Može mať dieťa iba jedného krstného rodiča?

jarmilka83
21. feb 2015

S manželom sme evanielici a naše bábo určite chceme pokrstiť. Máme vybratú krstnú mamu (moju neter) a ako krstný otec by prichádzal do úvahy jej dlhoročný priateľ (svadba je už na spadnutie, prerábajú si spolu domček...nie je to len nejaká krátka známosť), ale predsa len , ešte nie sú svoji. Mohli by sme ako krstnú mamu dať len ju?

lalus
21. feb 2015

áno 😉

cuculiatko88
21. feb 2015

Ahoj,samozrejme mozes dat len ju ale kludne mozes zapisat aj jeho

lavinis
21. feb 2015

No jasné. Ja som nevedela, ze ich moze mat viac🙂
Teda jasné, ked sa moja krstna vydala, tak som ziskala aj krstneho🙂

siska53
21. feb 2015
ellca123
21. feb 2015

a nemusia byt krsny rodicia manzelia

h2
21. feb 2015

Ahoj, ako Ti už baby písali, áno, môže. Tiež poznám dievča, ktoré malo roky len krstnú mamu, tá sa neskôr vydala, tak už má aj "krstného". 🙂

ywi86
21. feb 2015

Nemusia..mojej je krstná mama moja sestra a zase dalsia sestra krstili s priatelom kt je dokonca evanjelik a ok !! Farar nieje s toho nadseny ze niesu sobaseni no pokrstil.. 🙂

jarmilka83
autor
21. feb 2015

To sa mi uľavilo... Nerada by som uvádzala aj krstného otca, keď sa naša krstná mama vydá, jej manžel bude automaticky krstný otec našemu bábu. Tak si to dáko predstavujem. Len som nevedela,či to nejaké cirkevné predpisy dovoľujú. Dík baby.

bramborkaa
21. feb 2015

Nasa ma tiez len krstnu mamu,moju sestru. Sme katolici,ale sestrin manzel je evanjelik,no a knaz,ktory nam krstil,ho nepovolil. Aj tak ho vsak berieme ako krstneho,hoc bez papiera 🙂

janinah
21. feb 2015

Ak sa krstná mama vydá,to ešte neznamená,že jej manžel bude automaticky krstný otec tomu dieťatku tiež 😉 ,krstný/krstná je len človek,ktorý bol na krste a mal úlohu krstného otca.

zuzana2000
21. feb 2015

presne aj my sme tak krstili Dominiku....mala len krstného otca....a keď sa oženil, má aj krstnú mamu 🙂

vivusika
21. feb 2015

@jarmilka83 áno, ja som tiež tak dala pri dcérke a pri synovi už boli obaja - neter aj s manželom 😉

mm2008
21. feb 2015

jasné, stačí iba jeden krstný rodič... ale to neznamená, že ked sa neskôr krstný rodič vydá/ožení tak partner je automaticky aj krstný rodič.. nemusí byť automaticky krstný rodič ...

monicm
21. feb 2015

@jarmilka83 krstný rodič je len ten,ktorý je zapísaný v krstnom liste,môže byť jeden,alebo dvaja,ale v tom prípadne manželia,či súrodenci rodičov,ale nie rovnakého pohlavia,takže bud len krstná mama,bud len krstný otec,alebo spolu krstná mama a krstný otec

nelbublinka
21. feb 2015

🙂 kludne jeden krsny rod,aj my sme tak mali pri synovi🙂 takze kludne 🙂🙂

22bosorka
21. feb 2015

samozrejme ze moze, hlavne nech splna vsetk o co cirkev vyzaduje ☹

rakynka
21. feb 2015

najnovsie viem ze pokial uz ziju spolu a nemali spolu svadbu tak podla cirkevných zákonov Nemozu, lebo ziju v hriechu....krstny rodic by mal byt bud slobodny alebo zenaty, nie ze zije 10rokov so svojou priatelkou atd

22bosorka
21. feb 2015

a este zenaty/ vydaty iba v kostole, civilny sobas neakceptuju

ivanakal
21. feb 2015

jasne, ze moze byt iba jeden. My sme evanjelici a farar sa nas pytal kto bude krstny, tak sme sa spytali ci mozu byt dvaja. povedal ze ako sa rozhodneme my, ci jeden alebo dvaja to je jedno. takze moze 🙂

lauricka
21. feb 2015

samozrejme, ze ano

dana_l
21. feb 2015

ano