Meno pre bábätko

naanaa
23. júl 2013

Ahojte dievčatá, potrebujem len konkrétne poradiť s menom pre bábätko, vaše názory a pod. Veľmi sa mi páčia internacionálne mená ako Sebastián, Benjamín, Dominik, Nataniel, Damián, Nikolas. Priezvisko sa nám začína na N. Problém je ten, že každé mená sa nám páčia rovnako a nevieme sa prepracovať do užšieho výberu. Budem vďačná za pomoc, alebo ak sa nájde mamička ktorej bábätko je nositeľom jedného z mien. 🙂

linda144
23. júl 2013

z tychto je naj sebastian 🙂

lencika
23. júl 2013

a partner jemu sa ake paci pri akom sa zhodnete tak je vybrate my sme tiez do poslednej chvile riesili dve mena a potom to prislo tak same a bolo to zrazu uplne jasne a mame ninu

clarissa
23. júl 2013

Ja ti poradim asi takto- Meno pre vase babatko je nieco,co bude nosit po cely zivot a vy a raz aj vase dieta by ste mali byt hrdi na to,ze ste ho vybrali prave vy - rodicia,nie ine mamicky z internetoveho fora 🙂 Tolko len moj nazor....Prajem vela stastia pri vybere 😉

katkasofi
23. júl 2013

@naanaa mne sa páči Naty...Nataniel... 🙂 ja by som si vybrala z týchto mien na prvom mieste. A potom Damián...;) na druhom ....sebastian- seby alebo basty v skratke-ee...pride mi to ako meno pre psa. Dominik a Nokolas- mozu ho volat niky....dost zauzivane v poslednych rokoch....ja som môjmu synčekovi vyberala meno sama a mame Simoneho... Len sme mali problém so zápisom do RL... Veľa šťastia. Pre akékoľvek meňo sa rozhodneš, len nech je chlapček zdravý 😉

kacorka06
23. júl 2013

DOMINIK :0) je to krásne a jednoduché meno....

ress
23. júl 2013

mne sa páči Sebastien, s E, aj Nataniel v skratke ako Nate (nejt), ale ak máte také čisto slovenské priezvisko, tak by som skôr Sebbyho 🙂

marylis
24. júl 2013

Dominik alebo Damian, ostatne su total otrepane, poznam asi siestich Nikolasov :O

janeita
24. júl 2013

@naanaa ja by som si určite vybrala Dominik alebo Damián. Ale dolezite je to co chete vy dvaja s partnerom 😉

kikaber
24. júl 2013

nataniel a nikolas

grundia
24. júl 2013

Hlavne aby sa za to meno nemusel hanbit maly az bude vacsi.V kazdom pripade sa musi trosku hodit aj k priezvisku.
Mne osobne sa tieto"cudzinecke"mena nepacia aj keď sa uz akoze osvojili.
Z tych co si napisala iba Dominik, ostatne vobec.Nataniel?a take meno sa vlastne kde pouziva?to ani neviem.

katrinka8
24. júl 2013

@naanaa - ahoj, a kedy mas temin porodu? Niekedy totiz staci pockat len niekolko tyzdnov a to jedno spravne meno sa "vynori" jednoducho same. Zrazu Ti to tak vyskoci a budes vediet hned, ze je to to prave. A mozno budes sama prekvapena tym, ze to mozno bude aj uplne ine meno, ako ste si vybrali tu. Ak to nemas take akutne, nerieste to takto narychlo, dajte tomu cas 🙂

andrejka1974
24. júl 2013

my , keby sme mali chlapca bol by Damian , u nas vyber prebiehal tak , ze sme si vzali knizku pre moje dietaa isli sme po poradi citali, co sa nam pacilo sme si zapisali a potom sme spravili uzsi vyber az nam zostalo 5 mien a obaja sme dali body , ktory by bol na prvom a ktory na dalsom , a potom sme vybrali 🙂 🙂 🙂 🙂

marmete
24. júl 2013

@naanaa U nás to prebiehalo tak, že sme všetky mená, ktoré prešli to výberu cca. 6 napísali na papier spolu s priezviskom, potom pozreli kedy tieto mená oslavujú a snažili sa aby neboli blízko narodenia. A rozhodli 🙂 Rozhodne do toho má čo povedať aj muž, takže si sadnúť a rozhodnúť spoločne 🙂

naanaa
autor
24. júl 2013

@lencika no ved praveže sa nam obidvom pačia všetky a nevieme sa posunuť ďalej 🙂
@clarissa ved samozrejme, ja ani nežiadam toľko od vás 🙂 máme svojich favoritov vybraných a všetky sa nám páčia, preto som chcela aspon poradiť, ktoré mená sa používajú až príliš často, ktoré nie, skúsenosti s menami a tak 🙂
@grundia no myslím že tieto mená pozná už každý, pre nikoho nebudú novinkou, aj niektoré dievčatá napísali, že meno ako Nikolas je už otrepané, mužská forma mena Nikola, to už pozná naozaj každý. Meno Sebastian- kľudne sa hodí k slovenskému priezvisku a nájdeme ho vo všetkých krajinách. Benjamín a Dominik sú v našom kalendári, dominik má meniny 4.Augusta a Benjamín 31.Marec. Meno Damian a Nataniel nie je možno až také známe a preto originálne. To, že by sa sem nehodilo, si nemyslím, Nataniel má koncovku mena napr. ako Daniel. Damian - Kristian. Dokonca poznám jedného slovenského Nataniela. Volajú ho Naty, Nejt. a pod. Myslím, že sa dávajú väčšie katastrofy 🙂
@katrinka8 v polovici augusta, už o chvíľku 🙂

jazzbow
24. júl 2013

Benjamín, Dominik

grundia
24. júl 2013

@naanaa ja som len napisala,ze ja nepoznam meno Nataniel,nic mi to nevravi..

clarissa
24. júl 2013

@naanaa no aj keby si chcela tolko od nas,to by vobec nevadilo 😉 Len som tym myslela ze sa rozhodni podla svojho srdca a vnutorneho pocitu...mne osobne sa lubia vsetky tvoje vybrate mena,prekvapivo mame rovnaky vkus,ja som mala vybrate presne tieto mena 🙂

miskammmiska
24. júl 2013

Ahoj.Viem, ze nie su medzi tymi co mas vybrane, ale mne sa pacia tieto: Simon alebo Felix. Myslim, ze nie su moc frekventovane. Tie co sa vam pacia...mam pocit, ze ich v sucasnej dobe mam vela chlapcov. Staci ist na detske ihrisko a zakricat. Uvidis kolko deti sa otoci...🙂

naanaa
autor
24. júl 2013

@grundia Ja som ešte reagovala na to priezvisko 🙂 Tu je o mene Nataniel, http://vyznam-mena.geni.sk/vyznam-mena-nataniel..., ale to ťa zrejme nebude zaujímať, je to len "dôkaz" že také meno naozaj je 🙂 tak nech každá mamička vyberie pre to svoje dieťatko naj meno, ktoré ho bude vystihovať 😉

pragmaticka
24. júl 2013

z tvojich vybranych sa mi teda nepaci ani jedno..ale keby som si musela z tohto vyberu teda nejake vybrat, tak by to bol asi ten dominik.

naanaa
autor
24. júl 2013

@pragmaticka ďakujem 🙂

grundia
24. júl 2013

@naanaa to zas nie,rada sa priucim a ako vidim,este sa mam comu kedze toto meno je uz dlho zname..

nativanativa
24. júl 2013

treba zvazit aj to , ci sa meno hodi k priezvisku ...... ci je to vhodne a nebude to zniet hrozne 😉

cerez
24. júl 2013

Pravdepodobne sú to mená, ktoré sa hodia aj k priezvisku. Ja som skôr zástancom klasických mien, ale komu sa páčia iné mená, neodsudzujem. Ja by som si vybrala meno Sebastián, máme ho aj v rodine. Aj meno Dominik je pekné a zaujímavé mi príde aj Nataniel. Len sama si neviem predstaviť skrátene toto meno. Asi Nati. Ostatné mená u mňa nie. Kamarátka má syna Benjamína a skrátene ho volajú Ben, čo sa veľmi chlapec hnevá. Sám vytkol mame čo za psie meno mu vlastne dali?
@naanaa

sandrika1986
24. júl 2013

Sebastián a Nikolas 🙂

lenkacomrie
24. júl 2013

Mathias

Christopher

Flynn

Luca

Leonard

Alexander

lenkacomrie
24. júl 2013

Theodor

biobajo
24. júl 2013

mame 4 rocneho Sebastianka...ale Natan je tiez krasne... pozri si charakter mien , mozno ti pomoze rozhodnut..mne pomohol pri rozhodovani mena pre dcerku ktora je Izabela.

m_ij_ka
7. aug 2013

mne sa páči Sebastián, a namiesto Nataniela by som dala Natana 🙂

lucyapaviel
7. sep 2013

Aj ja rozmyslam o mene Nataniel. Je to pekne meno.