Môžem mať na krste šaty, ktoré sú asi 15 cm nad kolená?

sandra_sul
11. sep 2012

Nie som si ista,ci to nie je moc ndo kostola,pred farara.

nanulik
11. sep 2012

toto je podla mna skôr otázka do blogu, a nie do fóra,
ale inak si myslím že áno

traktor
11. sep 2012

nie je nikde napisane, aku dlzku maju mat saty na krst, svadbu.. ,a ine....cize ano, môzes ich mat aj kratke, hlavne aby si sa ty v nich citila dobre a pacili sa ti 😉

manittu
11. sep 2012

aj ja si myslim ze ano, netrci ti v nich zadok 😀 tak aj farar moze byt kludný 😀 my sme krstili teraz v sobotu v kostole nebol nikto len my, rodicia a krstný rodicia, farar si ani nevsimol kto mal co oblecene vsetko to trvalo aj z cestou 20 minut aj to písem vela...takze myslim ze v pohode, su síce kratsie ale ak elegantne neni o com...

zuzana17
11. sep 2012

áno 🙂

lenka_b
11. sep 2012

Juj, v dnesnej dobe ano 🙂

lucadra
11. sep 2012

No tak u nás kedysi na dedine, bolo na dverách obrázok, že zákaz vstupu v kraťasoch a v suknach a šatách nad kolena. Neviem, ja by som si asi nič nad kolená neobliekla. Mala si hodiť foto šiat. Každé šaty sú iné a nehodia sa všade. Takže ťažko radiť 🙂

micka12
11. sep 2012

Podľa mňa hej 🙂 daj si kludne .

aishel
11. sep 2012

Daj si také v ktorých sa cítiš dobre 🙂 A predsa kostol nemá žiadne pravidlá 😀 alebo?

aymee
11. sep 2012

Oficiálne by sa do kostola malo chodiť so zahalenými ramenami a zakrytými kolenami. Ale hold doba pokročila čiže podľa mńa ak chceš tak kľudne 🙂

gumimaci
11. sep 2012

U nas je to tak, ze nad kolena je to ok, ale treba mat zakryte ramena a nie prilis velky vystrih.

beruska.zuzanka
11. sep 2012

Tvoje oblečenie má vyjadrovať úctu a to, čo cítiš, keď sa v chráme nachádzaš, kostol je tiež dom a ideš doň akoby na návštevu niekoho vznešeného, podľa toho sa treba zariadiť 😉 tým som chcela povedať, že prikázať ani zakázať Ti nik krátke sukne, odhalené ramená a veľké výstrihy nemôže, ale Tvoje oblečenie vypovie veľa o tom, aký postoj máš voči danému miestu 😉

zuzkat1
11. sep 2012

teda ja do kostola vobec nechodim,ale pokial su tie saty slusne (co mozu byt pokojne aj ked su kratke) tak preco nie...ja si myslim ze kostol by nemal byt miestom zakazov....malo by to byt miesto pre kazdeho teda kazdy nech si tam ide v tom v com sa citi dobre

katren
11. sep 2012

Kto chodi do kostola, takuto otazku nepolozi.....
Vsade su pravidla 😉 Takze saty po kolena, zahalene plecia a nie velky vystrih...
Vo Vatikane by ta nepustili ani pri vchodove dvere 😀

cat
11. sep 2012

daj si čo chceš, pán farár ..ti nemá čo čumieť na nohy.

eaka
11. sep 2012

Jééminénku nieeeeeee, veď by do kostola udrel blesk, otvorila by sa zem a pohltili by Ťa plamene pekelné!!!!! 😉

saranina
11. sep 2012

suhlasim s beruska.zuzanka... ma pravdu, to co si oblecies, vypovie vela o tebe... a do chramu predsa ides na nieco alebo kvoli niecomu inemu ako len ukazat svoje krasne nohy, ci saty.... Myslim, ze spokojne budu stacit krasne elegantne saty, nic viac neodhalujuce (to zvysne odahalene predsa patri inemu, ci?) 😉

iviatko
11. sep 2012

Podla mna moze... Ved aj ked je svadba, su tam mlade baby poobliekane vselijak 🙂)))) Teda pokial nemas 150 kil 😵 to by sa asi nehodilo ani mimo kostola 😅

hajajanka
11. sep 2012

To, ze si da saty 15 cm nad kolena, nikoho nepoburi. Ak su saty vkusne a nevytrca z nich zadok a prsia sa neleju, tak preco nie? 😉 Ja chodim do kostola a nepoburuje ma to. Alebo ti niekto zavidi, ze si ich mozes dat? 😉

maja123456
11. sep 2012

Podľa mňa sa v kostole nemá čo riešiť čo máš oblečené. Tí čo tam chodia tam chodia za iným účelom, tak prečo by to malo niekoho poburovať... 🙂

katka1981
11. sep 2012

Keby si videla aku mini suknu som mala v kostole v Egypte 😀 domaci nam chceli ukazat aky maju krasny kostol, tak nas tam vzali, (nevedela som, ze tam pojdeme, tak som bola oblecena v mini ved bolo teplo), farar sa nam venoval, jediny kto sa tam asi citil divne, som bola ja kvoli sukni. Oni boli v pohode 😀

rainbow0508
11. sep 2012

Myslim, ze nejde o to, aka je sukna dlha, ale co vidiet 😉 takze asi sama zvaz...

zuzka1902
11. sep 2012

aj ja som mala na krste saty, ktoré boli asi 15 cm nad kolená...a nikto nenamietal...hlavne aby nemali veľky výstrih...u nás jedna krstila a mala taky výstrih, že jej sli prsia vyskočiť a ľudia boli pohoršení...ale to je moja osobná skúsenosť...je to na tebe...

andval
11. sep 2012

aj dlhe saty mozu posobit vulgarne a lacno a naopak kratsie byt decentne a elegantne. Zalezi na satoch, aj na tom kto ich ma oblecene.
Ale podla mna krst nie je o satoch a ak ano, tak je to uplne jedno.... ;)

katrinka8
11. sep 2012

Ja sa priklanam k nazoru, ze dlzka ako taka nie je dolezita, dolezite je, ci mas pocit, ze saty su vhodne na danu prilezitost a tiez to, ako sa v nich citis. Ako tu uz bolo spomente, aj dlhe saty mozu posobit vulgarne 😉 Ja krst povazujem za slavnostnu udalost, takze ak su saty slavnostne, elegantne, tak preco nie? Tiez by mi asi prekazal viac prilis hlboky vystrih ako 15 cm nad kolenami - okrem ineho, zavisi aj od celkoveho strihu. 15 cm na obtiahnutych satach vyzera uplne inak ako 15 cm na volne splyvavych alebo rozsirenych 😉

monika15
12. sep 2012

babyyyy nehovorim ze 15 cm hore dole atd... kto coho si oblecie je to jeho problem starost....

ale koceny nemylste si kostol s didzinou 🙂))) 😎 😎 😎 😎 😎 😎

katia7
12. sep 2012

ono to je podla mna o ucte, v prvom rade o ucte k Bohu a nie knazovi, je to vec viery ale uz podla toho ze sa na to pytas podla mna vidno ze sice do kostola asi nechodis ale si inteligentna zena a nechces nikoho urazit 😉 tak podla mna ak nechces urazit Pana domu, cize nasho nebeskeho Otca daj si saty po kolena a nemaj hole ramena 😀

froschka
12. sep 2012

zial v dnesnej dobe maju ludia velky problem odhadnut co sa do spolocnosti hodi a co nie...Podla mna kostol nie je miesto kde sa ukazuju konkurentkam tvoje prednosti ako pekne nohy v minisatach....
Vrcholom je pre mna aj ked vidim ze niekto prisiel pred kostol zagratulovat v teplakoch, haremkach ci karovanych kratasach mladomanzelom.
Takze hlavu zabor do satnika a vytiahni pekny outfit

wewe22
12. sep 2012

zalezi aj od farara u nas bol jeden taky ze nesmel byt ani naznak holych pliec bol schopny poslat svadobny sprievod domov a to mala nevesta plecia odhalene len pre 2metrovych chlapov boli tak zvlastne strihane

whiterosses
12. sep 2012

U nás vo ZV bol taký farár ktorý bol strašný voči tomúto .. tričká na ramienka ani také sukne nad kolená to bolo strašné .. tak zvikol aj zazerať že vám aj zle prišlo

ivett1
27. sep 2012

hm, krásne si to napísala @beruska.zuzanka ... inak, v našom kostole sú na dverách piktogramy, že čo je vhodné a čo nie (ako v autobuse na dverách🙂...) ....mikrosukne sú tam tiež...mini sa toleruje, keďže to nosia skoro všetky mladé kočky 😉 ...