Meno pre dievčatko - Chloe alebo Aylin

bleskovka3
20. sep 2015

Ahojte, celé dni hľadám na nete tieto mená, či sú v našom kalendári a nič také som nenašla. Myslíte, že môžeme jedno z týchto mien by sme radi vybrali ako druhé krstné meno, len nevieme či je to možné a či nám to naše úrady povolia. Ďakujem

mima4
20. sep 2015

@bleskovka3 v prvom rade 90 % ludi to bude dost blbo vyslovovat a komolit...
netrestajte tym dietatko 😉

sissy27
20. sep 2015

@bleskovka3 nemusia byť v kalendári, stačí, že už si niekto takéto meno na SK matrike zapísať dal ( o čom nepochybujem 😅 ) a v prípade, že ste prví, tak stačí preukázať, že sa takéto meno niekde vo svete používa...
a nechcem vyrývať, len dúfam, že sa to hodí k prvému menu aj priezvisku a teda verím, že aj druhé krstné meno náležite využijete a bude viac než len "ozdobou" v rodnom liste...

janinah
20. sep 2015

ak žijete na SK tak by som si to veeeľmi dobre rozmyslela,dieťa bude celý život vysvetľovať- volám sa tak,píše sa to tak....

jana_eyre
20. sep 2015

mena v kalendari si vydavatelia vyberaju sami - nie je to zakonom dane.. takze ak sa niekto rozhodne vydat kalendar s nezvycajnymi menami, tak tam urcite najdes aj tieto dve mena 😉

pre zapisanie do matriky je dolezite, aby si dala meno, ktore sa niekde na svete uz pouziva - t.j. nemozes dat uplne vymyslene meno, ale so svetovymi uz nie je problem..

ja mam syna edgara a dceru elmu ani raz som nemala problem, zazila som len zacudovane pohlady..

btw. mam kamaratku, ktora ma dceru chloe - ziju na slovensku, dcery sa jej tu narodili, len ma anglicana muza..

jana_eyre
20. sep 2015

@mima4 pri predstavovani predsa meno hovoris nie pises, tak si neviem predstavit ako by to niekto komolil..

ked totiz povies, ze sa volas "Kloui", tak ta tak budu volat, deti neriesia ako sa co pise..

janinah
20. sep 2015

@jana_eyre lenže dieťa vyrastie a x-krát bude niekto zapisovať jej meno ako napr. u lekára....

jana_eyre
20. sep 2015

@janinah ja sa volam dobromira, uz som zazila to komolenie - normalne som sa naucila ludi opravit, ze sa nevolam drahomira ani drahoslava, ani dobroslava, ci dobromila.. ludia povedia pardon opravia a zivot ide dalej.. nevidim v tom problem..

stardust
20. sep 2015

Kopec Madarov v SR si dava madarske mena, ktore mi ostatni tiez komolime a nevieme spravne vyslovovat. Vela Slovakov a inych narodnosti zije v cudzine a tiez sa tam nedavaju premenovat. Takze argument, ze dieta bude stresovane kvoli tomu, ze ho niekto zapise zle je uplne odveci 😉

janinah
20. sep 2015

@jana_eyre ak nadiktuješ trebárs v ambulancii volám sa drahomira nováková,tak on to zapíše...ak nadiktuješ volám sa kloui nováková,zapíše to ako? myslíš,že bude vedieť? ja by som nevedela....toto som myslela

stardust
20. sep 2015

@jana_eyre v SR som vzdy musela vysvetlovat, ze moje priezvisko sa pise bez dlzdna a v Nemecku zase musim hovorit, ze som Katarina ohne H. Traumu z toho nemam 😀

stardust
20. sep 2015

@janinah no tak sa spytas, ako sa hlaskuje to meno. Boze, co by si robila v takom Nemecku, kde je kopec cudzincov z celeho sveta?

jana_eyre
20. sep 2015

@janinah predpokladam, ze ked Chloe vyrastie, nauci sa pri diktovani hlaskovat.. "volam sa Kloui, pise sa to CH-L-O-E Novakova" ked pride cudzinec na slovensko, tiez musi hlaskovat svoje meno..

skor si myslim, ze ludia na slovensku by sa mali naucit byt "svetovejsi" a zacat konecne akceptovat, ze anglictina prenikla do nasich zivotov a tym padom aj do mien..

@stardust 😀 😀

janinah
20. sep 2015

@stardust ako myslíš,ja by som toto plánovane môjmu dieťaťu neurobila

jana_eyre
20. sep 2015

@janinah btw. ked diktujem dobromira, clovek aj tak pocuje co chce a napise si drahomira - to len ukazuje, ako malo ludia pocuvaju..

stardust
20. sep 2015

@janinah vyjde za hranice a hlaskovanie ho neminie. Kazdy si robi podla svojho uvazenia 😉

jana_eyre
20. sep 2015

@janinah kazdy nech si da meno ake chce, nastastie zijeme v demokracii.. Uz..

janinah
20. sep 2015

@jana_eyre samozrejme,že sa naučí hláskovať a je dosť možné,že bude rodičom vďačná za toto meno...môj problém to nie je,píšem svoj názor...človek sa vo svete nestratí so žiadnym menom,prispôsobí sa,moja dcéra je Lenka a v španielsku ju volajú rubia-blondína,s Lenkou majú problém,ale ani by mi nenapadlo jej dať "svetové" meno,lebo raz čo ked do sveta pôjde.....

stardust
20. sep 2015

@jana_eyre mna by zaujimalo, ako reagovali nasi predkovia, ked do nasich oblasti prenikali cudzie mena z latinciny, grectiny, hejbrejciny a blablabla. Proste je to prirodzeny proces.

stardust
20. sep 2015

@janinah zakladatelke temy sa asi mena Chloe a Aylin pacia 😉 😉

jana_eyre
20. sep 2015

@janinah a ja ti tvoj nazor neberiem, len ti argumentujem, lebo mam nazor opacny.. o tom je diskusia, nie?

ja som svojim detom nedala svetove mena preto, lebo co ked raz do sveta pojdu, ale preto, lebo sa mi pacili a hodia sa k nasemu priezvisku..

len ludia na slovensku to tazko akceptuju, pretoze u nas je vela ludi, co si stale nevie zvyknut na nic ine a nove a to nepisem len o menach.. a nejako sa to akceptovanie zacat musi.. snad casom a zmenou generacie, ktora bude mat aj ine mena..

alexmianina
20. sep 2015

@bleskovka3 urcite mozete ☺
a ostatne zienky, hlavne tie z konzervy: chcu ho zapisat ako DRUHE meno, takze predpokladam, ze pouzivat budu primarne meno prve. Ale co vas je vlastne do toho?
Btw, za mna skor to Aylin

jana_eyre
20. sep 2015

@stardust predpokladam, ze to vnimali tak isto.. len to nerozoberali na nete, ale v krcme a v mensom okruhu ludi 😀 😀

megi331
20. sep 2015

Aylin je krasne. My máme Aimie. Nemáme a tým problém. V pohode ju tak aj pokrstili. Oslavujeme na Amaliu 😉

stardust
20. sep 2015

@jana_eyre kopec ludi nevedelo citat ani pisat, takze vsetko bolo OK 😀 😀

alaguema
20. sep 2015

@jana_eyre osobne mi je jedno, kto dá aké meno dieťaťu. Za mňa môžem povedať, že mi to občas vyvolá úsmev na tvári, keď v škole počujem kričať decká nejaké zvláštne dokomolené meno. Stále si položím otázku, prečo ten výber. Chápem, že dôvodov môže byť x - napr. po nejakej slávnej osobnosti, s ktorou rodičia sympatizujú, alebo čiste len jednoduché - páči sa im meno, ale často je to zámer urobiť z dieťaťa niečo iné, niečo viac a to je obvykle "ten" tip ambicióznej maminky, ktorá chce dať rodine nádych aristokratickosti a tieto prvoplánové snahy mi tiež nie sú sympatické. Výsledok môže byť nakoniec aj smiešny. Napr. dievčatko s echt francúzskym menom - taká gulička s tváričkou ako jabĺčko, ani gram ničoho galského v nej, ako napriek maminke 😎 Podľa mňa treba vziať do úvahy pri výbere mena oveľa viac, než priezvisko, lebo... nomen omen 🙂

horana
20. sep 2015

Jedno z mojich deti ma dve mena, nakolko sa nam to tak velmi pacilo, cize u nas je to presne tak ako ironicky pise @sissy27 ano je "ozdobou" v rodnom liste" a nielen v nom, ale pri vyznamych prilezitostiach. Bezne sa predstavuje prvym, na zositoch ma prve, ucitelka ju oslovuje prvym, spoluziaci, ini ludia, u lekara.... Len na uradnych dokumnetoch, vysvedckach, pri svadbe ma "nieco naviac", pre nas ozdoba ako sperk. Chapem ze niektori to beru nabubrelo, ako vyraz nejakej snahy byt nieco extra, teda nie u nas, s tym som sa minimalne otvorene este nestretla (a na pripadne suskandy kaslem z principu, zatazuju len suskajucich).
Boli sme pripraveni aj za peniaze jej ho dat zrusit keby sa jej nepacilo, ale paci 😉 . Je to take mile a tajomne.
Btw z tch dvoch tu menovanych sa mi osobne viac paci Aylin, a samozrejme ide o to ako sa hodi ku zbytku, to "nase" sa hodi 😵

danna85
20. sep 2015

@bleskovka3 v dnesnej dobe si myslim, ze vacsina ludi bude vediet ako sa to pise a ak nie, co je na tom, ze treba vysvetlovat "spelling". Ja mam priezvisko "pis inac ako pocujes" a tiez vysvetlujem, ale neobmedzuje ma to a nikdy som z toho nemala traumu. A mne sa paci viac Chloe, ale vyber take, ake sa paci Vam, neries nazor inych (pokial sa to ovsem hodi ku krstnemu a priezvisku 🙂).

kengurica
20. sep 2015

....hlavne zahranicne mena nekomolit a NEZDROBNOVAT. Ked pocunem "Klouínka", "Rachelka", Ejminka", Rebečka", "Rachelka"....znie to strasne silene .... a dost....ahm blbo.

erikaah
20. sep 2015

@bleskovka3 Oba mená sú krásne 🙂 Ja som veľký fanúšik "atypických" mien, ale je aj pár slovenských, ktoré sa mi veľmi páčia 🙂 Na matrike by to nemal byť problém, ak už také meno zapísané je, poprípade doložíš doklad o tom, že také meno existuje vo svete 🙂 Len sa nenechaj znechutiť mamičkami, ktoré sú zástancami rýdzo slovenských mien 😝 a urob si po svojom.