sa páči tebe a či si stotožnená stým že dcerku tak budeš celý život volať 🙂 možno ako tu baby spomenuly že danka danielka🙂 inak mne sa celkom páči meno rene ale pre dievča ako rene zelvinger (netušim ako sa to piše tak prepáčte) my sme dali meno juliana možno sa niekomu nepáči ale nám ano a na malu sa to super hodi🙂

asaela
12. mar 2013

dievcenska verzia tohto mena je damiána, je v rozsirenom kalendari, nemal by s nim byt problem. z detstva si pamatam jedno dievca, ktore sa tak volalo. proti tomuto menu ja osobne nemam nic, ak by som sa mala vyjadrit tak skor sa mi paci ako nepaci, ale davat dievcatku meno v tvare "damien" sa mi nepaci ani trochu.

domak2
12. mar 2013

@zuzka38 to boli len reakcie na prispievatelku, ktora tvrdila ze podla fotky a bydliska hned vie ze je to osoba jednoducha a bude vyberat netradicne mena, len zhodou okolnosti bola z ba 😉

chichinka
12. mar 2013

@amelie123 my mame Damiana 🙂 aleteda chlapceka 🙂 Damien je velmi pekne meno ale v slov. podmienkach skor chlapcenske,.. A co vravite na Damiana, dievcensku verziu tohto mena? Isto ste nad tym rozmyslali, nepaci sa vam?

amelie123
autor
12. mar 2013

@chichinka Damiána, ani nie... mne sa páči presne tá podoba Damien...ale nasilu ho iste nebudem dávať. Kopec krstných mien je krásnych len nie vždy sa hodia k priezviskám a do konkrétnej zeme. 🙂

ervenka
12. mar 2013

@trish31 ja som Elena, nemam 50 ;) KEd som chodila tu do jazykovej skoly tak sme tam boli v jednej triede- Ellen, Hellen, Elena, Ella. JEdna z GB, druha z Hongongu, India, ja zo Slovenska. Sranda.
@amelie123 mne sa paci Damienne. K tomu priezvisku sa to hodi.

Nas drobec ma meno Daniel Andreas. Chcela som medzinarodne, aby bolo zrozumitelne aj mojej mame a aby ho aj rodina mm dokazala vyslovit. Druhe krs. meno preto,lebo cela mm rodina ma 2-3 krs. mena. Aj ked nas nie je krsteny, dohodli sme sa na dvoch menach. Obcas tu muzi maju prostredne meno MARIA= krsteny katolik. Nemohla som si na to dlho zvyknut. 😉 ale iny kraj iny mrav. Tu detom davaju o.i. aj mena ako WIM, PUK, MAT, HARRE, kamoskina dcera sa vola Sanne.

trish31
12. mar 2013

@ervenka ale to nema byt narazka na konkretne meno.Mne je to fuk ako sa volaju ostatne deti.Ale preco tu ona musi urazat?

trish31
12. mar 2013

@lucinddas ano,slovenske mena su krasne,ale nie,ked ma zahranicne priezvisko.Znie to humorne.

ervenka
12. mar 2013

@trish31 jasneee, pochopene 😉

amelie123
autor
12. mar 2013

@ervenka Daniel Andreas je krásne.🙂 Aj Sanne... no len to, ako som už písala, že nie vždy krásne mená sa hodia ku všetkým priezviskám a do konkrétnej zeme. Podľa mňa je veľká zodpovednosť vybrať dieťaťu meno. Lebo to nie je len meno pre drobca ale aj pre dospelého človeka. Musí s ním žiť ďalej, nie len v kočíku, kde budú na neho robiť ťuťuli muťuli🙂

ervenka
12. mar 2013

@amelie123 dakujeme. 😉 A mas pravdu kazda krajina ma svoje. NApr. holandania maju aj meno Ivan. Aj ho tak vyslovia. ale Ivana-co je vlastne zenska varianta od Ivan- to vyslovia ako Ajvena.

aliza
12. mar 2013

boze baby, tu v UK sa tym nikto netrapi, tu su take kombinacie, ze dovidenia 😀. Napriklad cinsky chlapcek Tristan Chung, no Tristan je take cinske meno, ze az....a vobec nikoho to netrapi. Nerozumiem, preco k slovenskemu, ci madarskemu priezvisku nemoze byt zahranicne krstne meno? alebo opacne? ako co koho do toho? kto povedal, ze to nie je vhodne, spravne, pekne a neviemake? ved nech si daju meno ake chcu, aj ked sa im to nehodi k priezvisku, vas problem to predsa nie je. V zivote ma nenapadlo smiat sa z mena niekoho druheho 😕. Ved aj Shakira dala synovi meno Milan a urcite nema slovanske priezvisko. Kamoska Iranka dala meno Tina + iranske priezvisko, vedla Indovia maju dceru Ellie a k tomu indicke priezvisko, ini znami Indovia maju krestanske meno aj priezvisko.....dalsi susedia maju anglicke mena ako Hannah k moslimskym priezviskam.....fakt na tom nevidim nic humorne, resp. nechapem, preco prave na Sk je to humorne 😖

andy04
13. mar 2013

@aliza aj na Slovensku su moderny ludia hlavne v niektorých osadach sa netrápia aké kombinácie mena dajú...
myslím ze tam letí teraz Seherezada a Omar 😀

zmrzlinka
13. mar 2013

Moj manzel ma blbe meno a este blbsie priezvisko.....vzdy ked sa niekde predstavi,tak sa ho trikrat opytaju ako sa to vlastne vola a co je meno a co priezvisko....niekedy je to uz trapne.......preto sme my synovi davali meno,ktore je zrozumitelne a jasne.......a hodi sa k dietatu aj k dospelemu ........skus sa na to pozriet z tejto stranky

amelie123
autor
13. mar 2013

@zmrzlinka pozerám ver mi. 🙂 a keby si si prečítala celú diskusiu tak to aj zistíš🙂

snopkulka
13. mar 2013

@amelie123 ahoj, ja som za klasické mená, ale teraz sa rodí toľko detičiek, že je fakt ťažké vybrať také, ktoré sa často neopakuje 😕 DAMIEN sa mi kupodivu páči, prečo nie? Akurát sa treba pripraviť na to, že sa budú ľudia opakovane pýtať, či správne počuli 😎

amelie123
autor
13. mar 2013

@snopkulka veď to ma odrádza. babky by si to museli napísať, iní si budú myslieť že je to chlapček🙂 čo už... ale ešte stále sme vo fáze výberu mena, takže sa pokojne môže stať že nájdeme krajšie a lepšie🙂

snopkulka
13. mar 2013

@amelie123 ono nikdy nevieš, ja sa volám Nina a v 80-tych rokoch to bolo veľmi zriedkavé, takže som celé detstvo musela hláskovať a prízvukovať, že bez mäkčeňa a s "i" 😀 😀 a teraz sa nestíham otáčať, koľko dievčatiek s mojim menom behá po republike 😎

amelie123
autor
13. mar 2013

@snopkulka to je tiež pravda. ja som sa narodila v 84 a meno Michaela musel dedo nosiť na papierku🙂 a brat sa narodil v 90 a mama strašne chcela aby bol Denis, ukecali ju že nemôže predsa také dať, však nie je v kalendári🙂

cmulinko
13. mar 2013

@amelie123 ja by zvolila verziu Damienne co sa vyslovuje uplne rovnako ako Damien,ale aj na papiery to ukase ako zenske meno.

henikav
13. mar 2013

@amelie123 dievcenska podoba mena Damien vo francuzsku je Damienne (cita sa rovnako ako chlapcenska podoba)

aliza
13. mar 2013

@andy04 radsej moderni, ako 'obmedzeni' 😝

hexena
13. mar 2013

vo mne to tiez evokuje len meno pre chalana, a nikdy som to nepocula ako meno pre dievcatko, ja by som dala ked uz "Damiena" s "a" na konci

irriss
13. mar 2013

Damiana...🙂 zde v Italii
nome Damiana
sesso femminile
origine greca
deriva da Damianòs
significato (vyznam) Domare "drzet pod kontrolou"
diffusione bassa (vyskyt nizky)
onomastico (svatek) esistono più giorni di onomastico:
26 settembre
27 settembre

elisskah
13. mar 2013

mne sa tiez paci Amelia, ale uz davnejsie som rozmyslala, ze ako ju nazyvat aj inak ako Amelia, nejak skratene alebo zdrobnene. Som nevedela, ze sa im hovori aj Mia. Mia je tiez krasne a teraz popularne, ale ja by som take uz nemohla dat, lebo kamoska tak vola svoju civavu 😀

eta310
13. mar 2013

damien je krasne meno si myslim ved je karin a teraz ma nenapada ine este podobne.pekne paci sa mi to 🙂

m_ij_ka
11. aug 2013

mne obe mená prídu ako chlapčenské,