Môže byť synovec môjho muža krstným otcom?

20. apr 2021

Ahojte baby, mam takú otázku lebo neviem to nájsť...
Keď budeme krstiť bábätko tak môže byt krstnym otcom synovec môjho muža?

didi2102
20. apr 2021

Ak má birmovku a 17r aspoň nieje dôvod prečo by nemohol

janai1
20. apr 2021

A prečo by nie? Musí mať iba všetky sviatosti

autor
20. apr 2021

Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede ❤️
Nooo myslela som si, že keď je jeho synovec tak či môže byť krstný... ☺️

didi2102
20. apr 2021

Jasné krstná môže byť aj tvoja mama,babka kamoška atď nieje to žiadna prekážka že je rodinný prislusnik

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doda26
21. apr 2021

tiez si myslim ze by to nemal byt problem 😊 a mozem sa spytat? budete mat len jeho ako krstneho otca? alebo musi byt aj krstna mama? lebo mojejalej bude krstnym otcom moj brat, avsak on je sam a neviem koho by som dala za krstnu mamu...

tetaandulkova
21. apr 2021

Stretla som sa už aj s takým prípadom, že "krstný otec" nemal birmovku, nemohol byť teda krstným otcom, no zapísaný bol ako svedok krstu. Dieťa ho oslovuje klasicky ako krstného 🙂

mirkaferko
21. apr 2021

@doda26 mojim chalanom je krstná moja sestra. V tom čase bola sama, tak krstného sme nemali. Ale nejak prirodzene sa krstným stal manžel mojej sestry, keď sa vydala.

autor
21. apr 2021

Dievčatá a ešte jedna otázka prosím vás... druhá možnosť... mohol by byť krstným otcom aj manželov bratranec, ktorý je jeho birmovný otec?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetz
21. apr 2021

Prečítaj si: http://www.terasafarnost.sk/krstni-rodicia-2/ . Je tu všetko podstatné. A ak máš nejaké pochybnosti...konzultuj s správcom farnosti.

nevenka
21. apr 2021

@tetaandulkova ano, u nas mame tak, ze deti maju len krstnych otcov a moja sestra je evanjelicka, my katolici, tak je len svedok krstu, ale normalne ju bolaju krstna mama 🙂

michellemary
21. apr 2021

@doda26 krstný rodič stačí jeden.

laila22
21. apr 2021

Manželov synovec, je predpokladám bratranec tvojmu dieťaťu.. To mi príde celkom divne mať bratranca zároveň krstného otca... 🙂

autor
21. apr 2021

@laila22 manželov synovec je syn manželovho bratranca 😅

laila22
21. apr 2021

Tak to potom nie je synovec.. ale to je jedno.. 🙂

lopka1313
21. apr 2021

No moja najmladsia sesternica ma za krstnych moju sestru (tiez jej sesternica) a svojho bratranca. Obaja mali cca 17 ked sa narodila a boli pobirmovani, tak sa rodicia rozhodli pre nich dvoch. Zaroven je krstna z rodiny otca a krstny z rodiny matky. A vola ich normalne menom :D

whitejasmin
22. apr 2021

U nas je krstny otec zaroven nevlastny dedko 🤷‍♀️