Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Meno Kornélia

selena2
15. apr 2016

Ahoj maminky,čo si myslíte o mene Kornélia v dnešnej dobe.Nie je podľa Vás zastaralé?

tykat
15. apr 2016

Podľa mňa veľmi pekné a zaujímavé...volať asi len skrátene Kony, Neli...

0silvia0
15. apr 2016

@selena2 mne sa tieto netradičné typy mien páčia, ale v dnešnej dobe Neliniek, Sáriniek, Viktoriek neviem či tvoja dcéra nebude trpieť. Ja mám 12-ročnú Magdalénu, podľa mňa krásne meno a ona by ma najradšej za toto meno zaškrtila a často mi výber jej mena vyčíta. Jej sa jednoducho nepáči a keby bolo na nej, okamžite sa premenuje 😢
Ale beriem to tak, že je momentálne v puberte (ale toto meno sa jej nepáči dosť dlho), a časom sa so svojím menom stotožní viac, veď nič iné jej nezostáva...

yanni
15. apr 2016

@selena2 Preco zastarale? Praveze je super. My mame posledne dievcatko a je Antonia. Vsetci sa nad tym menom pozastavuju, ze ake krasne, ze ho nik nema v dnesnej dobe.
Inak, ak by nasa copana bola chlapec, mali sme vybrate Konstantin a Kornelius 😉
Dajte dietatu meno ake uvazite za vhodne a ake sa vam paci. nepocuvajte dristy hlavne okolo preizviska, ze sa musi hodit k priezvisku atd. Totalna blbost. V detstve ale aj neskor v dospelpm zivote malokedy oslovuju cloveka celym menom. V sukromi viac-menej prvym menom, cudzi, ci v pracovnom prostredi atd. priezviskom. Malokedy clovek pocuje svoje meno ako celok.

yanni
15. apr 2016

@tykat ziadne skratky. nech ju volaju pekne Kornelia. Ano je to dlhe, ale takto je to krajsie. nasa je Antonia, ziadna Toni, tonka, Tonicka. jednoducho Antonia. A ludia si zvykli. Aj na SK a v zahranici.

katkasofi
15. apr 2016

Jeeej to meno som chcela dat aj ja...ale kedze prve dve deti na s tak aj tretie sme dali...mne sa meno kornelia pacilo odkedy som videla serial Helenine oci 😄

tykat
15. apr 2016

@0silvia0 a ako voláte Magdalénu? kamarát jednu má a volajú ju Meggie a ked bola malinká tak Meme 🙂 mne sa to veľmi páčilo

0silvia0
15. apr 2016

@yanni presne tak, tieto mená sú krásne v pôvodnej forme. Aj mojej dcére keď niekto zdrobní meno, škaredo na neho zazerá. Ešte tak formu Magdaléna znesie, ale keď jej niekto povie Magduška, tak z očí jej šlahajú nenávistné ohne 😀

tykat
15. apr 2016

@yanni ...tak ono ako začneš tak to bude pokračovať a okolie si zvykne...dcera mala spolužiačku Danielu a tá nepočula na žiadnu Danku, vždy opravila že je Daniela. Môj syn je Michal a vyžaduje aby ho tak volali a v škole si to aj vydupal. Źiadny Miško, Mišo a pod. Ale mne ten "Miško" vždy akosi ujde 🙂 aj keď na Miška je už naozaj veľký chalan.

gala79
15. apr 2016

@selena2 v pohode, aj ked je to len meno do obcianskeho. 😉 . lebo v praxi ju aj tak vsetci budu volat Nela / Nelka... mali sme spoluzicku Korneliu, dodnes je to Nela 🙂

selena2
autor
15. apr 2016

Ďakujem za kladnú odozvu na meno.Rada by som bola keby mi to dcérka potom nevyčítala.Pekné mená Magdalénka aj Antónia.Muž chcel Alžbetu ale to som sa úprimne bála,že by okolie z nej urobilo Betu.

0silvia0
15. apr 2016

@tykat @yanni voláme ju Magdaléna, Magdalénka, žiadne zdrobeniny ani skratky, neznáša keď jej niekto povie Magda alebo Magduška, to vraždí očami... som jej hovorila, keď pôjde na strednú do nového kolektívu aby požiadala spolužiačky nech jej hovoria Lenka, teraz v tomto kolektíve sa to už zmeniť nedá, tam je zabehnutá ako Magdaléna... Jednoducho jej sa toto meno nepáči...

yanni
15. apr 2016

@0silvia0 presne ako ju volate? Magdalenka? Ja som mala kolegynu Magdalenu. Vsetci ju volali Magdalena a vravela, ze aj ako dieta bola vzdy len Magdalena, alebo ako malicke dievcatko Magdalenchen ( zijeme v Nemecku).

kvojtanikova
15. apr 2016

no ja sa tak volám a je pravdou, že keď som bola malá bolo to dosť zvláštne, pretože som bola jediná v celom meste s takým menom. Ale teraz je to už v pohode, veľa sa dáva meno Nela a tak si každý myslí že sa tak volám. Všetci ma volajú Nela/Nelka/Neli inú variantu vlastne tiež ani nepoznám.

yanni
15. apr 2016

@kvojtanikova Vies ono je to vzdy tak.Ludia sa vzdy pozastavuju nad tym, co sa nevyskytuje tak casto. ja by som napr. pri Kornelii Nela nedovolila. Nela je Nela, je to momentalne moderne meno a nech tak aj ostane. kornelia je krasne tradicne meno, nema zamienat s inymi.
Nasa je Antonia a ked som ju bola nedavno zapisat do jasli/skolky, tak sa riaditelka poznamenala, "jeeej ake krasne tradicne meno nasich starych mam. Taketo mena sme tu uz roky ak nie desatrocia nemali".
A som aj videla na nastenke, sama Lea, Emma, Sofia atd. A to zijeme v Nemecku v malej typicky bavorskej dedinke, kde cudzincov je fakt za naprstok.

nibocka
15. apr 2016

Zaujimave meno.Kef sa ti paci,dajte.My budeme mat Milicu.Ale premyskala som aj nad Alzbetou a Jozefinou.Ale Betku mi.zrusil muz,lebo zena jeho sefa sa tak vola a tak ze aj tak by to bola stale Betka a to sa mu nepaci a Jozefina zase Jozina

alchemilkazltozelena
15. apr 2016

@selena2 mozu ju volat Nelly a to je pekne 🙂

selena2
autor
15. apr 2016

Keby ju volali Kony to by sa mi aj celkom pozdávalo.

gala79
15. apr 2016

uz som to v inej diskusii sice pisala, ale nepomozem si, musim este raz 😉 ja normalne mam zakazdym tlak 180 ked sa jedna o ( na Slovensku) tak oblubene " zdrobnelinkovanie" mena ...nemam na mysli take ako Katarina a Katka, Zuzana a Zuzka ... to je uplne v pohode, ale dat dietatu zahranicne meno a potom ho nasilu po slovenky zrobnit.... mne to vzdy usi trha ,.... hruza !!

dominika6
15. apr 2016

@selena2
aká bude skratka?
Nela? Korňa? Koňa?korňolka? Kornela?

reni1512
15. apr 2016

Ked sa ti paci tak co 🙂 .... hlavne je slovenske a v kalendari a nie kadejake vymyslaniny.

bajana
15. apr 2016

@gala79 tak tak....Kevinko, dokonca Summerka 😁

tyelde
15. apr 2016

ja mám vybraté pre dcérku tiež zahraničné a úprimne sa desím ako to mama poslovenčí...asi dostane na chladničku vylepený zoznam akceptovateľných prezývok nech sa naučí naspamäť 😀

ale inak Kornélia je podľa mňa pekné meno, ak sa vám páči tak neváhaj, aspoň nebude jedna z 8mych Sofií v triede 😀

nikayla
15. apr 2016

Mne sa páči 🙂

kim12345
15. apr 2016

mam sesternicu Korneliu,volame ju Kori 😉

holubicka28
15. apr 2016

Mne sa meno Kornelia velmi paci 😊. Ja mam Karolinku a neznasam, ked jej dakto povie skratkou Kaja..otras😝 Ako keby voli ludia lenivy vyslovovat cele meno, aj meno Daniela je krasne, Danka sa mi tiez extra uz nepaci a to iste Antonia🙂

holubicka28
15. apr 2016

*boli ludia lenivi ☺️

selena2
autor
15. apr 2016

@tyelde to máš pravdu s tými Sofiami

selena2
autor
15. apr 2016

@kim12345 Kori je tiež pekná skratka mena.

seva
15. apr 2016

@selena2 jednu poznam a je to uzasna osobka 😉 a volame ju Nela..

selena2
autor
15. apr 2016

@nikayla Ďakujem za podporu pri výbere mena.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli